|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Primolut Nor
20.11.2014 10:35:59   
cockic
ma ja sam isla i kod gin koji me je poradjao ove godine u martu,tad sam imala upalu jajnika i cistu koja je pukla i uzasno me je zaboleo stomak ja kod njega kaze ok ta je pukla ima jos neke sitne posle ciklusa opet kod njega bilo je ok.bio je period ovulacije i dosta folikula kaze ok sve.bio je za prirodno da ceka.ali kaze ako bas ne mozes da izdrzis to sto ti krece ranije recicu ti koji dan da krenes da ga pijes.isto mi je rekao primulut nor.izgleda da nema nista drugo user posted image

mislim da se meni posle drugog porodjaja sve iskomplikovalo kazu da hoce to posle da se desava.na drugom porodjaju mi je bila ursala posteljica za matericu jedva je skinuse.otkud znam.imala sam ja i pre trudnoca nekad tako par dana pred ciklus.ali svaki mesec ne.od porodjaja sa cerom svaki mesec meni to braon tri dana pre menstruacije krene.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Primolut Nor
20.11.2014 10:42:50   
cockic
mislim nije cela delimicno urasla neki deo.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Primolut Nor
20.11.2014 10:43:41   
big mum
Meni je taj braon iscjedak počeo takođe poslije 2.porođaja.Ništa strašno ali se zbog spirale odužilo i sad traje i po 12-13 dana zajedno sa krvarenjem.
Išla sam na pregled ,dobila primolut i rekao mi da ga pijem 3 mj.Počinjem ga piti 16. dan ciklusa 2x/dan i kad popijem kutiju da bi trebala dobijati nakon 2 dana.
Evo sad je već 3 mj i ako se samo ne uredovi da dođem opet pa da mi produži terapiju.
E sad to je prepisao gin po pregledu -ne važi to za sve isto.Možda tebi treba manj/veća doza duži vremenski period .To moraš vidjeti sa gin.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Primolut Nor
20.11.2014 10:51:14   
cockic
a meni je ova rekla da pocnem 15 dana po dve tablete jedna ujutru jedna uvece 10 dana.i da cu posle nekoliko dana dobiti.i tako tri meseca.ja sam kao sto rekoh njega pila pre jedno 10 god,i nije mi smetao za glavuuser posted image .ili sam zaboravila.a sad jos nemam pojma.ali ako nema nista drugo moracu njega.jer koliko vidim samo njega svi daju.to je hormon 5 u 1user posted image .ispada da je za sve zivo.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Primolut Nor
14.7.2015 10:40:48   
Cortina
helooo user posted image ima li koga na ovoj temi?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Primolut Nor
14.7.2015 10:41:52   
Cortina
cure imam jedan problem pila sam primolut nor da mi zaustavi krvarenje koje je trajalo mesec dana i u toku terapije tj. cetvrtog dana od pocetka terapije ovim lekom ja sam dobila menstruaciju. Da li je neko imao slican slucaj

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Primolut Nor
14.7.2015 10:57:29   
Trcosava
Cortina to nešto nije ok. Koliko ja znam.

daj mi malo pojasni. Mesec dana si imala krvarenje, dobila si primolut i posle prve tablete tebi je odmah prestalo krvarenje, a četvrti dan opet krenulo krvarenje? JEsi možda preskakala neke tablete?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Primolut Nor
14.7.2015 13:19:03   
Cortina
e ovako, da ti pojasnim o cemu se radi. Imala sam neuspelu vto biohemijska trudnoca je bila u pitanju i prokrvarila sam 13.06. i do danas ja krvarim tj. nije prestalo ni jednog trenutka. od pre nekoliko dana sam pocela da pijem estrofem 3*2 2 dana i malo se smanjilo krvarenje odmah nakon toga sam pocela da pijem primolut nor da mi skroz zaustavi krvarenje i trebala sam da ga pijem 15 dana 2*1 medjutim krvarenje se sve vise pojacalo i ja sam dobila ponovo menstruaciju juce tj. cetvrtog dana uzimanja primolut nora. Doktor je hteo da radi kiretazu pa je odustao, hteo je lekovima da to sredi medjutim meni su izgleda hormoni nacisto poblesaveli. Da napomenem da svih mesec dana koliko krvarim krvarenje je cas tamnije cas svetije, braon, crno i td...i u raznim kolicinama ali ovo sto je krenulo juce bas lici na ciklus jer je praceno bolovima u stomaku, izasla mi je jedna bubuljica, grudi su nenormalno pocele da me bole samo sto nije toliko obilna kao ostale normalne menstruacije.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Primolut Nor
1.12.2015 23:12:50   
Ivanka 75
Ajd da se priklucim temi....
Pije mPrimolut za izazivanje ciklusa.
Treba da ga pijem 5 dana 2x1 tabletu u nadi da ce izazvati bilo kakvo krvarenje. Folikul "zakočen", perzistentni. Nije prerastao u cistu.
Dr preporučuje Ciklo proginovu posle jer mi je FSH 128, LH 84
Svi hormoni štitne odlični, čak i TSH 1,9

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Primolut Nor
2.12.2015 12:16:08   
cockic
Ja sam pila sad u septembru primolut,baš mi nije prijao.popila sam tih 10 dana i nisam mogla da ponavljam dva ciklusa.nije nešto ni pomogao opet mi krenulo braon pre ciklusa dva dana,a bez njega 3-4 nema neke razlike.za izazivanje ga nisam pila samo za regulisanje.ali nije ga regulisao.tj.braon pre ciklusa imam i sa njim i bez njega.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Primolut Nor
2.12.2015 17:02:10   
Ivanka 75
Dr mi rece da je vrlo verovatno da necu odreagovati ali da probam.
Sutra idem kod dr pa cu videti sta ce mi reci.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Primolut Nor
4.12.2015 22:42:03   
Ivanka 75
Ajde da napisem... cisto kao podsetnik samoj sebi....
Juce popila zadnji primolut i sad cekam da krene user posted image
Ako ista i krene... Pa kod dr kad prodje...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Primolut Nor
5.12.2015 16:20:38   
madre
za do 5 dana bi trebalo da krene... nego, jesi li ti pomeunla dr onu betu od preko 1?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Primolut Nor
7.12.2015 17:16:55   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: madre

za do 5 dana bi trebalo da krene... nego, jesi li ti pomeunla dr onu betu od preko 1?


Zna dr za betu ali mi nije objasnila zasto je tolika.

Dobila sam danas. Vrlo malo, oskudno, ali nazovimo ga početkom ciklusa.
4 dan od zadnje tabl primoluta

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 7.12.2015 17:17:35 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Primolut Nor
22.7.2016 13:23:51   
vonavoj
Sad citam toliko losih iskustava o leku..a htela sam da uzmem zbog odlganja ciklusa..ladno sam baksuz da od 365 dana i 10 dana odmora,bas tih 10 dana moram da imam..23.8. smo na moru,a ja danasdobila..22.7....milina..
A sad se bojim,jos i nebilet (beta blokator) pijem,iako mi je internista rekla da smem hormone..ali nisam pametna...bem ti zensko,jesmo proklete...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Primolut Nor
23.7.2016 15:05:40   
vonavoj
Niko?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Primolut Nor
23.7.2016 21:43:06   
isidora88
Von ja sam ih dva puta koristila iz istog razloga i nisam imala nikakav problem.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Primolut Nor
23.7.2016 22:12:25   
vonavoj
Hvala!! Od kog dana si ih pila? Mada je meni dr rekla da uzmem orgometril..tako se valjda zove..i da pijem 10 dana pre ciklusa i sve vreme dok sam na moru..

< Poruku je uredio vonavoj -- 23.7.2016 22:16:20 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Primolut Nor
24.7.2016 3:50:33   
isidora88
Ja sam pila 3,4 dana pre ocekivane mestruacije, sve vreme na moru i cim dodjemo kuci sam prestala, savet je da se ne pije duze od 2 nedelje. Ja sam to postovala i nisam imala bas nikakav problem niti neke negativne efekte.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Primolut Nor
24.7.2016 7:56:17   
Trcosava
Von mislim da sam već negde pisala pila sam ga mislim 3x, ali sva tri puta je bilo da se zaustavi krvarenje. Nisam imala nikakvih problema. Mislim da sam ga pila 10 dana.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 24.7.2016 8:00:44 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Primolut Nor
24.7.2016 9:35:14   
isidora88
Ja sam pila orgamentril za zaustavljanje krvarenja kad sam dobila odliv.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Primolut Nor
24.7.2016 9:56:48   
vonavoj
Hvala vam devojke! 10.8. Idem na uz.pa cu opet da pitam!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Primolut Nor
24.7.2016 10:12:03   
isidora88
Orgametril se zove, izem ti ove moje debele prsteuser posted image
Von slobodno pij,zasto da ne uzivas na moru ako mozes, ja stvarno nisam cula negativna iskustva ko se pridrzavao upitstva za koriscenje.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Primolut Nor
24.7.2016 12:30:58   
vonavoj
Da znas..ja ne umem da se opustim kad imam..jednostavno sam takva..tako da ste me ubedile..necu ni razmisljati o negativnim dejstvima i nece ih ni biti😉

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Primolut Nor
4.10.2016 22:20:25   
vocicana
Imam problem.
Danas sam bila pod pretpostavkom da sam mozda trudna kod svoje doktorke, jer 31 dan je prosao, meni ciklus nije dosao.Medjutim na moju najvecu srecu na svetu, trudna nisam, ali nema ciklusa i dalje, endometrijum jako debeo, ne znam koliko ce jos moci da buja i da se hrani pre deskvamacije, spomenula mi je Primolu Nor tablete, da ukoliko narednih 10 dana ne dobijem da izazovemo sa njima. Toliko o mojim ciklusima, sve tegobe su prisutne, svaki cas se cini da ce krenuti, ali nema nicega jos. Toliko me to nervira, toliko mi to smeta....
Nadam se da mi neko moze cisto ispricati svoju pricu, da znam sta me moze cekati, mada sam vec procitala sve karakteristike leka, otprilike znam...ne volim hormone, ali ako budem morala, nema sta da se prica.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here