|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
19.4.2013 16:49:05   
mati
Dijana ja sam jela jagode. jeste da deluju vestacki i plasticno, ali nisu lose.user posted image Nisam ni znala da mozda ne sme, nista mi nije ni smetalo. Onako sa secerom, tako najvise volim, to mi je ostalo iz detinjstva.
A sa vocem preterujem, ne zbog vitamina vec zbog ove mucnine koja me udavi. Posebno sad ove zelene prokisele jabuke i narandze, to trsim.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
20.4.2013 19:49:01   
Yula

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Jaoo bila sam na pijaci i sve mirise na jagode mmmmmm nisam im mogla odoleti. Jel smem da jedem jagode a tek je pocetak trudnoce? Znam da je u ovom periodu plod osetljiv a jagode hm......


Ja ne razumem zasto ne bi smele jagode, one su jedne od nazdravijih vocki. Ja sam ih u prvoj trudnoci pojela sigurno tonu, jela sam ih maltene svaki dan i nisam bas pratila sezonu, ali sam ih detaljno i dugo prala.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
20.4.2013 20:34:43   
anci kv
kad ih pomenuste,sad bih ih potamanila...zeljno cekam breskve

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
21.4.2013 13:09:56   
*Maki*
Jao Anci i ja obozavam breskve,sva sreca pa sam jesenas spremila kompot od breskvi user posted image Što se tiče jagoda,itekako se preporučuju u trudnoći,kao i pomorandže,lešnici,bademi (čitam to sa nekog prospekta za MamaVit koji mi je Dr dala cisto da znam sta od prilike da izbegavam od hrane). Ja meljem banane bar 2-3 dnevno,jednostavno mi ih organizam trazi i prijaju mi,bas mi se jedu

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
21.4.2013 13:14:56   
Sanja90
Jao ja voce obozavam,pogotovo tresnje,maline,kupine,jagode,breskve-nektarine(meni je to isto samo sto je ovo sa dlakama a nektarine bez dlakauser posted image ),pa onda lubenica njam(znam da nije voce,ali posto je slatko za mene je voceuser posted image )
jao jedva cekam svo to voce,mogu da ih jedem do....ma nema granice...

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
21.4.2013 13:24:52   
MicinaMama
yulo jagode nisu dobre da se jedu u trudnoci zbog alergija,jer sve sto pojedes ide bebi.Pa zbog toga...mada i ja sam jela jagode sa Dunjom,nije joj nista bilo...ali to ne znaci da drugoj bebi nebi naskodilo.Tako su meni doktori rekli,ali dole u Bosni.Ovde slabo ko to i spominje i vodi racuna oko toga.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
21.4.2013 13:34:00   
Sanja90
Micina Mama u trudnoci i dok se doji moze da se jedu jagode tj.mama moze jer ne steti bebi,jedino ne sme da se daje detetu pre godine zbog alergija. Nema veze to sa trudnocom,kao sto trudnica takodje sme da jede med i kikiriki i paradjz ali ne sme da daje direktno malom detetu pre godine zbog alergija.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
21.4.2013 14:00:33   
Olga75
joj i ja sam u trudnoci mlatila breskve - nektarine ( i meni to isto ) i lubenice al mi moja dr rece : ne ,neee pa to je puno secera sta je vama , mozete dve - tri breskve i tako
a ja , ja sam mogla po kilu u cugu da pojedem user posted image
i u trudnoci sam zeljna ostala user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
21.4.2013 14:09:24   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Olga RR

joj i ja sam u trudnoci mlatila breskve - nektarine ( i meni to isto ) i lubenice al mi moja dr rece : ne ,neee pa to je puno secera sta je vama , mozete dve - tri breskve i tako
a ja , ja sam mogla po kilu u cugu da pojedem user posted image
i u trudnoci sam zeljna ostala user posted image


ali zdravog secera,ne ovog belog,ma ja sam jela brate mili samo mlatila,to je zdravije od slatkisa,torti i kolaca,ima da jedem pa da pitam ima li josuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
21.4.2013 14:14:07   
Olga75
vidi moja dr je bila zena onako impozantna , strucna , bila je nacelnica ginekologije , primarijus i tako svasta
kad je ona rekla : pa sta je vamaaa ??? toliko voca ???
j rekoh , necu vise i stvarno nisam user posted image
i secer mi je bio ko kod devojcice i kilaza i porodjaj ko iz vagine sto bi rekli user posted image
sve u svemu i kolicina voca u trudnoci nije neogranicena

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
21.4.2013 14:21:20   
Sanja90
Strucna zena nema stauser posted image A dobro ja ne preterujem samo pojedem kilo ovoga i kilo onogauser posted image
Ne treba preterivati,ali voce je zakonuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
21.4.2013 14:43:22   
Olga75
znas kad bi te moja dr dohvatila Sanja , na pretrage bi isla za koje nikad cila nisi user posted image
jednom sam se ja gresna za dve nedelje ugojila dve kila , ona je bila paaa bila
u svakom slucacaju ja sam se za celu trudnocu ugojila 10 kila , secer mi je bio odlican a terala me je na ogtt , svake druge nedelje KS , svake nedelje pregled , jelovnici
DR Petricevic nista slucaju i visoj sili nije prepustala
da je takvih ginekologa vise trudnice bi bile prepadnute ali zdrave ko maratonci

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
21.4.2013 14:44:51   
Olga75
i to DR je velikim slovima namerno , da znate
zena je savrsen ginekolog
i ako ona kaze da se vocem ne treba prezderavati zena zna
steta sto je otisla u penziju user posted image
takvi ljudi treba da su vecni

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
21.4.2013 14:52:20   
Sanja90
Ja joj ne bi ni rekla koliko voca jedem,ja sam mom dr.rekla hranim se zdravo i to je bila cela pricauser posted image Juuu koliko pregledauser posted image Moj dr. mi je cak rekao da nemoram vise krv da vadim do 9.mesecauser posted image
ali ja jedva cekam voceeee,hocu voceeee...


_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
21.4.2013 22:53:31   
Yula

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

yulo jagode nisu dobre da se jedu u trudnoci zbog alergija,jer sve sto pojedes ide bebi.Pa zbog toga...mada i ja sam jela jagode sa Dunjom,nije joj nista bilo...ali to ne znaci da drugoj bebi nebi naskodilo.Tako su meni doktori rekli,ali dole u Bosni.Ovde slabo ko to i spominje i vodi racuna oko toga.


S obzirom da sam sa prvim detetom prosla nutritivne alergije, dosla sam do zakljucka da detetu moze da zasmeta bilo sta od hrane, znaci nista ne bi smeli da jedemo. Lazaru je smetao pirinac oko 6. meseca, a ja jedva da sam ga u tragovima jela u trudnoci, a kivi sam tamanila a jede ga od kada sam ga uvela bez ikakvih problema. Mislim da uopste nema pravila.


IZVORNA PORUKA: Sanja90

Micina Mama u trudnoci i dok se doji moze da se jedu jagode tj.mama moze jer ne steti bebi,jedino ne sme da se daje detetu pre godine zbog alergija. Nema veze to sa trudnocom,kao sto trudnica takodje sme da jede med i kikiriki i paradjz ali ne sme da daje direktno malom detetu pre godine zbog alergija.


Sanja, u zabludi si, nazalost. Sve sto majka pojede dok doji, sve, apsolutno sve prelazi u majcino mleko. Posto sam sa svojom bebom imala iskustva sa tim, ne pricam napamet. E sada, pitanje je da li ce nekom detetu nesto zasmetati od toga i da li ce odreagovati alergijom ili ne. Moje dete je imalo problema kada sam ja jela mlecno ili jaja, i nisam jedina, imas ovde teme gde smo iscrpno pisale o tome.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
21.4.2013 23:57:53   
Anoniman
mislim da je olga u pravu i da definitivno treba ograniciti upotrebu voca u trudnoci, prvenstveno zbog secera. mislim da je dovoljno 1-3 vocke za popodnevnu uzinu, sve preko toga mi se cini nepotrebno. ne shvatam uopste trudnice koje preteruju da konzumacijom bilo cega u trudnoci..
meni trenutno prija kiselo voce poput pomorandzi i kivija, jer imam mucnine. ali recimo danas nisam pojela ni jednu vocku, nista strasno..uglavnom svakog popodneva pojedem pomorandzu i/ili jabuku. a ponekad i cedim sok od sirove cvekle, limuna, jabuke, sargerepe, pomorandze.. cega god.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
22.4.2013 0:06:17   
Yula
Macaki, cestitam trudnocu! user posted image Da ti brzo prodju mucnine.

Ja i inace slabo jedem voce, a sada se trudim da pojedem bar jednu vocku dnevno. Nasla sam resenje za to tako sto cedim sok od voca+sargarepa, cedim za dete i sebe i tako unesem dnevnu dozu voca koja je vazna za plod a msilim da ne skodi kilazi. Pre neki dan sam potpuno izbacila slatku uzinu ( secer ) jer sam za 20 dana dodala skoro 3 kila, pa sada za tu popodnevnu uzinu pojedem ili porciju vockica ili 3dl soka.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
22.4.2013 6:49:53   
Hajnalka
meni su u skolici za trudnice rekli da se sme maximum 1 kg voca na dan,zbog sadrzaja secera

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine i u svom srcu do dana svoje smrti.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
22.4.2013 6:53:48   
Hajnalka

IZVORNA PORUKA: Yula


IZVORNA PORUKA: MicinaMama

yulo jagode nisu dobre da se jedu u trudnoci zbog alergija,jer sve sto pojedes ide bebi.Pa zbog toga...mada i ja sam jela jagode sa Dunjom,nije joj nista bilo...ali to ne znaci da drugoj bebi nebi naskodilo.Tako su meni doktori rekli,ali dole u Bosni.Ovde slabo ko to i spominje i vodi racuna oko toga.


S obzirom da sam sa prvim detetom prosla nutritivne alergije, dosla sam do zakljucka da detetu moze da zasmeta bilo sta od hrane, znaci nista ne bi smeli da jedemo. Lazaru je smetao pirinac oko 6. meseca, a ja jedva da sam ga u tragovima jela u trudnoci, a kivi sam tamanila a jede ga od kada sam ga uvela bez ikakvih problema. Mislim da uopste nema pravila.


IZVORNA PORUKA: Sanja90

Micina Mama u trudnoci i dok se doji moze da se jedu jagode tj.mama moze jer ne steti bebi,jedino ne sme da se daje detetu pre godine zbog alergija. Nema veze to sa trudnocom,kao sto trudnica takodje sme da jede med i kikiriki i paradjz ali ne sme da daje direktno malom detetu pre godine zbog alergija.


Sanja, u zabludi si, nazalost. Sve sto majka pojede dok doji, sve, apsolutno sve prelazi u majcino mleko. Posto sam sa svojom bebom imala iskustva sa tim, ne pricam napamet. E sada, pitanje je da li ce nekom detetu nesto zasmetati od toga i da li ce odreagovati alergijom ili ne. Moje dete je imalo problema kada sam ja jela mlecno ili jaja, i nisam jedina, imas ovde teme gde smo iscrpno pisale o tome.


jeste istina je da majke posle porodjaja nesmeju da jedu jagoda,cak se moraju pridrzavati nekom odredjenom rezimu ishrane,valjda ti oni u porodilistu kazu sta nesmes i sta smes,ako ne tamo onda ti patronazna sestra skrene paznju barem ovde kod nas


_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine i u svom srcu do dana svoje smrti.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
22.4.2013 8:49:05   
Yula
Meni ovde u Parizu niko nista nije rekao, iako sam se porodila na odlicnoj privatnoj klinici. Samo su me pitali zelim li da dojim ili ne, ako zelim da mu ne dajem adaptirano koje je inace bilo besplatno tamo ( imale su male flasice za jednokratnu upotrebu ). Cak mi je jedan pedijatar rekao da treba da jedem apsolutno sve, ali druga tri kod kojih sam kasnije vodila dete zbog problema sa crevima, se nisu slozila sa njim i normalno njihov predlog je bio ili stroga dijeta, znaci bez potencijalnih jakih alergena, ili formula.

Pazite, velikom broju dece ne smeta nista sto mama pojede, sve zavisi koliko im je razvijen digestivni sistem, ali treba imati u vidu da sunjihova crevca prvih nekoliko meseci u prilicnoj meri nerazvijena, nekima vise a nekima manje. Ja sam se porodila 3 dana pred krajni termin, i rodila veliko dete (56cm, 4195gr ) znaci nije ni da se rodio ranije, samo je jednostavno imao osetljiva crevca + nasledjenu sklonost ka alergijama.

Izvinjavam se za off.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Hajnalka)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
22.4.2013 9:02:01   
minna

IZVORNA PORUKA: Olga RR

vidi moja dr je bila zena onako impozantna , strucna , bila je nacelnica ginekologije , primarijus i tako svasta
kad je ona rekla : pa sta je vamaaa ??? toliko voca ???
j rekoh , necu vise i stvarno nisam user posted image
i secer mi je bio ko kod devojcice i kilaza i porodjaj ko iz vagine sto bi rekli user posted image
sve u svemu i kolicina voca u trudnoci nije neogranicena


umirem od smehauser posted image

Ja sam inace bas bas preterivala sa vocem, najvise sa jagodama i tresnjama, jela sam po kg jagoda i kg tresanja dnevno i to obicno ih smlatim za pola satauser posted image Bukvalno sam se davila, kao kreten, ali sta cu kad mi se jelo

Onda sam dobila gest.dijabetes, a moj dr kad je cuo koliko sam voca jela se zgranuo i rekao mi je ni slucajno vise od 300g, a posle ogtt nisam uopste vise smela voce osim zelene jabuke i limuna, to mi je bas tesko palo, ali izdrzala sam nekako.

Tako da ne preterujte sa vocemuser posted image


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
22.4.2013 9:29:09   
Sanja90
Yulo,ne postoji dokazano da je neka vocka koja je majka pojela ugrozila bebu,pogotovo u trudnoci,a koliko sam upoznata i u dojenju,tako da,samo ono sto se direktno da bebi moze izazvati alergije. Da, dospeva u majcinom mleku ali u kom obliku? Veruj mi da znam o cemu govorim, jer sam to sve prostudirala sa prvim detetom,bukvalno mogu da predajem o toj temi od anatomije dojke pa sve do prestanka dojenja. Naravno ni u cemu ne treba preterivati,ali je definitivno voce zdravo i puno vitamina,u odnosu na slatkise,grickalice,torte i kolace. Naravno ukoliko je majka alergicna na jagode ili neko drugo voce,vrlo je moguce da ce i beba biti.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
22.4.2013 12:46:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Yula

Macaki, cestitam trudnocu! user posted image Da ti brzo prodju mucnine.



hvala user posted image
kako si ti?

IZVORNA PORUKA: Sanja90

Naravno ukoliko je majka alergicna na jagode ili neko drugo voce,vrlo je moguce da ce i beba biti.




dete nasledjuje samo sklonost ka alergiji. ne mora da znaci da ce moje dete biti alergicno na ono na sta sam ja, najverovatnije nece, nego na nesto potpuno drugo..

izvinjavam se na off-u

mislim da ne treba preterivati sa previse slatkim vocem, kao sto su banane, bundeva, sljive, grozdje isl. ostalo umereno i sve ce biti ok.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
22.4.2013 12:51:02   
Sanja90
Macaki nisam rekla da ce biti,vec da je to moguceuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
22.4.2013 12:52:24   
Sanja90
Ni sad se nisam dobro izrazila,ali mislim da shvatas sta hocu da kazemuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here