|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Respiratorne alergije
11.8.2014 12:58:22   
Ivanka 75
Trenutno koristim samo Claritin i ne pomaže mi nešto posebno... user posted image
Nosim peškir sa sobom umesto maramica...
Rešila sam ove nedelje da idem na alergo test, da ponovim, možda ima još nešto u vazduhu što mi smeta.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Respiratorne alergije
11.8.2014 13:25:55   
Sanjica26 RR
Mene svako jutro oko 3 probudi alergija. Krenu prvo da me usi svrbe, pa onda grlo. Moracu da odradim alergo test i da vidim sta mi to smeta.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Respiratorne alergije
31.8.2014 23:19:31   
Dada81
Nadjoh ovu temu.David mi ima alergiju na polen.Nije testirano,ali po simtomima dr.je prosle godine rekao da su to simptomi alergije.Morao je i na inhalacije,pored raznih sirupa.A,kod nas je najkriticnija ambrozija.I najveci i najgori alergen.
Evo ga dusa moja mala budi ga otezano disanje i zbog zacepljenog nosa,sada cujem i hrceuser posted image

Ne znam vise kako da olaksam,u glavnom su to lekovi koji malo smire simptome,ali ih ne izlece i leka nema.

On meni i u toku noci,a ujutru posebno natopi do podne 20 maramica. Oci su mu crvene,svrbe ga i izgledaju jos tuznije.
Ne znam vise kako pomoci detetu od 4.godineuser posted image
Jedino sto ce mu ublaziti bice kratak odlazak na more i to je spas,(mada isto trenutan)najradije bih se preselila,tesko mi ga ovakvog slusati.

< Poruku je uredio Dada81 -- 31.8.2014 23:29:48 >


_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Respiratorne alergije
31.8.2014 23:24:59   
Sanchy
Homeopatija pokazuje zaista dobre rezultate kada su u pitanju razlicite vrste alergija,mislim da i na forumu ima tema homeopatija pogledaj,,nemas sta da izgubis,lekici su apsolutno bezopasni ,mogu da se koriste zajedno sa postojecom terapijom a klasicna medicina i onako nema lek ni za jednu vrstu alergije pa ja bih probala,,sve najboljeuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Respiratorne alergije
31.8.2014 23:28:21   
Dada81
Hvala Sanchyuser posted image Gledam da mu olaksam koliko mogu.Nemamo tepih u spavacoj, zavesu, cesto cistim,ne znam koliko je povezano sa prasinom,ali je u svakm slucaju bolje i nama bez toga. Inace muz je alergicar (bronhitis) i koristi pumpicu od sednje skole.

< Poruku je uredio Dada81 -- 31.8.2014 23:33:05 >


_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Respiratorne alergije
31.8.2014 23:38:32   
Sanchy
Nema na cemuuser posted image ,poseti temu na forumu ima nas dosta sa pozitivnim iskustvom a cinjenica je da imaju jako dobre rezultate kada su u pitanju alergije pa sama odluci..pametno za tepihe i zavese ni ja ih nemam u kuci ,legla prasine koliko god odrzavao..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Respiratorne alergije
1.9.2014 8:40:21   
Peace*
Dada, planirajte more uvek kada kod nas ima ambrozije.
Sem toga se posavetuj sa lekarom oko Aerius-a, moglo bi mu dosta pomoći, možda već i nekoj minimalnoj dozi.
Gadna je to muka sa nosom i okicama, iz iskustva ti kažem.
Ja sam na Pressingu od negde aprila do oktobra, drugačije ne mogu da funkcionišem.
Aerius sigurno sme da se daje duži period, Marko je kosristio 6 meseci u kontinuitetu, tako da biste i vi mogli za vreme ambrozije, to bude mesec dana. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Respiratorne alergije
1.9.2014 13:55:25   
Dada81
Peace T user posted image Pitacu dr.sigurno. A,najgore sto zavisimo od muzevog godisnjeg odmora,a da smo bar ranije mogliuser posted image
detetu mi remeti san i sve ostalo ,a da ne govorim o dodatnoj nervozi...user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Respiratorne alergije
24.9.2014 17:46:02   
Modessty
Sad tek videh da ima ova tema.
Danilo ima alergiju na grinje. Tako je pokazao test. Generalno je preko dana ok ali uveče mu je zapušen nos i ne može da diše. već tri meseca pije Galitifen 2*3ml, koristili smo Nasonex, pa mu krvario nosić zbog njega i to smo izbacili. Danas smo išli na kontrolu. Piše ovako:
rhinitis all, stalni J30; astma alergijska in obs
nalaz na srcu uredan
nalaz na plućima normop noian, normalan disajni zvuk
sluzokoža ždrela bo
sluzokoža nosa edematozna, hiperemična, sekret
otoskopski: desno konkavna bubna opna, levo bo (SOM imin)

th sol Hysan 2 puta u nos 5 do 7 dana
gran Singulair 4mg uveče sa hranom/ 4 nedelje
sir Galitifen 2 puta 3ml mesec dana
sir imuno B 5ml dnevno mesec dana
sol vigantol 3 kapi dnevno tokom zime


pliz doktorke prokomentarišite. Koliko je jak taj Singular s obzirom da je za astmu?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Respiratorne alergije
24.9.2014 21:07:45   
Modessty
Da li je moguće da niko nije detetu davao Singular? Inače, večeras nisam uspela nigde da ga nađem.
Danilu je sad baš zapušen nos. Nadam se da će i Galitifen da odradi posao. Ako ne, noćas nema spavanja

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Respiratorne alergije
24.9.2014 22:07:20   
Janncica
Mod imas temu o singularu.
To sto ti je napisala dr dijagnozu astme,je verovatno samo da bi mogla da ga podignes.Tako su meni rekli za galitifen.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Respiratorne alergije
24.9.2014 22:29:02   
Modessty
Hvala! Uopšte mi nije palo na pamet da tražim temu o leku.
Napisla je da ima astmu da bi mogla da nam da recept za lek.
Interesuje me da li je nečije dete još imalo probleme kao i moj sin - zapušen nos samo noću, nema šta da istrese kad une, suv nos, krvarenje iz nosa zbog Nazonexa... Da li je neko za ove probleme dobio inhaliranje? Meni za sada niko od dr nije pomenuo inhalaciju!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Respiratorne alergije
24.9.2014 23:00:50   
doktorkakristal
MOD za singular ti vec rekoh posto je potvrdjen alergijski rinitis potreban je sprej za nos koji je kortiko da smanji otok i sekreciju e sad ja nisam pedijatar pa ne znam da li i koji postoji za decu,ali pricam kako ide kod odraslih kod njega je jos dobra situacija jer je sve jos uvek u nosu tj nosnoj sluznici,zato je bitno da se tu sredi problem da se ne spusta dalje,treba mi vremena da malo iscackam oko tih sprejeva pa da ti javim,ja sam recimo koristila flixonaze sprej kasnije avamix ili tako nesto (nov je pa sam zaboravila|) i oni resavaju odmah problem za razliku od dekongestivnih kapi tipa operila itd,znaci mora kombinacija lekova da bi se detetu pomoglo svaki sam za sebe nece resiti problem
recimo meni galitifen nije ok pre bih dala Aerius ,naravno singular da ostane i odgovarajuce kapi

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Respiratorne alergije
24.9.2014 23:07:04   
Janncica
Dr je l stvarno nemoguce utvrditi alergiju testom kod dece mladje od 3 godine? S je imunoglobin bio dobar kad su mu radili i tu se kao iskljucila alergija i sve prepisalo trecem krajniku,ali su mu ipak dali galitifen.
I buni me i ovaj ekcem i to sto mu ponekad zasuzi oko i procuri nos i odmah prodje.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Respiratorne alergije
25.9.2014 8:53:30   
Modessty
Izvinjavam se što sinoć nisam pisala, bila sam premorena a i kuckala sam sa telefona.
Aerius smo probali i uopšte mu ne pomaže. Kao da pije vodu! A Galitifen mu baš baš pomaže. Koristili smo Nasonex letos jedno mesec dana, pa dr produžila na još mesec dana, ali sam mu ja sama isključila Nasonex jer mu je mnogo sušio nosić i često je krvario. Kaže dr da sam to dobro uradila. Naravno prskali smo fiziološki kad god je trebalo da se malo pročisti nosić. Kapi i sprejevi tipa Operil, Marisol i sl. mu uopšte ne pomažu. Zato mu je ona sada dala te Hysan kapi. Sinoć mu se zapušio nos strašno i to pre spavanja (obično se to desi kad se uspava). Prvo smo špricnuli fiziološki, pa je izduvao koliko je mogo (mada skoro ničega nije ni bilo), onda mso nakon nekih pola sata stvaili Hysan. Lego je, uspavao se i vrlo brzo počeo normalno da diše.

Jutros mi je tata konačno našao Singular, pa ćemo to večeras da krenemo. Interesantno je da mu nijedna dr (naša pedijatrica, orl, pulmolog) nije dala niti je pomenula inhalaciju. user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Respiratorne alergije
25.9.2014 9:18:43   
Modessty
Iz teme Singular:

IZVORNA PORUKA: Peace*

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

videh sad na netu da se singular inače daje kao dodatak uz već posotojeću terapiju.

" lekovi za lečenje astme se dele na lekove koji otklanjaju tegobe (prvenstveno se misli na bronhodilatatore tj Ventolin, Spalmotil, Berodual…. i druge) i preventivne lekove u koje upravo spadaju Flixotide i Singulair. Ako astmu dobro lečimo pravom kombinacijom preventivnih lekova onda neće biti ni tegoba, te samim tim ni potrebe da se primenjuju lekovi za njihovo otklanjanje." skinuto sa astma.rs



DAAAA!

Marko je u prvih 1,5god života imao 5 bronhitisa, gde je za 5-ti završio na Urbasonima 3 dana.
Nakon toga uveden je Flixotide. Koristio ga je tada od sredine aprila, do nakon prvog maja naredne godine (ja uvek izguram i 1.maj, onom logikom - priroda, cvetanje, poleni). Nakon toga ukidam, i ne koristi do 1.sept.
Onda 1.sept krene da koristi, i opet do posle 1.maja.
Ove godine još nisam uvela.
Razlika je da Marko nema nikakve respiratorne alergije, test je rađen sa njegovih oko 1,5g. Sad u novembru treba da se ponovi, jer recimo pre nekih 2 nedelje, u jeku ambrozije je od običnog laringitisa dobio spazam grla, opet kortiko u guzu, i pedijatar povezuje to sa mogućom pojavom respiratornih alergija. Kod nas se očekuje da prolaskom alergije na mleko dolaze respiratorne alergije.

Ono što mi je objašnjeno kao razlika između Singulara i Flixotide-a je da Singular deluje sistemski (što je kod vas možda i potrebno zbog resp.alergije), a Singular deluje lokalno, na pluća.



IZVORNA PORUKA: Peace*

od sredine aprila, do nakon prvog maja naredne godine


Malo sam se zbunila sada... mislim da je tu prvu godinu koristio i celo leto, ali baš ne bih stavljala ruku vatru. Možda smo i tad pauzirali leto. user posted image

Ono što je bitno po meni je da vezuješ punoooo mora. Lovi jeftiniji smeštaj, pa da povezuješ što više na moru. Kažu da je 3 nedelje prava klimatska terapija za dete. Sve ispod nije dovoljno delotvorno. Jutarnja isparavanja mora su zakon.


Verovala ili ne nijednom nismo vodili Danila na more. Nije nam se dalo. Ali sledeće leto more je obavezno. Ja bi ga vodila sa našim kumovima na Adu Bojanu, tj jedno mesto pored (sad se ne mogu setiti imena). Oni godinama idu tamo jer moja kuma ima probleme sa alergijama. Ona kaže da joj mnogo znači i da joj baš pomaže.
Ovo leto kaže naša dr je posebno bilo teško za sve sa alergijama, astmom i sl. jer je bilo puno vlage i puno vetra. Kad sam joj rekla da idemo u Vrnjačku Banju upozorila me da mu se tamo može pogoršati stanje. Jeste bila velika vlaga, ali njemu nije smetalo. Čak mu je i prijalo! Spavao je kao bubica, bez ikakvih problema.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Respiratorne alergije
25.9.2014 9:28:52   
Peace*
Ovo leto kaže naša dr je posebno bilo teško za sve sa alergijama, astmom i sl. jer je bilo puno vlage i puno vetra. Kad sam joj rekla da idemo u Vrnjačku Banju upozorila me da mu se tamo može pogoršati stanje.


Da. Ja se ne sećam kad sam imala ovako teško leto. Izgiboh. Jedino na moru sam bila dobro, sva sreća pa smo na istom ove godine proveli 28 dana. user posted image
Baš zbog Vrnjačke banje sam ti to napisala. Znam da i Zile vodi malog u neku banju, i rekla bih da je to baš Vrnjačka, i ona takođe tvrdi da malom prija, a ja sam nešto skeptična. user posted image On je isto bio na Singularu čini mi se.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Respiratorne alergije
25.9.2014 10:02:00   
Modessty
Soko banja je dobra za sve sa problemom respiratornih alergija. Meni blizu a nikako da odemo user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Respiratorne alergije
25.9.2014 15:05:40   
Maslacak15
Joj ne znam Mod, stvarno nisam ekspert za terapije respiratornih oboljenja ali mi deluje pomalo ekstremno predlozena terapija samo zato sto je detetu zapusen nos u principu. Evo sta sam nasla u jednom reviewu za alergijski rhinitis

The International Primary Care Respiratory Group, British Society for Allergy and Clinical Immunology, and American Academy of Allergy Asthma and Immunology recommend initiating therapy with an intranasal corticosteroid alone for mild to moderate disease and using second-line therapies for moderate to severe disease.

Znaci u principu treba iscrpeti lokalne tretmane pre prelazenja na sistemsko gutanje lekova. Za moj ukus, priznajem nisam lekar, samo glupi biolog to nema logike. To su sve ozbiljni lekovi. Da treba ih upotrebljavati ali samo kad je stvarno neophodno. Ti naravno odluci u saradnji sa lekarom. Ja bih potrazila jos jedno misljenje.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Respiratorne alergije
25.9.2014 16:06:38   
Modessty
Hvala Maslačak. Ovo jeste drugo mišljenje, tj treće. Borimo se sa alergijom već godinu dana i više. Drugo nije dalo rezultata, ni homeopatija ni samo podizanje imuniteta. Ajd probaćemo ovo pa ćemo videti.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Respiratorne alergije
25.9.2014 18:32:39   
doktorkakristal
Soko banja je dobra za respiratorne probleme,Vrnjacka ne meni je blizu i ovde je velika vlaga tako da nikako ne odgovara

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Respiratorne alergije
26.9.2014 11:52:58   
Modessty
Sinoć popio prvu dozu Singulara. Spavao je nikad mirnije! E sad dal je to od terapiej kojupije, dal mu takav dan, videćemo!

Doco i jeste velika vlaga. Mi kad smo bili jedan dan je bio katastrofa koliko je bilo vlažno i sparno i toplo! Nije moglo da se diše. Međutim njemu nije mnogo smetalo user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Respiratorne alergije
8.10.2014 12:00:38   
Bebetto
alergije, začepljen nosić... muku mučimo sa curenjem nosa, ali nam je pomogao physiomer! to je morska voda,nije fiziološki rastvor, i može da se koristi svakodnevno i nekoliko puta, jer ne može da škodi samo može da pomogne. physiomer kids nam je odličan, on je od dve godine! kažem, bolji je od fiziološkog i zdraviji!

_____________________________

Voli me iz inata , voli me bez ostatka, voli me bilo gde sam, baš takvu kakva jesam !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Respiratorne alergije
21.3.2015 17:25:27   
Zemunka85
Nama DR Baljosevic ORL isto dade dijagnozu alergijski rinitis.
Sve je krenulo od toga sto ona neeeeeenormalno hrce. Odvedemo je kod ORL jako uvecan treci krajnik. Svi se cude kako dete nikada nije bilo bolesno, ali ni ka da - nikada upala uva, bronhitis, up pluca .. nista nista .. samo jednom gnojna angina pre godinu i po. Temperaturice dve tri, koje su prosle same od sebe ne racunam, pri tom ide redovno u vrtic. Preko dana dete savrseno sve, kako zaspi to je grabljenje za vazduh, hrkanje, apneje i sl ... Taj prvi ORL nije pominjao alergiju, dao nam Tobradeks kapi i Operil, 7dana. Od njih bilo perfektno, besprekorno je disala, ali kako smo prestali njih da dajemo preko noci se sve vratilo, u Cetvrtak na kontroli - kod DR Baljosevica - skroz druga prica. Kaze da su joj edematozne nosnice i jako uvecan treci krajnik, te je po njemu to alergijski rinitis, pogotovo sto mi je sada u nekoj koprivnjaci. Misli da je predhodna terapija bila agresivna, to je za decu iznad 6god i unistava nervne zavrset_ke u nosu. Dao nam neke kapi na N i aerius, pa da se javimo opet za dve nedelje. Meni samo muka da vadimo to cudo .. bas mi se ne mili ... kada je zdrava ko dren pupu ... ali nos nam jeste katastrofa, on ne curi, ali tacno je natecena sluznica jer stalno se cuje kao da je pun, a nema nista i prica kroz nos, a dise na usta :( ....

Ali nema ostale simptome alergije, to tipa da su joj crvenkaste oci, da trlja nos, da slini .. to nema. Bas ne znam sta je :( ...

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 21.3.2015 17:26:12 >

(odgovor članu Bebetto)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Respiratorne alergije
21.3.2015 17:48:07   
milicicak
Zemunka, Nazoneks su kapi?
Respiratorne alergije ne moraju da se manifestuju i suznim okicama i curenjem nosa i kijanjem.
Terapija nije agresivna a i sprecice komplikacije sa usima. Da li je predlagao uklanjanje teceg krajnika?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here