|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 8:51:49   
New Mom
Nasa dr je stava onog skolskog - prima se izmedju 13. i 15. rodjendana. Ovo dvoje starijih je primilo nekih nedelju dana posle prvog rodjendana. Tako je i bebi zakazano. Kaca je imala T. 37.5 desetog dana (al posle se ispostavilo da su joj izbile dve cetvorke sutradan, pa je mozda zbog toga), Kolja nikakvu reakciju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 9:06:37   
Peace*

IZVORNA PORUKA: New Mom

Nasa dr je stava onog skolskog - prima se izmedju 13. i 15. rodjendana.

user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1202
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 9:07:00   
Ivanka 75
Soso user posted image
Navijam da brzo prođe user posted image
Mislim da je Manji to blaži oblik zauški, moji rođaci (blizanci) su ležali zauške i bili su mnoooogo otečeni, imali su 12-13 god, jasam bila sa njima i nisam ih dobila.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1203
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 9:24:59   
cockic
a kako se dijagnoz zaustka daje na osnovu klinicke slike.jer su i nama tako dali i ako nisu bile zauske,otislo dete u vrtic bio je natecen malo vrat i zove me vaspitacica vase dete ima zauske i stvarno mi ga pokupismo on je bio bas natecen tako nije bio to jutro pred vrtic.ja u soku,pa kako vakcinisan je desava se.kaze videla sam kako zauske izgledaju to je to.
moram priznati da niko nije bio siguran sta je jer su njemu vadili sve zivo iz krvi i sve u granicama.mozda nesto malo poviseno uglavnom limfociti.posle su rekli,a mozda je mnonukloza,na kraju ni to nego limfondenitis koliko se secam mada ima jos nesto sa limfo uglavnom je bio natecen mesec i vise dana.i to se povuklo.vadili i briseve grla i nosa u grlu nista u nosu streptokoka je bila.stavljali lokalono kapi.i kao sto rekoh proslo je samo.

a sad jer su sigurni da su zauske,jeste tri nedelje od vakcinacije,ali mozda i nisu.jer ima dosta toga od cega naticu zlezde na vratu.ovo je nas slucaj bio.a svi bili sigurni da jesu.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 9:31:45   
cockic
moji nisu imali reakcije na mmr,primili su sa 15-16 meseci koliko se secam.a kad se mmr opet prima ja sam vec uzentana jer pred skolu ili kasnije.znam da ima jos jedna da se primi.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 9:36:51   
mila83
samo jos jedna,pred skolu

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1206
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 9:40:31   
Bibilib
Marku su dali u obe ruke i pio je... Inace je predskolac....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 9:50:03   
mila83
Pa da Bibi, dobio je MMR plus jos dve vakcine, kao moja Mima u petak.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 1208
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 10:21:13   
World
Ana je 5 dana nakon primanja MMR imala jako visoku t, isla i do 40, trajalo nekih 8-9 dana i dobila nekakvu cudnu gnojnu anginu (zaboravih kako se zove, pseudomembranozna ili sl). Dr kaze da nije od vakcine, a ne vjerujem bas da nije jer ona inace nije bolesljiva, a svaku vakcinu je odbolovala prilicno.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 10:26:20   
serpica

IZVORNA PORUKA: World

Ana je 5 dana nakon primanja MMR imala jako visoku t, isla i do 40, trajalo nekih 8-9 dana i dobila nekakvu cudnu gnojnu anginu (zaboravih kako se zove, pseudomembranozna ili sl). Dr kaze da nije od vakcine, a ne vjerujem bas da nije jer ona inace nije bolesljiva, a svaku vakcinu je odbolovala prilicno.




I moja T je odreagovala slicno posle mmr-a isto su nam rekli da nije od vakcine da je verotano vec virus bio tu pa se poklopilo..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 10:30:05   
World
ne znam serpice, nekako mi cudna koincidencija da nakon svake vakcine 'pokupi' nesto.. evo aleksa isprimao 3 dtp i ono sve sto je trebalo dosad i srecom nije imao cak ni malu t, dobro sve podnio.. njemu se nije ni bsg primila, nije se ono gnojilo, ne znam hoce li mu ponovo morati dati..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 10:31:52   
mila83
Pa da,kada se da vakcina.organizam se brani,bude malo oslabljen pa ako vec postoji jos neki virus u organizmu,on ispliva i mozda ispadne tezi nego sto bi da nije dete vakcinisano/Ja mislim da se mojoj M pogorsala upala kapaka koju ima zbog prolecne alergije,bukvalno joj buknulo za dan,strasno i posle se povlacilo postepeno.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1212
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 10:35:16   
mila83

IZVORNA PORUKA: World

ne znam serpice, nekako mi cudna koincidencija da nakon svake vakcine 'pokupi' nesto.. evo aleksa isprimao 3 dtp i ono sve sto je trebalo dosad i srecom nije imao cak ni malu t, dobro sve podnio.. njemu se nije ni bsg primila, nije se ono gnojilo, ne znam hoce li mu ponovo morati dati..


sto bi bilo cudno world,organizam je oslabljen malo.bori se sa virusima iz vakcine pa joj mozda to smeta? i meni sin nije imao nikakve reakcije posle vakcina(osim na 2.pentaksim) ,mozda se poklopilo ili ima bolji imunitet.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1213
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 11:17:53   
World
ma to je ironija, 'cudno' zato sto dr svaki put kaze da nije od vakcine.. a jeste, pa cim joj oslabi imunitet toliko da se razboli, to je to..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1214
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 11:46:25   
mila83
user posted image bitno da smo se razumele sad!

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1215
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 12:19:34   
Sosa Mena
Danasnja situacija. Probudila se vristeci od bolova. T 38.5. Sada su joj obe natecene, desna mnogo vise od leve. Cak je vise otecena od juce spojili su joj se obrazi sa bradom. Ne moze da jede, ne moze da pije. Uspela sam da joj dam malo mleka i keksa kad je paracetamol poceo da deluje. Vodila sam je ponovo kod dr kaze da joj ne moze nista da to mora tako da ide i da joj stavljam hladne obloge sto je nemoguca misija, ali kolko tolko uspemo. Dete trci i vrsti i sutira stvari koliko je boli. Nikad ovakva nije bila.

NM ona nije primila sa godinom MMR zbog alergije na jaje. Mozda da je tad mogla da je primi ne bi doslo do ovoga jer nikad nije imala nikakvu reakciju ni na jednu vakcini. Ni t ni otoka, bilo cega.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 12:39:48   
serpica
Soso user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 1217
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 12:44:31   
Ivanka 75
Mislim da se na zauske privija zecije salo, nemojte mi verovati, pitacu mamu

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.3.2015 17:00:10   
mila83
Soso,bas mi je zao sto to cujem.Srce malo,drzimo fige da sto pre prodje ! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.4.2015 19:27:59   
Torbica
E da se pohvalimo!! Cerka mi je dobila revakcinu MMR, pred upis u skolu a decaci prvu dozu, obojica! Kooonacno! I da bude neke reakcije, znam da ce proci.... user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1220
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.4.2015 19:38:46   
jabudic
I mi sjutra idemo za vakcinu pred upis u školu.
Ja baš i nisam toliki entuzijasta kao ti. user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1221
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.4.2015 19:53:06   
Torbica
Bice sve ok, ne brini! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1222
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.4.2015 19:55:02   
jabudic
Nadam se, mislim da ću da se isplačem kao kiša dok ga budem vozila kući (trauma + hormoni) user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: MPR (MMR) vakcina
9.4.2015 9:20:54   
caca81
Moj sin je juče primio MMR pred upis u školu. Predveče je dobio drhtavicu i T 37,9, od jutros je T 37,2. Da li je to normalna reakcija, da li treba da ga vodim kod lekara. Ako je neko imao ovakvo iskustvo, neka mi napiše. Inače, od rođenja nikada nije imao reakciiju ni na jednu vakcinu.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1224
   RE: MPR (MMR) vakcina
19.4.2015 21:56:34   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Torbica

E da se pohvalimo!! Cerka mi je dobila revakcinu MMR, pred upis u skolu a decaci prvu dozu, obojica! Kooonacno! I da bude neke reakcije, znam da ce proci.... user posted image


Evo nas! Najmladje i najstarije dete - nista, apsolutno.
A ovo srednje, koje nam je inace zbog tog nesrecnog herpesa slaba karika, imao je reakciju. Sesti dan je krenula temp koja se drzala oko 38.3, uredno sam je spustala. Nakon tri dana mu je izao jedan herpes od nekih centimetar/centimetar ipo na bradi, za koji je dobio svoj homeopatski lek. Sasusio se i prolazi, temperatura je stala juce, on je odliiican.
Nisam napomenula da su svo troje dan nakon vakcije dobili homeopatski MMR koji ponistava nezeljene reakcije konvencionalne vakcine.
Super se osecam sto smo sve ovo pregurali, imala sam dobar osecaj! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

POSETA PEDIJATRU
bukimuki

KOD POJAVE NOVIH ZDRAVSTVENIH PROBLEMA STA PRVO RADITE

ODMAH IDEM PEDIJATRU (45%)

SACEKAM DAN DVA (45%)

PRVO SE POSAVETUJEM SA MAMAMA DECE SLICNOG UZRAsta pa tek onda pedijatru (10%)


Ukupan broj glasova: 58

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here