|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.1.2011 0:56:53   
liliana
Dijana, Tina je počela da puzi sa 12 meseci i 9 dana!!! Ona je baš konformistauser posted image . Ima tešku guzu!user posted image Tako da ne brini-kad smo mi prebobali neke stvari-i vi čete!!!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.1.2011 0:57:37   
IVA 11
Bebe se radjaju sa karakterom. To def.! Mi smo bili uzeli Chicco dubak, ali sam ga vratila jer mi se ne svidja sto ide samo naprijed-nazad, kao zbog kukova, i moj je isao u svim pravcima pa su mi kukovi na mjestu, jos uvijek! user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.1.2011 13:20:24   
Trudnicica83
Nesto sad po "novom" ne savetuju dubak..a jel neko probao one kaiseve za prohodavanje, ima li to nekog smisla?

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.1.2011 13:21:23   
Trudnicica83
Jes da ovo i nije bila tema, al sta cu kad mi palo na pamet citajuci..sorryuser posted image

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.1.2011 13:35:34   
*Alexx*
Kaiševi za prohodavanje

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
13.1.2011 14:53:01   
Kvrkac
moja beba je htela da sedi vec sa 3-4 meseca,a rekli su nam da moze sama da sedi sa 6 meseci ili kad bude ravno drzala kicmu
sad sedi sama ali nekad se gega onako nesigurno...mislite da je to ok?mislim neke bebe u njeno vreme hodaju

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
13.1.2011 16:58:47   
Snelle
Kvrkac, ja ne znam nijednu bebu koja je prohodala pre 9-og meseca! I moje dete sedi lepo, ali joj se desi da se "gega" pa i da padne. Polako, treba im јоš vremena da savladaju tu tehniku.
P.S. Šta ti bre znači nick? user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Kvrkac)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
13.1.2011 17:03:37   
madre
IZVORNA PORUKA: Kvrkac

mislim neke bebe u njeno vreme hodaju

nema sanseuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Kvrkac)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
13.1.2011 17:04:16   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Snelle

Kvrkac, ja ne znam nijednu bebu koja je prohodala pre 9-og meseca! I moje dete sedi lepo, ali joj se desi da se "gega" pa i da padne. Polako, treba im јоš vremena da savladaju tu tehniku.
P.S. Šta ti bre znači nick? user posted image


Da, Kvrkac, budi fer -> Vaš nick. Iščekujemo.user posted image

Bebe se različito razvijaju. Kad bude mogla da se igra (drži obema rukicama po igračku) a sedi bez podupiranja, smatra se da samostalno sedi (uspela je da odraži ravnotežu).
Što se hodanja tiče, bitno je da prohoda do 18 meseci, to se smatra normalnim.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
13.1.2011 18:00:26   
minavb
Vanja jos ne sedi. Uopste ga ne zanima sedenje, odmah bi da legne ili da djipa.Po ceo dan bi bio na stomaku ili djipao na kolenma.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
15.1.2011 8:18:55   
Kvrkac
user posted image user posted image user posted image
bile smo pre neki dan kod doktora i videli devojcicu od 13 meseci koja trci i njena mama nam je rekla da je prohodala sa 7 mes user posted image pa sam se zabrinula

vracam se temi  user posted image   znaci geganje dozvoljeno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
15.1.2011 11:03:49   
Anoniman
Neznam shta da radim sa Sarom...

Obe vetj nekih nedelju dana lepo same sede...ponekad se zanesu, pa padnu, ali u sushtini lepo sede.... No...poslednja dva dana se sara nakrivi na desnu stranu...i tako sedi...igra se...stabilna je tako...ne pada...al sedi nakrivo...podmecem joj na tu stranu jastuke....da bi se ispravila...al ona se ko matora nalakti na jastuk...i opet sedi na tu stranu user posted image

U sredu smo bili u razvojnom savetovalishtu...i dr je rekla kako obe lepo pravilno sede...i kichma im je dobra....a evo Sara sutradan pochne da se krivi user posted image

(odgovor članu Kvrkac)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
15.1.2011 11:13:31   
Kvrkac
mozda joj u trenutku tako odgovara kad se igra,ako tako ima stabilnost 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
15.1.2011 13:31:22   
Anoniman
Bojim se da ne iskrivi kichmu user posted image

(odgovor članu Kvrkac)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
15.1.2011 14:21:17   
Kvrkac
pa ne znam draga,i ja na to pomislim kad se ova moja izvrne u neki polozaj(''krivi'')i tako se igra,ali valjda joj odgovara...i ne bude dugo tako
mozda da pitas pedijatra

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
22.1.2011 18:40:13   
majathegreat
Mi pre dva dana prvi put sami sedeli.user posted image  Doduše posle par sekundi je pala na stranu, ali je sedela, a sinoć je sedela malo duže, tako što se oslonila na ispruženu rukicu, odnosno na dlan.

(odgovor članu Kvrkac)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
23.1.2011 11:36:17   
bojana87
moja lana je sa 5 meseci krenula u sedeci polozaj.sva se savijala dok je u krilo ne stavim u sedeci.
I ja sam brinula da li sme pa sam pitala fizijatra. Fizijatri i pedijatri savetuju da bebu pustite sve sto ona hoce,makar i to bilo mnogo pre nego sto je bebi za to vreme.Moja Lana je ustala na nogice sa 6 meseci i 2 nedelje i isto su mi rekli da je moram pustiti ako to sama hoce i sada samo stoji nece vise da sedi. Dakle bitno je samo da ne forsirate bebice pre vremena ako to one same ne urade.

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
23.1.2011 12:26:45   
indy_25
Jedna lijepa vijest sara je pocela da se dize iz lezeceg u sjedeci plozaj mnogo bolje sjedi al jos uvijek padne na stranu kad joj dosadi user posted image

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.1.2011 17:17:06   
Kvrkac
IZVORNA PORUKA: Snelle


P.S. Šta ti bre znači nick? user posted image



pisala sam u ''vas nick''  user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.1.2011 17:27:19   
Trudnicica83
Moje dete jos od pre punog 5 meseca hoce da sedi, ali sam tek pre dve nedelje pocela da je stavljam u krilu da mi sedi i to ne skroz pod 90 stepeni..medjutim, jos malo i puni 6 meseci, jel smem da je stavljam da sedi tad, tj. kad joj skinem i siroki povoj onako na krevet. Jel podupirete decu necim, kako je uopste namestite da sedi?

Inace, skoro sam i u kolicima digla naslon na 60 stepeni, nece uopste da lezi kad smo napolju. A i zbog hranjenja, kad jede kasice mora da sedi..user posted image

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Kvrkac)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.1.2011 23:34:09   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: indy_25

Jedna lijepa vijest sara je pocela da se dize iz lezeceg u sjedeci plozaj mnogo bolje sjedi al jos uvijek padne na stranu kad joj dosadi user posted image


Bravo user posted image user posted image user posted image
Vuk je totalno nezainteresovan za sedenje, cim ga stavim da sedi on se spusta u lezeci polozaj i puze. Necu ga forsirati, neka uradi to sam kada bude zeleo.
Trudnicice ja svoju bebu stavljam na pod i za sedenje je najbolja tvrda podloga, ali eto vec sam napisala da on trenutno nije zainteresovan za sedenje, ali ja sam njega tek sa 7 meseci pocela stavljati po malo u sedeci polozaj i nikada ga nisam stavljala izmedju jastuka.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.1.2011 23:34:50   
Brana
IZVORNA PORUKA: indy_25

Jedna lijepa vijest sara je pocela da se dize iz lezeceg u sjedeci plozaj mnogo bolje sjedi al jos uvijek padne na stranu kad joj dosadi user posted image

extra!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.1.2011 15:32:12   
indy_25
IZVORNA PORUKA: indy_25

Jedna lijepa vijest sara je pocela da se dize iz lezeceg u sjedeci plozaj mnogo bolje sjedi al jos uvijek padne na stranu kad joj dosadi user posted image


danas je sjedila pola sata i igrala se vec moze stabilno da sjedi na pada vise u stranu al pocne da place i da me zove kad hoce da je dignem. ne zna sama da se spusti a zna da se podigne u sjedeci.

A samo kad se sjetim koliko sam se brinula zbog sjedenja user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.1.2011 15:45:49   
nela79
Ovaj moj blento je prije naucio da ustane nego sto je znao da se iz lezeceg polozaja digne u sjedeci. :)Ja sam za sve gledala bebu. Nijedna beba nije ista, i ne moze se na svakog primjeniti isto pravilo. Ono se kaze da se sjedi od 6 mjeseci, al neko ce prije , neko kasnije ....

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.1.2011 15:49:54   
marija32
Ja sam digla naslon u kolicima na 90, a kod kuce malo sedi pa ode na stranu, ne forsiram ga. Kada ga hranum, u sedistu je, a ne jos u stolici za hranjenje.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here