|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.1.2011 15:53:29   
nela79
Ja sam naslon stolice mogla spustati tako da je od pocetka hranjenja on u svojoj stolici. Svaka cast onom ko ju je izmislio user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.1.2011 16:03:55   
marija32
ova moja stolica je Cam-ova od pre 7 godina i nema tu opciju, a ovako mi naginje na stranu ako ga ne poduprem sa necim, a kao ne valja ih podupirati, tako da cu saekati da se stabilizujeuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 15:15:29   
ivaj
Moram da vam kazem da je Jelena pocela sama da se podize u sedeci polozaj.
Vec!
Kad je stavim da lezi ona se ladno podigne skroz i hoce da sediuser posted image
Neverovatno je cvrsta i sad ce biti muke,kako joj objasniti da ne sme jos da sedi.

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 15:19:58   
Trudnicica83
Ivaj, sama se digne skroz i sedne? Au, bravo! Mislim, jeste prerano, al sta da joj radis...user posted image

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 15:24:54   
ivaj
Da,skroz,ali ona meni nikad ne lezi na ravnom,uvek ispod sebe ima tanje jastuce.Zato se lakse i podigne.

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 17:30:38   
Kvini
A zasto ne lezi na ravnom? Zar ne bi trebalo bar do godine, zbog kicme?

Inace, moja Sofija se jos ne podize nimalo.user posted image  Nije za brigu, a?

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 17:39:17   
indy_25
Kvini nije za brigu uopste moja nije sjedila do 10 mjeseca jedino ako su ti nakontroli rekli da je u redu sve.

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 17:52:38   
bebablue
Kvini, moja beba se podize kad je uhvatis za rucice, ali nije odusevljena sedenjem, nama je fizijatrica rekla da nije jos spremna za sedenje i da je ne forsiram, nek lezi na stomaku,sto vise, jer time jaca sve misice, a sesce kad bude htela, tolerise se do 8-9 meseci.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 18:12:06   
indy_25
U Holandiji se tolerise do 12 mjeseci ja sam poludila kad su mi rekli na forumu da se kod nas tolerise do 8 mjeseci i plakala danima sto jos uvijek ne sjedi. Kad sam otisla na kontrolu doktorica mi se nasmijala i rekla je da je granica do 12 mjeseci ako je s bebom sve ok naravno. Eto moja beba tek kad je napunila 10 je prosjedila user posted image  hvala bogu napokon ali nesto ni sada ne voli da sjedi vise voli da stoji.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 22:00:15   
ivaj
IZVORNA PORUKA: Kvini

A zasto ne lezi na ravnom? Zar ne bi trebalo bar do godine, zbog kicme?


Ona mora da lezi bar malo uzdignuta zbog povracanja,a svejedno nikad mi nije bilo logicno da mi dete lezi skroz na ravnom,jos kad ima siroki povoj a ono sve glava ide na dole a dupe uzviseno.
Tako da sam i sa prvim detetom tako radila.

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 22:07:21   
Kvini
Aha, OK.user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 22:10:07   
Kvini
Indy, bebablue,

u redu je i kod nas sve, samo joj se, izgleda, takodje ne zuri da sedne. user posted image

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 23:18:44   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: ivaj

Moram da vam kazem da je Jelena pocela sama da se podize u sedeci polozaj.
Vec!
Kad je stavim da lezi ona se ladno podigne skroz i hoce da sediuser posted image
Neverovatno je cvrsta i sad ce biti muke,kako joj objasniti da ne sme jos da sedi.



E i ja imam dilemu oko ovoga. M se isto digao u sjedeci polozaj ima nekih sedam dana. E sad ja ne znam da li ja njega da stavljam u sjedeci ili ne. Jer on se bukvalno iz skroz lezeceg podigne sam i onda se nasloni na nesto pored ili se podlakti samo da ne padne nazad user posted image Buni me to sto to nisam ocekivala, jer svi kao kazu u sjedeci polozaj tek onda kad sam moze, ali ja sam mislila da ce to bit iza sestog mjeseca. U smislu da prije ne smije ni pod razno user posted image ne znam jeste li razumjele sta hocu da kazem user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 23:22:02   
New Mom
Čupa, nama su rekli da počnemo da je podupiremo jastucima kad napuni 5 meseci. Malo bude oslonjena, malo se odmakne od jastuka, pa se vrati. Brzo joj jastuci nisu bili potrebni. Ali da ustane sama iz ležećeg položaja i sedne je uspevala tek sa 7 meseci.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 23:27:01   
choopa choops
Nm tako je meni i L nekako, vise se ni ne sjecam. Ali mene buni ta granica od 6mjeseci? Da li da ga stavljam sad da sjedi ako hoce ili da forsiram lezanje? ne mogu vam ni opisat kako smjesno izgleda kad ga vozim u korpi u kolicima, a on dopola viri kao da sjedi user posted image Nece nazad i tacka. Jedino ako spava....

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 23:30:05   
Nensi*
Ja mislim da ne treba nista forsirati,kako on hoce tako ga pusti...I nama je dr rekla da Vuk ne bi trebao na noge,ali sta da radim kad se dete samo podize,ja ga stavim da sedne,a on krene da ustaje,pa ne mogu da ga vezem...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 23:35:17   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: nensi27

Ja mislim da ne treba nista forsirati,kako on hoce tako ga pusti...I nama je dr rekla da Vuk ne bi trebao na noge,ali sta da radim kad se dete samo podize,ja ga stavim da sedne,a on krene da ustaje,pa ne mogu da ga vezem...

Znaci oni kazu da ne treba...Onda necu ni ja ga stavljat da sjedi, nego me strah jer se nekad kao napinje, pa mislim da li ga boli da tako isteze kicmu. Bar ce imat trbusnjake user posted image

A za Vuka i ustajanje user posted image Svaka cast user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
7.2.2011 23:37:47   
Nensi*
Cim je prvi put ustao,ustaje stalno...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
8.2.2011 7:49:36   
Ana007
moja vanja dok leži na leđima diže se malo napred i gura glavu,onda se vrati i krene da se ljutiuser posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
8.2.2011 12:02:43   
Trudnicica83
Isto je ovako i kod nas, s tim sto ona stalno hoce da mi sedi u krilima i onda nece da bude zalepljena ledjima za mene, kao sto je dr odobrila, vec se savija napred..a ne ume jos sama da se digne, mislim, ni ne ocekujem to jos neko vreme..

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.4.2011 19:01:28   
jovicaa
posto moje dete iz polusedeg sedne u sedeci, nista od polusedeceg, nego dignem malo siter i bacim ga onako da bude kao u onom prvom autosedistu... kao u jajetu tako ne moze da se dize. a to sto se dize dok ga drzimo u krilu, sta da radim, ne mogu da ga sprecim

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.4.2011 19:12:01   
Verus
jovice moja H je mogla sama uz malo podrske da sedi sa 4 i 23 dana, tad smo je vodili kod fotografa i ima slika gde sama sedi u stoliciuser posted image  Pedijatar je tad rekla da se jedino ne da dugo sedenje, pa ti njemu daj 15tak minuta da zadovolji zelju.  Takodje je rekla da se ne preporucuje da se bebi dozvoli da stoji pre 9 meseca nego samo na kratko, jer to krivi jos meke kosti, i ta deca "razviju" oksare.  Ali ne bi on vukao da nije spreman bar malo da sedi.  Tako da sam ja H pustala, pa bih je onda stavila u polusedeci ili polegla.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.4.2011 21:10:50   
Mala Loojka
Moj mali ce sad tri meseca, i kad ga stavim u maalcice izdignutiji polozaj dize se... Rekla mi doktorka da mu ne dam, jer se onda naprezu i muce...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
19.6.2011 18:50:31   
Anoniman
Moja beba ima 6 ipo meseci i sada već sedi sasvim sama, stabilno, bez oslonca i pomoći. iz tog položaja sama leže na stomak, okreće se i sl.
E sad, mene zanima koliko dugo beba sme da sedi, tj koliko vremena dnevno može da provede u sedećem položaju? jer, moje dete bi po ceo dan samo sedelo, i čim je položim u ležeći položaj ona se buni. kad sedi - mogla bi tako satima, mirno se igra.

(odgovor članu Mala Loojka)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
19.6.2011 19:46:29   
Snelle
Bubo, sve dok njoj taj (sedeći) položaj prija i sve dok sama ne promeni isti nema potrebe da je stavljaš u ležeći user posted image  

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here