|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Projekat kuće
5.9.2010 9:33:15   
Anoniman
Jel zna neko neshto o preimenovanju zemljishta sa vinograda na gradjevinsko zemljishte? Jel moze da se preimenuje odredjena kvadratura, ili mora sve...ili moze odredjeni deo...ali da se izdeli plac? 

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Projekat kuće
5.9.2010 10:17:03   
Trcosava
Smeški to najbolj možda može da ti kaže Jeca rr, ono što ja znam je da je to do katastra i urbanističkog plana. Kakva je njihova namena zemljišta, tako će biti

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Projekat kuće
5.9.2010 23:24:14   
Anoniman
Pa mi to mozemo da promenimo...samo neznam koja od ove dve varijante ce biti....

Jer nama je sad ceo plac vinograd....treba nam 100 kvm gradjevinskog placa.... to je pre moglo da se samo tako preimenuje...a sad nam spominju da cemo mozda morati da delimo plac...da bi prenamenili 100kvm...inache moramo sve...a to povlachi i puno vetji porez za sobom...

A sad chekamo neznam koga da se vrati sa godishnjeg pa da nam kaze shta tje biti...user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Projekat kuće
7.9.2010 8:29:16   
Anoniman
Jeco...ajde virni molim te....dal znash odgovor na moje pitanje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Projekat kuće
7.9.2010 8:33:30   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Jel zna neko neshto o preimenovanju zemljishta sa vinograda na gradjevinsko zemljishte? Jel moze da se preimenuje odredjena kvadratura, ili mora sve...ili moze odredjeni deo...ali da se izdeli plac? 


zakonski može, ali tek kad ti izađe komisija za urbanizam i da ti izvrši pretvorbu određene kvadrature iz poljoprivrednog u građevinsko, naravno sve zavisi od pozitivnih propisa Srbije, kao i opštine. Pokušaj na linku opštine da nađeš sve te informacije

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Projekat kuće
7.9.2010 8:37:46   
Anoniman
Mi smo predali papire tom liku shto treba da preimenuje zemljishte...ali on nece da izadje dok njegov pravnik ne dodje sa godishnjeg...jer nezna na koji nachin da nam preimenuje zemljishte...jer mi hotjemo samo 100 kvm od 2000kvm, a on bi sve da nam preimenuje (tako je najlakshe) ali mi cemo onda do kraja zivota da placamo skuplji porez jer imamo 2000kvm gradjevinskog zemljishta....

Navodno katastar dozvoljava da se preimenuje samo odredjena kvadratura...a neznam ko ne dozvoljava...pa treba plac da se deli...

Nisam mislila da tjemo na ovaj papir toliko chekati....user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Projekat kuće
7.9.2010 8:43:01   
Vučko.ba.
pa kažem ti ne znam koji su propisi, pretpostavljam da se ne razlikuju puno u odnosu na Bosnu

koliko ja znam može se dijeliti, da recimo od 2 dunuma (ili duluma kako li se već piše) poljoprivrednog napraviš 100 ili 200 m2 građevinskog, ali ti je prvo potrebna urbanistička saglasnost pa tek onda građevinska dozvola da bi dobili i sve energetske priključke.
e sad može se sve to raditi i na crno(što je najpopularniji način u naših naroda i narodnosti) pa onda se praviti lud i ići na legalizazciju, al ja lično ne bih se nikada usudila.

naravno postoje i kategorije poljoprivrednog zemljišta, lokacija i sv ostalo što utiče na cijenu izdavanja saglasnosti

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Projekat kuće
7.9.2010 8:45:33   
Vučko.ba.
naravno Smeški, mislim da će ti najbolje to objasniti Jeca jer ona kao arhitekta je sigurno upoznata i sa svim propisima koji su potrebni prije bilo koje gradnje

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Projekat kuće
7.9.2010 8:47:04   
Anoniman
Mi moramo sve po redu...i svaki papiric da napravimo...jer nam treba kredit za gradnju....mada...ni inache ne bi na crno jer ovde tje te prijaviti i ako samo donesesh materijal...a kamoli da gradish neshto...

Svekra i svekrvu je neko prijavio, kad su kupili ovaj plac pre 10 godina....da su izgradili dvospratnu kucu sa bazenom...inspekcija odma doletela...jer su mislili da ce dobro zaraditi na kazni....pa kad su doshli...videli da je plac potpuno prazan...kao i dan danas user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Projekat kuće
23.2.2011 2:58:17   
Iwana87
Sta kad nema urbanistickog plana,jednostavno ne postoji.To znaci da niko nece da nas dira ili da ce nam se sve poremetiti?I jos nesto jel zna neko moze li se prikljuciti struju na plac pod tudjim imenom.
Ebem mu sve,moramo da radimo sve preko reda,iz zilion razloga.Sva zemlja se vodi na ime dede mm,on je umro,otac mm takodje nije ziv i nista nije podeljeno.Zna se sta je cije ali nigde papir o tome.Ja htela sve legalno ali to bi kostalo i para i vremena i zivaca,a mi manjkamo sa bar dve od 3 stvari.Generalno me zanima da li je neko prikljucio struju na plac  koji se vodi na nekog drugog,u to se bas ne razumem.Posto je stanje kakvo jeste,planiramo da pravimo samo projekat kuce,i pokrenemo postupak prenosa  za koji se ne zna koliko ce trajati zbog saglasnosti ostalih a u medjuvremenu pocnemo izgradnju.Sve se tesim posto u krugu 200 kuce ni jedna nije legalna da cemo preko reda doci u neki red.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Projekat kuće
23.2.2011 10:18:32   
Olga75
Iwana , ovde se ostavinska rasprava pokrece po sluzbenoj duznosti tj kad se maticaru prijavi smrt onda oni to salju u sud i za do 2 meseca bude rocistepa se ti imovinski odnosi nasledjivanja u principu brzo rese , veci je problem dok to prodje kroz katastar ili zemljisne knjige.
Mislim da je najbolje to prvo da resite pa tek onda da placate prikljucke da posle ne bi ponovo placali prevodjenje na ime vlasnika


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Projekat kuće
23.2.2011 10:26:05   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: olga75

Iwana , ovde se ostavinska rasprava pokrece po sluzbenoj duznosti tj kad se maticaru prijavi smrt onda oni to salju u sud i za do 2 meseca bude rocistepa se ti imovinski odnosi nasledjivanja u principu brzo rese , veci je problem dok to prodje kroz katastar ili zemljisne knjige.
Mislim da je najbolje to prvo da resite pa tek onda da placate prikljucke da posle ne bi ponovo placali prevodjenje na ime vlasnika



misliš u Subotici ili?

moja porodica je ostavinsku raspravu zavšila 10 godina posle dedine smrti, nisu ništa delili nego mrzelo ih ranijeuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Projekat kuće
23.2.2011 10:28:31   
Olga75
da u Subotici je tako i kad je moj tata umro pre deset_ godina i kad je umrla matorom baka ostavinska rasprava je bila nakon 30 - 40 dana , jedino sto se kod maticara prijave potencijalni naslednici

edit : moj tata je iz Tutina i tamo je rasprava za dedom bila tek kad je baka umrla a advokat pokrenuo raspravu


< Poruku je uredio olga75 -- 23.2.2011 10:29:37 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Projekat kuće
23.2.2011 14:05:20   
Iwana87
Za srbiju znam,u mk nije slucaj,ukinut je takav zakon,sad sam pokreces ostavinsku,proceduru znam,ali je za nas trenutno mnogo komplikovana,jer prvo treba dedino da se podeli na njih 4 pa onda ocevo na troje sve to se ne bi tako lako zavrsilo.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Projekat kuće
4.2.2016 11:03:51   
natashalaslo
Pozdrav svima
Potrebna mi je pomoc, razmisljamo o adaptaciji kuce i o spiralnom metalnom stepenistu spolja. Da li mozda neko zna odprilike koliko se krece cena???
Hvala vam punoo

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Projekat kuće
20.4.2018 18:02:32   
Anck Su Nmaun
Mi gledali danas neku kucu i bas se nesto mislim kako su malo prozora postavili na kucu. Ili sam bar ja navukla.na velike i siroke.
Meni je svetlost i polozaj kuce u odnosu na sunce jaaako bitna. Ne volim mracne kuce.
I onda nam rekose da prozore na strani komsije mozes da stavljas samo ako komsija to odobri user posted image user posted image

(odgovor članu natashalaslo)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Projekat kuće
20.4.2018 21:58:39   
mama Jo
Svasta, bas glupo pravilo ☺

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Projekat kuće
20.4.2018 22:59:41   
Anck Su Nmaun
Me da je glupo nego haosss!
Ladno kuca sa te strane nema uopste prozore.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Projekat kuće
21.4.2018 8:10:06   
nata11
Ma otkud to Anck. user posted image Jel to gradska uredba ili na drzavnom nivou? Pa sta je onda sa stambenim blokovima kada sa svih strana imas zgrade.

_____________________________





(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Projekat kuće
21.4.2018 8:12:23   
Anck Su Nmaun
Pa eto ne znam. Prvi put sam cula od coveka tako kad sam ga pitala zasto ta strana kuce nema prozore. Ima par onih malenih u vrhu kao u podrumima.
Kaze sve preko 160cm mora da odobri komsija.
Pitala posle tatu jer je on gradio kucu pa zna kaze da je tako. Jedino ako je stvarno neophodno da bude tu trazis dozvolu od opstine...glupo al izgleda da je tako.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Projekat kuće
21.4.2018 8:13:25   
Anck Su Nmaun
Da, inace kaze bilo je u planu i komsija kao u zadnjem momentu nije dozvolio user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Projekat kuće
21.4.2018 9:20:04   
nata11
Stvarno nisam imala pojima da i toga ima. Ja zamisljala stavljas prozore gde ti volja user posted image

_____________________________





(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Projekat kuće
21.4.2018 10:51:05   
Milena18
Jeste, evo pored naše kuće se gradi zgrada i nisu mogli bez naše dozvole da stave prozore sa te strane. Ali meni bi bilo nekako bez veze da ne dam pristanak za to.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Projekat kuće
21.4.2018 11:19:15   
IvanaSK RR
Hmmm, ne znam, izgleda da zavisi i od toga da li imas vezu... Zgrada u blizini nase gradjena neposredno iza druge, ne znam da li ima dva metra prostora izmedju. Niko nije trazio ni dozvolu za prozoru.. Stanari se bunili sto im je tako blizu zgrada, investitor da bi im vratio za to sto su se bunili oboji fasadu sa te strane u tamnu boju... user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Projekat kuće
21.4.2018 14:00:36   
Milena18
Verovatno da zavisi od toga da li imaš vezu, zašto ne bi kad i sve drugo u ovoj državi zavisi od toga.
Nezgodno je kada je tako blizu druga zgrada. Ova je od naše kuće udaljena 6 metara, to je ok.
A tamna fasada... Nemam reči.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here