|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kasalj u trudnoci
17.4.2016 17:52:07   
IvanaSK RR
Emice, ja sam pre par dana nešto gledala po netu i pronasla ovaj recept, svi ga kao hvale da pomaze. 200 ml mleka staviti da provri, dodati 3 Negro odzacar bombone, vratiti na ringlu i mesati dok se ne istopi. Piti sto toplije.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: kasalj u trudnoci
18.4.2016 0:45:58   
choopa choops
Emice ne znam, ja sam se u ovoj trudnoći bukvalno raspadala od kašlja u jednom periodu. Čak mislim da mi je to u jednom momentu pogoršalo kontrakcije. Pila sam samo čajeve, šerbet i pantenol oriblete. (Možda i Tantum Verde sprej, ne sjećam se). I stavljala obloge od rakije na grlo user posted image Ništa ne znam kako efektivno, ali je bar malo ublažavalo stvar).


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: kasalj u trudnoci
18.4.2016 8:01:29   
emicaa
Čini mi se da sam noćas manje kašljala,sjećam se samo jednom da sam sjedila i kašljala ali opet od jutros po istom.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: kasalj u trudnoci
9.10.2016 0:27:53   
Mariya
Sviđa mi se ovaj ivanin recept sa negro bombonama user posted image
Znam da ne sme bršljan, mislim da beli slez može u trudnoći!?
Sad ću da ga potopim za sutra da pijemo L i ja.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: kasalj u trudnoci
9.10.2016 1:00:24   
degu
Našla sam ovo
mada opet nisam pametna, navodno sme u prvom trimestru a za kasnije da se konsultujemo sa svojim ginekologom

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kasalj u trudnoci
9.10.2016 11:00:47   
emicaa
DEgu moja sveki je pila nesto od meda i crvenog luka,ali smrdi da ne povjerujes user posted image

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 9.10.2016 17:06:44 >


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kasalj u trudnoci
10.10.2016 18:01:25   
Mariya
Hvala Degu!
Uradila sam baš kako piše, prelila slez hladnom vodom, posle zasladila medom, to pijemo L i ja .
A ne vidim razlog zašto se ne bi mogao piti i posle prvog tromesečja, ako može u prvom, a piše da ga mogu i bebe, valjda ga mogu piti i ja u 5omuser posted image
A od dr. sam dobila fluimucil 200.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kasalj u trudnoci
16.11.2016 7:19:07   
krin 40
Ovo je strasnoo,kasljem vec 2 nedelje.Suvi dosadni kasalj.Pijem cajeve i nista,a ovi narodni lekovi svi sadrze po nesto od cega mi je muka.Jel imao neko slicno iskustvo? Bzv mi je da idem kod dr kad nista ne smem da pijem.Sve mislim proci ce,ali ne prolazi:(

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kasalj u trudnoci
16.11.2016 11:49:06   
emicaa
Krin nesto ne znam smiju li trudnice koristiti djumbir,ako smiju kuvaj njega i pij.Jest da nije nesto ukusnu ali dodaj meda i limuna i satresi.Stvarno pomaze user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kasalj u trudnoci
16.11.2016 15:56:06   
krin 40
Hvala Emice,mislim da si u pravu.Ako se dobro secam Voci je pravila i neke bombone od djumbira

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2016 19:47:13   
krin 40
Moj kašalj se nastavio.Danas je mesec dana kako kašljem.Preživela sam traumu.Sinoć iskašljem malo krviuser posted image .Oduzela sam se.Odmah pomislim najgore .Danas sam bila u KBC - u kod pulmologa.Ne smem na rendgen zbog trudnoće.Pluća mu zvuče dobro.Umirivao me je i tvrdi da je verovatno od naprezanja pukao neki kapilar.Ja neću mira imati dok se ne porodim da odem na rendgen

< Poruku je uredio krin 40 -- 9.12.2016 19:48:06 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2016 20:05:13   
emicaa
Krin ne znam sta mislis da bi moglo bitisa plucima,ako pomisljas na tbc uradi test krvi.Meni su je tako otkrili

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2016 20:12:42   
krin 40
Ali nju prati malaksalost,noćno znojenje.Ja sam super.Ja odmah pomislim na neki kancer daleko bilo.Krv sam vec danas vadila

< Poruku je uredio krin 40 -- 9.12.2016 20:13:32 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2016 20:56:18   
emicaa
Krin ja nijedan jedini simptom nisam imala,ma nista nista i da mi nisu zbog Dore kontrolisali krv ko zna koliko bih je jos vukla.
Htjedoh ti jos napisati,prije par godina je sveki kasljala bas dosta,i jednom ispljune krv.Ona naravno odmah u paniku,nazove doktora i kaze mu da sumnja da ima tbc,ovaj joj napravi termin,sve testove i negativna.Tad joj je rekao fa je vjerovatno od kaslja nesto puklo i zbog tog krv

< Poruku je uredio emicaa RR -- 9.12.2016 21:21:37 >


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kasalj u trudnoci
10.12.2016 8:13:39   
krin 40
Emice izgleda da ja ne mogu bez stresa ni dan.Danas mi je malo bolje,ali dobila sam antibiotik cefalaksin.Nisam ništa iskašljavala.Videćemo.Mada ima logike to oko kapilara jer je u trudnoći mnogo veća prokrvljenost.Juče me je posle pulmologa gledao ORL.Kaže da su mi svi kapilari u nosu jako prošireni.Zato sve vreme mislim da mi je zapušen nos

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kasalj u trudnoci
10.12.2016 9:39:56   
IvanaSK RR
Krin, zapusen nos i jeste zbog vece prokrvljenosti i prosirenih kapilara tako je i meni bilo.
Nek ti se sto pre sve to smiri, da ne brines mnogo.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 10.12.2016 9:40:31 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kasalj u trudnoci
10.12.2016 9:55:35   
krin 40
Hvala Ivanice.Veruj mi,nije svejedno.Ja sam stavilna,ali juče sam bila ćao-zdravouser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kasalj u trudnoci
10.12.2016 10:27:34   
IvanaSK RR
Hahaha :))
I tu krv si iskasljala verovatno zbog konstantnog naprezanja. Bice sve super, ne brini.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kasalj u trudnoci
10.12.2016 15:23:50   
krin 40
Vala draga komšinice da poludiš.Prvo missed,pa druga trudnoća.Onda da liće da kuca srce,pa da li je dobar dabl,pa onda čekala nifty ni živa ni mrtva.Pa sve to preživiš sad pljunem krv.Bože dragi i normalan bi poludeo.Baš sam sinoć popričala "sa onim gore"i lepo ga zamolila da oladi malouser posted image .p.s. ovo dete sa slike ću da ti ukradem.

< Poruku je uredio krin 40 -- 10.12.2016 15:25:17 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kasalj u trudnoci
16.12.2016 17:40:36   
Mariya
Ja ispila danas sirup, pila sam expulmo, ne mogu da kažem da mi je boljeuser posted image me znam šta sad da nastavim, možda Broncamil?

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kasalj u trudnoci
16.12.2016 23:37:09   
krin 40
Mariya meni je sve stalo od CEFALEXINA, procitala si gore koji sam haos imala. Sad se samo malo nakasljem povremeno. Naravno da cu cim se porodim da snimim pluca

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kasalj u trudnoci
16.12.2016 23:57:55   
Mariya
Ja ne bih antibiotike na svoju ruku, ako se nešto ne promeni otići ću u ponedeljak kod dr da me posluša.baš mi smeta.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kasalj u trudnoci
17.12.2016 9:49:46   
krin 40
nisam ni ja htela pa sam kasljala dva meseca. kad sam se pokidala I prokasljala krv onda sam otisla kod doktora. Da mi je ova pamet bila isla bih prvi dan

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kasalj u trudnoci
22.12.2016 1:08:29   
Mariya
Nakon expulmo sirupa sam nastavila Broncamil, 3 dana, dok nisam otišla u apoteku i uzela bebu, beli slez. E ovo mi je pomoglo,malčice je booljeuser posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kasalj u trudnoci
22.12.2016 18:32:31   
krin 40
Daj Bože da ti bude bolje.Meni je tek antibiotik pomogao

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here