|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
16.10.2009 16:48:54   
anci 81
Evo dodjoh ja od lekara...user posted image  i ovako: UK mi je dobra tj. sterilna,tako da je e.coli nadjena samo u C i V brisu. Kaze doktorka da to nije nista toliko strasno,da je kod trudnica fora da se ona(BAKTERIJA) ne popne gore( ka materici) i dala mi je palitrex po 2 kom. na 12h i neke vaginalete macmiror po 1 uvece.Pa kad to zavrsim onda na kontrolu. Eto,to je to. Videcemo sta ce biti,a ovo mozda nekom i pomogne! Pozdrav!

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
10.11.2009 20:00:04   
Verus
I mene od juce pecka, boli piskam non stop...zvala sam dr. i rekla je upravo ono: puno tecnosti a ako ne odu simptomi danas ili sutra da odem do nje. Sto cu danas i uciniti.  Nadam se da ce biti sve ok....

U medjuvremenu pijem caj od brusnice, sa malo dodatog uvinog caja (prstohvat listova), i vodu....

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
10.11.2009 20:08:45   
Anoniman
Ja sutra nosim urin u laboratoriju...i iskreno se nadam da tje biti dobri rezultati.... Buni me shto mi je nekad mokraca skroz svetla...a nekad zlatno zuta...istog dana....bukvalno u razmaku od sat vremena...user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
10.11.2009 20:20:12   
Lilly*
boja može da varira od količine tečnosti koju popiješ



_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
26.11.2009 18:56:03   
dzepna venerica
nadjene su mi neke bakterije u urinu, sad sam u 13 nedelji trudnoce i doktorka mi  je dala da pijem palitreks 3X po jednu dnevno 4 dana... jel to ne moze da skodi bebi? oce li te bakterije da nestanu sa anntibiotikom? jel zna neko nesto o tome?o palitreksu u trudnoci? sama pomisao na antibiotike me uzasava... naravno pijem dosta tecnosti, vode,caj , brusnice...


_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
26.11.2009 19:02:33   
mirjancica
dzepna vennero ne brini za palitreks nista nece da bude bebi
pij dosta caja od brusnice,i tecnost
to ti ja preporucujem kao ginekolog.........ljubim

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
26.11.2009 19:02:58   
indy_25
I ja sam bila neki dan kod doktora i meni je ustanovljena urinarna infekcija i da imam bakteriju e.coli i dala mi je eritromicin da pijem. Sigurno taj lijek ne steti jer ti ga ne bi valjda prepisala da steti bebi.

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
26.11.2009 19:06:04   
Trcosava
džepna venerice, ne brini, lekari ne daju ono što trudnice ne smeju da piju. Palitrex smeju trudnice, PENTREXYL ne smeju (ako mene sećanje dobro služi)
U principu, pogledaj na uputstvu - koliko ja znam, ako neki lek sme BEBA  da pije, onda je dozvoljeno i trudnici.
Same urinarne infekcije u trudnoći su česta pojava i nemoj to da te brine toliko, pij dosta tečnosti i biće sve ok. Ja sam u trudnoći imala pa upalu mokraćnih kanala i pila antibiotike, ništa strašno, imuni sistem nam opada u trudnoći

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
26.11.2009 19:39:35   
dzepna venerica
hvala puno svima! fino je sto imamo i ginekologe ovde mirjancice :))) hvala puno, evo sad sam kupila caj od brusnice sa dodatkom delova jabuke i listovima hibiskusa ??? to mi je dala apotekarka, jel to ok????user posted image ili sam trebala da kupim cistu brusnicu?user posted image

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
26.11.2009 19:58:03   
Buba76
Bolje da je cista,imala bi bolje dejstvo,ali nije ni ovo lose.
Trco-kako si?Sta radi Ana?

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
26.11.2009 19:59:44   
marince1
IZVORNA PORUKA: mirjancica

dzepna vennero ne brini za palitreks nista nece da bude bebi
pij dosta caja od brusnice,i tecnost
to ti ja preporucujem kao ginekolog.........ljubim



ginekolog user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu mirjancica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
3.3.2010 21:30:49   
Tara
Danas sam dobila rezultate urinokulture , izolovana mi je bakterija e.coli 30.000 user posted image
Odmah sam uzela caj od brusnice , suve brusnice da grickam user posted image
Prvi put imam ovu bakteriju, jel ona opasna za plod ???? Bas sam uplasena ,
a moja dr je u inostranstvu vraca se za 4 dana ,a ne znam njen br tamo ,uffffff
izludecu dok se ne vrati , za sada cu da pijem ovo pa cu opet uraditi urinokulturu ,
a do tada pomozite sa nekim prirodnim lekom ako znate user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
3.3.2010 21:36:19   
Lilly*
Hej Tara, baš je danas i Mashka pisala o istom problemu. Imamo temu o ešerihiji pa pogledaj tamo user posted image KLIK

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
3.3.2010 21:39:20   
Tara
Hvala Lilly user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
4.3.2010 11:01:25   
Tara
Nasla sam dr , zvala njenog muza user posted image
Dobila sam terapiju , amoksiklav 500 x 3 .
Nadam se da ce ova bestija da nestane user posted image

< Poruku je uredio Tara -- 4.3.2010 11:02:09 >

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
4.3.2010 14:21:30   
Nensi*
Ja imam bakterije u mokraci,radila sam urinokulturu,nema nista sve je tu cisto,a radila sam i vaginalni i cervikalni bris,i tu je sve cisto,nema nista...Otkud onda ove bakterije? user posted image

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
4.3.2010 15:42:19   
Snelle
Nensi, potpuno ista situacija i kod mene! Sve čisto, a ovamo bakterije u urinu. I onda sam pitala mog ginekologa šta to sad znači. Rekao mi je da je urinokultura merodavnija od analize urina. Da li to znači da ta obična analiza može da da pogrešne rezultate? Ne znam, ali ako dr kaže da nemam bakterije, ja mu verujem user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 4.3.2010 15:50:42 >

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
4.3.2010 16:07:33   
Nensi*
Pa i ja vise "poverenja" imam u urinokulturu,i vec sam je dva puta radila,i oba puta je bilo sve cisto...Tako da sam sad mirna user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
4.3.2010 16:19:21   
s.a.nj.a.
Meni su pre 10 dana u urinokulturi izolovane enterokoke,a u vag i cervikalnom brisu gljivice u velikom broju.E sada, da ne bi pila antibiotike  dr mi je rekla da pijem svakodnevno 2l uroloskog caja za trudnice ili uvinog, volja moja, tokom dve nedelje pa ponoviti nalaz.
Bas sam je pitala za  uvin caj u trudnoci i rekla mi je da se ne preporucuje u prvom trimestru,ali u poodmakloj trudnoci sme slobodno.Ja sam sada 32. nedelja i pijem ga svakodnevno.Onaj prvi litar nekako i popijem,a drugi......nece dusa  user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
4.3.2010 16:20:37   
s.a.nj.a.
E da,pitala je i za caj od persuna,sme slobodno

(odgovor članu s.a.nj.a.)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
21.7.2010 22:31:56   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: jelana9

Ja sam trenutno na pocetku sedmog meseca.Po nalazima koje sam uradila,u urinu su mi nasli dosta sluzi i bakterija,kao i kristala peska.
Moj ginekolog mi je rekao da to nije nista strasno,i da pijem 3 litra vode dnevno i dosta cajeva.
Na jednom medicinskom sajtu,ginekolog mi je nalozio na osnovu rezultata koje sam mu poslala,da je rec o urinarnoj infekciji i da se hitno javim svom ginekologu-jer su moguce komplikacije u trudnoci.
Sta Vi mislite o tome?Dali ste imale slicnih simptoma u trudnoci,sta ste radile?

U zadnje vreme,desava mi se da me u toku hoda zaboli u predelu jajnika.Neki kazu da je to normalno,zbog tezine koja pritiska mokracnu besiku.

Uzela sam caj od brusnice i uvin,ujutru cu probati caj od persuna{kazu da je odlican,kada imate stalno nagon za mokrenjem}.
Skoro sam se zbog tog napona i stalno vlaznog donjeg vesa-bas uplasila.Na pregledu su konstatovali,da je moguce "nevoljno" umokravanje.

Hvala

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Bol koji opisuješ, želja za stalnim mokrenjem, ponekad nevoljno mokrenje u vidu par kapljica sam imala i pri kraju trudnoće. Pisale smo po forumu da uvin čaj ne treba piti u trudnoći.

IZVORNA PORUKA: jelana9

Hvala sto si me upozorila na uvin caj,ionako je groozan.
Sada pijem brusnicu,nasla sam u apoteci nemacko pakovanje od 30%.
Farmaceut mi kaze,da se moze piti u trudnoci.
Pirodnu brusnicu cu pokusati da nadjem u zdravoj hrani.

IZVORNA PORUKA: Tashke

Da kažu da je u trudnoći bolje piti čaj od brusnice nego uvin čaj.

Duple mamike su u svojoj temi navele još jedan čaj... sada ću ti iskopirati taj deo posta:

...pa sam presla na caj za decu i trudnice protiv bakterija u mokraci, pravi ga apoteka Josif Pancic (ona starinska zelena kutija, bilo ih je svuda)...




_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu s.a.nj.a.)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
2.8.2010 14:17:06   
Lilly*
Radila sam analizu urina i pokazalo se da ima DOSTA bakterija. Danas mi dr na to kaže: dogod su leukociti DO 10 to je u spoljnom kanalu i nije ništa opasno, kada PREĐU 10 to označava urinarnu infekciju
Moji su do 6, znači ništa strašno, da pijem brusnicu


IZVORNA PORUKA: nensi27

Ja imam bakterije u mokraci,radila sam urinokulturu,nema nista sve je tu cisto,a radila sam i vaginalni i cervikalni bris,i tu je sve cisto,nema nista...Otkud onda ove bakterije?

Na običnoj analizi urina se detektuju sve bakterije, tj. njihova brojnost, znači i "dobrih" i "loših" bakterija. Na urinokulturi (i analizi cervikalnog i vaginalnog brisa) se rade testovi na te "loše", patogene bakterije, pa pošto njih nema, onda piše da je "čisto" tj. sterilno


< Poruku je uredio Lilly RR -- 2.8.2010 16:34:10 >


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
19.9.2010 12:41:12   
eni26
da se javim i u ovoj temi...radila sam nalaze urina, i Dr  me zvao kaze da imam neku malu infekciju user posted image  
Poslao mi je na kucnu adresu recept za neke antibiotike,da pijem 7 dana i opet da uradim nalaze ,
ako jos bude prisutna infekcija da nastavim sa antibioticima...user posted image
Sreca pa nemam nikakve bolove kad mokrim ,niti me pecka ...

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
22.12.2010 20:24:15   
Anoniman
Jel neko pio panklav u trudnoći?

(odgovor članu eni26)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2011 16:47:58   
Anoniman
Već sam pisala da imam probleme sa bakterijom mirabilis... pila sam panklav i koristila nistatin vaginalete. I opet sam bila na kontroli i dobila još jedno pakovanje panklava i nistatina. Panklav sam popila a nistatin još uvek stavljam... nemam nikakvih promena dole... ne pecka me sve je ok. ALI!
mm i ja smo pre neki dan vodoli ljubav i njemu se pojavilo crvenilo na penisu...user posted image user posted image user posted image

baš sam se zabrinula... ja sam pod terapijom i dalje ali je sve bilo ok sa nalazima... odakle njemu infekcijauser posted image da ga nije iziritirao nistatinuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here