|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
3.2.2013 8:55:40   
boba 11

IZVORNA PORUKA: boba 11

Dobila sam rezultat KKS za sina i jedino sto mu prilicno odskace je Alkalna fosfataza 298/(36-120)
na googlu sam nasla da moze biti uzrok nekih bolesti ali i da je cesto povecano kod dece u razvoju ,zna li neko vise o ovome?

?????????????

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
3.2.2013 11:02:38   
Olga75
Bobo ,predpostavljam da je povisena jer je on dete u razvoju ali svakako cete kod pedijatra pa ce te on smiriti user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
5.2.2013 18:58:50   
boba 11
Kaze mi dr da je malo povisena i neki croslaps je povecan,takodje ima neko malo prosirenje u desnom kuku i skoliozu kicme u vratnom delu i dobio je brufen mesec dana i ranisan pola tab.Sledece je endokrinolog i fizijataruser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
26.9.2013 16:46:29   
dunja RR
Jole82, trebam da uradim krvnu sliku, šta tu sve spada, pomagajuser posted image

Ako ima neki spisak? Ili oni u labu znaju sve kada im kažem krva slika?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
26.9.2013 18:25:42   
jole82
Ej izvini Dunja...sad sam tek dosla do kompa..bilo vreme za klopu i spavanje gospodjicino :)
Ako ti je dr reako KKS (kompletna krvna slika) to je to i u labu sigurno znaju
A ako je receno i biohemija moras i to da im napomenes...
Da se razumemo nisam ja ekspert nego znam to onako
Ugavnom pod krvnom slikom se podrazumeva ono eritrociti , hemoglobin, hematokrit, leukocti, nutrofili, trombociti, sedimentacija (negde je potrebmo napomenuti i sedimentaciju, jer to rade zasebno), a pod biohemijskom analizom se podrazumevaju trigliceridi, holesterol, enzimi jetre (ast, alt) urea, kreatinin, gvozdje i naravno glukoza...
Ako imas negde stare nalaze mozes da vidis sta je sta i da su odvojena ova dva dela...ili da vidis sta ti je trazeno prosli put od biohemije(jer koliko znam tu se svaka stavka posebno narucuje, dok kod KKS ide sve u paketu sem eventualo sedimentacije, koju neki posebno zahtevaju da se napomene da bi je uradili)
Pa cisto ako ti dr nije precizirao ti odradi i KKS i biohemiju (zbog secera, jel te...)al potrazi sta ti je prosli put trazeno od te bihemije pa to i ponovi, jer ja ne znam sta traze zbog tvog postupka
I da naravno HbA1c obavezno napomeni!
Mozda zam malo konfuzna, al mislim da mozes da uhvatis nit...ako nesto treba tuJ sam user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
27.9.2013 22:09:06   
dunja RR
Jole, hvala ti user posted image

Napisala mi dr. u mailu samo krva slika, ali možda je bolje da zbog glukoze uradim i biohemiju, videću. U svakom slučaju ipak u ponedeljak radim, tako da ima vremena :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
25.11.2014 13:26:32   
Janncica
Ovako...
Spremam S za vadjenje treceg krajnika. Vadili krv u cetvrtak i danas podignem rezultate jer ih sutra nosim kod dr da pogleda,a njemu:
WBC 13.1 (4.50-10.40)
Lym# 6.7 (0.90-5.46)

PCT 3.4(1.5-3.2)
Sve ostalo je normalno. On nema temperatru,niti je imao,U cetvrtak kad je vadjena krv,popodne je poceo nos da mu curi i da kaslje.Inhaliram ga i bolje je.
Izlaze mu 4 zuba,ako to ima veze i do proslog utorka je pio ab za upalu usiju.
Sutra idem u svakom slucaju,ali me ovo bas zbunilo.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
23.10.2015 14:19:39   
Sanjalicaaa
Ne znam u kojoj bih temi pitala. Zna li neko šta znači smanjeni monociti u krvi? Tokom cele trudnoće su smanjeni. Ne znam da li ima veze sa trudnoćom ili ne user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
26.10.2015 19:52:02   
Animsaj9
Verovatno da u tvom slučaju da ima, ne znam da li si pre trudnoće kontrolisala krvnu sliku?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
8.12.2015 21:00:57   
Ana RR
Žene, da li znate da li se ove analize rade u domu zdravlja ili moram privatno: analiza krvi sa ANA, c3, c4. igG, igA, igE.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
9.12.2015 19:46:26   
jess021
Ana, znam da su Igg, IgA, IgE imunoglobulini i ja mislim da se to ne radi u domu zdravlja. U NS se radi u klinickom centru.

< Poruku je uredio jess021 -- 9.12.2015 19:47:35 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
30.4.2018 18:06:36   
mama Jo
Uglavnom ne znam 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
30.4.2018 18:14:17   
mati
Ja samo osnovne, ne znam ni sta je pokazatelj cega. A kad pitam nisu raspolozeni za objasnjavanje. Jos VB ima drugacije skracenice od civilne pa mi nista nije jasno.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
30.4.2018 20:29:21   
MimaKos
Ja ono sto me zanima, ali uvek podeblja kad nesto ne valja pa pitam za znacenje

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
11.4.2019 10:44:37   
dunja RR
Povišene su mi transemninaze, ALT je 100 (gornja granica je 55) a AST je 52 (gornja granica 34).
Brinem se, radim opet nalaze za 6 dana, reekla mi dr, ako rasu i dalje, da odmah idem kod hepatologa.
U trudnoći su mi bile ok.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
11.4.2019 11:59:59   
Sanidej
Da li pijete lekove ili ste skoro pili (antibiotike npr), prelezali virusnu/bakterijsku infekciju, proveravali masnoce u krvi? 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
11.4.2019 12:07:16   
Ana RR
Suzi, pa što ti nije odmah zakazala? Nadam se da će sve biti ok user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
11.4.2019 12:15:11   
dunja RR
Pa rekla je tek ako rastu dalje onda da idem kod hepatologa.
Sani, bila sam prehladjena nekih 10-15 dana pre vadjena krvi, ali nisam pila antibiotike. Pila sam metil dopu za pritisak do pre 15ak dana. 


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
11.4.2019 12:26:38   
vocicana
Nisu to strasne transaminaze, ali jesu povecane. Da ti se uradi uz stomaka, ne mora nista da znaci.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
11.4.2019 12:32:43   
Sanidej
Najverovatnije je metil dopa uzrokovala porast transaminaza. Prehlada takodje moze doprineti. Nemojte brinuti zbog ovih vrednosti jer gledamo i odnos AST i ALT (koji nije problematican u ovom slucaju), a ne samo pojedinacne vrednosti. Svakako je potrebno pracenje kao sto ste vec culi.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
11.4.2019 12:37:34   
Maslacak15
Dunja pisala Sam ti na WhatsApp U. Transfuziju krvi nisi primala?  Infekciju Si zalecila? Znam da si bila gadno prehladjena pre Par nedelja? Ja Sam jednom imala U sklopu atipicne pneumonije.Transaminaze mogu da skoce privremeno Ali Ako se brzo ne normalizuju ja bi isla kod interniste....


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
11.4.2019 12:58:33   
dunja RR
 Hvala vam!Maslackonjo probala sam sad da otvorim wtsup, nece, nesto me zeza. Elem, valjda sam zalecila, mada je u trenutku vadjwnja krvi mozda jos bila prisutna prehlada. Znam samo da sam tada imala dve groznice na gornjoj usni, tj. Imam jednu jos uvek. prvo izasla jedna desno pa druga levo. Umorna sam, iscrpljena, pao imunitet. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
11.4.2019 15:16:22   
dunja RR
Da li bi bilo dobro da pijem sada surutku zbog jetre, i da li smem uopšte surutku dok dojim?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
11.4.2019 15:20:34   
lesli
Dunja ja sam je pila. Meni je ona u jednom momentu bas jako prijala nakon porodjaja, onako hladna iz frizidera.
Ne vidim sto ne bi smela...

Nadam se da ce analize biti ok uskoro 🤗

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Da li razumete one silne skracenice sa na...
18.4.2019 12:13:08   
dunja RR
Jutros sam vadila krv, porasle su još malo transaminaze i zakazala za sutra pregled i UZ abdomena kod hepatologa, rekla mi moja dr da hitno odem.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here