|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.8.2009 14:15:33   
Anoniman
Dobro je sto nemas mucnine vise...Ja nisam imala uopste...
I ja radim do 5h tako da ne stignem,...sem vikendom...Da spremim nesto.
I ja sam bila veliki pusac tako da sam i ja prestala da pusim cim sam saznala da sam trudna...Prvo mi je bila frka ali sada...teram muza da prestane...toliko ih se gadim.

Svaka cast za ostavljanje cigarauser posted image user posted image user posted image

Dokle si stigla? Koja je nedelja?

(odgovor članu mrvicica)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
18.12.2009 14:02:10   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: minavb

Mislim da malo uzurpiramo temu koja nije za ove price ali evo-potpuno iskljuciti upotrebu mesa sabljarke, tune i morskog psa, a ostalu morsku ribu jesti u kolicini koja ne prelazi 350g nedeljno. Ovo se odnosi na trudnice, zene koje zele da zatrudne i malu decu. Ja najvise tamanim pastrmku. Riba je jako dobar izvor proteina a i dokazano je da , zene koje su je jele i jedu posle porodjaja, manje obolevaju od postporodjajne depresije.
Postoje i druge ribe osim tune. Smudj je divan, neutralnog ukusa, pastrmka takodje, a i oslic , onaj mladi i sirniji, moze da bude jako ukusan i lep.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
18.12.2009 17:55:34   
Iwana87
Uvek sam bila gojazna pa sam se plasil da cu se sad "razvaliti"pogotovu sto je zima,pa slave,nova godina...
ali mucnina cini svoje.Cetvrti sam mesec a tek od skora mogu normalno da jedem a da ne povratim.Odredjena hrana mi se i dalje gadi.Najcudnije mi je sir sto ne mogu da jedem sem ako nije vec smuckan u nekoj hrani.Ranije nista bez sir nisam jela...ali drugo stanje ...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.12.2009 1:01:53   
Verus
Kikiriki i ne pijem sojino mleko...trudim se da ne jedem cesto jagode a ni beli luk ne valja al se krkam zbog ovog gripa...sve ovo jer je beba moje drugarice imala alergije na sve sto je ona stalno jela u trudnoci.....ne znam jel ima veze, ali izbegavam za svaki slucaj

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.12.2009 1:09:24   
bratzz
Ne jedem cips, slanu i masnu hranu, mleveno meso, slatkise i pecurke jer mi je od toga muka.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.12.2009 16:55:30   
LillyT
Bez vecih problema sam uspela da izbacim cips, grisine, smoki i sve te zezalice slanise koje sam volela da jedem. Kikiriki uzmem samo kad odem kod komsinice, a mislim da sam jednom pojela i smoki. Samo bi mi falilo jos i da to jedem...

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.12.2009 16:58:31   
marince1
IZVORNA PORUKA: bratzz

Ne jedem cips, slanu i masnu hranu, mleveno meso, slatkise i pecurke jer mi je od toga muka.


meni se ovo najvise jelo user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.12.2009 18:33:25   
minavb
Ne pijem kafu, izbegavam luk, ne jedem sireve za koje ne znam jesu li od pasterizovanog mleka, slag, neke kolace, neke ribe, termicki neobradjeno meso, cips i ostale grickalice nisam nikad ni jela, ne pijem kokakolu, pohovano, djus mi se gadi...svasta ne jedem a opet mnogo jedem.user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.12.2009 19:22:04   
magnetic
Izbacila sam sve gazirano,a od hrane nista slatko ne mogu da podnesem,gadi mi se.A i secer mi je je 7,pa organizam izgleda daje signale mozgu da ne uzimam slatkise

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.12.2009 19:32:22   
engimengi
Ne mogu ni jedno kuvano jelo,voda mi je bljutava al je pijem na silu,ne mogu luk a uvek sam ga volela,a od žvaka mi je muka celog dana!!A izbacila sam sve nezdravo ,brzu hranu,suhomesnato,gaziranouser posted image user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
25.12.2009 14:53:47   
goda
Zdravo,tek sam se prijavila. U 13. nedelji trudnoce sam i nedavno sam prestala da povracam,mada nisam toliko povracala koliko mi se sve gadilo,sto je interesantno ukusno je dok jedem i cim sam sita gadi mi se i odmah povracam ili vucem mucninu ceo dan.Ono sto nisam mogla da jedem , ne jedem ni sada su: jabuke,riba ni u kom obliku,prokulice,karfiol,brokula,blitva,tikvice,suvo grozđe. Verovatno sam nesto i preskocila ali nije bitno toliko. Ono sto mi se nikada nije jelo to su slatkisi a sada mi se jede cokolada i to crna gorka za kuvanje, ali se trudim da je nemam na repertoaru,tj.da nikada nije na dohvat ruke kada mi se prohte. I da naravno ne pijem kafu i ne pusim od 6. nedelje trudnoce,i sve ukucane koji puse isterujem napolje ili bar u drugu prostoriju (nek se malo smrznu ne bi li i oni prestali da puse).

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.1.2010 10:47:17   
mejvis
Izbegavam sve što je sa živim jajima i što mi je sumljivo da nije ispravno, kako se ne bih otrovala nečim!
Izbegavam grickalice i masnu hranu.
Jedem što više mlečnih proizvoda, naročito mladi sir, zbog Ca.
Svaki dan obavezno meso, naročito nemasnu junetinu zbog Fe i proteina. Ćuretina je dobra znog cinka. (Zn)
Voće- 3-4 komada (jabuke, banane i pomorandže obično)
Suve smokve- imaju Ca i Fe i odlične su za probavu.
Ribu- 2 puta nedeljno- zbog Ca i proteina.
Crna čokolada je isto dobra umereno jer kakoao sadrži veće količine Fe.
Povrće, obavezno jednom dnevno+ salata.
Jedem uglavnom ražani ili kukuruzni hleb, a to sam jela i pre trudnoće.

Meni je lakše da sebi napravim neki okvirni režim za koji mislim da je dobar za mene i bebu, a to mi je i struka, pa mi uopšte nije teško. Naravno, da se treba opustiti i pojesti po nešto "nezdravo", samo treba biti umeren.

A imam ogromnu potrebu za đusom i sladoledom. user posted image
Ništa mi se posebno ne smeta što sam ranije volela- ponekad mi se zgadi riba i masline. user posted image
I mislim da imam veći apetit, stalno sam našto gladna, naročito od petog meseca.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.1.2010 12:27:37   
lothroniell
Ja sam u pocetku imala mucnine i nisam mogla da podnesm razne mirise... Posle se sve to sredilo i sada mogu sve da jedem, mada izbegavam jako masno... Ali sa slatkisima imam puuunoooo problema, inace ih tamanim ali ovo sada je uzas, jedva se borim sa sobom... Sva sreca pa volim voce i dosta ga jedem.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.1.2010 12:38:48   
minavb
IZVORNA PORUKA: mejvis
Crna čokolada je isto dobra umereno jer kakoao sadrži veće količine Fe.


Kakao da, ali crna cokolada ima 3 mg na 100g namirnice. Isto toliko ima spanac, pa ako vam je vec stalo do unosa Fe, bolje pojedite 200g spanaca i meso, nego tablu crne cokolade.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.1.2010 16:10:32   
mejvis
Minavb,
Nisam ni spominjala tablu čokolade već sam napisala UMERENO što bi značilo 2- 3 kockice dnevno. Ne znam odakle ti taj podatak za 3 mg Fe u 100g crne čokolade a ono što ja mogu da ti kažem je da 100g kakaoa ima 15mg Fe a koliko će ga biti u crnoj čokoladi zavisi od % kakaoa u njoj.
Tako npr ako čokolada ima 70% kakaoa to je oko 10mg Fe u 100g čokolade, tj oko 2mg Fe u 20gr čokolade što je ok uzeti u toku dana (cca 100kcal).
Što se spanaća tiče on nije preporučljiv da se jede previše, ni u trudnoći a i uopšte zbog visokog sadržaja oksalne kiseline. Mnogo bolji izvor gvoždja je drugo zeleno povrće (bruokoli, zelena salata, kelj...)
Isto nije dobro u trudnoći jesti previše džigerice- 150g nedeljno je maximum, zbog velikih količina vitamina A koji, u prevelikim količinama, može biti štetan za plod.
Dakle, umerenost je zakon, uvek pa i u trudnoći.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.1.2010 16:19:50   
mejvis
Da ne zaboravim i ovo: prosečnoj trudnici treba oko 2300 kcal (zavisno od posla koji obavlja i telesne težine). Ove kalorije trebaju biti unete iz što raznovrsnijih namirnica kao bi plodu bili obezbedjenji svi potrebni vitamini i minerali kao i proteini. Masti su takodje bitne, naročito nezasićene:  omega 3 i omega 6 masne kiseline jer one učestvuju u sintezi važnih hormona i  nekih vitamina (A, E i D).
A štetna hrana u trudnoći su "prazne kalorije" - ono u čemu nema ničega dobrog a to je i inače loša hrana za sve ljude.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.1.2010 16:26:48   
minavb
IZVORNA PORUKA: mejvis

Minavb,
Nisam ni spominjala tablu čokolade već sam napisala UMERENO što bi značilo 2- 3 kockice dnevno. Ne znam odakle ti taj podatak za 3 mg Fe u 100g crne čokolade a ono što ja mogu da ti kažem je da 100g kakaoa ima 15mg Fe a koliko će ga biti u crnoj čokoladi zavisi od % kakaoa u njoj.



Nutritivna vrednost 100g crne cokolade

  • belančevine 10g
  • masnoće 27g
  • ugljenihidrati 54g
  • kalijum 400
  • magnezijum 300 mg
  • fosfor 250 mg
  • kalcijum 100 mg
  • natrijum 12 mg
  • gvožđe 3 mg
  • teobromin 500 mg

Da dodam i ovo, ne postoji prosecna trudnica. Ishrana trudnice , kao i vecine ljudi, je strogo individualna. Dakle, bazalni metabolizam+fizicka aktivnost ili vrsta posla koji se obavlja da bi se izracunale dnevne potrebe na koje se dodaje 350 kcal za trudnice ili 550 kcal za doilje.


(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.1.2010 16:48:11   
cicko
Joooj, ko jos moze pojesti samo 2-3 kockice cokolade... Dajte recept!user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.1.2010 17:45:46   
mejvis
Nema potrebe da sada ulazim u dalju raspravu, nije mesto a i ne želim da se trošim, tu smo da pomognemo jedna drugoj savetima i iskustvom, zato forumi i postoje.

Cicko- recept je: kupiš malu čokoladicu i nemaš višeuser posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.1.2010 17:50:21   
lothroniell
I onda odes i kupis jos ili skaces ukucanima po zivcima da ti se jede cokolada i oni polude i odu i kupe ti veliku!user posted image user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.1.2010 18:16:49   
mejvis
user posted image , pa tako nekako!!!

Samo što imaš vremena da razmisliš ili da se predomisliš dok ne odeš po još!
A i odlazak do prodavnice zahteva odredjeni broj kalorija koje će se potrošiti!!!user posted image
Još ako ne odeš u prvu prodavnicu, nego malo dalje....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.1.2010 18:22:57   
BabyG
E pa ja jedem sve! user posted image  user posted image  user posted image Nema NE kod mene.. I nema da nema! user posted image Kaže mm da sam nam sve pare POJELA! user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.1.2010 22:03:22   
lothroniell
Moj je u vojsci kad god me jadnik zove i pita "Sta radis?" ja jedem, i sad kad zove pita "Jel ti opet jedes, blago meni?" user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
23.1.2010 12:12:47   
menna
Ne jedem dzigericu, crveno meso, punomasne sireve, kajmak, krompir, pasulj, banane, slatkise, grickalice, suhomesnato... Jedem ono sto je ostalo user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
23.1.2010 13:36:55   
Lu
Jela sam sve što i prije samo češće,a nisam ni prije konzumirala nešto toliko nezdravo što bi recimo trebala izbaciti u trudnoći,nisam imala nikakvih tegoba ni mučnina pa nije bilo ni potrebeuser posted image

(odgovor članu menna)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here