|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urastanje noktiju
10.10.2012 14:11:24   
Ivence
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

(odgovor članu Krcko)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Urastanje noktiju
10.10.2012 14:20:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cockic

pandina meni je i u prvoj trudnoci urastao nokat na palcu tj meni se cesto desava i ako ih ravno secemuser posted image




Ja sam recimo sasvim promenila način sečenja noktiju. Sekla sam ih na oblo, i počeli su da urastaju na palčevima, unutrašnji deo, prema ostalim prstima. Pustila sam ih da izrastu, i sada ih sečem ravno, tako da faktički nema šta da uraste.

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Urastanje noktiju
12.10.2012 9:51:05   
pandina
Ocajna sam i prestravljena.
Rekli su mi danas da moram kod hirurga jer idalje ima gnoja, navodno mi ne bi odstranio ceo nokat nego SAMO trecinu po vertikali user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Urastanje noktiju
12.10.2012 9:53:57   
Olga75
joj Pandina , ajde samo ti resi to , nemoj da se bojis , sve je bolje od infekcije user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Urastanje noktiju
12.10.2012 9:59:30   
pandina
Sve znam, ali tako sam se istraumirala kada su mi proslog puta to vadili da se tresem od straha da mi opet nesto cackaju. Kazu, daju ti anesteziju i ne osecas dok ti rade, a kad dodjes kuci i anestezija prestane, razbija od bolova.
Radije bih se pet puta porodila umesto toga.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Urastanje noktiju
12.10.2012 10:00:55   
jole82
Slazem se sa Olgom...i manje je bolno od "skidanja" celog nokta...
Radila i jedno i drugo, pa zato znam...od uvek mi urastaju nokti..jednom me je i sam pedikir upropastio....i svakih mesec dana bukvalno vrsim operaciju sama sebi, samo mi to sad postaje sve teze zbog stomaka...moracu nekog dobrog da nadjem user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Urastanje noktiju
12.10.2012 10:05:57   
pandina
Jao, jole, kazi mi nesto blize o tome kako izgleda taj zahvat. Da li manje boli kad se ne uklanja ceo nokat?
Nasla sam na netu nekog pedikira koga hvale po forumima, navodno to radi bezbolno vec godinama.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Urastanje noktiju
12.10.2012 10:07:37   
Olga75
ako ima gnoja bolji je hirurg user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Urastanje noktiju
12.10.2012 10:14:35   
jole82
Mene je vise bolelo kad su mi bukvalno iscupali ceo nokat...nego kad su tako po vertikali skinuli...
Inace hirurzi su vecinom manje nezni od predikira, jer se profesionalno oslanjaju na anesteziju pa rade malo i mesarski...
Ne znam kako se zove taj pedikir majstor...cini mi se Zoran(stariji je)...sad sam se njega setila...moja keva je isla kod njega (od nje sam i nasledila ovo)..ona ni malo nije tolerantna na bol i kad ona kaze da nije strasno, verujem joj...
On je njoj isto skidao taj vertikalni deo nokta, al je to bilo mnogo manje parce, nego sto su meni u bolnici skinuli..i mogu ti reci da je i na oko lepse izgledalo nego meni...meni se naduo prst od intervencije, a joj samo malo bilo crvenkasto tu gde je radio..
Onda joj je stavio na to mesto neke gazice sa lekom, pa na kontroli jos nesto sto je sprecavalo da nokat sad raste u stranu...nego da raste na gore, kako bi i trebalo...Nije je bolelo, mozda malo, jer radi bas polako i ima specijali alat i neke masinice-ko zubari slicno..a ona ne trpi bol nikako...tako da...proveri jel to taj covek...a za njega sam pored keve, cula pohvale od jos 3 zene...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Urastanje noktiju
12.10.2012 10:56:38   
pandina
Da ga ne zovu Gane? Ovaj je na Novom Beogradu.
A kako izgleda oporavak posle hirurga? Mislim koliko dugo posle boli?Mozes li da se kreces po kuci?

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Urastanje noktiju
12.10.2012 11:03:05   
jole82
Kad su mi cupali ceo nokat nisam mogla normalno da hodam 3-4 dana..onako celim stopalom...prvi dan sam hodala samo na peti
A posle skidanja dela za 2 dana me je proslo..
Al sve ti je to individualno...zavisi ko je radio, kolika je povrsina, kojom brzinom se ti inace oporavljas, jer to je ipak trauma na tkivo..
Kad boli prvi dan je najgore, sutra vec bude bolje...dobices i antibiotike verovatno, a mozes i nesto protiv bolova (to proveri..ne znam da li dojis)
U svakom slucaju bolje to sto pre odradi...mozda prodjes i bas super pa vec za dan - dva nastavis normalno da funkcionises...
Ceka te pa te ceka...znam da te je strah od prckanja po prstu i od bola..al sto pre uradis, to je bole i lakse za oporavak user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Urastanje noktiju
12.10.2012 11:28:00   
pandina
jole user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Urastanje noktiju
12.10.2012 23:19:44   
pandina
Idem sutra kod pedikira, pa sta mi Bog da user posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Urastanje noktiju
14.10.2012 10:54:00   
pandina
Spasila sam se. Sredio mi covek sve. Konacno normalno hodam.
Hvala na podrsci user posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Urastanje noktiju
11.3.2013 11:56:41   
pandina
NA svakih dva- tri meseca idem kod pedikira. Ne smem sama da se usudim da cackam.

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Urastanje noktiju
11.3.2013 14:26:34   
lady_b
Ja sam prošle godine imala ozbiljnih problema zbog urastanja nokta.. Srećom izbjegla sam "čupanje" ali zato od sad kada ih skraćujem samo turpijom i to da budu ravni..i hvala Bogu nema problema.

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Urastanje noktiju
11.3.2013 14:38:08   
pandina
Meni je problem sto nokat na tom kraju nikako da izbije. Trebalo bi da ga povlacim sa strane iznad koze, ali ili ja to ne radim kako treba ili to ne pomaze u mom slucaju. Ne znam da li bi neka krema imala efekta?

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Urastanje noktiju
12.3.2013 12:04:34   
pandina
Da, zaboravih, flogocid mi je znacio, ali nije mi resio problem.

Cime podizete nokat. Ja grickalicom, onim zobljenim nozicem, ali uvek ga samo izlistam na uglu, plasim se sa tim ostrim da zavucem. Mama mi kaze da uzmem cackalicu, ma vazi....

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Urastanje noktiju
12.3.2013 12:09:52   
vikiveki
U meni su nokti počeli da urastaju posle prvog porodjaja mažem ih sa Hemelovom kremom i pomaže miuser posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Urastanje noktiju
12.3.2013 12:14:13   
pandina
Nisam cula za tu kremu. Kakva je? Gde kupiti?

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Urastanje noktiju
13.3.2013 15:17:13   
lady_b
Pandina, svako malo moraš da odvajaš nokat od kožice.. da spriječiš urastanje. Možeš i tim dijelom od grickalice. Fino očistiš alkoholom i podvlačiš.. i onda uzmeš na vaticu joda i natopiš i neka tako prenoći. Bar ja to tako radim, i uspjeva mi.

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Urastanje noktiju
13.3.2013 15:21:29   
Janncica
Meni je taj problem resio odlazak kod pedikira jenom u dve nedelje. Bas sam imala problema sa tim. Onda zena lepo isece skalperom sa strane,celom duzinom od pocetka nokte. Ja sam imala problem sa palcevima na nogama.
Najbitnije je da se nokti seku ravno,nikako polukrug.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Urastanje noktiju
13.3.2013 15:31:50   
pandina

IZVORNA PORUKA: lady_b

Pandina, svako malo moraš da odvajaš nokat od kožice.. da spriječiš urastanje. Možeš i tim dijelom od grickalice. Fino očistiš alkoholom i podvlačiš.. i onda uzmeš na vaticu joda i natopiš i neka tako prenoći. Bar ja to tako radim, i uspjeva mi.


To podvlacenje uopste nije lako, boliii, ne mogu da mu nadjem kraj, na nezgodnom je mestu.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Urastanje noktiju
13.3.2013 15:32:33   
pandina

IZVORNA PORUKA: Janncica

Meni je taj problem resio odlazak kod pedikira jenom u dve nedelje.


uh, to je bas cesto

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Urastanje noktiju
13.3.2013 15:34:01   
Janncica
Ma ja ih mesecima nisam sama dirala,stalno isla kod nje. I sad...puj,puj dobro je.

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here