|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 21:27:36   
isidora88
istu dijagnozu imam i jauser posted image
dobices terapiju,uzimaces hormone svaki dan i sve ce se brzo stabilizovati,meni je TSH sa 35 za 2 meseca bio 0,44user posted image
jel imas nekih simptoma?umor,bezvoljnost,zaboravnost,opadanje kose,los ten,suva koza... to su uglavnom najcesci simptomi.
ja sam se od terapije ugojila i jos uvek vucem par kg viska,moj ti je savet da pripazis maximalno na ishranu jer ti je ceo organizam usporen zbog stitne pa i kile mogu lako da se lepe.
pitaj sta god te zanima,pomoci cu ti koliko moguuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 21:30:27   
indy_25
Isi jesili uspjela da skines malo kila od onda kad smo se dopisivale u temama za mrsanje? Jel ti sada stitna ok. Ja idem u junu na kontrolu prestala sam uzimati strumazol sad sam samo na tiraxu. Nadam se da ce mi biti uredu hormoni.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 21:53:48   
maslackic
pa od simptoma koje si nabrojala imam suvu kozu, opadanje kose , los ten, ali to me muci jako dugo, nikad to ne bih povezala sa stitnom ..

u petom mesecu trudnoce sam imala osecaj kao da me neko davi i dr(ginekolog) mi je dala uput za EKG user posted image na koji nikad nisam otisla,jer je posle par dana prosle,imala sam i bolove bas tu oko stitne ali sve su to pripisali pomeranju organa u trudnoci,pa niko nije tome posvetio paznju...jedino moja tadasnja dr opste prakse, ali ja sam poverovala dr ginekologu...

sada mi je vrat natecen, i od simptoma koje sam nasla imam i losu koncentraciju (koja je inace uvek bila savrsena) ali nikako nisam povezala za stitnom, jer sma bila trudna..svi ti simptomi stitne su indeticni sa trudnickim simptomima..

ja sam uvek bila mrsavica,a sada imam solidan visak kg

reci mi, da li sa tom terapijom mogu da dojim? piju li se ti lekovi dozivotno kao sto negde pise?
i brinu me ta Anti TPO tela, nemam prestavu sta ona predstavljaju..

jedva cekam uz..

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 21:59:05   
indy_25
Mozes da dojis to ti je ustavri hormon koji ti tvoja stitna ne luci dovoljno zato ti i jeste usporen organizam. Nazalost moraces piti do kraja zivota :( A jesili isla na UZ stitne zlijezde ako ti je vrat uvecan, mozda imas i strumu ( gusu). Ja imam strumu malo se sada smanjila.

Nisam vidjela znaci tek trebas da ides na UZ stitne slijezde.

< Poruku je uredio indy_25 -- 7.5.2012 22:00:19 >

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 22:14:37   
maslackic
a ta struma, to je zbog stitne? iz istog razloga je vrat otecen? od nepravilnog rada?

koliko je vremena trebalo da se smanji?

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 22:29:58   
isidora88
indy smrsala samuser posted image ,sad imam 5 kg viska,mada bi najvise volela da skinem 7,8kg,od sutra krecem na bazen da zategnem ovu visecu mlohavu kozuuser posted image
lekovi se piju dozivotno,anti tpo su antitela koja unistavaju stitnu,tj.telo je ne prepoznaje nego je unistava i ona ne mogu da se izlece,mogu samo da rastu,meni su preko 1000 ne znam tacan broj jer je 1000 max broj koji mere u laboratorijiuser posted image
i meni je vrat natecen,stitna mi je malo uvecana,dr me prati na par meseci radim ultrazvuk a vadim krv na 2 meseca.
a sto se tice simptoma jako su podmukli jer su simptomi manje vise uobicajeni u svakodnevnom zivotu i bez tog oboljenja
meni je dr rekla da godinama imam problem i sad kad razmisljam definitivno je u pravu.
jos na pocetku srednje mi je dr kad sam dosla kod nje po opravdanje( jer sam pobegla iz skole) rekla da ispruzim dlanove i pitala da li imam problem sa stitnom i da obavezno proverim ali naravno to mi nije palo na pamet(budala od mene),inace tada su mi se znojili dlanovi,imala sam gusenja tj.simptome ubrzanog rada,bila sam mrsava,hipeaktivna...
da bi se sve to promenilo kad sam upoznala mm i pocela da se gojim i da imam neredovne cikluse,spavalo mi se po ceo dan iako sam spavala dnevno vise od 12h(mislila sam da sam umorna od izlazaka...)
sve to sam pripisavala smanjenom aktivnoscu i opterecenoscu za bebom da bi mi dr posumnjala na stitnu i kad je videla hormone odnah je znala da je to problem kod zatrudnjivanja.
e da i jako sam zivcanauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 22:33:49   
indy_25
Ja sam imala hipertireozu. Nisam uopste znala da imam poremecaj stitne. Otisla sam kod dr bila prehladjena da bi mi ona ustanovila kako imam debeo vrat tj natecen i onako ga samo napipala i poslala me da vadim hormone i UZ. Sve to odradila i rekli su mi da su mi obadva reznja stitne zlijezde srecom pravilno i ujednaceno uvecana i da imam tu strumu kod nas se kaze gusa. Nemoj se brinuti sve ce ti doktor objasniti naviknuces se na bolest. Mozda i nemas gusu mozda ti je onako uvecan vrat moze i to da se desi. Meni se bas primjecivalo. Posto sam ja imala hipertireozu ubrzan rad stitne zlijezde pila sam strumazol koji je prekidao rast stitne zlijezde a i samim tim smanjivao strumu a dodatno sam pila i tirax jer je strumazol prekinuo u potpunosti rad stitne a tirax je znaci hormon koji mi je potreban jer mi je stitna prestala raditi. Strumazol se pije najmanje godinu dana. Nedavno sam bila na kontroli i rekli su mi da je sada uredu i da prekinem piti strumazol a tirax cu piti do kraja zivota. Moja struma nikad nece nestati moze se samo malo smanjiti ili se povecati.

Srecno na UZ nadam se da ce ti nalaz biti uredan.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 22:41:55   
maslackic
uuh, devojke, ja sam prvo na internetu gledala, a tamo svasta moze da se nadje..

bolje da sam odmah ovde pisala...hvala sam..

Isi nestaju li ikada ta antitela?? mislim kada se otkrije u cemu je problem i krene sa terapijum, smanjuje li se broj tih antitela?

Indi ja sam primetila da je malo zadebljan vrat ali malo,meni izgleda malo, samo donji deo vrata...

sta znam , moram naci nekog privatnog dr a jer mi je dr opste prakse reklad a se dugo ceka na endokrinologa...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 22:49:27   
indy_25
IZVORNA PORUKA: maslackic

uuh, devojke, ja sam prvo na internetu gledala, a tamo svasta moze da se nadje..

bolje da sam odmah ovde pisala...hvala sam..

Isi nestaju li ikada ta antitela?? mislim kada se otkrije u cemu je problem i krene sa terapijum, smanjuje li se broj tih antitela?

Indi ja sam primetila da je malo zadebljan vrat ali malo,meni izgleda malo, samo donji deo vrata...

sta znam , moram naci nekog privatnog dr a jer mi je dr opste prakse reklad a se dugo ceka na endokrinologa...


Ne gledaj po internetu i ja sam tako pa sam i plakala nocima misleci da imam rak jer tamo svasta pise. Cak sam i ovdje pisala koliko se bojim pa su me cure tjesile. Ma poludila sam jos sam ja morala na scintiografiju to je nesto kao MRI da vide dali je nedaj boze rak. Ma poludila sam tih dana. I sreca sve ok. Puno je danas ljudi koji boluju od stitne zlijezde pa pogledaj samo oko sebe. imam 5 drugarica ovdje koje imaju istoi problem. Meni je u pocetku bas bilo tesko isto ko da imam najgoru mogucu bolest kasnije sam se navikla nista strasno uopste.

Meni su uglavnom iskusne i straije zene vec odavno govorile da imam uvecan vrat i probleme sa stitnom ali ja to nisam slusala kontala sam sta one znaju mahaluse. Jer stavrno nisam imala nikave probleme odnosno nisam ih povezivala sa stitnom.

< Poruku je uredio indy_25 -- 7.5.2012 22:51:06 >

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 22:51:29   
isidora88
antitela ne mogu da se izlece,uvek ostaju prisutna bez obzira na terapijuuser posted image
nije to strasna bolest,normalno se zivi,tablete jedino kod nekog mogu da imaju nezeljena dejstva,ja sam se za 2 meseca ugojila 10 kg kad sam pocela sa terapijom i od kada je pijem sam prilicno zivcana,lako planem,mada sam oduvek bila brza na jezikuuser posted image
sad u poslednjee vreme imam problem sa vrtoglavicama i niskim pritiskomuser posted image endokrinolog me je poslala kod dr opste prakse po upute za snimanje vratnog dela kicme,da vidi od cega je to.
nekad se stvarno osecam kao baba,kad vidim gomilu nalaza,recepata,uputa...smuci mi se,ni moji baba i deda zajedno nemaju tolikouser posted image
mada bolje i ova bolest nego ne daj boze nesto gore,ovo se makar relativno lako leci.
meni je najveci problem kilaza i kvalitet koze i tena.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 22:53:46   
maslackic
zato sad jedva cekam uz, samo da ne mora nista operativno da se resava, ostalo cu da preguram...

ti nisi imala nezeljene efekte od lekova, mucnine ili tako nesto? od tih lekova ne mogu neke dlake da rastu na nekim mestima gde ne treb da budu ? dlake su mi veci strah od gojenja...ma nek budem i lopta samo da ne budem cupava lopta...user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 22:58:50   
isidora88
ako pitas mene nisam imala nikakve mucnine(osim u trudnociuser posted image ),nisam ni odlakavila(u trudnoci sam bila jeti ali posle porodjaja je sve spalo tako da mislim da je to posledica trudnoce a ne lekova)
ne brini se ne verujem da treba operacija,nisu ti losi nalazi,moji su bili puno gori pa sam za 2 meseca dovela stitnu u reduser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 23:11:05   
indy_25

IZVORNA PORUKA: maslackic

zato sad jedva cekam uz, samo da ne mora nista operativno da se resava, ostalo cu da preguram...

ti nisi imala nezeljene efekte od lekova, mucnine ili tako nesto? od tih lekova ne mogu neke dlake da rastu na nekim mestima gde ne treb da budu ? dlake su mi veci strah od gojenja...ma nek budem i lopta samo da ne budem cupava lopta...user posted image



Ja nisam imala uopste negativna dejstva ovdje kazu da negativna dejstav ne postoje ako dobijas tirax samo moraju da ti potrefe dozu koju trebas da primas. Npr. ja sam pocela samo sa 100 mg pa sam se opet osjecala umorno pa su mi povecali na 120 mg, i nedavno opet kad sam vadila nalaze na 150. E sad cemo vidjeti jel se treba smanjiti jer osjecam da sam puna energije moguce je da sad previse dobijam tiraxa. Nemoj da pristanes na operaciju uopste ovdje idu na operaciju samo u najgorem slucaju kad ljekove ne mogu pomoci to je u slucaju ako budes imala strumu povecanu. Kod nas salju ljude odmah na operaciju. I ako se operises moraces piti lijek do kraja zivota da znas.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 23:20:46   
maslackic
eto, nema pravila user posted image vas dve i dva razlicita iskustva ...

Isi jel ti je koza boljeg kvliteta,kosa? ili goreg?

Indi tebi lekici nisu uticali na ten i kosu i tako to

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 23:25:00   
isidora88
ne znam ni sama da procenim,kosa mi je oduvek tanka,ne vidim nikakve promene u odnosu na pre i sad,sa kozom sam imala i kao mala problema,u trudnoci sam imala strasan ekcem po rukama,sad imam manje,bas ne znam da ocenim jel gore ili boljeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Štitna žlezda
7.5.2012 23:31:08   
indy_25
Vidi prosle godien sam pila znaci 100 mg tiraxa kod vas se zove cini mi se eurotirax ili nesto levotirax ne znam tacno. I kad sam dosla sa odmora osjecala sam se uzasno umorno pospano ma bez volje kriza prava. U to vrijeme mi je opadalo puno kose kao nikad. Otisla sam doktoru jer sam posumnjala da mi hormoni nisu uredu. Izvadila krv dobila nalaz i tako je i bilo. Povecali su mi dozu na 120 mg. Nakon 10 dana opet sam se osjecala super. Zatim na sljedecoj kontroli opet je dr rekao da hormoni jos nisu izbalansirani tako da mi je povecao dozu na 150. Pocela je da mi raste nova kosa super se osjecam imam energije. Ja cu ti napisati sta ovdje kazu, znaci lijekovi ne uticu ni na ten i kosu i debljanje na to utice nedovoljan unos hormona ili nedovoljan rad stitne zlijezde znaci ako se osjecas lose pravac kod doktora i on bi trebao da ti na osnovu nalaza poveca dozu tiraxa ili eventualno smanji ako je potrebno. Vrlo brzo se vracas u normalu cim se uspostavi ravnoteza hormona.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Štitna žlezda
8.5.2012 9:38:21   
Modessty
Ja sam bila sva natečena, koža suva, non stop umorna, nervozna... Onda je počelo nešto da me davi u grlu i tako sam saznala da je u pitanju štitna žlezada. Pila sam Letrox 100 i nakon tri meseca mi je bilo neuporedivo bolje. U decembru mi je TSH bio 1, što je super i zato sam i uspela da zatrudnim. Onda su mi povećali dozu na 125 i to Eutirox. U suštini sve je to isto samo su drugi proizvodjači. Tokom te trudnoće TSH mi je otišao na 3,8 ali se nakon povećana doze vratio na 1,1. Nakon spontanog mi je rekla da nastavim sa tom dozom od 125. Težina mi za sada miruje ne pada. A kad sam počela da uzimam lekove prošle godine za tri meseca skinula sam 4 kg bez ikakve dijete.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Štitna žlezda
8.5.2012 9:39:55   
Modessty
I dalje imam probleme sa suvom kožom. Dr je rekla da je to zbog žlezde i da treba vremena da se vrati u normalu. A ciklus sada neznam da li će da se sredi. Evo prošlo je više od 40 dana nakon spontanog i ja još nisam dobila.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Štitna žlezda
8.5.2012 9:42:37   
Modessty

IZVORNA PORUKA: isidora88

istu dijagnozu imam i jauser posted image
dobices terapiju,uzimaces hormone svaki dan i sve ce se brzo stabilizovati,meni je TSH sa 35 za 2 meseca bio 0,44user posted image


user posted image ja sam bila gora od tebe meni TSH bio 40! i za tri meseca pao na 2

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Štitna žlezda
18.5.2012 16:23:57   
Figaro88
Ja sam jutros uzela rezultate,i sve je u reduuser posted image .Bas sam se nesto istripovala,jos u ponedeljak kaod kardiologa da bude sve ok user posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Štitna žlezda
23.5.2012 15:14:57   
Mama 78
Jutros sam napipala na vratu sa desne strane blizu grkljana neku otecenost,odem kod lekara,kazu najverovatnije stitna zlezda.Treba da uradim hormone,ali im crko aparat,kad sam zvala privatnu lab. traze mi 1300 po hormonu,a ja imam tam 6,7 kom da uradimuser posted image .E pa ne dam,a uz, stitne mi je tek 14.06 sutra cu da probam ako mogu da navatam nekog da me provuce.Sta je najgore u celoj prici cackala po int. i ubila se u pojam.Jer ste napipavale nesto na vratu,mene isto tako jako cesto boli glava i stalno mi je vruce,to su jedini simptomi!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Štitna žlezda
23.5.2012 15:26:42   
Figaro88
Mama nemoj citati po internetu nikako,ja udjem da procitam nesto o aritmijama i prvo sto vidim je smrtnost i onda dobijem napad panike i zaglavim na hitnoj,sad vise ne citam nista.Meni su posumnjali na stitnu zbog aritmije.U dz je cena po hormonu 350din.Zar ne mogu da ti daju uput da odradis to na drugom mestu a ne da placasuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Štitna žlezda
23.5.2012 15:32:06   
Mama 78
Ne mogu moram da sacekam da poprave aparat navodno za nedelju,dve.Ja prvo sto sam procitala malopre je tumor stitne zlezde,zajebavala svekrvu da mi cuvas decu,jadna zena se rasplakala,posle se ona raspitala negde pa me zove da mi kaze da to nemora da bude nista strasno,pola njenih komsika lece godinama stitnu zlezdu.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Štitna žlezda
23.5.2012 15:44:40   
Figaro88
Strasnouser posted image Inace to stvarno ne mora da bude nista ozbiljno.Nemoj se nervirati.Eto moja doktorka je bila ubedjena da imam problem sa tim,cak smo se i raspravljale a meni rezultati savrseniuser posted image Valjda ce brzo srediti taj aparat,zalosno je koliko ti novca treba da odradis sve privatnouser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Štitna žlezda
30.5.2012 8:11:20   
Mama 78
Juce mi je bio najgori dan od ne pamtimuser posted image Uspela da zavrsim i analize i uz. stitnjace.TSH 26.12 TH4 ispod granice i sve to ne bi bilo strasno da mi na uz. nisu nasli dva nodusa na desnoj strani velicine 12mm i10 mm i levoj jedan od 7 mm.Sta mi je sve proslo kroz glavu necu ni da pricam ali moze te da zamisli te.Sreca pa MM izasao odmah sa posla i odemo privatno,a da ovaj u dz. dok me gledao slepac prokomentarisao :"Mlada si ti!!"Ja reko ono najgore.Elem covek me pogleda privatno kaze nista strasno vrlo verovatno da je posledica trudnoce dao mi je Euthrox 50mg i kontrola za 20 dana da vidi kako deluje lek na mene,pa ce da mi kaze sta dalje.Znaci molim vas kada primeti te da nesto ne stima da se vase telo ne ponasa kao do tad pravo na analize.Ja licno nisam imala klasicne simptome,ali sam kontala da mi nesto ne stima,jedino kad vratim film bila sam strasno razdrazljiva i konstantno bez energije,ali sam sve to prepisivala porodjaju i bebi.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here