|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štitna žlezda
30.8.2012 15:27:37   
miva
Purplish ti ces uskoro da se porodis?
Ja sam se uplasila da necu vise moci da ostanem u drugom stanju! Jos ne planiram drugo dete, ali za godinu-godinu i po bih mogla! Ovo me bas potreslo!

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Štitna žlezda
30.8.2012 15:35:38   
Modessty
miva naravno da možeš da ostaneš u drugom stanju. Lek koji piješ je u stvari hormon koji tvoja žlezda ne proizvodi pa se nadoknadjuje veštačkim putem. Zaista nije ništsa strašno. user posted image

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Štitna žlezda
30.8.2012 15:39:49   
miva
Za pocetak moram da se unormalim! Tj. da smrsam, jer sam kao ladja pa cu onda da razmisljam o trudnoci.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Štitna žlezda
8.10.2012 11:08:28   
Anoniman
evo mojih rezultata od 24.09.:

FT4 10.6 (7-18)
TSH 3.5 (0.3-5.5)
TPOAt 9.0 (0-70)

u sredu idem u dnevnu bolnicu zbog ogtt testa, pa mi rekose da nisam morala ovo da radim, jer ce mi svakako uraditi tamo. bas me zanima da li ce se i koliko razlikovati rezultati.

prosi put su bili (u junu)

FT3 2.7
FT4 13.9
TSH 0.6
TPOAt <1

uvek mi je i kada sam ranije vadila krv bio TPOAt <1, bas mi je cudno sto je sada 9. mada je u granicama ref. vrednosti..
i cudno mi je sto se rezultati toliko razlikuju, za kratko vreme, 2-3 meseca.
user posted image

(odgovor članu miva)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Štitna žlezda
8.10.2012 11:39:38   
Modessty
TSH ti je baš otišao na gore. Sad bi možda trebalo da ti smanji dozu leka koju piješ.
Ja propustila pregled u petak, jer mi Danilo bio bolestan i nisam stigla da radim hormone. Zvaću danas da zakažem ponovo. Verovatno će to biti tek za mesec dana ( u najboljem slučaju)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Štitna žlezda
8.10.2012 12:20:13   
Anoniman
ja ne pijem nikakav lek.
a sta znaci sto su mi antitela 9, jel to ok?

< Poruku je uredio Macaki -- 8.10.2012 12:21:34 >

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 181
   RE: Štitna žlezda
24.10.2012 21:54:21   
miva
Imam utisak da sam oguglala na terapiju. Ne znam da li je to moguce. Dva meseca sam na eutiroxu 50 mg i bas mi je bilo ok. Manje sam bila iscrpljena i bas sam bila pokretna a sada evo opet jedva se krecem!

Sledece nedelje cu da vadim krv i da idem na kontrolu, pa cu da vidim o cemu se radi? Mozda mi je TSH jos uvek povisen?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Štitna žlezda
24.10.2012 23:38:41   
Modessty
Miva draga pa nisu dovoljna dva meseca da se hormoni dovedu u red. Tri meseca piješ jednu dozu, pa radiš opet kontrolu da se vidi koje su vrednosti, pa se na osnovu toga doza leka povećava ili smanjuje ili ostaješ na istom. Ja ih pijem već više od godinu i po imogu ti reći da mi se dešava da TSH bude OK, a da se ja ipak ne osećam dobro.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Štitna žlezda
25.10.2012 16:03:36   
maslackic
ja da se javim, bez terapije jos uvek i hormoni mnogo bolje, cekamo sledecu kontrolu :)

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Štitna žlezda
25.10.2012 22:19:42   
miva
Od nedelje bih trebala na redovnu kontrolu. Ali vec tri nedelje se ne osecam ok. Kao da su mi noge pune olova! Bas se tesko krecem.


(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Štitna žlezda
26.10.2012 14:23:21   
Dve_srece_najvece_
Konachno sam otishla da izvadim krv da uradim hormone.... Nego...neznam kakva je procedura kod vas...ali ovde i pored uputa od ginekologa, placa se 650 din po hormonu....tako da ostavih danas 2000 din....pitam se koji ce mi onda zdravstveno osiguranje...

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Štitna žlezda
29.10.2012 14:49:10   
Dve_srece_najvece_
Stigli rezultati....

TSH 1.90
euthyroidisam 0.25-5
hyperthyroidisam <0.15
hypothyroidisam >7

FT4 11.55 (9-20)
FT3 5.43 (4-8,3)

Jel ovo ok?

Tek za dve nedelje idem kod dr....ima da umrem od nervoze do tada...

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Štitna žlezda
31.10.2012 16:30:06   
miva
DSN koliko ja vidim tvoj nalaz je ok. Nema nekih odstupanja, sve je u granicama. Ali ja nisam endokrinolog, tako da je to samo moje misljenje a za strucno misljenje ces sacekati endokrinologa.

Meni su danas gotovi nalazi i bila sam kod endokrinologa. TSH jos uvek povisen user posted image , povecala mi dozu eutiroxa sa 50 na 75. Kontrola za dva meseca.


(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Štitna žlezda
31.10.2012 17:06:38   
Anoniman
Ja sam bila na sistematskom pre deset dana, i štitasta žlezda mi je ista kao i pre godinu dana. UZ pokazuje da je ehogeno nehomogena i prožeta fibroznim tračicama što odgovara dijagnozi Thyreoiditis autoimmunis. TSH 4,32(normala je do 4) a FT4 je 14,5 što je u redu. Povećana mi je doza sa 100mikro grama svaki dan na 100 mikrograma radnim danima a vikendom(subota i nedelje) 125 mikrograma Eutyrox-a. Imam srčane aritmije, možda zboh nej, a možda i ko zna zašto user posted image Kardiolog mi je prepisao Holter pa kad ga odradim da mi se uvede terapija protiv aritmije.

(odgovor članu miva)
  Direktna veza do poruke: 189
   RE: Štitna žlezda
31.10.2012 17:22:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: miva

Meni su danas gotovi nalazi i bila sam kod endokrinologa. TSH jos uvek povisen user posted image , povecala mi dozu eutiroxa sa 50 na 75. Kontrola za dva meseca.



Miva nemoj da si tužna, hipotireoza nije ništa strašno. Uzimaš hormone redovno i ništa ti ne fali. Ja sam otkrila da imam hipotireozu pre 6,5 godina, posle prvog porođaja. Počela sam od doze 150 mikrograma i stigla do 100 laganim smanjivanjem. Eto sad mi se ponovo povećava, ali to nije ništa strašno.Od onda sam na redovnoj terapiji i apsolutno mi ništa ne fali. Rodila sam još dvoje dece bez problema. Smršala sam kad su mi se unormalili hormoni i sad je sve super. Čak sam i redovan davalac krvi, to ništa ne smeta user posted image


< Poruku je uredio Zille -- 31.10.2012 17:24:04 >

(odgovor članu miva)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Štitna žlezda
31.10.2012 20:24:45   
isidora88
Meni su gotovi nalazi, kao sto sam i mislila tsh je nizak tj. Otisla sam u hiper zato sam ovih danz toliko brza. Imam pregled u petak bas me zanima sta ce mi reci dr.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Štitna žlezda
31.10.2012 21:32:26   
miva
Ja vec imam podosta godina pa se plasim da necu moci da ostanem u drugom stanju. A tako bih zelela jos jednu bebu za jedno godinu dana.
Iskreno sam se nadala da ce se to nekako brze unormaliti. Nije meni TSH bio tako "jako" visok 14,30, nekim ljudima ide preko 30! Pa sam se eto nadala da ce i brze pasti, ali nije tako.    

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Štitna žlezda
31.10.2012 21:48:37   
isidora88
miva nemoj da se brines, moci ces da zatrudnis, koliki ti je sada tsh i koliko pijes terapiju? meni je tsh sa 36 za mesec dana spao na 3-4 ne secam se tacno ali sam imala jacu terapiju, ja sam 2,3 dana pila po 25 mg, pa 5,6 dana po 50 i onda sam nastavila sa 75 mg, zato mi je brzo i spalo. do sledece kontrole to ce biti ok, tsh ce sigurno pastiuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Štitna žlezda
31.10.2012 21:55:31   
miva
Za dva meseca terapije mi je TSH sa 14,30, spao na 6,65. I dr se iznenadila mislila je da ce biti nizi. (uzela sam terapiju sat i po pre davanja krvi). Pila sam eutirox 50, a od sutra pocinjem 75.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Štitna žlezda
31.10.2012 21:59:21   
isidora88
ja sam na pocetku vadila krv pre nego sto popijem tabletu i kada popijem, isti je rezultat bio.
videces za mesec dana ce ti tsh vec biti super, brzo ce to prociuser posted image
ja bas volim kad odem u hiper, onda sam kao muva bez glave, nema gde me nemauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Štitna žlezda
31.10.2012 22:22:04   
miva
Uf...! Ne bi bilo lose da i ja odem malko u hiper pa da sredim ovu kucu od poda do plafona za jedan dan! A ne ovako. Vucem se ko prebijena macka i jedan dan spremam kupatilo, pa sutra dan terasu, pa onda sobu... itd, i kada zavrsim zadnje ja moram da krenem iz pocetka! Jednostavno nemam snage i noge su mi otkazale poslusnost!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Štitna žlezda
31.10.2012 22:37:15   
Dve_srece_najvece_
Jel moguce i pored dobrih rezultata da nesto nije u redu sa stitnom? Ja se isto tako osecam kao sto pise miva, vucem se ko prebijena macka, nemam snage u misicima, kosa mi opada i to prilicno, ma...totalno sam otisla zbogom sa zdravljem....

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Štitna žlezda
31.10.2012 23:57:47   
Modessty
možda da uradiš i druge hormone.
Ja treba tokom novembra da radim tsh pa onda početkom decembra kod dr

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Štitna žlezda
1.11.2012 0:11:26   
Dve_srece_najvece_
Izgleda ce tako i biti...no...moram prvo do privatnog ginekologa (koji radi i u bolnici) da me ona sprovede do endokrinologa, poshto lekar opshte prakse nece, a ginekolog u dz mi je jedva dala i ovaj uput za shtitnu.... sve u svemu.....cekam....user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Štitna žlezda
1.11.2012 11:13:21   
isidora88
Miva ne mogu da ti odgovorim na pp preko telefona, ali znam za ono jos od pre, skontala sam odmah ;))). Ja sutra idem na kontrolu kod nove dr pa ds vidim sta ce mi reci.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here