|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štitna žlezda
5.11.2012 22:11:12   
dunja RR
Pre VTO, internisti je bila sumnjiva moja štitna žlezda, delovala joj je spušteno, ali nismo imali vremena da proveravamo jer sam otišla za Segedin. Sada su mi se simptomi vratili, boli me vrat, teško gutam ..opada mi kosa od pre par meseci, taman kada su počeli ti problemi sa gutanjem. Doktorka mi malopre ispipala vrat i kaže da imam neki čvorić sa desne strane, dala mi je da uradim hormone, bris grla, i uz štitne. Videćemo šta se dešava. Imam i zadah iz grla kada god se aktiviraju ovi simptomi. Dr. kaže da nije krajnik jer je previše nisko ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Štitna žlezda
5.11.2012 22:55:10   
indy_25
Ja sam skinuta s tiraxa jeeee. Za 6 sedmica konrola ako sve bude ok ne trebam vise piti nikada tablete.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Štitna žlezda
27.11.2012 22:07:44   
momaka
jojjjjjjjjj ubi me ova stitna zlezda 3 dana sam bila vesela i pevala po kuci a danas sam sela u cosak i plakala iz cista mira .....

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Štitna žlezda
27.11.2012 22:27:37   
zece
jas za stitnata zlezda pijam eutirox i sprej od fuccuss vesicolosus koj go kupiv od germanija i ja drzam pod kontrola stitastata zlezda na utro jadam med i mladi orevi

(odgovor članu momaka)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Štitna žlezda
27.11.2012 22:39:50   
momaka
i ja pijem eutirox oko 3 nedelje .12 idem da vadim krv pa cu videti jel ide nesto na bolje ..a ponekad mi se tako pije minakva a neznam dali smem zbog jod user posted image user posted image

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Štitna žlezda
27.11.2012 22:55:54   
miva

IZVORNA PORUKA: momaka

i ja pijem eutirox oko 3 nedelje .12 idem da vadim krv pa cu videti jel ide nesto na bolje ..a ponekad mi se tako pije minakva a neznam dali smem zbog jod user posted image user posted image


Draga tri nedelje je malo da bi se osetilo neko vece poboljsanje. Ja sam bila dva meseca na eutiroxu od 50 i bilo mi je malkice bolje, a sada sam vec mesec dana na eutiroxu od 75 i sada mije MNOOOGO bolje!

(odgovor članu momaka)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Štitna žlezda
27.11.2012 23:04:48   
momaka
user posted image user posted image nadam se da cu je ubrzo srediti da bi mogla na laparoskopiju pa posle na VTO
i ja pijem eutiroxu od 50 meni je TSH bio 8.1 a na sledecoj kontroli za nedelju dana 7,7 tad nisam pila nista od terapije

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Štitna žlezda
27.11.2012 23:07:31   
Maslacak15
Dunjice, ja tek sad vidim da ti spominjes i tvoju stitnu. Molim te, pod hitno proveri o cemu se radi, najbolje sa endokrinologom. Nemoj ni slucajno da se upustas u novi pokusaj VTO pre nego sto si sigurna da je stitna ok. Ona je jako jako bitna i najmanji poremecaji mogu da ucine razliku. Ne mora da znaci ni da cete kostati gubitka vremena, ako nemas izrazeni hipotiroizam mozes pod terapijom, ako ti treba, da ides na novi pokusaj VTO odmah. Ali nemoj da se izlazes toj torturi jos jednom ako nisi sigurna da je stitna 100% ok. Napominjem ovo posto mi se cini da su doktori malo opusteni po tom pitanju i da se desava da devojke sa TSH iznad 4 rade postupke, sto je neodgovorno. SVe i da uspeju sanse za pobacaj su ogromne, da ne govorim o problemama u razvitku ploda u uslovima suboptimalnog rada stitne. A jako je lako srediti je. Pozdravljam teuser posted image

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Štitna žlezda
27.11.2012 23:23:30   
momaka
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Dunjice, ja tek sad vidim da ti spominjes i tvoju stitnu. Molim te, pod hitno proveri o cemu se radi, najbolje sa endokrinologom. Nemoj ni slucajno da se upustas u novi pokusaj VTO pre nego sto si sigurna da je stitna ok. Ona je jako jako bitna i najmanji poremecaji mogu da ucine razliku. Ne mora da znaci ni da cete kostati gubitka vremena, ako nemas izrazeni hipotiroizam mozes pod terapijom, ako ti treba, da ides na novi pokusaj VTO odmah. Ali nemoj da se izlazes toj torturi jos jednom ako nisi sigurna da je stitna 100% ok. Napominjem ovo posto mi se cini da su doktori malo opusteni po tom pitanju i da se desava da devojke sa TSH iznad 4 rade postupke, sto je neodgovorno. SVe i da uspeju sanse za pobacaj su ogromne, da ne govorim o problemama u razvitku ploda u uslovima suboptimalnog rada stitne. A jako je lako srediti je. Pozdravljam teuser posted image

e kod mene je bilo bas to da su mi radili postupak sa TSH 5 ja nisam bila upucena koliki treba da bude zato cu sad sve da sredim pa tek onda na nov pokusaj

maslacak ove rezultate sam radila 30.8.
FSH 2,8 2-25
LH 5.8 1-10
PRL 130,3 na drugi dan 59-619
testesteron ispod 0,1 0,2-0,8
progesteron 0,4 1-9,5
estradiol ispod 10,0 20-80


TSH 7,7 vadila 30.10 antitela pozitivna preko 400 mozes mi nesto vise reci

< Poruku je uredio momaka -- 27.11.2012 23:32:04 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Štitna žlezda
27.11.2012 23:42:06   
Modessty
Vrlo je bitno da nivo TSH bude izmedju 1 i 3, kada se planira trudnoca. Takodje, ako se radi VTO u trenutku kada se tek uvodi terapija moze da se desi da taj disbalans ne dovede do zeljene trudnoce. Zato je bolje da se provere hormoni stitne pre postupka i same pripreme za postupak. Lekovima treba bar jedan mesec da pocnu da deluju, odnosno da se oseti i vidi njihovo dejstvo. Zato se obicno kontrole u pocetku zakazuju na tri meseca. Dr na osnovu rezultata hormona odredjuje terapiju. Prakticno nagadjaju koja doza vam je potrebna.Onda nakon tri meseca se ponovo daje krv i rade TSH, T3 i T4 da se vidi kako lek deluje. PRema tim rezultatima dr "steluje"dozu leka.
Pila sam Letrox od 100. Prosle jeseni u ovo vreme TSH mi je bio 1.5 i ja odmah tada ostala trudna. U trudnoci su mi povecali dozu na 125 Eutirox. Nakon spontanog mi nije smanjila dozu i uopste mi nije jasno zasto. Evo sad mi je TSH 0,21 a T4 je za 1 preko granice. TSH jeste u granicama normale (minimum je 0,19) ali to nije dobro za planiranje trudnoce. Zato ja sama sebi smanjih dozu na 100, a sledeceg petka idem kod dr pa cu videti sta ona ima da kaze

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu momaka)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Štitna žlezda
28.11.2012 0:04:43   
momaka
finski melem za hiptireozu
Ovaj jednostavni ali vrlo efikasni lek za pročišćavanje štitne žlezde koristi se u finskim bolnicama, za znatno poboljšanje stanja obolelih od hipotireoze.

Dve kašike heljdinog brašna preliti uveče čašom kefira i ostaviti da prenoći. Ujutru ovu mešavinu pojesti na prazan stomak.

ovo sam nasla razmisljam da probam valda nece da skodi

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Štitna žlezda
28.11.2012 8:31:33   
Modessty
user posted image jao meni to deluje mnogo bljak! user posted image Kad probaš javi kakvog je ukusa i da li pomaže user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu momaka)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Štitna žlezda
28.11.2012 8:40:48   
daca77
Moracu i ja da proverim TSH...u privatnoj laborat.je bio 1,7...a onda na nuklearnoj 2,5. user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Štitna žlezda
28.11.2012 8:48:04   
maca821
Ponovi, jesi ti na nekoj terapiji?

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Štitna žlezda
28.11.2012 8:50:22   
daca77
Nisam, maco...ali, pogodilo se tako da sam na svoju ruku odradila hormone stitne, a onda mi je posle 2 meseca ginekolog dao uput da odradim sve hormone. Ne znam da li je dozvoljeno da tsh varira...user posted image

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Štitna žlezda
28.11.2012 8:55:09   
maca821
Aha, ako sam dobro razumela to je u rasponu od dva meseca, hm pa ne znam da li može da varira, ali rezultat je ok, mada kažu da je 2 idealno, a ja kad sam imala i 2,75 dr rekao da to ne smeta za trudnoću. Ali ti ipak ponovi da vidiš da li ti raste.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Štitna žlezda
28.11.2012 9:06:33   
momaka

IZVORNA PORUKA: Modessty

user posted image jao meni to deluje mnogo bljak! user posted image Kad probaš javi kakvog je ukusa i da li pomaže user posted image


pa neznam ni ja kakvog je ukusa ali probacu za zdravlje sve

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Štitna žlezda
28.11.2012 9:53:12   
ksenija81

IZVORNA PORUKA: daca77

Moracu i ja da proverim TSH...u privatnoj laborat.je bio 1,7...a onda na nuklearnoj 2,5. user posted image


I meni se stalo menja, od 1,26 do 3,9 u periodu od godinu dana. dr kaze da je to ok i da je normalno da se menja.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Štitna žlezda
28.11.2012 10:14:31   
Modessty
Daco mislim da ti je Nuklearna merodavnija. Sledeći put radi opet na NUklearnoj, da vidiš šta se dešava.
Njihove vrednosti za TSH su od 0.17 čini mi se (ili beše 0.19 moram da proverim) do 4.05. Kažu da je za trudnoću potrebno da TSH bude izmedju 1i 3.
Ja ga uz pomoć lekova držim na odredjenom nivou, ali neznam da li prirodno varira, tj kada je funkcija štitne normalna

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Štitna žlezda
28.11.2012 13:06:59   
daca77
Mod, bice tesko ponoviti na nuklearnoj...ne daju upute tako cestouser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Štitna žlezda
28.11.2012 15:15:59   
momaka

IZVORNA PORUKA: Modessty

Daco mislim da ti je Nuklearna merodavnija. Sledeći put radi opet na NUklearnoj, da vidiš šta se dešava.
Njihove vrednosti za TSH su od 0.17 čini mi se (ili beše 0.19 moram da proverim) do 4.05. Kažu da je za trudnoću potrebno da TSH bude izmedju 1i 3.
Ja ga uz pomoć lekova držim na odredjenom nivou, ali neznam da li prirodno varira, tj kada je funkcija štitne normalna


ja radim u zr. na nuklearnoj vrdnosti su im od 0,2 do 5,5 mlU\l

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Štitna žlezda
28.11.2012 22:33:19   
Cecana
Ja radim proveru tsh uvek u istoj laboratoriji,nisam nikad radila u nuklearnoj lab. ne znam ni gde ima u Novom Sadu.
Meni je tsh na poslednjoj kontroli bio 3,3 i dr. mi je pojacala terapiju,pijem Eutirox,jedan dan od 50,jedan od 75. Kaze da se tolerise vrednost do 4,ali posto pokusavam da zatrudnim,najbolje je da je do 2.

(odgovor članu momaka)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Štitna žlezda
29.11.2012 9:42:26   
Modessty

IZVORNA PORUKA: daca77

Mod, bice tesko ponoviti na nuklearnoj...ne daju upute tako cestouser posted image


Ma daju bre! Pa ja sam do skoro išla na svaka tri meseca! Jedino što moraš da zakažež jedno mesec dana uanpredi user posted image Ja imala vezu pa samo dodjem kad mi treba i bocnu me i toliko. user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Štitna žlezda
30.11.2012 12:41:42   
momaka
mod veceras pravim melem pa sutra javljam kakav je ukus user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Štitna žlezda
30.11.2012 13:43:23   
Modessty
user posted image ajd baš me zanima

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu momaka)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here