|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
9.1.2013 9:09:17   
minavb
Neđu su oterali user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
9.1.2013 9:10:10   
Shishica
Pa sta cete.. uvek dezuraju ..

Meni je izuzetno drago kada vidim Trcu, Minu i neke matorke druge. Nedostaju mi jako Kali, Oti i jos neke..

Bilo je mnogo toplije pre.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
9.1.2013 9:12:10   
Mery78
ona zena koja se za svoje dete pita sta mi je trebalo, podhitno kod psihologa da ide ili nek dete preda u centar za socijalni rad, ja sam cerku prvu rodila sa 18, nije mi tesko palo, sina sa 25 i isto mi nije tesko palo i sad opetcerku sa 34 i super mi je, iako radim 2 posla, iako su sve obaveze na meni, sve postizem i nikad se u vezi dece ne zapitam sta su mi trebala!!!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
9.1.2013 9:14:47   
minavb
Good for you. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Mery78)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
9.1.2013 9:15:13   
Shishica
Stvarno bi mogle da vezete jezike vi koje ne razmisljate sta pisete i sta znaci ta recenica!

Vredjate zene i to je odvratno! Fuj gadosti. Ja da se pitam temu bih zakljucala. Odvratno.

(odgovor članu Mery78)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
9.1.2013 9:17:13   
Mery78
da dodam, bez majke i oca, bez svekra i svekrve, bez ikakve pomoci sve sama guram i izguracu...naravno da je svakome svoja muka najteza ali imajte obzira i prema drugima, nekome je muka sto nema lepu frizuru,nekome sto ove godine nije bio na zimovanju, a nekome sto nema parce hleba da da detetu, a nekome sto se bori da uopste zatrudni, o tezini problema ne treba raspravljati, samo treba reci : DAJ NAM BOZE ZDRAVLJA svega ce biti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
9.1.2013 9:19:33   
Cindarella
Dajte zene,nije lepo.Kakav psiholog,kakav centar za sosijalni rad! Pa nismo mi sve iste,nekom pada teze,nekome je svaki dan kao med i mleko,ali ne verujem da se bilo koja pokajala sto je rodila,ja to tako nisam razumela! I manite se bolesne dece,molim vas.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
9.1.2013 9:21:32   
NadaR
Djevojke,upozorila sam vas vec da se kontrolisete i ne vrijedjate .
Kljuc dok ne dodje Lesica . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
9.1.2013 10:01:50   
lesica
Bez da se bilo ko nadje uvredjen,hoću da vam kažem da će tema ostati još koji dan zaključana iz jednostavnog razloga što očigledno ništa ne može da se napiše a da ne naidje na raspravu,i polako preraste u svadju i uplitanje mnogih drugih stvari tipa kako je nekada bilo kada su "matorke" bile tu,ko je "oteran".Što se tiče tog žala kako je nekad bilo,shvatite da niko nikog ne primorava ni na šta,povlačenje sa foruma ili ostajanje na istom su isključivo lične odluke.
Daleko bilo da se neko razume,i da mu se svaka reč ne izvuče iz konteksta,i ne pripiše još gomila epiteta tipa kako je nezahvalan,tipa kako je zreo za psigologa...

Shvatite da nismo svi isti,i nemamo svi identična mišljenja,nismo svi istih sposobnosti i bole nas drugačije stvari.

Onog trenutka kada se naučite toleranciji i poštovanju tudjeg mišljenja,i kada se naučite prihvatanju činjenice da forum postoji da se medjusobno pomažemo skupom različitih mišljenja i iskustva(da se pomogne i pruži podrška ženama koje se bore za ostvarenje najveće želje,da se pomogne trudnicama koje su se priključile ne bi li razmenile iskustva i umirile brige,da se pomogne mamama koje su ovde 3 dana,3 meseca ili 3 godine) tog trenutka ću otključati temu u nadi da ste se malo preispitale i shvatile zašto ste ovde.

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.1.2013 10:02:39 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
7.9.2013 15:02:59   
dada951
Ma sve je moguce pod uticajem hormona, posebno 6 meseci posle porodjaja. Mislim da su me drmali deset puta jace nego najjaci PMS. I kad se setim koliko sam bila osetljiva na obicne gluposti I da sam umisljala kako se od mene ocekuje da budem savrsena u svakom pogledu, pa zbog toga ridala ko luda, samo molim Boga da se to ne ponovi. A nista mi nije falilo, imala sam pomoc I od muza I od ukucana. Jednostavno, to su bili hormoni I kvit.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
7.9.2013 16:10:56   
nata11
Naslov teme je uzasan user posted image a ostalo nemogu da komentarisem jer dete nemam.

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
7.9.2013 16:24:47   
Janncica

IZVORNA PORUKA: dada951
. Jednostavno, to su bili hormoni I kvit.


Ovo je pravi naslov teme...Bas tako..

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
7.9.2013 23:48:19   
jovicaa
svakome ko ima dvoje male dece i vise komadauser posted image nekad prekipi, a vi mozete da piset_e sta hocete. mislim da je to potpuno NORMALNO.

< Poruku je uredio jovicaa -- 7.9.2013 23:49:02 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
7.9.2013 23:50:47   
Ivanka 75
Mislim da niko nije shvatio suštinu zbog koje je otvorena ova tema...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
7.9.2013 23:53:29   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Mislim da niko nije shvatio suštinu zbog koje je otvorena ova tema...

da, i meni je bas zao zbog toga...
mislila sam da ce ovo biti mesto na kome cemo istresti svoje bube nezadovoljstva i na kraju se smejati zajedno tom glupom stanju kada pomislis, uf hoce li ovo ovako vecno...
ali ljudi uvek traze nesto negativno, lose u svemu... bez humora, i tako svaka tema oboli od tih stavova na rr, nazalost. i sad vise necu da *akim, zato sto sam vec sebi rekla da necuu viseeee nikad!user posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
7.9.2013 23:56:07   
Ivanka 75
Znaš, Jovice, najlakše je napadati čoveka na daljinu, ali.... svako si ima svoje user posted image
Secam se da ej meni jednom ovo palo na pamet.... Nekoliko nedelja posle porođaja, mala ima grčeve od 22-24h i neprekidno plače, ja ne znam šta a radim, u totalnom rastrojstvu, rebusu, mleko se jojš nije stabilizovalo, rana boli ko u oko, svi nešto pametuju oko mene a malena vrištiiiiiiii... ja je gledam i ne mogu da pomognem jer ne znam kako... neću zaboraviti tu noć... nakon 2h vrištanja i nekoliko kapi espumisana (valjda to bese za grčeve) ona zaspa a ja ko prebijena pored nje.
Nije to bio umor nego, jednostavno osećaj nemoći koji te obuzme i pokori. Posle duuuugog razmišljanja sam te noći sebe ponovo upoznala i konačno postala majka user posted image


< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 8.9.2013 0:01:47 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
7.9.2013 23:58:13   
jovicaa
puno zena jos vise hormona, tesko da moze da se stvori normalna sredinauser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.9.2013 0:03:11   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: jovicaa

puno zena jos vise hormona, tesko da moze da se stvori normalna sredinauser posted image


Mm mi se sklanja s očiju kad prorade hormoni user posted image
Naučio se user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.9.2013 2:43:31   
dijana1*
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Mislim da niko nije shvatio suštinu zbog koje je otvorena ova tema...


Ja sam je savrseno shvatilauser posted image
Nema tu niceg loseg i "trenutnog" osecenja ne treba da se stidimo. Verujem da su sve majke bar u jednom momentu ovo pomislile, samo treba priznati. Posle xy burnih noci, grcica, temperatura, povracanja covek u jednom momentu od nemoci poklekne i ne zna sta bi vise od sebe. Naravno da ovo niko nikada nije ozbiljno pomislio, to je samo trenutak slabosti.
Jovice verujem , sada kada je proslo malo vremena da ti je sve i smesnouser posted image
Kada je Vuk imao 5,5 meseci jedan dan sam se osecala ovako. Secam da se sam dva sata plakala bez prestanka. Ustvari nisam plakala ja sam jecala i rigala. Danima sam radila vezbice sa njim a on i dalje nista nije mogao. Jedva je glavu drzao. A dr. su samo govorili kako to nije dobro i jos gore sam se osecala. Posle tog silnog plakanja sam otisla sa njim u Crkvu da zapalim svecu i kada smo se vratili nastavili smo da radimo vezbice a on se tada odjednom prvi put okrenuo sa ledja na bok pa na stomak. U tom momentu to je bilo cudo i to nikada necu zaboraviti. Priznajem da sam u momentu pokleknula ali koliko sam se borila za njega taj momenat slabosti me uopste ne cini losom majkom.
Lija kada ne moze da dohvati grozdje ona kaze da je kiselo.. Najlakse je osuditi drugog. A kako mozemo da sudimo o necemu a nismo to ni doziveli. Bebe su najsladja stvorenja ali isto tako i zahvetaju ogrooomna odricanja. Nije u pitanju lenjost vec zaista odricanje a kako rastu tako je sve i lakse.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 8.9.2013 2:51:28 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.9.2013 3:15:44   
Modessty

IZVORNA PORUKA: nata11

Naslov teme je uzasan user posted image a ostalo nemogu da komentarisem jer dete nemam.

Baš zato što nemaš dete i ne razumeš šta je pisac hteo da kaže! I to je normalno. Naročito ti tema može biti neshvatljiva i grozna ako čekaš na bebu godinama. Onda razmišljaš kako je nepravedno što eto imaju decu žene ili ljudi koji zaboga mogu i da pomisle u nekom trenutku: ma šta mi je ovo trebalo u životu!
Baš se o tome radi. Život nije crn ili beo, već ima mnogo sivih zona. Naročito kad si majka malog deteta ili dece, kad danima ostaješ sama kod kuće i boriš se sa grčevima, bolestima, ishranom, vaspitanjem, pranjem veša, sredjivanjem kuće, .... Još ako si u isto vreme i ponovo trudna, onnda sve ima treću dimenziju. Muž naravno radi, ide na trening, i hoće i svoju ženu u vreme kad deca spavaju. Ati bi samo da pobegneš negde makar na 5 minuta. Da te jednostavno nema, da te niko ništa ne pita. Najmanje što ti tada treba je da ti neka druga žena (bila ona majka ili ne) kaže kako je strašno to što si u tom trenutku na glas izgovorila : ma šta mi je sve ovo trebalo u životu! Tada ti treba samo zagrljaj i topla reč razumevanja...i možda čaša vina
Ja ću ovih dana kada budem na porodjajnom stolu umirala od bolova, sigurno ću pomisliti - štami je ovo trebalo i - neću nikad više u životu! Pomislila sam i prvi put a na dete sam čekala pet dugih i teških godina


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.9.2013 5:49:08   
vukosava
Ja sam se ovo pitala svaki dan kad sam sveze prerezanog stomaka isla na posao ostavljajuci malecko dete kuci, drndajuci se sa pumpom svaki dan. Nosim uloske u brusu, drndam se sa pumpom min 4 h dnevno, spavam 3 do 4 sata na preseke i pitam se ovo pitanje non stop. Otkud ja u ovom filmu. Zasto vecina zena ima porodiljsko a ja ne. Neke imaju i trudnicko a ja ni jedno ni drugo. Sta sam ja, alfa zenka...

Evo 2.5 godine kasnije - izbrisana memorija, bilo pa proslo. Najgori su ti prvi dani i meseci cini mi se. Srecom ne zivim u toj savrsenoj Srbiji gde su sve zene savrsene i nikad nista ne kukaju vec samo rmbace. I hvale se svojim zrtvovanjem za druge. Ja sam ipak alfa zenka hehe.

Zezam se. Lepo je da se tema ponovo otvorila pa da povremeno one koje se stvarno osecaju duboko u cabru mogu da se pozale, dobiju koju rec podrske i da se posle smeskaju same sebi kako su bile slabe i kako je posle sve okej.

A ove besne koje naidju, boze moj, ima nas raznih, sve je to normalno, ne mogu uvek ni svi da ti tapsu...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.9.2013 6:58:57   
Misha i Ljisha
meni je jedna komsinica koja ima troje odrasle dece rekla U jednom trenutku ce ti doci da je bacis na poduser posted image

Posto su meni rekli da necu moci da imam decu ja sam bila mozda i srecnija od drugih majki mada to ne moze da se poredi jer je svaka majka srecna ali sam imala stvarno srece da me hormoni nisu toliko tresli. Medjutim nakon dva meseca sam dobila menstruaciju i uzasno bolnu i obilnu a ona se dere ceo dan a mene sve zivo boli, ja sama, jedva je nosam i u jednom trenutku je spustim na krevet i pocnem onako placljivo da se derem STA HOCES VISE???? hahahahha...user posted image Hvala Bogu samo taj jedan put sam eto ajd da kazem imala napad zivaca user posted image

A naslov teme je duhovit. JA sam ga bar tako shvatila, plus stoji smajli u temiuser posted image

U svakom slucaju mislim da sve majke ovo ponekad pomisle. I mislim da to nije nista strasno jer to pomisle u jednoj sekundi a verovatno ih posle i pece savest. Mene jos uvek pece savest iskreno zbog mog ispada.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.9.2013 8:39:01   
Janncica
Moj S je od pocetka vrloooo zahtevna beba... Grceve sam jedva prezivela.Pucala sam po savovima. Na sve to,tako mali dobije bronhijalitis i ostanemo u bolnici,gde se komplet osoblje prema majkama ponasa kao da su najgore na svetu.Osecala sam se kao krivac. Plakala sam svako vece dok ga 3 sata nosim na sebi da zaspi,a on urla. I pomislila sam 300 puta,sta je meni sve to trebalo.

Ali je prosto tesko objasniti nekome kako ti ne razmisljas kako ne volis i ne zelis svoje dete i kako bi ti da ga vratis uz reklamaciju. Tu je umor,hormoni,novonastala situacija.
Sada kada je veci,nemam vremena ni da piskim od njega,a ne da razmisljam.I volim svoja dva smora najvise na svetu.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.9.2013 8:54:34   
minnica

IZVORNA PORUKA: Janncica

Ali je prosto tesko objasniti nekome kako ti ne razmisljas kako ne volis i ne zelis svoje dete i kako bi ti da ga vratis uz reklamaciju. Tu je umor,hormoni,novonastala situacija.
Sada kada je veci,nemam vremena ni da piskim od njega,a ne da razmisljam.I volim svoja dva smora najvise na svetu.


Jako lepo rečeno. Isto mislim! user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.9.2013 10:10:12   
srnad
Ja imam jednu bebu,dobila sam ga u 32.godini,jedva ga docekala, ali da ima dana kada bih pobegla na Mars,ima!Pritom,Vukasin je divno dete!Jedini problem za ovih 9 meseci bio je izlazak gornjih jedinica i tih 10 dana sam mislila da ce me ludu vodati posle toga.MM je bio na putu,i dzaba sva pomoc (mama,tata,svekrva,2 sestre)!!!
E ne mogu da zamislim kako je zenama cija su deca nemirna,placljiva,ne spavaju,nervozna...
Ja i MM ga zovemo profesionalni gonic robova!

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here