|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ešerihija koli
9.2.2011 10:08:49   
bebać
Evo mene opetuser posted image

Jutros smo vadili nalaze...

mokraću
nalaz krvi
odnjela sam još jednu pišu za urinokulturu

danas nalazi u pola 3

a sutra sa nalazima na ultrazvuk bubrega,i još jedna piša za urinokulturu...

javim nalazi kakvi su i šta je,ako je infekcija!Nadam se da će sve biti ok.

p.s. Duša mamina nijednom nije zaplakala dok je teta vadila krv,oduševio je sve prisutne,ma pisnuo nijeuser posted image

< Poruku je uredio bebać -- 9.2.2011 10:10:39 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Ešerihija koli
10.2.2011 13:44:25   
bebać
Danas smo uradili nalaze:

ultrazvuk bubrega i mokraćne bešike

Nalaz je uredan.Odnijeli smo drugu pišu za urino kulturu,nalaz će biti u ponedeljak gotov.I znaćemo u ponedeljak sve ukupno stanje,doktorica će očitat rezultete.

A danas opet u pola 3 odosmo na pregled,kašlje...ne ušućuje.A to je opet druga temeuser posted image


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Ešerihija koli
11.2.2011 23:52:02   
Cecana
Meni je upravo otkrivena E.coli u cervikalnom brisu i to u velikom broju-ne pise kolikom.VS mi je u redu.
Ja sam ustvari bila da proverim briseve posto je mom muzu nadjena Stafilokoka u spermi, i ni na kraj pameti nisam ocekivala Eserihiju.

Ovo je prvi put da je imam,nemam nikakve simptome,urin nisam proveravala.Danas sam bila kod dr sa rezultatom i rekao mi je da je najbolje da primim 7 inekcija, ali smo to odlozili za ponedeljak samo da mi prodje menzis.
Nisam cula da je neko primao inekcije?


(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Ešerihija koli
12.2.2011 16:07:44   
Anoniman
Verovatno Longacef? To je najbrži i najdelotvorniji način. 

(odgovor članu Cecana)
  Direktna veza do poruke: 479
   RE: Ešerihija koli
14.2.2011 15:44:09   
bebać
Obzirom da ovo sve što sam pisala,i što ću napisat(da okončam ovo sve) nema veze sa Esherihijom,već sa mojom paranojom u glaviuser posted image user posted image ...ništa novouser posted image

Sergej nema nikakvu bakteriju,infekciju niti kakvo žarište,nalaz urinokulture sterilanuser posted image

E sad, za piškenje doktorica nam je preporučila da probamo sa TRENINGOM MOKRENJA(na svaka 2 sata da mokri,po potrebi i prije,posle 7 nema tečnosti,prije spavanja da piški,noću da ga budim da piški i ujutro čim ustane)...kaže.neće da mu propisuje ikakve antibiotike,da pokušamo prvo ovako uspostavit i regulisat rad mokraćne bešikeuser posted image

kako mi je objasnila ima šansa da postoji NESKLAD u radu mokraćne bešike i tog nekog mišića koji izlazi iz njeuser posted image

ali kako reče,dobro je da nema infekcije nikakveuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Ešerihija koli
19.3.2011 11:00:12   
eni26

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Meni moj ludi ginekolog nije radio briseve pred porodjaj, vec su mi na porodjajnom stolu videli da imam neku infekciju (zbog cega sam se pocepala malo vise jer je zbog te infekcije vagina bila suvlja nego sto je obicno). Elem, uradili ljudi briseve, i eto ti je E.coli u nekoj enormnoj kolicini. Terapija Cedax. Evo, mesec i po dana posle porodjaja, jos je se nisam resila, sledeca tura su Ciprocinal vaginalete (pa se nadam da je vise nece biti).

Ovo nadjoh na 12 strani . user posted image Mene zanima je li beba pokupila neku infekciju?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Ešerihija koli
4.4.2011 12:46:16   
malena 26
Ako vas zanima lecenje eserihije posetite www.escoli.it. Inace se pokazao kao najuspesniji u mom slucaju. ja sam je preporucila i mojoj sestri i posle prepisane terapije sa ovim lekom totalno je iskorenjena. To je italijanski sajt,ali imate i na engleskom i na srpskom jeziku

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Ešerihija koli
4.4.2011 12:56:31   
AndreaK
ako se neko napatio sa tom bakterijom onda sam to ja.... za vreme prve trudnoce, nakon porodjaja pa i u drugoj trudnoci, ukupno 2 godine intenzivne borbe ... a pre toga samo ponekad, 2-3 puta godisnje... jako sam osetljiva na tu bakteriju a posle porodjaja dodatno jer mi je imunitet bio slab.

Ni sama ne znam sta mi je pomoglo...sve sam probala...dosta sam procitala o njoj... i mislim, gotovo sam ubedjena da su E-kapi ucinile najveci deo posla u mom slucaju.

Malena 26 ako mi, ne daj boze, ikada zatreba itekako cu razmotriti i tvoj predlog, al´da ne ureknem, sada sam ok...i tako unazad par meseci...nadam se samo da mi se posle drugog porodjaja nece vratiti problem sa njom jer bih nacisto poludela...vise mi ne treba ni nalaz UK da bi znala da se radi o njoj...

prepoznajem je po simptomima....i uzasno mi je da zivim sa tim user posted image

Zato sve radim u cilju da preventivno uticem kako je ne bih vise dobila... Sto se E-kapi tice... bolje su od bilo kog antibiotika, a mogu se koristiti u trudnoci i prilikom dojenja!

(odgovor članu malena 26)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Ešerihija koli
4.4.2011 13:10:42   
maslachak
evo i ja cu dodati svoje iskustvo sa eserihijom od pre dve godine..
otkrili su je na sistematskom pregledu,a ja nisam imala nikakve simptome i samo sto se nisam srusila kada su rekli da je eserihija posle uradjene urinokulture..elem moj antibiogram je pokazao kako ce izmedju ostalih lekova na pipegal odlicno da odreaguje te su mi prepisali pipegal jednom dnevno,objasnjeno mi je ako krenem da ga pijem recimo u 18h,svakog dana u 18h moram da ga pijem i tako 28 ili 30 dana,ne secam se,navodno lek se duze zadrzava u organizmu pa nema situacije da se prividno povuce ako se pije intezivno 3x1 kapsula..elem,mimo toga za vreme terapije i mesec dana nakon nje sam umesto vode pila caj od svezeg persuna..prvo sam htela da umrem,ali sam se brzo navikla pa sam svuda isla sa flasicom,kazu da je i najbitnije bilo cim ustanem na prazan zeludac solja caja..ima ukus kao hladna supa,pa nije bas toliko bljak,a i kad su mi rekli da je dobar za celulit ja nadjoh jos jedan razlog za piti..ja sam je se resila za mesec ipo dana i nije mi se vracala od tad,dve godine user posted image
e,sad sto se praska Morunal ili tako nesto tice,odlican je,uzimao ga je moj tata koji je zaglavio i bolnicu zbog eserihije sa temperaturom preko 39c,njemu je i taj prasak bio deo terapije..ja sam sva sreca prosla bez toga..

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Ešerihija koli
4.4.2011 14:54:13   
malena 26
Meni je,takodje,veoma bitno bilo sto je Escoli kompletno na bazi bilja i nema hemijskih dodataka. Jer antibiotici samo naprave haos..............

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Ešerihija koli
12.4.2011 11:18:25   
Anoniman
Evo da vam se pridruzim i ovde. Naime, moj mm je dosadnu eserihiju "pokupio" pre 3-4 god.u jednom pokretnom plasticnom wc-u tako sto ga je voda poprskala odozdo, a uz to mu je i odbrambeni mehanizam organizma bio oslabljen jer je imao 2lokalne i 2totalne amestezije. Elem, od tad pocinje nasa borba sa E.K.i ne ozbiljnim doktorom. Naime, taman mu razni lekovi obore na mali broj bakterija, oni iskljuce terapiju, pa se e.k.ponovo na mnozi i tako sve u krug, a inekcije nece da mu daju! Nisam napomenula da je uz eserihiju dobio i enterokok i da su obe u spermokulturi pronadjene i u brisu uretre ove godine, a u urinokulturi nemauser posted image .
E sad malo o meni. Ja sam uspela tek ove godine u februaru da je dobijem, doduse bila je malom broju, pa sam i ja bila na lekicima. Sad cemo da vidimo dal smo i sta uradili. Ja se nadam da smo je se otarasili. Javicu vam rezultate. Pozdrav.
Ps: neki dr.kazu da e.k.ne smeta za pravljenje bebca, dok drugi tvrde da i e.k.kao i svaka druga bakterija nepovoljno uticu na spermice, kao i da usporavaju njihov prolaz do jajne ć. user posted image

(odgovor članu malena 26)
  Direktna veza do poruke: 486
   RE: Ešerihija koli
12.4.2011 11:24:40   
Anoniman
Predlog : kupite čaj Urofit of Herbavite (cena je bila oko 1400din po kutiji). Na kutiji piše kako se pije, traje oko 2 nedelje, i moja mama i ja smo imale Ek preko milion i jedna kutija nas je očistila i otada (kuc-kuc) više nijednom!!! Ako je tako učestala, možda treba popiti i 2-3 kutije, ali provereno najbolja stvar protiv Ek. Srećno!!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 487
   RE: Ešerihija koli
12.4.2011 12:01:03   
Anoniman
Hvala Nina. Probacu sve samo da nestanu vise. Dosadile su i Bogu i narodu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 488
   RE: Ešerihija koli
15.4.2011 14:30:15   
Anoniman
Kod mene nema smora od eš.k.svi brisevi su ok. Jos samo da kod mm nema u spermokulturi i user posted image user posted image user posted image za nas.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 489
   RE: Ešerihija koli
21.4.2011 16:32:24   
Anoniman
Nema ni mm eserihiju sada u spermokulturi. user posted image user posted image za njega, ali su mu izolovali neku druguuser posted image . Sad idemo u akciju izbacivanja te, pa cemo valjda videti te user posted image vec jednom. Pozdrav.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 490
   RE: Ešerihija koli
3.6.2011 14:44:46   
viking
Jeste znali da postoji http://eserihija.com/
Respect za E.C., ima svoj sajt! user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Ešerihija koli
3.6.2011 15:05:06   
Anoniman
Verovatno da bi lakše ljudi našli informacije.

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 492
   RE: Ešerihija koli
3.6.2011 17:25:45   
smeško
Ja sam se mučila sa E. dok nisam napravila neki napitak od belog luka i limuna, valjda. ne sećam se tačno, jer, preciznije, mama mije pravila. Nije loš ukus i pije se u malim količinama. Ako neko želi detaljnije, pitaću mamu kako se pravi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Ešerihija koli
3.6.2011 17:33:11   
Anoniman
Smeško nadam se da mi neće više trebati, mada ako se koji slučajem opet dosada pojavi zvaću te.

(odgovor članu smeško)
  Direktna veza do poruke: 494
   RE: Ešerihija koli
3.6.2011 17:36:57   
smeško
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Ešerihija koli
7.6.2011 21:57:08   
oljaa
Smesko, hadje ako te ne mrzi pitaj mamu kako se pravi napitak pa javi....Pleaseeeee....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Ešerihija koli
8.6.2011 23:26:16   
Anoniman
Šta vi mislite o ovoj smrtonosnoj EC? user posted image

(odgovor članu oljaa)
  Direktna veza do poruke: 497
   RE: Ešerihija koli
8.6.2011 23:28:30   
Ana RR
Ne mislim, tako mi je lakše. Ali sam odmah javila tati da ne jede nikakvo povrće tamo (u Frankfurtu je).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Ešerihija koli
8.6.2011 23:42:07   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Tash

Šta vi mislite o ovoj smrtonosnoj EC? user posted image

Ma meni je to sve "plastika". Mislim da je to namenski "ubaceno" u nesto, kao i ostalo- tipa raznoraznih gripa itd. Ja samo kazem da mi je to film "Nemoguca misija 3", nista drugo


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Ešerihija koli
29.6.2011 11:13:57   
Anoniman
Nađoh u novinama jedan članak kako spremati sveže povrće i voće i ubiti Ecoli definitivno:

" U jednu čistu bocu sa prskalicom sipati 3% hidrogen, a u drugu alkoholno sirće. Voće i povrće prvo naprskajte hidrogenom, a potom sirćetom. Ostavite da deluje 1-2 minuta, a zatim plodove oprati pod mlazom hladne vode. Na ovaj način, nijedna bakterija na površini i u kori voća i povrća neće preživeti."

Kako postupati sa sirovim povrćem:

"Krastavci, mlade tikvice, patlidžan - kupljeno povrće kupujte domaće, čuvajte u frižideru, a neposredno pre upotrebe četkicom dobro operite koru, pa je tek onda oljuštite i u nešto debljem sloju nego obično.
Paradajz, karfiol, brokoli - povrće potopiti u vodu u kojoj je rastvorena kašičica sode bikarbone na 5-10 minuta, pa isprati pod mlazom hladne vode.
Zelena salata, spanać, blitva - razdvojte listove, sipajte vodu u veliku posudu, dodajte kašiku morske soli, držite listove nekoliko minuta u ovoj otopini. Isperite ih pod mlazom vode
Mladi luk - očistiti luk na uobičajeni način, s tim što treba skinuti još jedan dodatni sloj pokožice. Oprati luk pod mlazom tekuće vode.
"

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here