|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ešerihija koli
13.12.2011 12:36:49   
Olga75
Tea , mi smo do kraja koristili pampers i nikada nije imala urinarnu inf user posted image
doduse , ja sma je presvlacila na svaka 3 - 4 sata a ako se ukakila cim sam primetila


< Poruku je uredio Olga RR -- 13.12.2011 12:37:31 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Ešerihija koli
13.12.2011 12:44:11   
Ana RR
Kad je Marko dobio ešerihiju doktorka me odmah pitala koje pelene koristimo i rekla da izbacimo pampers. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Ešerihija koli
13.12.2011 15:52:30   
Ana RR
Rezultati Uk- ešerihija 25 000 user posted image pa kada će to nestati skroz user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Ešerihija koli
13.12.2011 16:12:58   
mihi
Ana uzimas na kesicu, tako da je to 30% spoljna kontainacija, sa kesicom se uzima prvi mlaz  kome ima bakterija iz urtre i spolja sa piše. Jel mu daješ neki čaj brusnica ili tako nešto.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Ešerihija koli
13.12.2011 16:15:23   
mihi
Ja nisam koristila Pampes nego Libero pa je ipak Miloš dobio urinarnu infekcija. Mislim da to nema veze sa vrstom Pelena, nego se prosto Pampers najčešće koristi.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Ešerihija koli
13.12.2011 16:27:20   
Tea2
Ana,pravi li vam probleme taj broj od 25000 e.colli ?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Ešerihija koli
13.12.2011 16:35:57   
Ana RR
Pa i ja mislim da je to i više od 30% kontaminacije jer se sadržaj iz kesice presipa u onu posudu za UK, kod nas u dz samo tako primaju. Odnećemo i u neku privatnu laboratoriju ali ako može onako u kesici, da ne presipamo.

Tea, u principu to ne pravi neki problem ali videćemo šta će dr reći u četvrtak. Prošli put je pio ant zbog 50 000.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Ešerihija koli
13.12.2011 16:37:16   
Ana RR
Ne dajem mu brusnicu, kaže dr da je mali za to. Dajem mu čaj za bebe koji i inače pije, hipp-ov.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Ešerihija koli
13.12.2011 17:21:21   
mihi
Nije bitno što se presipa nego što se kesica zalepi za kožu, koiko god da je čisto nije sterilno polje  najvažnije što prvi mlaz treba da se odbaci pa da se uzme drugi mlaz a to sa ovim kesicama nije moguće. Ja sam Milošu od 3. meseca davala 1,5 ml Dijetfarm brusnica sirup u 200ml vode, imao je samo jednu urinarnu sa 2 meseca i više nije nikada. Najvažnije je da se prati br leukocita u sedimentu jer su oni pokazatelji infekcije, i br bakterija kod dece se više od 25000 cfu/ml leči. Deca nekada mogu da imaju i takozvanu ASIMPTOMATSKU BAKTERIURIJU. Povećan br bakterija bez simptoma infekcije. To takođe može dovesti do oštećenja bubrega, tako da sam se ja možda od Miloševe druge godine malo opustila do  tada sam jedno u dne nedelje radila urin i UK, sada radim samo kada je bolestan.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Ešerihija koli
13.12.2011 22:39:13   
Tea2
Pise na otpusnoj listi:prosirenje pijelona 7mm....
?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Ešerihija koli
14.12.2011 10:09:40   
mihi
Da to je to zbog infekcijeMiloš je imao obostrano proširenje ali 2mm i 4,3mm. To će se vratiti u normalne dimenzije kada infekcija prođe. Trebalo bi možda da konsultuješ nekog nefrologa ako hoćeš preporuku poslaću ti pp.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Ešerihija koli
14.12.2011 10:21:48   
Tea2
Mihi,vidim da si pisala o nekim lekarima.Molim te,posalji mi pp.Pronasla sam neke vezice i u Tirsovoj ,i u Institutu-ne znam gde su bolji i kog lekara da jurim.Mihi,uvek se pojavis u pravo vreme i das odgovor i na ono sto mi je u mislima iako to nisam napisala.Citave noci me muci da li se ta prosirenja povlace ,posto vidim da se rade i operativni zahvati.Moja struka je jezik i ne volim da se mesam u ono sto ne razumem,ali me je iskustvo naucilo da covek ne moze da veruje u potpunosti lekarima .Zato petljam prste i trazim objasnjenja.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Ešerihija koli
14.12.2011 10:30:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tea2

pravi li vam probleme taj broj od 25000 e.colli ?


Ja sam sa tim kesicama jako nezadovoljna... Kad smo imali prošle godine problema, prvo sam hvatala u kesicu-prvi rezultat 25000 ešerihija, pa nakon tri dana 15000 neka druga bakterija, ešerihija 0 user posted image , pa sledeće nedelje, neka treća bakterija 7000, ove dve nema user posted image A nikakve lekove nije uzimao, tako da nije moglo biti zalečeno... I onda sam ga ja lepo legla, dala mu da pije vode/čaja, skinula pelenu i sa čašom čekala.... I kad sam taj uzorak odnela, sve je bilo u redu user posted image

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 538
   RE: Ešerihija koli
14.12.2011 12:24:48   
mihi
Odmah ću ti poslati pp Tea.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Ešerihija koli
14.12.2011 21:19:38   
Ana RR
Mihi, kako si davala taj sirup od brusnice? Danas mi doktorka rekla da mu dajem čaj od brusnice a u apoteci me izgrdili što hoću bebi da dajem tako jak čaj user posted image nemam pojma šta da radim..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Ešerihija koli
14.12.2011 22:22:01   
Tea2
Moja drugarica je bebi kada je imao 2 mesec ,davala caj od brusnice.Nije bilo reakcija.Moje misljenje je da samo pratis ima li reakciju.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Ešerihija koli
15.12.2011 11:22:14   
mihi
Ana davala sam mu od drugom meseca, kupi Dietfarm sirup od brusnice i uzmeš 1,5 ml razblažiš sa 200 ml vode i to mu daš u toku dana da popije.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Ešerihija koli
15.12.2011 12:29:55   
Ana RR
Hvala mihi user posted image odgovorila sam ti na pp.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Ešerihija koli
15.12.2011 12:51:13   
mihi
Nema ćemu (tako kaže Miloš)user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Ešerihija koli
15.12.2011 13:23:59   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Ešerihija koli
3.1.2012 18:52:22   
Maraj
Drage, molila bih vas za misljenje. Suprug i ja vec neko vreme radimo na bebi ali se nista nije desilo, jer sam saznala da imam eserihiju. Izlecila sam je ali sam nagovorila i supruga da i on proveri. Njegov nalaz je 50 000 u urnu i u spermokulturi.user posted image Isao je kod urologa, on kaze "rad je stvorio coveka" I da treba da se " bacimo" na posao, ali je mene strah da je ja ponovo ne dobijem. Napokon juce sam se opustila i resila da se bacimo na posao i pored njegove eserihije i sada samo razmisljam da li postoji mogucnost da je dobijem. Zaboravila sam da kazem da i ranijih meseci kada smo pokusavali imala sam nakon ejakulacije bolove u stomaku i naduven stomak. Da li je to normalno? Pozdrav

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Ešerihija koli
3.1.2012 19:01:48   
AndreaK
joj draga, ja se ne bih igrala dok njemu nalaz ne bude sterilan!...ja se patim sa njom intenzivno vec vise od 2 godine, mm je i pored svega toga nije dobio, nedavno je uradio sve analize da budem sigurna i nema nista, al je ja uprkos tome uvek dobijem...user posted image
a sta bi tek bilo da je i on ima?!...
lekari su mi stalno skretali paznju na to da ne vredi da se lecim ukoliko postoji i mala sansa da mm ima bakteriju koju mi uvek prenese....al fala Bogu to nije slucaj, moj problem ipak lezi u necem drugom.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Ešerihija koli
3.1.2012 20:58:56   
Ana RR
Ne znam da li smem da kažem (da ne ureknem) ali Marko konačno nema ešerihiju user posted image dajem mu rastvoren sirup od brusnice po savetu Mihi ali ne mogu ga naterati da popije. Nikako mu se ne dopada. Uzme gutljaj, dva i odmah gura flašicu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Ešerihija koli
3.1.2012 23:56:49   
AndreaK
Ovu bakteriju ne zelim ni najgorim neprijateljima a kamoli maloj decici... mora da je Markic imao malo slabiji imunitet, bice on dobro.

Mene zanima da li znate nekog (osim mene) da se sa ovom pošasti bori ili borio vise godina... a ona se svaki put iznova vraćala? sta su saveti za njeno suzbijanje ?

sve mere poput brusnice, kojekakvih preparata, teskih antibiotika isprobane.... razmisljam o nekoj instituciji... nekom ozbiljnom lecenju. Izludecu!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Ešerihija koli
2.4.2012 9:22:00   
jelenceto
Pozdrav!!!
Vidim da su ovde svo strucni sto se tice eserihije... :) Zelim svima puno srece u lecenju proklete eserihije :)))

Ovo je moj problem... Imam redovne upale besike, npr. u toku dve nedelje dobijem 3 puta upalu... Ne piskim krv, ali strasno boli posle male nuzde, i strasan je osecaj nekih pola sata posle male nuzde, dok se besika bar malo ne napuni. Poslala sam urin da se odradi urinokultura, i moram da cekam par dana da stignu rezultati...
Ovaj problem imam vec godinama, ne znam od cega zavisi, ali periodicno dobijam upale jednu za drugom.. Jednom prilikom sam vec slala urin na urinokulturu i sve je bilo ok.
Nocas mi se desilo da je bol presao na bubreg. Strasno sam se uplasila zat sto se prvi put desilo, a imam i genetsku predispoziciju za bolestima bubrega ( i tata i sestra imaju kamen i pesak ).
Po vasim iskustvima, da li mislite da mi mozda eserihija izaziva stalne upale besike i kako se to kod vas manifestovalo???

Vidim da ste dosta pricale o brusnici, pa samo da vam kazem da sam pre dve godine pila caj i grickala brusnicu, i nije mi se javila upala besike sigunro godonu ipo dana. Tako da preporucujem svima i opet cu da se vratim na caj! Hvala!!!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here