|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
23.2.2010 16:46:57   
maslinica
uhuhu....sve ja kontam i opet sam konfjusd:)....meni kazu 1.5. a na UZ je veca beba za nedelju dana, a i tezi je za nedelju dana..cca...i sta sada, znaci da ce beba nedelju dana pre VTP napolje?!?!? ha? jel bi to bilo to....ionako sam ja resila da ce to biti 15.4. a ne 1.5. tako da oni svi mogu racuati sta hoce..mama ipak zna najbolje:):)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
23.2.2010 17:44:11   
bratzz
Ne razumem kako si resilauser posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
23.2.2010 19:03:17   
buhla
IZVORNA PORUKA: prase

Nije loše da se oglasimo i mi kojima VTP određen na osnovu poslednjeg ciklusa ama baš ništa ne znači... Taj VTP je meni bio 13.09. a porodila sam se 07.10. Produžen i neredovan ciklus, bla, bla, bla... Naravno, nisam se oglasila samo da bih pomenula da ima primera gde VTP ni orijentaciono ne pomaže, naime meni je rečeno da je najpreciznija informacija sa ranog ultrazvuka. Meni je na prvom ultrazvuku koji je urađen u 8. nedelji trudnoće izračunato na osnovu tamo nekih parametara da mi je termin 06.10., što je daleeeeeeko bliže od onog 13.09. Pa sad, ako neko ima sličnu situaciju, da zna da nije izgubljen slučaj i da nas ima još user posted image


e ja imam slicnu situaciju... meni je po poslednjem ciklusu koji je bio 22.06.'09. (a cikluse sam imala na 45 i kusur dana!) VTP 29.03.'10., ali po prvom UZ dr je napisao 13.04.'10. kako se trudnoca odvija termin je pomeran i po poslednjem uz je dr cak rekla je je 24.03. - beba je krupna!!! za koji dan radim test opterecenja glukozom a 2.3. imam uz, pa je rekla da cemo po njemu da utvrdimo VTP (da li je ustvari beba krupna zbog dijabetesa ili je jednostavno termin taj po poslednjem uz).... javljam kad se porodim sta je bilo pribliznije user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
23.2.2010 19:27:04   
kika 80
meni je termin bio 9 juli a porodila se 4 jula....user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
23.2.2010 19:38:17   
maslinica
IZVORNA PORUKA: bratzz

Ne razumem kako si resilauser posted image


umislila sam si tako....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , niko mi nije rekao...nego ja to kao na intuicijuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
25.2.2010 18:34:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Unica

osim da se vidi zrelost bebe (ako krene ranije)...





Zrelost posteljice je merodavna ako trudnica ne puši. Ako puši, posteljica brže sazreva.

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
25.2.2010 22:23:13   
lothroniell
Moj termin je postao misterija! user posted image Na nalazu pise da je termin i dalje 23.4 ali kaze dr da sam trudna 30 nedelja... user posted image Tako da cu ja znati kad krene! 

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
7.3.2012 14:23:52   
brankicca
Ja samo da kazem ovako:
za prvi porodjaj termin mi bio 27.10.2004. a porodila sam se 15.10. al zbog povisenog pritiska
pa mi dr. zakazala porodjaj,
a za drugi porodjaj termin bio 02.11.2010. i taj dan sam se i porodila, eto tacno mi bilo...
a sad za ovaj treci mi termin 26.09. pa cemo videti...

< Poruku je uredio brankicca -- 7.3.2012 14:26:26 >

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
25.11.2014 17:27:21   
soni
22.5. 15. user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu brankicca)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
25.11.2014 17:30:39   
cetvrtko
na UZ pise 15.02...... user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
25.11.2014 17:33:05   
serpica
Meni je po poslednjoj M termin 13.06.2015 ali se po uz svaki put pomeri za po jednu nedelju pa je poslednji put ispalo 31.05
mislim da ce tako i biti,krajem maja...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
25.11.2014 17:44:22   
choopa choops
Po zadnjoj menstruaaciji(koje su prilično tačne na 28-29dana) termin je 11.03.2015, a po to ranom UZV-u čini mi se 3.03.2015.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
13.12.2014 14:05:19   
Kata90
meni je termin sutrauser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
13.12.2014 14:16:46   
cetvrtko
katoooo , drzim figiceeeee user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
13.12.2014 16:39:53   
Mala Elena
Katoooooouser posted image ako ne bude nocas nista, sutra si na pregledu jel da? Javi ...user posted image

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
13.12.2014 17:04:07   
Kata90
u ponedeljak idem na pregled,ako ne bude nista od toga......user posted image
mada jedva cekam vecuser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
13.12.2014 17:42:36   
vonavoj
kato,sta ti pise na prvom uz,koji datum termina?

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
13.12.2014 18:10:27   
Didy
IZVORNA PORUKA: serpica

Meni je po poslednjoj M termin 13.06.2015 ali se po uz svaki put pomeri za po jednu nedelju pa je poslednji put ispalo 31.05
mislim da ce tako i biti,krajem maja...


Ja sam se uvek vodila tim datumom po poslednjoj m, jer su moje m na 28 dana. A taj datum po uz je oba puta bežao, jer su moja deca bila krupna, pa su svi parametri bežali. Sa Stefanom se to uz pomeriuo vtp čak mesec dana ranije, a on se porodio 4 dana posle termina po m, što bi reklo više od mesec dana posle termina po uz, tako da taj termin po uz možeš slobodno zaboraviti ako su ti m uredne.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
13.12.2014 18:13:45   
bubulence
po drzavnom uz mi je termin bio 4.7. , po privatnom uz 06.07. , po m 12.07. a porodila sam se 09.07. user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
13.12.2014 18:57:12   
vonavoj
Svi kasniji uz nisu tacni,jer beba je krupnija,sitnija..samo prvi,tamo u 7oj nedelji moze da potrefiuser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
13.12.2014 19:02:33   
Kata90

IZVORNA PORUKA: vonavoj

kato,sta ti pise na prvom uz,koji datum termina?



sad sam pogledala i ne pise,a tako ni na drugomuser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
13.12.2014 19:03:19   
vonavoj
pihuser posted image

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.12.2014 0:34:07   
Sanjalica1980
Meni je po pm 14.02. a po uz nijedan ginekolog nije racunao jer kazu da to nije validno. Bebice su malo bile naprednije pa su kasnile itd. Po mojoj proceni po poslednjem uz bi trebale doci dve nedelje posle termina.
S' obzirom da je kod mene specificna situacija dr ce pratiti kilazu i kako napreduju. On se nada da nece pre 20.01.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.12.2014 0:53:46   
wivern
Meni je po uz termin bio 1.11 a porodila sam se 6.11. Tacno za 5 dana koliko mi je kasnije bio embriotransfer u odnosu na ovulaciju.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
9.1.2015 18:28:52   
Baffy
Nekada se termin ne moze tacno znati!

Poslednja mentruacija bila 10.09.2014 godine i po njoj je termin 17.06.2015!
Dr se ne slazu sa tim i kazu da je trudnoca do 10 dana manja pa mi termin 28.06.2015!

I konacna njihova recenica je da porodjaj ocekujem u intervalu od 17-28 juna user posted image

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here