|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontracepcija
22.12.2011 17:43:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Olga RR

a gde je cista i kakva je ? u uterusu ili na jajnicma ? to je nesto ogromno ispalo user posted image



Na levom jajniku. Obicna funkcionalna cista, ali je bila velikauser posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 376
   RE: Kontracepcija
28.12.2011 11:12:07   
Grejs

IZVORNA PORUKA: andromeda

Ja cu da poludim. Pijem Qlaira tablete vec mesec dana (danas mi je poslednja) i sve vreme krvarim. Pocela sam ih piti prvi dan ciklusa i krvarenje je bilo oskudno do 22dc, a onda sam dobila pravi ciklus sa ugruscima iako se ove tablete piju 28 dana bez prestanka i trebala sam dobiti tek po prestanku pijenja kutijeuser posted image . Imam dobrog ginekologa i on kaze da je to normalno zato sto imam cistu, ali mene vec ubija u pojam. Plasim se da se ne nastavi i naredna dva meseca koliko treba da ih pijem, jer ja nemam krvi na bacanje. Toliko je necu imati. Ja sam ga pitala da predjem na neke druge tablete, ali on mi kaze da ne, jer su mi hormoni u redu i nece da ih forsira sa jacim tabletama. Takodje kaze da ovo krvarenje ne smeta, sem sto je neprijatno. Meni svejedno nije po volji!!!!!
Ima li nekoga ko je imao ovakvo iskustvo?user posted image

Ja sam posle porodjaja imala obilne menst.i uzasno bolne,posle 6 meseci odem na kontrolu kad ono ogroman polip se stvorio od obilnog krvarenja.Dr mi ukloni taj polip i da mi da pijem Qlaire tablete-da ubijemo tri muve odjednom prvo da onemoguci stvaranje novog polipa drugo kontracepcija i trece PMS koji je postao ne podnosljiv a bogami i ja.Pila sam ih tri meseca i sve vreme sam imala krvarenje,kao u pocetku to je normalno privikavanje e onda mi je najzad promenila na logest i sada je sve u redu

_____________________________

"Neki traže da budemo ne njihovi prijatelji, već prijatelji njihovih zabluda. Zbog toga se ne ostvaruju ili kvare mnoga prijateljstva.", Duško Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Kontracepcija
28.12.2011 12:02:14   
jabudic

IZVORNA PORUKA: jabudic

A zna li neko, od vas iskusnih, postoje li neke pilule od kojih libido ne pada do te mjere da kontracepcija uopste nije ni potrebna?


Niko? Ajde zene, otkrijte mi tajnu vase pozude, sad mi je pauza jos par dana, pa da kupim neke druge, uz ove sam kao drvo, testeraj me koliko hoces, nista ja ne osjecam user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Kontracepcija
31.12.2011 1:17:43   
vukosava
Kolika je cena tek kod nas? Ovo garant objasnjava ogromnu kolicinu abortusa u Srbiji

user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Kontracepcija
31.1.2012 16:26:40   
vukosava
Evo nekih testova ako zelite da proverite svoje znanje o kontraceptivnim metodama i kontracepciji:

klikni

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Kontracepcija
31.1.2012 22:02:40   
vukosava
Evo rezultata ankete na RR

Koji vid kontracepcije koristite?

- Ne koristimo, zelim da zatrudnim (28%)
- Kondome, ABF film, flastere, dijafragmu (22%)
- Spiralu (Unutarmaternični uložak) (7%)
- Pilule, kontracepcijske injekcije, kontracepcijske implantate (2%)
- Pilule za dan posle (0%)
- Ne koristimo kontracepciju (42%)

S tim sto fali pitanje "prekinuti snosaj"

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Kontracepcija
31.1.2012 22:23:05   
hanka
Vukosava mislim da vecina zena koje se uclane na RR se uclane zbog zelje za potomstvom i vecini ni ne pada na pamet kontracepcija osim ako to nije jedan od nacina lecenja PCOS.Takodje mislim da one koje su vec clanice znaju bar nesto o kontracepciji
Ove linkove sto si postavila za testiranje prvi sam uradila do pola i smorilo me jer sam odgovorila tacno po logici stvari a ne zato sto sam ih koristila
I da meni ne treba kontracepcija nikakva ja sam od rodjenja kontracepticna

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Kontracepcija
1.2.2012 13:08:22   
vukosava
Slazem se. I garant su one najaktivnije ovde one koje pokusavaju da zatrudne ili imaju jedno, dva, retko tri deteta... A sto su deca veca to redje svracaju jer znaju mnogo vise od onih sa maleckim bebama.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Kontracepcija
1.2.2012 13:19:38   
hanka
Sto bi dovelo do zakljucka da te iskusnije mame treba da daju po neki savet onim mama koje su tek postale i najmanje razmislaju o kontracepciji ili jos uvek nisu za nju
Tu se slazem ali valjda svako treba da vodi racuna o svom zdravlju.Na veliku zalost vecina koja zivi u selima manje posecuje ginekologa i internet i ima malo informacija o svemu tome.Jos gore je sto koriste raznorazne narodne lekove vec kad dodje do trudnoce i koji ponekad umeju da naprave strasne probleme.Tesko ce se taj problem u potpunosti resiti

< Poruku je uredio hanka -- 1.2.2012 13:20:27 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Kontracepcija
1.2.2012 13:30:39   
Olga75
cini mi se da zaboravljate : ne mozes savetovati onoga koji ne zeli savet
ili onoga ko misli da sve zna



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Kontracepcija
1.2.2012 13:35:19   
hanka
To je vec drugi problem a ima takvih puno,a kad dodje do razmisljanja o abotrusu kao vidu kontracepcije,to podvlacim da ne budem lose shvacena,onda kuku lele

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Kontracepcija
1.2.2012 13:47:39   
kalinam

IZVORNA PORUKA: Olga RR

cini mi se da zaboravljate : ne mozes savetovati onoga koji ne zeli savet
ili onoga ko misli da sve zna



Slazem se. Treba vise paznje posvetiti deci, uvesti seksualno obrazovanje,zatim, olaksati i poboljsati (u bezbedosnom smislu) proceduru usvajanja dece, al to je druga tema.
Nastava sex.vaspitanja bi sigurno deci bila dosadna posle nekoliko godina,ali makar bi svest o kontracepciji i raznim problemima bila na visem nivou.
Mi koristimo prekinut snosaj (smesan mi naziv), pilule mi nisu odgovarale jer sam imala problem sa zadrzavanjem tecnosti, spirala mi se ne dopada zbog propratnih nezeljenih efekata.


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Kontracepcija
1.2.2012 15:10:28   
Lu
IZVORNA PORUKA: hanka

Sto bi dovelo do zakljucka da te iskusnije mame treba da daju po neki savet onim mama koje su tek postale i najmanje razmislaju o kontracepciji ili jos uvek nisu za nju

Meni je ovdje nešto promaklo...zar neko ko je tek rodio želi odmah i drugo, treće, peto dijete, zar to upravo nije vrijeme za kontracepciju?


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Kontracepcija
1.2.2012 15:14:43   
Anoniman
Lu, ja sam to razumela da su sveže mamike suviše sluđene i pod naletom emocija i hormona ne misle na kontracepciju iako bi trebale, pa da ih starije mame podsete i posavetuju kako da se zaštite, kad još recimo ne smeju na pilulu, ili spiralu, ili jednostavno misle da je dojenje vrsta kontracepcije (znam mnoge žene koje su bile uverene da ne mogu da ostanu trudne dok doje)user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 389
   RE: Kontracepcija
1.2.2012 15:21:59   
Lu
Rekoh ja da mi je nešto promaklouser posted image
E tu se slažem da mnoge žene zatrudne neplanirano par mjeseci iza poroda, što ne mora da bude lošeuser posted image
Mada sam ja na to najviše mislila... neeee seee višeee porađatiiiiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Kontracepcija
1.2.2012 15:26:06   
Anoniman
Mislim da bi, meni lično, takva neplanirana trudnoća jako teško pala, a verujem da ima i puno žena koje slično razmišljaju - neplanirana trudnoća kad nemaš dete, i neplanirana trudnoća kad ti je dete već dovoljno veliko da samo obavlja neke osnovne radnje - oblačenje, uspavljivanje, ishrana - spram neplanirane trudnoće tek nakon prestanka lohija, dok još žena doji...ja sam se tad najviše čuvala, i ipored bakarne spirale brinula da ne ostanem trudna.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 391
   RE: Kontracepcija
1.2.2012 15:35:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

neeee seee višeee porađatiiiiuser posted image


user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 392
   RE: Kontracepcija
1.2.2012 15:44:30   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Olga RR

cini mi se da zaboravljate : ne mozes savetovati onoga koji ne zeli savet
ili onoga ko misli da sve zna



E ja mislim da je ovde delimicno srz problema. I podseti me na ono istrazivanje vezano za samopouzdanje ljudi/zena sa nasih prostora. Dzabe nama relativno jeftin pristup doktorima koji su zavrsili skolu da nam dele savete na temu ako se tema ne pokrene.

IZVORNA PORUKA: kalinam
Treba vise paznje posvetiti deci, uvesti seksualno obrazovanje,zatim, olaksati i poboljsati (u bezbedosnom smislu) proceduru usvajanja dece, al to je druga tema. Nastava sex.vaspitanja bi sigurno deci bila dosadna posle nekoliko godina,ali makar bi svest o kontracepciji i raznim problemima bila na visem nivou.



Jeste, treba to uvesti malo vise. Meni je samo dosla jednom jedna zena u sestom razredu, odvojila devojcice i decake i pricala o reproduktivnom zdravlju, nacinima kontracepcije. Ja sam tad vec dve godine imala menstruaciju vec i teoretski mogla sam i ranije da zatrudnim npr. da nisam znala nista oko kontracepcije. A nisam imala pojma niti je iko sa mnom o tome pricao do tog momenta.

A za olaksavanje procedure oko usvajanja dece bih glasala 100 puta samo da mogu, to bi stvarno bilo super.

IZVORNA PORUKA: Lu RR
zar neko ko je tek rodio želi odmah i drugo, treće, peto dijete, zar to upravo nije vrijeme za kontracepciju?


Lu, na osnovu one statistike sto sam citala i smarala na drugoj temi ljude sa njom, upravo je to i populacija koja najcesce i ide na abortus. Nazalost. I kao sto Nedja kaze, mnoge i misle da dok doje i ne mogu da zatrudne.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Kontracepcija
1.2.2012 17:39:05   
lesica
Mm i ja koristimo kondom kao kontracepciju. Prosto,navika.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Kontracepcija
1.2.2012 21:55:49   
Anoniman
ja sam dogovorila sa dr da za dva meseca stavim mirenu-spiralu. Do tad ne znam sta cu user posted image mm ionako nije ti, ali ne lezi vraze. Mnogima se desilo da posle VTO zatrudne prirodno, a dr mi rece da je uradio prilican broj abortusa mamama koje imaju bebe od 3-5 meseci.

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 395
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 10:41:34   
Anoniman
Ja sam mislila da pijem pilule ,a li posto dojim dr. mi nije dozvolila. Pa sam zato odlucila da stavim spiralu.Mada me malo hvat jeza od tog zahvata.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 396
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 10:49:22   
Lilla
P pilule sam probala  da pijem prije nego sam ostala trudna, ali od njih se debljam tako da cemo nastaviti kao i do sada da koristimo kondom. 

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 10:57:43   
Lu
IZVORNA PORUKA: MaliMis

ja sam dogovorila sa dr da za dva meseca stavim mirenu-spiralu. Do tad ne znam sta cu user posted image mm ionako nije ti, ali ne lezi vraze. Mnogima se desilo da posle VTO zatrudne prirodno, a dr mi rece da je uradio prilican broj abortusa mamama koje imaju bebe od 3-5 meseci.

Eto, zato je bitno koristiti kontracepciju bilo kakvu, čim se krene sa odnosima poslije porodauser posted image
Unina mama, stavljanje spirale je isto kao kad radiš papa-test, traje minutu i ništa se ne osjećauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 11:02:02   
magnetic
Cim prestanem sa dojenjem pocinjem sa pilulama iako ih nisam nikada do sada koristila.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 11:02:37   
Lu
M.Mišu, ja imam poznanicu koja je u 38. zatrudnila uz pomoć VTO, a u 40. prirodno i rodila još jednu djevojčicuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here