|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 11:05:07   
magnetic
Ja znam zenu kojoj ni VTO nije pomogao 10 godina,pa je u 40 i nekoj dobila sincica prirodno.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 11:06:30   
Anoniman
Ja nisam za abortus kao vid kontarcepcije, kada bi mi se to desilo, ne bih mogla da abortiram.
Lu RR utesila si me, ako je tako, onda sam definitivno za spiralu, posto planiram da zavrsim jos 2 godine koje su mi ostale na psihologiji, pa tek onda drugo bebce, ako Bog da.

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 402
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 11:11:03   
PoisonEve
Uf, ja nisam sigurna da bi smela spiralu jer sam imala konizaciju grlica materica, a dojim pa ne mogu pilule, znaci ostaju kondomiuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 11:12:07   
zivka
I ja razmisljam o spiralii ali zasad kondom...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 11:12:38   
Anoniman
Mi prvi put kada smo koristili kondom, dobili Unu.user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 405
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 11:15:05   
zivka
Iju! Pa ja kontam da je to dobra zastita!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 11:19:27   
Anoniman
Pa mi smo imali dve godine nezasticene odnose, i zadnjih dva-tri meseca smo planirali bebu, mm bio na odmoru, i ne znam zasto smo jedno vece koristili kondom, pa se ja salim na taj racun.user posted image
A to je bas bilo u februaru kada sam ostala trudna.user posted image

< Poruku je uredio Unina mama -- 13.2.2012 11:33:07 >

(odgovor članu zivka)
  Direktna veza do poruke: 407
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 11:45:08   
zivka
Oh pa mozda je to bio neki drugi dan...Ali dobra fora ! Kao i mi sto posle 7 god treba dase "stitimo"user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 12:46:20   
Anoniman
um, dobar fazon! user posted image
meni se ni malo ne dopada ideja o spirala, a mm o pilulama (iako sam ih zbog ciste ranije pila, doduse kratko) tako da ostaje stari dobri kondom.

(odgovor članu zivka)
  Direktna veza do poruke: 409
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 12:52:00   
jance
ja posto ne dojim, planiram da trazim pilule od gin, sad kad budem isla da vidim rezlutate briseva, samo da se i dogovorim sa mm, posto bi on sve da prepusti prirodi user posted image
bas je sladak a?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Kontracepcija
13.2.2012 13:03:26   
zivka
Ma daj...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Kontracepcija
21.2.2012 13:54:06   
mombg
Legravan vec skoro godinu dana, meni odgovra. Ideja o spirali mi se ne svidja, kondom jos manje, osim ako nije u svrhu sprecavanja PPB.
Kad sam pocinjala da pijem antibebi pilule, odem u apoteku s receptom od privatnog dr i kazu mi cenu (msm da je tad bio oko 130 din ili cak manje). Ja sam se zabezeknula koliko su povoljne. I onda mi neko prica kako je kontracepcija skupa i kako eto nemaju novca pa zato radjaju toliko dece tj sirotinje......

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Kontracepcija
26.2.2012 9:07:07   
Figaro88
Ja pijem pilule za kontracepciju od 18g.Kada sam prestala posle dva meseca sam ostala trudna,cetiri meseca posle porodjaja sam ponovo pocela.Ja imam i hipertenziju,ali redovno uzimam terapiju i idem na kontrole...

(odgovor članu mombg)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Kontracepcija
25.3.2012 17:29:23   
vukosava
Jel ima neka tema o pilulama za kontracepciju? Ja moram da sad pijem zbog ciste na jajniku ne zbog kontracepcije. Ima li ko isustva sa tim? Nikad ih nisam ranije koristila, samo kondome redovno... Nesto se plasim hormona, nikad nisam pila nista na hormonskoj bazi...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Kontracepcija
25.3.2012 17:44:50   
Lu
Vukosava, OVDJE si već pisala pa možeš nastaviti, to je tema o cistama.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Kontracepcija
25.3.2012 17:53:32   
Sanchy
Pilula je odlicna kontracepcija a onda i lek u nekim situacijama ali do 30 godina...nakon toga pogotovu ako je zena pusac raste rizik od tromboze,mozdanog udara itd....ja sam koristila logest godinama,nikakvih posledica nisam imala cak stavise unormalio mi se ciklus koji je bio katastrofalan....kad sam htela da zatrudnim zatrudnela sam ,hormoni su mi uvek bili kako treba tako da ne vidim razloog sto se kod nas pilule toliko izbegavaju.....poslednje cetiri godine u braku kondom posto sam presla 30 i prestala sa pilulama a decu nismo jos hteli i za te cetiri god.nikakvih prituzbi nemam,kao sto rekoh oba vida kontracepcije su mi ok.....spirala mi se ne dopada ni kao ideja....

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Kontracepcija
25.3.2012 19:07:48   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Pilula je odlicna kontracepcija a onda i lek u nekim situacijama ali do 30 godina...nakon toga pogotovu ako je zena pusac raste rizik od tromboze,mozdanog udara itd....ja sam koristila logest godinama,nikakvih posledica nisam imala cak stavise unormalio mi se ciklus koji je bio katastrofalan....kad sam htela da zatrudnim zatrudnela sam ,hormoni su mi uvek bili kako treba tako da ne vidim razloog sto se kod nas pilule toliko izbegavaju.....poslednje cetiri godine u braku kondom posto sam presla 30 i prestala sa pilulama a decu nismo jos hteli i za te cetiri god.nikakvih prituzbi nemam,kao sto rekoh oba vida kontracepcije su mi ok.....spirala mi se ne dopada ni kao ideja....


Meni nesto frka. I to treba svaki dan u isto vreme... Uf... Ja generalno ne volim lekove uopste osim kad bas bas mora. Ova mi je objasnila - da pijem da se ne pojavljuju. A ovo mi je druga takva u mojih 37 godina. Proslu sam imala sa 26. Nesto mi to labavo objasnjenje...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Kontracepcija
25.3.2012 19:10:46   
Jovana131
Do sada muz i ja nista nismo koristili samo pazili. A kada se budem porodila sigurno cu staviti spiralu, pa ako se za koju godinu odlucimo za trece, skinucu je. Ja licno nisam za pilule,a mm ne voli kondome mada ni ja.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Kontracepcija
25.3.2012 20:59:59   
Sanchy
Ne znam pilula je po meni skroz ok,kao sto rekoh nikakvih problema nisam imala ni u toku uzimanja ni nakon a dugo sam koristila ovaj vid kontracepcije....sto se kondoma tice totalno sam se navikla,ne vidim razliku sa i bez,i po meni jako dobar vid kontracepcije,nikada mi se nije desilo da pukne i smatram da tak nesto moze da se desi samo u dva slucaja ili da je kupljen van apoteke ili da nije dobro stavljen....spirala mi je ipak strano telo u organizmu konstantno prisutno i to mi se nesto ne svidja ,citala sam da se desava i da uraste pa onda problemi...tako da se sigurno zatu opciju ne bih nikad opredelila....

(odgovor članu Jovana131)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Kontracepcija
22.4.2012 13:54:09   
Anoniman
Danas je nedelja, a ja sam jutros shvatila da sam upravo zgutala tabletu za ponedeljak. Očito sam neki dan popila dve. user posted image Kada? Nemam pojma.
Normalni ljudi zaboravljaju da popiju antibebi pilulu, a ja pijem nekada po dve na dan... user posted image user posted image

(odgovor članu ElmaB)
  Direktna veza do poruke: 420
   RE: Kontracepcija
22.4.2012 14:37:22   
vukosava
Evo sad sam imala prvu menstruaciju na pilulama. Pa da sam znala kako se smanji obim pila bi ih od deset_e godine majke mi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Kontracepcija
22.4.2012 14:52:17   
caca81
Za sve žene koje se odluče za spiralu, želim da pružim podršku, jer je i sama imam. Nemaš nikakvu obavezu, zaštićena si 24h/7 dana u nedelji.user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Kontracepcija
22.5.2012 11:07:46   
Anoniman
Šta se desi kad žena zatrudni dve-tri nedelje nakon što prestane da pije kontrac. pilule? Da li je to opasno po plod, i koliko su šanse da se uopšte zatrudni odmah nakon prestanka?

(odgovor članu caca81)
  Direktna veza do poruke: 423
   RE: Kontracepcija
22.5.2012 11:17:42   
Snelle
Preporuka lekara je da do začeća dođe dva-tri meseca nakon prestanka korišćenja pilula, ali takođe kažu da i ukoliko dođe do trudnoće u kratkom periodu nakon korišćenja neće doći do posledica po bebu, jer današnje pilule imaju dosta manje količine hormona, nego što su nekada imale. U svakom slučaju, konsultacija sa lekarom je neophodna.

< Poruku je uredio Snelle -- 22.5.2012 11:18:30 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Kontracepcija
22.5.2012 11:29:17   
Anoniman
Znam da je konsultacija neophodna, ali meni trebaju informacije od više žena, pošto dva lekara pričaju različito: jedna dr tvrdi na tri meseca nakon prestanka uzimanja pilula žena ne može da ostane trudna, a drugi kaže da može. Pri tom, drugarica kaže da je njen, treći, lekar rekao da u prvih mesec dana ne sme da ostane trudna. A cela priča je o mojoj drugoj drugarici, koja je izgleda, pored svih ne može, može, sme i ne sme, ostala trudna, pa dok ne uradi betu paniči da li je to uopšte moguće, i kako bi te pilule uticale na plod, a pila je neke sa najmanjom količinom hormona. Kod dr dok zakaže i stigne na red, već će biti vreme za predškolskouser posted image

< Poruku je uredio Nedja RR -- 22.5.2012 11:30:11 >

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here