|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 17:23:26   
dunja RR
Draga Lavice, vršnjakinje smo, ja sam rođena jula 1976.

Dobila sam jedno dete na klinici Ivanović, doduše moj dr. tada, pre 5 godina, bila je dr Bilja koja je tada radila na klinici, ali je i Goca povremeno uskakala.
Goca je radili taj dobitni transfer.


Sada sam u novom postupku, u pokušaju da dobijemo drugo dete. Radila sam jedan postupak prošlog septembra, nije uspelo.

Napisaću ti moje utiske. Ja sam mali milion stvari, odnosno sve o potrebnim analizama saznala od dr Jelene, endokrinologa-interniste, koja je tada radila na klinici Ivanović, a za ostalo sam saznala ovde na Ringeraji. i tokom tog prvog postupka, sve sam redom odradila. Saznala gde su problemi, i pokrila se terapijom. I 5 godina od tada, je to sve i dalje primenjujem. Goca me ne pita ništa vezano za to. Zašto, ne ulazim. Jednostavno, ja znam da sam pokrivena št se tiče Insulinske rezistencije, pijem folnu, jajovode nemam pa mi HSG nikada i nije bio potreban.

Svesna sam toga da ona ima previše pacijenata, kao i ostale klinike u Bg, nažalost. I ja sam sebe spremila na to, i prihvatila da to mi je što mi je. Ne očekujem da će mi posvetiti ne znam kakvu pažnju.

U međuvremenu, zimus, obišla sam nekoliko klinika u Beogradu, koje su na glasu, i u svima sam dobila iskren savet da se vratim na kliniku na kojoj sam dobila dete. Ali nevezano za to, ja nisam stekla na tim klinikama neki specijalan utisak. Ne deluju mi ništa bolji od Goce, to hoću da kažem. Možda ona manje priča od ostalih, a ja sam na to navikla za ovih 5 godina, i nimalo mi ne smeta.

I meni je Goca u septembru, na dan transfera, tj posle transfera kada me obišla rekla - Ako sada ne uspe, sledeći put radimo dugi postupak. Isto ako tebi, nije mi prijlo to baš u tom trenutku, priznajem, mislim da sam i pisala ranije ovde. Ne znam ona ima takav pristup, hladna je, ne priča puno. Meni to ne smeta. Ja se na klinici Ivanović osećam prijatnije nego an ostalim klinikama koje sam obišla. Zato sam se vratila. Ako sada ne uspe, neću više pokušavati, ili ću eventualno otići u jednu kliniku u NS, jer poznajem embriologa. To sve možda, ako uskladim sa poslom i detetom, sada nisam uspela.

Ja sam od mog endokrinologa dobila savet da nema čekanja i nema odlaganja u mojim godinama.


Jedino me čudi što nije pitala za HSG, ali valjda oni sada očekuju da mi spremni dolazimo na VTO, ne znam šta bi ti rekla.
Ja sam zahvaljujući Ringeraji i brojnim ženama sa kojima sve zajesno prolazila, odradila sve moguće analize. Rezultat je da sam zatrudnela odmah kod Ivanovića, ali nije bila ok trudnoća pa kiretaža. Zatim FET- iz koga sam dobila dete, i posle 3 godine, jedna VTO neuspašna. Sada sam u novom postupku.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lavica76)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 17:23:45   
dunja RR
Klinika u Sarajevu, Bahceci?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lavica76)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 17:34:02   
Maraj
Pa ja imam rodjaku u Sarajevu. Ona je sada u drugom postupku vto ali u Banja Luci. Zato sam se nosila time da u Sarajevu nema klinike za vto.
Zar bi ona isla u Banja Luku pored Sarajevauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 17:36:26   
dunja RR
Bahceci odavno radi u Sarajevu, a ima još klinika tamo, to su mahom sve turske klinike, i reklamirale su se na Ringeraji u Bosni sećam se.
Sarajevo je ipak mnogo veći grad od Banja Luke, mora da ima.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 17:38:51   
dunja RR
Edit: od 2012 je Bahceci u Sarajevu.


A čuj, vidi kod nas koliko klinika ima, pa mnogi idu u Prag, koji je mnogo dalji od Banja Luke ;)
Svako radi po svom osećaju.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 17:44:29   
Maraj
Pa ja sam sve mislila da nema u Sarajevu cim ona ide u Banja Luku. Ipak zivi u Sarajvu.... al sto ti kazes, svako po svom nahodjenju...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 17:44:33   
lesli
Goca jeste hladna, ali je po mom misljenju profesionalac u svom poslu. Mi smo kod nje otisli na preporuku prijatelja (imali smo preporuke i za Jevremovu), ali sam otisla spremna u kliniku da necu biti u poziciji da postavljam pitanja i da mi se detaljise sta-kako-zasto vec da slusam sta dr prica i da joj verujem. Verovala sam joj i isplatilo se. Nakon prvog postupka cekamo user posted image

E sad ono sto jeste nedostatak sto ona problem gleda sa aspekta ginekologa, a do trudnoce moze da ne dolazi i iz razloga koji nisu ginekoloske prirode. Ono sto mi je cudno da te niko nije pre odlaska kod nje uputio bar da odradis hsg i proveris funkciju stitne zlezde i antitela user posted image

Pored toga, pre ulaska u naredni postupak, gde god planiras da ga radis, ja bih odradila i ogtt i trombofilije.
I da, zbog godina, ako planiras da ga radis trebalo bi da sve to odradis dto pre. Srecno!

< Poruku je uredio lesli -- 8.6.2018 17:46:35 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 17:49:48   
dunja RR
Jeste, profesionalac je i ima sve u malom prstu, ja joj potpuno verujem. Dugo ona već radi, njoj je samo par sekundi za UZ potrebno da proceni na čemu smo.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 17:50:25   
dunja RR
user posted image

IZVORNA PORUKA: lesli


E sad ono sto jeste nedostatak sto ona problem gleda sa aspekta ginekologa, a do trudnoce moze da ne dolazi i iz razloga koji nisu ginekoloske prirode. Ono sto mi je cudno da te niko nije pre odlaska kod nje uputio bar da odradis hsg i proveris funkciju stitne zlezde i antitela user posted image

Pored toga, pre ulaska u naredni postupak, gde god planiras da ga radis, ja bih odradila i ogtt i trombofilije.
I da, zbog godina, ako planiras da ga radis trebalo bi da sve to odradis dto pre. Srecno!



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 17:51:32   
Maraj
Ja sam hsg uradila na svoju ruku. U Frontu
Pre odlaska kod Goce

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 17:57:17   
dunja RR
HSG je neophodan, da se proveri da ne postoji zapušen jajovod, hidrosalpinks, jer će u tom slučaju tečnost iz jajovoda sprati embrion ubačen tokom VTO.
Problemi sa jajovodima su retki, ali ima ih, evo ja sam primer, pa bolje proveriti.
Meni su izvadili jajovode, što je idealna situacija za VTO. Nekima zatvore jajovode.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 18:12:35   
dunja RR
Nego žene, da vam ispišem izveštaj. Danas bila na UZ, sve je ok, nastavljamo sa istom dozom, u ponedeljak vadim krv, pa na UZ.
Aspiracija će biti ili u sredu ili četvrtak.

Ja bi sada više volela sredu, jer će biti manje stimulacije, i manje će da košta, samo što mi je rođendan tada detetu. Ali dogovorila sam se sa vaspitačicama, ako budem išla na kliniku u sredu, doneću tortu (kartonsku) u utorak popodne, i sokiće, i duvaljke i svećicu user posted image . One će sve izneti u sredu.
Zamoliću ih da ih slikaju, ako se set_im user posted image
A prava torta će biti 19.6., tada će nam doći neki drugari, komšije i sestrice, ja ću tada još mirovati koliko toliko, ali biće eto malo društvance, S i mm će biti glavni, ja ću da da se pojavim posle druženja sa utrogestanom user posted image




Na Uz, leva strana boliii, haos. Pitala sam Gocu danas šta je, kaže neka vodurina. Ja pitam, jel vam lični na endometriozu, kaže ne, ako sam je dobro čula, rekla da su se priraslice ispunile vodom. To boli haos. Ja pitam hoće li to da utiče na ishod, kaže neće (možda zato što nemam jajovode? Maslačkonjo?).
Da li može tu vodu da mi isprazni dok budem u totalnoj anesteziji za vreme aspiracije, šta mislite?


Nabavio mi mm paprike lepe, grickam ih user posted image



< Poruku je uredio dunja RR -- 8.6.2018 18:21:22 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 19:21:10   
Maraj
Joj dunja pa pojima nemam kakva vodurina.... mene jeste boleo uz pred aspiraciju jer na jajnicima budu folikuli pa bolickaju.
E sad vodurina..... Goca i njen jezik

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 22:27:06   
nata11
J**te ja bih poludela kod nje. 😂😂 pa ja sve ispitam dr. Ako i ne cujem velicinu F ponovim za njima: koliko? user posted image

Srecno Dunja user posted image

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 22:31:39   
lavica76
Da, bas sam njih kontaktirala mailom. Jeste da je lokacija Beograd Sarajevo velika,ali prosto su me prijatno iznenadili tim sto su otvorili dokument i shodno rezultatima izneli svoje misljenje. Pitali su me i za hsg,sto mi niko nije rekao da uradim ni doktorka iz privane ordinacje u koju godinama odlazim ni dr Goca.
Posto sam nedavno otvorila i karton u d.zdravlja izabrani ginekolog me je pitao kako sam bila navto a hsg nije radjen.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2018 22:39:02   
lavica76
Izvinjavam se sto ovako upadam,zelim da pitam na koji nacin mogu da uradim hsg u frontu ili visegradskoj....ko mi daje uput i da li uopste hoce neko da mi da,malo sam van toka jer sam uglavnom do sada sve radila privatno iz razloga sto mi je jednostavnije....platis i ne cekas...a s obzirom da je sam postupak velika suma pokusavam da zaobidjem placanja koja ne moram, posto sam vec na sam postupak o trosku drzave zakasnilauser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Klinika Ivanović
9.6.2018 6:12:52   
lesli
Lavice, uput za hsg treba da ti da izabrani ginekolog u dz. Kada tacno punis 42? Zar granica preko fonda nije do 42 godine?

Kod mene je Goca preskocila hsg, ali ja sam imala jednu trudnocu ostvarenu bez ikakvih problema prirodnim putem pre vto i ona je ocigledno smatrala da hsg u mom slucaju nije neophodan. To je bilo misljenje i dr kod koje sam isla privatno. I meni je drago da sam bila postedjena bar tog ispitivanja jer ocigledno nije bilo neophodno...

E da i da ti pomenem i da postoji savremenija metoda kojom se utvrdjuje prohodnost jajovoda. Zove se HyCoSy. Radi se u lokalnoj anesteziji, cini mi se ubrizgavanjem fizioloskog rastvora i posmatra se na uz kako se taj rastvor siri. Jedino sto sam 100% sigurna da se on radi iskljucivo privatno. Cena bi trebala da je oko 30.000 din

< Poruku je uredio lesli -- 9.6.2018 6:17:58 >

(odgovor članu lavica76)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Klinika Ivanović
9.6.2018 7:34:45   
Maraj
Lavice rece ti lesli...
Ja sam uput za hsg uzela od dr iz doma zdravlja. Otisla u Front u savetovaliste za sterilitet. Tamo ti zakazuju.
Ima tema hsg . Sad cu da nadjem pa ti postavljam link

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Klinika Ivanović
9.6.2018 7:37:14   
Maraj
Evo je tema. Iscitaj je KLIK

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Klinika Ivanović
9.6.2018 8:19:29   
Maslacak15
Lavice dobrodosla!! Nije lose da uradis HSG ali nije bas prioritetan ako ides na VTO. Uslucaju hidrosalpinska bolje ih je izvaditi ali to je relativno retka stvar. Mene ne cudi sto ti to nisu trazili na privatnoj klinici. Briga njih, oni imaju svoju semu i voze po njoj. Meni su preporucili IUI svojoevremeno ovde u Nemackoj bez kontrole jajovoda, sto mi je bio dovoljan razlog da vise nikad tamo ne odem ( onda sam u BG proverila jajovode HYco Syjem). Ali za VTO nije neophodan. Ono sto je jako bitno je da proveris endokronoski status nezavisno od klinike za VTO. trazi uput za endokrinologa i trazi da ti provere sve hormone, ako to do sad nisi ucinila. Sto se negativnih komentara tice, navikni se na njih na zalost. Doktori pate od svojevrsnog Ageisma kad su u pitanju trudnice posle 40 godina. Ja sam nedavno krajem marta rodila devojcicu i imala sam utisak kao da me celu trudnocu gledaju kao hodajuci rizik i cekaju da se nesto naopako dogodi, a nikakvih problema hvala bogu nisam imala. Dotle je doslo da sam jednom iziritirana mojom obazrivom doktorkom i uputima ( idi kod ovog specijaliste, idi jos naa onu kontrolu) skresala : sigurna sam da imate gomilu pacijentkinja od 30 godina koje mnogo gore podnose trudnocu od mene, nasta je zatecena rekla samo: apsolutnouser posted image . Inace sam 77 godiste i isto lavica- avgustovsko dete. Zato glavu gore! Nije lako, narocito u VTO postupku, ne znam tvoje rezultate i sta ste sve do sada probali ali cvrsto verujem da je uspeh moguc i zelim ti skoro preseljenje na trudnicki topik. Puno puno te pozdravljam!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Klinika Ivanović
9.6.2018 8:27:17   
Maslacak15
Dunja nemoj molim te da Goca ista drugo radi osim da aspirira jajne celijeuser posted image . Verujem da te boli ali nadam se da fizioloska posledica stimulacije i da ce da "legne", tj da ce spontano da se povuce. Mislim da ona moze samom da nagadja tako da komentar "napunile se prilepnice" shvati relativno. Ja sam veliki prijatelj maksime u medicini : svakom svoja specijalizacija. Jel doktori se obrazuju tako da su cesto strucni samom i iskljucivo za odredjene stvari. Goca radi VTO i to je to. Sad za poslednji carski rez, promenili su ovde guiedliness pa te isto unapred pitaju da potpises ako prilikom reza nesto nevezano vide u stomaku, posto je otvorena abdominalna operacija da li da to "sredjuju". Ja sam rekla ne!. Prosto zelim da se fokusiraju na rez, izvade dete i rade svoj posao, a ako nesto vide neka objasne i kazu, pa ce neko drugi strucan za to da se stara. To je bila moja logika. Nemoj da cackas i ekspeirmentises. Ako su problemi tj bol sad krenuli nadam se da ce se razresiti kroz par daana. Drzim fige jako jako user posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Klinika Ivanović
9.6.2018 10:42:40   
lavica76
Maslacak15 hvala puno na podrsci...sigurno cu da uradim hsg..sto se tice mojih rezultata pre postupka evo... estradiol 215,9 fsh 13,86, lh 7,61 progesteron 1,6 prolaktin 785 testosteron 1,82 amh 0,68....labaratorija je podvukla samo testosteron i prolaktin kao povisene. Mi smo se za postupak odlucili samoinicijativno. Moja doktorka iz ordinacije gde godinama odlazim nije potencirala na postupku,cak je rekla da ima zena koje su prirodno ostale i sa losijim rezultatom.samo je predlozila suplemente. Pukli smo toliko novca,a da pri tome ne znam ni sta se dogodilo, na kontrolnim uz. nikakvo objasnjenje kako sam reagovala na hormone...a primila sam ih poprilicno i na kraju samo 2 jc od kojih jedna vracena, a druga nije prezivela. Razocarana sam, imam utisak da je sve ciljano ostalo nedoreceno...verovatno bi doktorka u novom postupku nesto tu promenila....ali taj hladan pristup mi tako ne prija..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Klinika Ivanović
9.6.2018 10:45:25   
lavica76
lesli zdravo...ja punim 42 u avgustu...znaci zakasnila sam skroz...ali raymisljam da barem te dodatne analize zaobidjem s placanjem...terapija hormoni analize u toku ..postupak izacice preko 3000e sigurno

(odgovor članu lavica76)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Klinika Ivanović
9.6.2018 10:48:48   
Maraj
Lavice jel te Goca slala da uradis trombofilije i antitela u Biomedici

< Poruku je uredio Maraj -- 9.6.2018 10:49:46 >

(odgovor članu lavica76)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Klinika Ivanović
9.6.2018 11:00:18   
lesli
Jesu li te poslali kod endokrinologa?
Povisen prolaktin moze da bude problem. Testosteron ne znam, ali kapiram da i on moze da zeza...
Mislim da je prva stvar da nadjes nekod dobrog endokrinologa koji se bavi sterilitetom i da proceni da li ti treba terapija za to sto je poviseno i da te posalje na dodatna ispitivanja. I tu bih na tvom mestu otisla privatno, jer nisi bas u poziciji da odugovlacis sa svim analizama.
Uporedo mozes da sredjujes papirologiju za hsg.


Dunja ne znam nista za “vodurinu” ali se 100% slazem sa maslackom.

(odgovor članu lavica76)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here