|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Žutica kod novorođenčadi
13.4.2010 15:42:18   
indy_25
Bili smo danas na kontroli i moja mrvica je dobila samo 120 grama rekli su mi da je to normalno ali meni se sve to cini malo. Rekli su mi da je malo zuta i samo da je stavljam na svjetlost a ne da je suncam. I jos su mi rekli da sporije prolazi zutica ako dojis bebu. Oni se nisu brinuli zbog zutice i rekli su mi da nema potrebe ni ja da se brinem. Verus nadam se da je i Helenica donbila na kilazi jedva cekam da se javis i da cujem lijepe vijesti.

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Žutica kod novorođenčadi
13.4.2010 15:43:15   
cipiripi
bitno je da dobija draga user posted image ljubi je puno user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Žutica kod novorođenčadi
13.4.2010 16:24:25   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: indy_25

.... Rekli su mi da je malo zuta i samo da je stavljam na svjetlost a ne da je suncam. I jos su mi rekli da sporije prolazi zutica ako dojis bebu. Oni se nisu brinuli zbog zutice i rekli su mi da nema potrebe ni ja da se brinem.


Kako je meni ovo zanimljivo. U svakoj drzavi se saveti pedijatra razlikuju kao da nismo ista bica. Meni je patronazna sestra bas brinula oko zutice, cak se konsultovala i sa pedijatrom pa me i pedijatar dva puta zvao da pita koliko beba spava, koliko sisa, kako je raspolozena itd. Naglasile su mi obe da je sto vise dojim jer je to najbolji "lek" protiv zutice i da obavezno suncam bebu, da citiram: "na jutarnjem i vecernjem suncu" (bio je pocetak marta). Zbog zutice su nas i zadrzali dva dana duze u bolnici.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Žutica kod novorođenčadi
13.4.2010 16:27:56   
indy_25
I jos sam nesto zaboravila reci rekli su mi da je vazno da piski i kaki. A da treba da piski bar 6 puta dnevno. Joj Cipi ali meni se sve to cini malo i sto je napredovala znas kako mi izgleda mala i mrsava puno manja nego kad sam je rodila.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Žutica kod novorođenčadi
13.4.2010 16:30:37   
cipiripi
nemam iskustva duso..samo ti saljem pozitivnu energiju ... i tebi i Sarah, i Heleni...i svim bebicama i mamama koje se brinu.. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Žutica kod novorođenčadi
13.4.2010 22:12:24   
Verus
Indika moja!  Helenica je dobila isto 120gr od petka!!! Ja ne mogu da verujem nase zivotne price i kako je sve isto!  EPA moramo se jednog dana upoznatiuser posted image   Treba da dobijaju sada oko 30 grama na dan (tacnije 28) tako da je to skoro duplo vise nego sto je trebala, pa je dr. jako srecna.  Bolje joj je zutica, ali nije skroz prosla, mada nas nije terala da opet vadimo krv hvala Bogu.  Samo da nastavi da klopa.  Mene je cucla spasila.  Sada doji svakih 2-3 sata.  Nocas sam je podojila u 23:30 i probudim se u 4:15 jer ona nije, a ona jos spava kao top.  Sigurno je i mleko jace pa bolje spava jer se najede.  Samo ti nju doji i dalje i ne brini, bice i ona i Helenica dobro, samo im treba malo vremena.  Ljubim vas obe.
IZVORNA PORUKA: indy_25

Bili smo danas na kontroli i moja mrvica je dobila samo 120 grama rekli su mi da je to normalno ali meni se sve to cini malo. Rekli su mi da je malo zuta i samo da je stavljam na svjetlost a ne da je suncam. I jos su mi rekli da sporije prolazi zutica ako dojis bebu. Oni se nisu brinuli zbog zutice i rekli su mi da nema potrebe ni ja da se brinem. Verus nadam se da je i Helenica donbila na kilazi jedva cekam da se javis i da cujem lijepe vijesti.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Žutica kod novorođenčadi
13.4.2010 22:13:41   
Verus
Indy, normalno je da gube, a Sarah jos vise jer ima zuticu koja je i cini malaksalom, umornom pa je i losije jela.  A 120 gr za njih tako male je puno!  Tako da ne sekiraj se, to sto se ugojila je dobar znak, i sada je na putu za oporavak.  Pre nego sto se okrenes, bice tolko teska da je neces moci nosatiuser posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: indy_25

I jos sam nesto zaboravila reci rekli su mi da je vazno da piski i kaki. A da treba da piski bar 6 puta dnevno. Joj Cipi ali meni se sve to cini malo i sto je napredovala znas kako mi izgleda mala i mrsava puno manja nego kad sam je rodila.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Žutica kod novorođenčadi
13.4.2010 22:16:12   
Verus
majka mara, suncam je dva puta na dan.  Jednom ujutru pred prozor jedno 30 minuta.  Podojim je, stavim na cebe u pampers i ona tako spava, a i fino joj je toplo.  I tako jos jednom popodne...mislim da to pomaze.


E sad, dr. je rekla isto sto i ovi Indy-da pratimo da kaki i piski (sto ja sve zapisujem, pa to nosim dr.), i da bi bebi sada stolica trebala biti zuta, a njoj je jos malo braonkasta jer izbacuje bilirubin kroz stolicu.

Ako se beba sunca dovoljno, onda je mokraca zuta, i tamnija, jer se onda izbacuje bilirubin i kroz mokracu...inace ne-znaci sunca obavezno.

Hvala vam devojke!

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Žutica kod novorođenčadi
13.4.2010 22:20:33   
indy_25
Jao Verus nase bebe ko da su bile blizankinje u proslom zivotu sve im se isto desava. ja isto nemogu da vjerujem.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Žutica kod novorođenčadi
13.4.2010 22:23:36   
Verus
Neverovatno!  E jos da su se rodile iste tezine, stvarno bi bilouser posted image Razmisljam koliko je beba rodjeno sada, i sve su Ovnovi u horskopu-a mi imamo malo slatko stado ovaca ovde na rruser posted image

Bitno je da su bolje.  To sto su ista dobile na tezini (pa makar bilo 50gr) je pokazatelj da im je bolje=jer Helenica nije mrdala sa tezinom celu proslu nedelju...a sada dobija, znaci da se telo polako oporavlja, i ne koristi tu energiju od hrane da zaceljuje, nego sada moze da se goji.  MOgu ti reci da odmah lepse i duze spava.  Valjda se dete lepo zasiti pa moze i da odvali koji sat duze...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Žutica kod novorođenčadi
13.4.2010 22:26:01   
Verus
Bezim malo da legnem.  Bole me misici ledja od dojenja, nikad se udobno ne namestim, a iona je majusna pa je moram bas visoko drzati, cak mi ni onaj jastuk bas ne pomaze puno.  Pisemo se kasnije, ljubim vas cure!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Žutica kod novorođenčadi
14.4.2010 9:38:57   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Leki 77


IZVORNA PORUKA: indy_25

.... Rekli su mi da je malo zuta i samo da je stavljam na svjetlost a ne da je suncam. I jos su mi rekli da sporije prolazi zutica ako dojis bebu. Oni se nisu brinuli zbog zutice i rekli su mi da nema potrebe ni ja da se brinem.


Kako je meni ovo zanimljivo. U svakoj drzavi se saveti pedijatra razlikuju kao da nismo ista bica. Meni je patronazna sestra bas brinula oko zutice, cak se konsultovala i sa pedijatrom pa me i pedijatar dva puta zvao da pita koliko beba spava, koliko sisa, kako je raspolozena itd. Naglasile su mi obe da je sto vise dojim jer je to najbolji "lek" protiv zutice i da obavezno suncam bebu, da citiram: "na jutarnjem i vecernjem suncu" (bio je pocetak marta). Zbog zutice su nas i zadrzali dva dana duze u bolnici.


Secate se da sam vam i ja rekla da dojenje u tom periodu moze "stetiti" vise nego pomagati? Znam da je tesko poverovati ali sam se licno uverila.
Drago mi je da su bebare bolje, to je najbitnije.
Ljubim vas i user posted image


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Žutica kod novorođenčadi
16.4.2010 11:37:50   
jovana13
kada smo treci dan trebale da izadjemo iz bolnice janja je dobila zuticu. imala je 256bilirubina. ja sam pocela da joj dajem zasladjenu vodu. i bila je na fototerapiji stalno sutra joj je bilirubin bio 280,vec narednog dana pao je na 220 i pustili su nas sa 207bilirubina,jer je 2dana za redom zutica bila u opadanju. bile smo na kontroli posle nedelju dana i zutica se skroz povukla,cak joj ni krv nisu vadili samo je dr pregledala. ja sam stalno plakala htela sam sto pre da izadjemo bilo mi je muka i bolnice i svega. zena koja je bila samnom ispricala mi je sta se njoj desilo,pa sam se smirila. njena cerka je imala zuticu i pustili su je sa oko 190bilirubina,njoj se zutica posle par dana navratila pa su bile na decijem. rekla mi je da nema nista gore nego kada sedis pored svoje bebe kojoj buse glavu da joj daju infuziju. tako da je bolje ostati u bolnici koliko god treba da se zutica ne bi navratila ma koliko nama bilo tesko u tom trenutku beba je tada samo u inkubatoru na suncanju a posle bi primala infuziju........

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Žutica kod novorođenčadi
19.5.2010 17:17:37   
Dora
Moja beba je dobila žuticu čim se rodila. Iz bolnice su nas pustili sa 198 bilirubina a pre toga je stalno bila na fototerapiji i dobila 2 puta infuziju. Pustili su nas ali kad se nije povukla (stara je već 17 dana) odvela sam je kod doktora i vadili joj krv. Ima 209 bilirubina. Uplašila sam se da nas ne pošalju u bolnicu, ali dok. mi je rekla da joj dajem vodu da pije, sve kad i koliko i šta još da radim, i kao, ništa strašno biće sve ok.

A vadili joj krv iz vene...joooj, mog šoka!user posted image
Sedim ja, držim je, oni joj traže venu, ubola sestra i traži venu a beba plače, vrišti...ko da traje večnost sve to...Ja počela plačem, ruke da mi se tresu, ne mogu da dišem...one se uplašile za mene, smiruju me...
Njoj izvadili krv a ja sedela još 15 minuta tamo, nije mi bilo dobro.
Pita me tehničarka da li su i ono dvoje moje dece imali žuticu, reko- jesu. Da li sam 0+ krvna grupa? Jesam. Kaže da to ima veze.

Baš mi je bilo strašno.

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Žutica kod novorođenčadi
19.5.2010 17:40:44   
Lilly*
Joj Dora moja, i meni je bilo strašno dok sam samo čitala! Ljubac za tebe user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Žutica kod novorođenčadi
19.5.2010 18:02:13   
Modessty
Me ni je DOra bilo najteže da gledem dete u onoj groznoj foto ćeliji kako plače ilupanogicama us taklo. I sad se naježim kad se setim.

Htela sam da te pitam kakve veze ima što su ti deca imala žuticu i što si ti 0+? Šta je htela da kaže?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Žutica kod novorođenčadi
19.5.2010 18:08:39   
maslinica
meni je petar imao zuticu, suncali su ga u porodilistu, ja nisam isla da ga gledam, samo mi je bilo strasno kad su mi ga doneli na podoj u onoj kosuljici od pelena sa gazom na ocima....joj boze koliko mi ga je bilo zao..
a BTW i ja sam 0+
ali je i moja mama, a ni ja ni brat nismo imali zuticu....tako da ne znam sta je ta sestra htela da kazeuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Žutica kod novorođenčadi
19.5.2010 18:29:42   
Modessty
ja sam 0- a Danilo B+ pa i nije bilo čudno što je imao tu fiziološku žuticu, al stvarno bi volela da znam na šta je ta doktorka ili sestra ili šta je već ciljala

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Žutica kod novorođenčadi
19.5.2010 22:05:55   
Dora
nemam pojma, samo kaže da je često da majke 0+ rode decu koja dobiju žuticu. Moje su svo troje imali. Ne znam dal ima veze.

U porodilištu sam dobila napad plača jer mi se to opet događa, što ne mogu da dojim, što beba nije sa mnom...
Onda je došla moja doktorica koja me porodila da me smiri i objasni mi sve lepo onako ko debilu...čak su me odveli u boxove s bebama da vidim te inkubatore i njih kako se sunčaju, kako ih hrane... Rekla mi je sve u vezi žutice, šta i kako moraju da urade i da je to najbolje za bebu. Smirila sam se i bilo mi je lakše zato što mi do tad niko nije sve lepo objasnio nego sam stalno imala dileme.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Žutica kod novorođenčadi
13.6.2010 14:47:21   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: slavicakv

Samo je stavljaj na svetlost i videces kako u kaki izbacuje bilirubin, kao zelene gromuljice.


I Vuk ima zuticu,i tek sam juce saznala to za sunce,a danas ga ko za baksuz nema...Jel moze samo svetlost pored prozora? i koliko dugo da lezi tako?
A jutros sam mu u kaki primerila neke gromuljice,izgleda kao susam,jel to to?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu slavicakv)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Žutica kod novorođenčadi
14.6.2010 1:31:49   
maslinica
IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: slavicakv

Samo je stavljaj na svetlost i videces kako u kaki izbacuje bilirubin, kao zelene gromuljice.


I Vuk ima zuticu,i tek sam juce saznala to za sunce,a danas ga ko za baksuz nema...Jel moze samo svetlost pored prozora? i koliko dugo da lezi tako?
A jutros sam mu u kaki primerila neke gromuljice,izgleda kao susam,jel to to?


koliko dugp mora da bude kraj prozora ne znam, sto vise..ali pazi da ti nije jako sunce, da ga ne kuvas kraj prozora, jer je napolju pretoplo...razmakni zavesu i neka ti ulazi mnooooooogo svetlosti. i mora da bude skoro go, da bi imalo efekat, ne suncati samo glavicu. patronazna nam je rekla u skolici da caj od sipka pomaze kod izbacivanja zutice. kasikica secera i 100ml caja.
a sto se tice susama, moj petar to ima i sada a nema zuticu, i kako treba da izgleda taj sadrzaj stvarno ne znam, al susam imamo i mi:)

< Poruku je uredio maslinica -- 14.6.2010 1:36:39 >

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Žutica kod novorođenčadi
22.4.2011 14:30:41   
MarijaBg
Moja beba je zadrzana u bolnici, jedan ceo dan je bila non-stop na fototerapiji, sad je 6 sati na, pa 6 sati bez.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Žutica kod novorođenčadi
22.4.2011 14:43:09   
Verus
Rodjena 1.4.2010
Otpusteni 3.4   9.7mg/dl (3.4-11.5 mg/dl)

5.4. total bilirubin 13.6 (1.5-12.0)
     conjugated bili: 0.4 (0.0-0.2)

7.4. total 17.0 (0.3-1.2 mg/dl)  C (kriticno)
8.4 15.8
     conjugated 0.5

9.4. 16.2 (kriticno)
4.5. 10.0
      conjugated 0.2
4.6. 4.6 (0.3-1.2)

7.6. testirana na genetski poremecaj G6PD (nedostatak): rezultat normalan... 

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Žutica kod novorođenčadi
22.4.2011 15:15:03   
Verus
Vukla je ona to do sredine juna...ali cim je pocelo da konacno opada smirili su se.  Koristili smo to "cebe" svetlosti kod kuce, i puno sunca na prozoru, puno dojenja...ali se nije gram ugojila prve 2 nedelje...

Bice to ok marija!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Žutica kod novorođenčadi
22.4.2011 19:09:13   
MarijaBg
Hvala ti puno user posted image Moja beba je rodjena sa 3900 gr i posle onih prvih izgubljenih grama u prva tri dana (spala je na 3630) brzo pocela da dobija i jutros je vec bila na 3800gr.
Bilirubin joj je otisao cak do 400. ali je sutradan spao na 350 i sad pokusavaju da ona pocne sama da ga razgradjuje, pa je 6 sati na a 6 bez fototerapije... Sve joj je krenulo kad je hematom koji je zaradila na porodjaju krenuo da odlazi (krvari) pa su joj naglo skocili eritrociti u krvi i izazvali skok bilirubina odjednom... Sad su eritrociti ok, kao i kompletna krvna slika, jedva cekam da pocne jetra da joj radi...
Mene tesi to sto ona nije tako puno pospana, ima veliki apetit, super piski i kaki... Koliko vidim cak i u Srbiji u nekim bolnicama bi je pustili kuci, ali ako je za njeno dobro, ja ne insistiram, neka je tamo dok god je oni ne puste.
Jako mi je tesko bez nje, prvi dan sam neutesno plakala bez prestanka, sad sam bolje i trudim se da zivim normalno dan po dan dok mi ona ne dodje...
Hvala jos jednom, pokusacu da ove mere pretvorim u ove nase user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here