|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
25.11.2014 15:45:45   
soni
Dete se igra u pesku user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
25.11.2014 15:52:31   
degu
Big mum imamo istu pećku i tačno verujem da ću za godinu, dve okačiti istu sliku user posted image kod nas je već bomba, a šta će tek biti kad poraste :D

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
25.11.2014 16:10:54   
Torbica
Sredjena je kad klinci nisu kuci user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
25.11.2014 16:19:24   
Buba Mira
Mene, iskreno, po nekad baš briga. Gledam moju mamu, nju bre pamtim po krpi u rukama, uvek je bila opterećena urednošću i stalno je u nekom grču da li je sve čisto ili ne. Ja sam otišla u drugu krajnost: ako posle ručka želim da se otabačim, valjam s detetom po podu ili radim nešto što usrećuje mene i moje - sudovi će sačekati. Neću ispeglati posteljinu. Neću otopiti frižider, samo zato jer se "tako radi". Ne otkuvavam šolje jednom mesečno. Zavese perem kad mi padne na pamet. Ali zato u svako doba dana svako može nenajavljen doći kod nas (mislim na bliske prijatelje), izvaliti se na našu ugaonu, ja ću spremiti neku klopu iz nevezuše, popiće se nešto, zezaćemo se, opušteno. I neko od te ekipe će oprati sudove, neko će meni praviti društvo dok kupam Ninu. Nikad nije sve pod konac, ali meni ni ne treba pod konac. Ja sebi razmotavam i zamotavam te konce i živim kako mi prija. Nije mi nikad nered, štaviše - uredno je više nego što zvuči user posted image , uglavnom je taman onako da mene ne sputava i da je svima lepo.

< Poruku je uredio Buba Mira -- 25.11.2014 16:21:11 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
25.11.2014 16:20:16   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: Torbica

Sredjena je kad klinci nisu kuci user posted image

istouser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
25.11.2014 19:54:28   
veselicaa
Uvek mi je cisto,u smislu da nema prasine,da je usisano,oribana kuhinja,oribano kupatilo i zategnuti kreveti.Vaspitana sam tako a i u svakoj trudnoci sam postajala sve vise opsednuta cistocom.Meni to ne oduzima puno vremena jer uglavnom cistim ujutru a preko dana sam slobodna da se igram sa S.pisem domaci i ucim sa A. i da spremam hranu.Dobro se organizujem i sve stignem da uradim. Ja razbacane igracke ne smatram za neurednost.Ne,ne kod mene igracke mogu i sa plafona da vise user posted image dok se deca igraju,a to je poduzi period tokom danauser posted image .Nemaju svoju sobu pa se uglavnom igraju u dnevnoj ali su im tu samo vece igracke koje se mogu pokupiti u korpu sa igrackama bas brzo.U nasoj spavacoj su im sitnice,kocke i slagalice zato sto to kada se rastera treba vremena da se sakupi.I tako ce biti sve dok S.i A. ne prestanu da se igraju.Ne razumem zene koje deci pobacaju igracke a deca se tu nista ne pitaju.Kada kod nas dodju A.drugarice uvek kazu blago tebi mama ti nije nista bacila,a ja u cudu.Ali tako je ovde kod nas,igracke se smatraju za nered a meni se i na terasi nalazi poveci broj igracaka.Eno S.zalepila neku slicicu na ulazna vrata i ne da da je odlepim a svekrva malopre kaze odlepi to aman videce neko.Ma neka vidi briga me.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
25.11.2014 20:07:01   
isidora88
nikad mi nije ganc sredjena, osim ako mi ne dolaze najavljeni gosti user posted image
kuhinju mrzim da sredjujem, pogovor onu sugavu plocu, samo kap vode da pokipi izgleda uzasno strokavo, tako da bih to mogla 10 puta dnevno ribati.
uglavnom mogu da kamufliram stan za 10 min za nenadane gosteuser posted image , vecina se baca u matejin krevetac koji ne koristimo, pa odgore prebacim cebence da se ne vidi sta je sve ispoduser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
25.11.2014 23:22:33   
mati
Ne postizem... I vremenom sam naucila da se ne opterecujem time. Igracke su uvek i svuda razbacane. Samo presipam iz supljeg u prazno, premestam ali one se stvore odnegde.
Sredjeno je kad se mm baci na rascicavanje, njemu to brze i bolje ide. A ja cuvam decu ili ih izvedem da ne idemo za njim i pravimo lom.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
25.11.2014 23:29:04   
bubulence
uh, vec sam pisala u ovoj temi ali ajde ponovo. prvo, za sebe ne.mislim da sam suoer zena jer postizem da je kuca uglavnom uvek sredjena nego mislim da sam dobro organizovana. ustvari to sam mislila ranije, sada mislim da sam bolesna i da preteruJm.
pocinjem sa lecenjem.
npr, juce i danas nisam oribala parkete sa arielom (juce sam samo nekim samponom i vodom da danas nicim) i hvatam sebe da mi je jako muka ako E sedne na pod. ne daj Boze da dotakne tepih u predsoblju gde se izuvamo u stanju sam da zaplacem. e sad, neka sam nenormalna ali sam dosla do toga da mi i dete postaje takvo i da ne uziva kao druga deca. sada je dosla u fazu da nece da kaki jer joj smrdi govance user posted image . Eto sta sam napravila od nje i dokle je dovelo moje svakodnevno i celodnevno vikanje - to je prljavo, to smrdi, to je pokvareno, isrljaces ruke, noge, cipele...
i tako, sutra isto necu brisati podove ni prati zavese koje sam imala u planu. a dozvolicu joj da sedi na podu. i dozvolicu joj da jede rukama pa makar mi trpezarija licila na neznamnijasta...
eto, do sada sam uspevala da imam cistu kucu, vise ne zelim

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
26.11.2014 7:53:46   
Buba Mira
Bubulence, takva je moja mama, ona da može da dezinfikuje jabuku pre davanja N, ona bi je dezinfikovala. user posted image Doduše, i radi to, potapa u zeolit sve što N treba da jede. Onda mi "normalni" user posted image koji samo operemo jabuku vodom i damo detetu ispadnemo šašavi.
Druga stvar, kad smo kod ribanja podova, ja sam ranije uvek ribala pod tri puta, dakle - jednom nekim sredstvom za podove (pa i praškom) a ostala dva ispiram to sa poda običnom vodom jer sam se plašila te hemije koja ostaje na podu bez ispiranja. Sada ne. Oribam jednom i zdravo. Moja mama mi izriba šerpe do punog sjaja, ja ne, opraću ih i posložiti na mesto, pa ih ribam tamo negde kad mi se ćefne. user posted image Ima tako tih sitnica koje neću raditi ili bar ne često, jer me opterećuju a nisu toliko neophodne.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
26.11.2014 9:01:24   
vikiveki
Ja se trudim maksimalno da održavam sve ,ali to ne uspevam baš uvak jer pored njih troje teško je sve postići,jer ja raspremim i odem na posao a dođem sa posla i zateknem opet kuću u haosu....e onda poludim

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
26.11.2014 19:19:17   
Mariya

IZVORNA PORUKA: mati
Ne postizem... I vremenom sam naucila da se ne opterecujem time. Igracke su uvek i svuda razbacane. Samo presipam iz supljeg u prazno, premestam ali one se stvore odnegde.


user posted image isto i kod mene!!
Ja ne postižem da mi kuća bude uredna. Čista da, ali uredna nikako. Kod mene je red samo kad se organizujemo pa mm moja sestra i jai uradimo veliko spremanje, jednom mesečno ili jednom u 2 meseca. Tad bude tip-top i sve pod konac. već sledeći dan-haos.MM ostavlja stvari svuda, ali svuda:u trpezariji na stolicama(i to na 3-4 stolice), u dnevnoj, u spavaćoj sobi, u hodniku. njegove majice, čarape, pantalone i kačketi su svuda po kući. A meni je dozlogrdilo da mu svaki dan govorim da ih sklanja. On radu skoro svaki dan i po ceo dan pa mi bude žao i neću da mu još i ja zvocam za sklanjanje. a u kuhinji večito ostavlja tanjire, u zadnja 2 meseca je sto rapremio jedan jedini put. Ali sve oko Lu on radi uveče, pošto je H moja pa opet ćutim...A lu svoje igračke razvlači svuda, raspakuje sve svuda po kućiuser posted image
u suštini, kod mene je red samo i jedino u spavaćoj sobi, zato što u njoj samo spavamo.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
27.11.2014 7:54:11   
Lu
Kuća je da se u njoj živi, druži, kuha, jede, kupa, spava, igra itd., a ne da bude "muzej".
Kuća treba da služi nama a ne mi njoj, to je moj moto kao i za većinu drugih stvari u životu user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
27.11.2014 8:03:25   
jabudic
Ja uglavnom uspjevam da mi bude uredno, tj. da kuća izgleda prisatojno kada udješ u nju.
S druge strane uopšte ne robujem kuvanju, čišćenju, ribanju djece, itd, mislim da sam potpuno normalna žena- do malo opuštenija.user posted image
I djeca su mi tako opuštena i zadovoljna.
Znali smo da se našalimo kad su bili manji, pa izvuku odnekud smoki ispod trosjeda, a neko od gostiju vikne, mi se samo nasmijemo, :"To su im zalihe".
Dakle i kuća i djeca su mi čisti, ali ne pretjerujem, bitnije mi je da smo zadovoljni i da to neko vrijeme posle posla i vrtića provedemo zajedno nego u ribanju.
Subota je uglavnom dan za malo više rintanja.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
27.11.2014 9:45:55   
Modessty
Sinoć iznenada došli kumovi! i onda za njima jedan naš dobar drug. Zatekli me u kuhinji, umazana u brašno i čokoladu koju je jeo NIkola user posted image Igračke naravno na sve strane. Rekoh im "Dobro došli i pazite da ne stanete na neku kocku da se ne povredite" I uživali smo svi sa decom! user posted image
ja sam se presvukla kad sam završila spremanje večere, čisto da ne budem najštrokavija kuma koju su ikad imali user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
27.11.2014 10:57:07   
Brand new mama

IZVORNA PORUKA: Torbica

Sredjena je kad klinci nisu kuci user posted image

Upravo tako:) Sada su mi klinci bili kuci,danas su prvi dan u vrticu,usisavala sam i brisala kad odspavaju popodne,ali nisam stigla da peglam.Danas cu:) Ali,svaki dan i kad su u vrticu-sredim,obrisem,operem sve i u 22h kad se okrenem vidim da je sve isto kao i proslo jutro.Gde si bio-nigde,sta si radio-nista. Mm mi stalno "prozbori koju" kako je njegova mama sva drzala pod konac.Ali ona zena jednostavno nije spavala.A fakat je bila sto puta organizovanija i pedantnija nego sto cu ja ikad biti(plus dupla devica:) I ipak mislim da je drugacije kada zivis sam i nemas dvoriste u kom klinci mogu da se igraju dok ti imas red u kuci. Moji nemaju sad ni balkon,a kamoli dvoriste i ako idemo napolje,to automatski znaci pripremu kao za planinarenja,nema da otvoris vrata i kazes "Cao". Plus sto i mm gubi naviku da sklanja za sobom.Kad sam digla galamu pre neki dan,on sav uvredjen"Kad deca naprave nered na njih se ne deres",Mos' misliti,samo sto su oni 3 i 5,a ti 38,al nema veze.Ima jednom da mu spakujem carape koje redovno ostavlja u predsoblju spakujem u jastuk:) Ali da se gosti preneraze kad udju-uglavnom ne:)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
27.11.2014 11:01:31   
big mum

IZVORNA PORUKA: Lu

Kuća je da se u njoj živi, druži, kuha, jede, kupa, spava, igra itd., a ne da bude "muzej".
Kuća treba da služi nama a ne mi njoj, to je moj moto kao i za većinu drugih stvari u životu user posted image


Nebih ništa dodalauser posted image user posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
27.11.2014 11:07:24   
mirkam
Mislim da sam i ja skoro pisala u ovoj temi.
Bubulence,mislim da se pretvaram u tebe user posted image Šalu na stranu ali mislim da i ja pretjerijem.Ali pretjerujem u smislu čistoće kad je M u pitanju.I to upravo to beskonačno ribanje podova,gadjenje da je na tepihu na kojem se staje u cipalama,pranje igračaka (plastičnih,gumenih i sl) svako veče,a dezinfekcija istih alkoholom svako drugo veče,ni u ludilu mu ne bih dala nešto da stavi u usta ako je palo na pod,vlaznih trošim na tone jer mu nonstop briskam ruke i lice...ubi me to i nikako da nešto promijenim,a nema ko me ne kritikuje.Mm mi non stop drži govor kako ga ne mogu vjecito držati u sterilnoj sredini i da će kad krene u vrtić biti stalno bolestan ako se ne promijenim.I što je najgore i ja mislim da je u pravu user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
27.11.2014 11:10:35   
soni
Majka od mog bivseg decka je pralactepihe svake ned ili po 2 puta nedeljno...user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
27.11.2014 11:26:44   
Kata90
ja mrzim nered.....i uvek je sve spremno,tako sam navikla neznam....mada desi se da imam losih dana pa ne usisam ili nisu oprani sudovi ali to nije tolko strasno,kad vidim na primer razbacane stvari po krevetu......

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
27.11.2014 11:31:14   
Bibilib
Prvi put cujem za tako nesto...user posted image user posted image user posted image po meni ok je da se pere dva-tri puta godisnje ali nedeljno sto je mnogo,mnogo je user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
27.11.2014 11:38:05   
lanajelena
Ja se stvarno divim onim zenama sa decom kojima je kuca tip-top sredjena,pri tome ne mislim da ja moju ne sredjujem svaki dan ali sa decom to izgleda kao da cistim sneg a on pada kao lud,dok sam ja u jednoj sobi oni su u drugoj i tu prave nered,kad predjem u drugu oni su u prvoj i tu prave nered,dok sam u kupatilu oni su svuda tako da kad zavrsim opet budem na pocetku user posted image user posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
27.11.2014 11:42:51   
soni
Pa ja sam odlazilavu 6 na posao vracala se posle 4..sredjeno mi uvek sli da tako robujem kucom ja ne bih imala vremena ni za detebkoje ne vidjam ceo dan niti da popricam sa myzem...

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
27.11.2014 13:43:23   
Peace*
Šta je ustvari nered, žene?
Razbacane igračke po meni nisu nered.
Bojice i papiri na stolu - nisu.
Jastuci na garnituri ne stoje pod konac - pa ne stoje uvek.

Šta je ustvari nered?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
27.11.2014 13:49:37   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Peace*

Šta je ustvari nered, žene?
Razbacane igračke po meni nisu nered.
Bojice i papiri na stolu - nisu.
Jastuci na garnituri ne stoje pod konac - pa ne stoje uvek.

Šta je ustvari nered?

user posted image i ja se to zapitah

verovatno svi imamo drugačije shvatanje, tj nered za mene za tebe nije user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here