|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
9.8.2013 9:27:27   
minnica
Maslačak, svaka čast za mleko! Moja ćera je imala 200g više sa godinu dana. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
9.8.2013 13:39:26   
Cvrčko
Maslacak user posted image moj dečkonja je imao tačno toliko sa godinu dana!!!

Micika sa 8 meseci 8000gr i 70cm user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
11.8.2013 6:53:35   
Misha i Ljisha
mi juce bili u savetovalistu moja cura ima 8100 sto je ok ali nije se dala izmeriti za duzinu nesto se sva zgrcila ali ima oko 65 cm.Doktorka je zadovoljna, kaze da sedi stabilno kao beba od 9 meseci user posted image Ja je stavila ispred doktorke da sedi i kaze mi doktorka pa drzite je, ja rekoh nema potrebe da je drzim sedi ona sama naveliko. Doktorka odusevljena snagom moje curice. Kaze mozemo polako sve da uvodimo mlecno, pa onda tek od mesa dzigericu i tako. Nije nas poslala na vadjenje krvi kaze nema potrebe vidi se da je zdrava ko dren. I kaze mi posto Dunja ima lep ten i vidi se da idemo napolje na sunce da joj dajem vigantol svaki drugi ili svaki treci dan (sto mi se inace u poslednje vreme i desava jer zaboravimuser posted image )


(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
13.8.2013 20:42:14   
srnad
Vule danas na merenju 8 meseci 4 dana 8.100user posted image
Za 28 dana dobio je 800 gr!
Toliko nije dobio ni jedan mesec od kada je rodje!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
13.8.2013 21:02:39   
adulence
Bravo draga svaka vam castt...ja jedva cekam kontrolu....moram sutra da zovem da zakazem...jeeee

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu srnad)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
13.8.2013 22:06:19   
srnad
Ja uopste ne razumem kako nam se ovo desilo! Ali sam srecnauser posted image
Isplatilo se moje kuvanje!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
14.8.2013 16:26:53   
lokica77
Mi sa 8 meseci i 4 dana 8350 i 74cm, malo smo slabije napredovali u ovom periodu ali dobro, opet smo otisli u visinu

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu srnad)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
14.8.2013 16:34:22   
Snelle
4 meseca i 2 dana - 7.650gr i 64.5cm
Ja sam prezadovoljna s obzirom da sam zbog njegove intolerancije na hranu izbacila gomilu stvari iz svoje ishrane.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
19.8.2013 9:54:09   
ooooo
Doroteja je rodjena sa 3950, a duga je bila 56, na prvoj kontroli je imalal 1050, drugi mjesec je dobila 800gr.a duga 60cm! Samo je dojim! :-)

(odgovor članu lenja buba)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.8.2013 22:42:58   
jovicaa
jooj, blago vama.
meni maksim ima 9 i po meseci i 7 i 900 gr. ima li jos ovakvih mrsavaca, ili smo jedini?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.8.2013 22:47:15   
Janncica
jovice user posted image user posted image bice taj maneken pravi... Mi odavno presi 9kg user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.8.2013 22:51:58   
Torbica
Jovice! Nema te 100 godina! Da cujemo kako je bilo na Sikii, pisi tamo u Letovanju 2013. user posted image Elem, covek ima svoj tempo, bitno da on napreduje, pa sad koliko toliko. Moj bebac je sa 6 meseci prebacio 9 kg,a onda usporio i evo ga sa 13 meseci skoro 11 kg. Kako je poceo da bude aktivan i da jede cvrstu hranu, istopio zalihe...Dok je iimao Varicelle cak je i kalirao, a najnormalnije jeo. Tako da, nek je on veseo a to kilo plus/minus...uopste nista ne znaci ako je generalno bebac ok. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.8.2013 23:07:31   
adulence
ja isto jedva ceka kontrolu....poslednji put smo se merili pre mesec i po dana i imala je oko 8700,kazem oko jer se nismo merili u dz...e sad me bas interesuje koliko ima jer imam utisak da mi se ne menja,ali to je verovatno zato sto sam stalno sa njom...u svakom slucaju Jovo mislim da to nije nista zabrinjavajuce...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
22.8.2013 0:10:32   
jovicaa
pa i on je sad kalirao 300 gr, na prosloj kontroli je ima 8 i 200 gr.
imao je temperaturu par dana. valjda je zato kalirao.
ne znam... kao glista je neka... i jos je opet u strajku sa sisanjem, uf treba to izdrzati. ja toliko zelim da ga dojim, ali kada on odbija, to me totalno deprimira...
pisacu u letovanju...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
27.8.2013 14:01:35   
Mali_miš

IZVORNA PORUKA: Mali_miš


IZVORNA PORUKA: Mali_miš

Mi danas bili na boci i merenju (i sin i ćera). L ima 2 meseca i 17 dana, za mesec i 15 dana je dobila 1070gr i sada ima 5950gr, a porasla je 5cm, pa je sada 59,5cm. Obzirom na to da je dve nedelje jako slabo jela kada je bila bolesna, ja sam prezadovoljna! user posted image

Sin ima 22 meseca i 11 dana, nismo bili na merenju jako dugo tako da pojma nemam koje su mu poslednje mere =) ali sada ima 11,8kg i 87cm visok. =) Mamin maneken mršavi. =)

Inače, i on je bio buca kao i seka kada je bio tako mali (6450gr, a 60,5cm), ali posle kada je prohoda(va)o, sve se istopilo. Verujem da će tako biti i kod nje iako ona samo siki, a on je dobijao i dohranu. =)

Sve u svemu zadovoljna sam oboma. =)


Danas smo opet bili zajedno na merenju i boci. Merila nas je neka mlada devojka, pa se mučila da ih izmeri. =) Vrištala sam od smeha kada je merila Lenu pošto nije htela da jede pre nego što smo krenuli, pa je tada već bila poprilično gladna i nije sarađivala. =))))

Baš joj je šacometrijski izmerila dužinu, jer mala guzica nije htela da ispravi noge, a stalno je izdzala kukove, pa nam je rekla da je dugačka "otprilike" user posted image 64cm, a ima 6,9kg. Težinu je uspela preciznije da izmeri (iako se L vrtela kao na ringišpilu), jer je bila zatvorena u onom kantaru, pa nije mogla da pobegne, ali se drmala kao pri najgorem zemljotresu =)))).

Nisam najzadovoljnija koliko je napredovala, ali kakve probleme imamo sa sikenjem dobro je i to (950gr za nepuna dva meseca i "OKO" 4,5cmuser posted image ).

S joj isto nije olakšao očigledno prve dane na poslu, ali je uspela da ga izmeri mnogo lakše nego L. =) On je 89cm visok i 12,2kg težak.

Pre nedelju dana smo bili na kontroli. Dakle, sa 5 meseci i 20 dana - 7570gr i 67cm.
Nešto mi malo tih 670gr za mesec i po dana, ali ona je vesela, pa se ne živciram puno. =)

Inače, mala čigra se pokazala u najboljem svetlu - čim sam je stavila na sto kod dr ISTOG MOMENTA se okrenula na stomak (što i inače uvek radi - radije je na stomaku nego na leđima) i rekla mi je dr da li je stavljam slobodno u sedeći položaj pošto joj je skroz prava kičma tj. leđni mišići su joj dovoljno jaki za sedenje. Poslednjih 5 dana je stavljam češće da sedi i već može da sedi sama po 5-10 sekundi. =)

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
31.8.2013 15:42:36   
tea87bgd
Mi sa 4meseca i 19 dana imamo 9360g i 67cm.Dobila je samo 620g i porasla 1 cm za 26 dana.Meni je to nesto malo ali kaze dr da je ok.

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
2.9.2013 22:27:29   
Bebilina
user posted image za sve bebe i decicu!
IZVORNA PORUKA: Bebilina
Na rodjenju: 4440gr, 55cm, 38cm
Sa 2 dana: 4320gr
Sa mesec dana: 5840gr, 62cm
Sa 6 nedelja: 6270gr, 62.5cm, 40cm
Sa 2 meseca: 6920gr, 65cm
Sa 3 meseca: oko 7900, 68cm
Sa 4-4d: 8820gr, 70cm, 43.5cm
Sa 5 meseci: 9450gr, 71.5cm
Sa 5m 2ned: 9810gr, 72cm
5m 23 dana (kucna elektronska) 10kg
6m 26dana 10510gr, 76cm
8m 8dana 10970gr, 78cm
11 meseci (kucna vaga) 12100gr, 82cm, 48cm

Sa godinu dana 12300gr
Sa nepunih 13 meseci 12900gr (kucna vaga, idemo na merenje za koji dan) user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 2.9.2013 22:30:35 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
5.9.2013 0:03:10   
ljupkaaa
evo i nas sa 3.mjeseca i 18.dana 5.720kg. 930.g za mjesec user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
5.9.2013 11:12:38   
jovicaa
evo da se pohvalimo, mi smo napredovali 450 gr za 2 nedeljeuser posted image
na prosloj kontroli je ima 7 i 900 gr, a juce 8 i 350 gr!
porastao je 4 cm za mesec dana.. sada je dugacak 78 cm.
jedino sto je on bio kalirao 350 gr zbog prehlade, pa ovo dodje kao da je nadoknadio 350 i dobio 100, ali svejedno sam zadovoljna. nemoguce je da ne sisa dovoljno kada moze da dobije 450 gr za dve nedelje.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
5.9.2013 12:08:34   
pocahontas
jovice super ste!user posted image

mi sa 11m i 20 dana 10kg i 77cm.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
5.9.2013 13:22:21   
jovicaa
super pocahontasuser posted image
nadam se da ce i maksim sad poceti vise da dobija.. nekako mi je malo 8 i 350 za 10 meseci

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
5.9.2013 13:43:14   
pocahontas
ma gde je malo, on lepo jede, to je najvaznije, pa ne mogu sva deca izgledati kao oblak, ja volim sto ova moja nije djembela a voli da jede i lepo jede.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
5.9.2013 16:07:21   
jovicaa
ali ima 10 kila... maksim ovim tempom, kao sto je bio do sad, nece imati ni 9 i po za 2 meseca.
jako slabo napreduje, to je samo sad u ove dve nedelje dobio puno, jer je ustvari nadoknadio izgubljeno.
ja zelim oblak :D maksim je bas kao glista... nema ni jednu kobasicu.
ali stvarno lepo jede.. danas je pojeo 350 gr kasice za rucak....

< Poruku je uredio jovicaa -- 5.9.2013 16:08:29 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
5.9.2013 20:58:04   
adulence
Evo i nas malo pred puih 9.meseci 9350g i 71cm dugacka

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
6.9.2013 5:37:00   
Zemunka85
Mi smo u bolnicu primljeni sa 10,5. Na dan rodjendana, tri dana kasnije 10,8. Kazu DR zbog infuzije. Tako da racunam da je za rodj imala 10,5. Kako uuuuzasno mrljavi sa hranom, zadovoljna sam.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here