|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
6.9.2013 9:54:54   
minnica
Maksim rođen sa 3880g i 51cm, izašao sa 3600g
1 mesec i 1 nedelja 4280g i 55cm
2 meseca i 2 nedelje 5530g i 60cm

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
6.9.2013 17:54:09   
ivaMark
Minnice, to je ok sasvim...Gledam po svojoj bebi, mesecno dobija po 600-700gr! Bitno je da su zdravi i raspolozeni user posted image

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
6.9.2013 17:57:26   
minnica
I ja sam zadovoljna, u drugom mesecu je dobio više nego u prvom i nastavio da dobija nekim ok tempom. Za mesec i po idemo ponovo u savetovalište, a dotle ću mu pratiti težinu na kućnoj vagi bar otprilike (merim se sa njim i bez njega).

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
10.9.2013 15:49:18   
Leptiric123
Andjelija je rodjena sa 3050 gr i dugačka 50cm
izašla sa 2900

1 mesec i 2 nedelje teška 4450 gr i dugačka 55 cm

Zadovoljna i srećna mama user posted image

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
10.9.2013 15:51:20   
jole82
Bravo za Andjeliju i naravno za mamu user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
10.9.2013 15:56:17   
Leptiric123
hvala mila user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
13.9.2013 22:41:49   
tea87bgd
Evo nas opetuser posted image
Rodena sa 3450/54 izasla sa 3400g
22dana 4650g 54.5cm
1mesec 22dana 6300g
2meseca24dana 7840g 62cm
3meseca22dana 8740g 66cm
4meseca19dana 9360g 67cm
5meseci i 2dana 9680g 70.5cm
Brine nas samo obim glave jer joj je za mesec dana porasla glava za 0.5cmuser posted image
user posted image za sve bebice i mame!!!

< Poruku je uredio tea87bgd -- 13.9.2013 22:42:44 >


_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
14.9.2013 14:32:19   
Snelle
Tea, kolika bebana! Jel je samo dojiš? Jeste li uveli čvrstu hranu?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
14.9.2013 23:47:41   
madamme
Tea, beba ti jas napredna.,...

Moja mrva slabo napreduje, sa puna tri meseca ima samo 5400, sto znaci da je ukupno napredovala 1800, a u poslednjem mesecu samo 500 gr.
Sta da radim, ona jede pomalo, oko 100 ml mleka ili manje...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.9.2013 21:33:59   
tea87bgd

IZVORNA PORUKA: Snelle

Tea, kolika bebana! Jel je samo dojiš? Jeste li uveli čvrstu hranu?


Hvala Snelle!Samo je dojim,sad sam pocela da joj uvodim slane kasice ali slabo mi prihvata vise je raspolozena za voce.Ali mleko je i dalje najlepse,a i ona je jako lenjauser posted image sisa na 4-5 sati po 5 minuta ukupno i to je sve.

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
17.9.2013 22:54:57   
mali_mis
Sa 3 meseca, tezina: 7570g, visina: 63cm, obim glave: 40,5cm user posted image

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
19.9.2013 8:43:34   
Dača
Moja beba ima 2 i po mjeseca, i u zadnjem mjesecu je napredovala samo 480 grama. Doktorica kaze da je ona zadovoljna beba, nije u grcu, smije se, guce. Zakljucila je da joj je potrebna dohrana, pokusala sam da je prihranjujem promijenila 3 formule, beba odbija sve. Pokusala joj dati dohranu prije podoja, jer svejedno znam da dojenje ne odbija, i nisam uspjela. Juce je popila svega 60 ml dohrane. Ja sam se maksimalno posvetila dojenju, pokusavam da nadoknadim to sto nismo dobile.
Ne mogu sakriti zabrinutost, da budem iskrena, samim tim sto sam skoro dojila prvo dijete koje mi je dobijalo mjesecno >1000g. Ona jednostavno malo mlijeka uzima, koliko sam mogla da procijenim njen je obrok 60 ml, a trebala bi uzeti 120 ml. Pokusavam da je dojim na dva sata. Ne znam ni sama. Zabrinuta sam ali bas, bas. Plasim se da cu sa medicinskog aspekta ugroziti zdravlje svoje bebe. Dohranu bukvalno grca, ne mogu svoje dijete da ugusim da uzme dohranu user posted image

_____________________________

Čuvaj moje srce...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
19.9.2013 8:56:42   
serpica
Mi smo juce bili prvi put kod pedijatra i evo ovako:
Toma je rodjen sa 3600gr i 54cm izasao sa 3420gr za prvih 34 dana dodao 900 grama i 2cm u visinu,znaci 4300gr i 56cm
On sisa ali je lenj i izvuce samo ono sto mu je lako onda odbija da sisa i hoce flasicu,posle podoja popije oko 120ml mleka,dohranjujemo se poslednjih 10 dana pre toga je samo sisao.
Daco,ako je stolica ok i ako lepo spava i ne place neutesno onda je sve ok ne brini,recimo moja prva devojcica je sa godinu dana imala 9,5kg a rodjena je sa 3700 i 56 ali je vise islo u visinu evo i sad je mrsavica,dok je druga sa godinu dana imala 12kg i sad je skoro ko sestra u tezini.
Deca su razlicita...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Dača)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
19.9.2013 14:39:56   
minnica
Šerpice, user posted image za Tomu velikog dečka!
Maksim je za dve nedelje dobio pola kile i samo sisa. Nisam ga dohranjivala više od 15 dana. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
20.9.2013 8:23:42   
Misha i Ljisha
Mi imamo osam meseci i jedan dan i 8080 grama a dugacki 71cm. Nekako mi se cinilo i da je teza i duza ali zadovoljna samuser posted image

Kaze doktorka da smo superiska i ona je bas zadovoljna s nama i samo tako da nastavimo.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
20.9.2013 12:44:25   
jole82
Bili smo danas na kontroli kod nove doktorke i na trecoj dozi vakcine protiv hepatitisa
Super sam zadovoljna doktorkom, a i ona Teodorom user posted image
T rodjena sa 3350g i 51 cm..otpustena za 3220g
1. mesec 4580g, 56cm
2. mesec i nedelju dana 5900g, 60cm
4. mesec nepun (6 nedelja od predtodne kontrole) 7125g, 65cm
5. mesec i 10 dana (nakon 6 nedelja) 8150g, 70cm
7. mesec i 20 dana 8500g, 75.5 cm

Meni to nesto malo sto je napredovala u kilazi (a jede ko mecava)user posted image i bas pitah dr....medjutim ona kaze da je T super i da je ona prezadovoljna kilazom za njen uzrast, a i uostalom porasla je preko 5 cm za 2 meseca...i kaze da je normalno i dobro da je usporila sa kilazom, jer je bas visoka za svoj uzrast i samo joj jos fali da ima 15 kila za prvi rodjendan...Mada T i izgleda super skladno...tako da...dobro...






_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.9.2013 17:52:41   
Dača
Pocela je da nam se pojavljuje zelena stolica u obrisima, nazalost. Pedijatrica nam je rekla da ce bebu poslati na kompletnu "obradu" ako ne bude napredovala vise u ovoj sedmici, i ukoliko nastavi da odbija prihranu. Prihranu u potpunosti odbija!!! Danas joj je tajo na kasiku dao 30 ml Humane. Pola je pojela, pola pljunula. Probali smo i sa Aptamilom, i sa Novalacom, ista situacija, sve odbija. Na flasicu odbija i moje mlijeko koje izmuzem. Mijenjali smo i dudu i flasicu, nista ne pomaze. Inace je raspolozena, fino se ponasa, smije se, guce. Ali eto hrana nam bas i ne ide.

_____________________________

Čuvaj moje srce...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.9.2013 18:00:05   
Nataša1
IZVORNA PORUKA: Dača

Moja beba ima 2 i po mjeseca, i u zadnjem mjesecu je napredovala samo 480 grama. Doktorica kaze da je ona zadovoljna beba, nije u grcu, smije se, guce. Zakljucila je da joj je potrebna dohrana, pokusala sam da je prihranjujem promijenila 3 formule, beba odbija sve. Pokusala joj dati dohranu prije podoja, jer svejedno znam da dojenje ne odbija, i nisam uspjela. Juce je popila svega 60 ml dohrane. Ja sam se maksimalno posvetila dojenju, pokusavam da nadoknadim to sto nismo dobile.
Ne mogu sakriti zabrinutost, da budem iskrena, samim tim sto sam skoro dojila prvo dijete koje mi je dobijalo mjesecno >1000g. Ona jednostavno malo mlijeka uzima, koliko sam mogla da procijenim njen je obrok 60 ml, a trebala bi uzeti 120 ml. Pokusavam da je dojim na dva sata. Ne znam ni sama. Zabrinuta sam ali bas, bas. Plasim se da cu sa medicinskog aspekta ugroziti zdravlje svoje bebe. Dohranu bukvalno grca, ne mogu svoje dijete da ugusim da uzme dohranu user posted image


Dačo, najbolje će napredovati na tvom mleku. Jel paziš da do kraja sisa iz prve dojke, da je skroz isprazni? Kažu da ako beba popije manje od 50 - ml dohrane, to je više štete nego koristi. Tako se smanjuje tvoje mleko a beba verovatno nije ni ostala gladna nego jede iz flašice jer ne mora mnogo da se trudi da vuče. Doji je na zahtev, ako treba i češće od 2 sata. Ako spava na dojci, budi je, radi kompresiju dojki da brže ide mleko.

Inače, sve dok ona raste u dužinu, a u kilaži dobija makar i 100 grama, nije ugrožena. Neke bebe prosto ne mogu ni da dobijaju po kilogram kao druge.

< Poruku je uredio Nataša1 -- 21.9.2013 18:01:17 >

(odgovor članu Dača)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.9.2013 18:04:45   
Nataša1
Zelena stolica nije stolica gladi! Tako se učilo u školi pre 20 godina, sad se zna da dojene bebe mogu iz najrazličitijih razloga da imaju zelenu stolicu i da je to skroz normalno. Moja beb a je 3 nedelje svakodnevno imala bar 2 ili 3 skroz zelene stolice a nagojila se ko prasence tog meseca. Najčešće je zelena jer oksidiše u crevima od kiseonika, jer se beba naguta vazduha. Ne brini oko toga, to je babska priča i zabluda.

(odgovor članu Dača)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.9.2013 21:34:58   
Dača
Hvala puno Nataša1. Hvala na ohrabrenju, prije svega. Pokusavam veceras da je podojim, ali slabo ide, spava na grudima, budim je,pomjeram, ali slabo ide, vrsim kompresiju na dojku koju doji, da istisnem mlijeko, ali slabo ide. Guta pet gutljaja i odustaje. I tako cijeli dan.
E sad, znam da djeca slabo napreduju ako piju smao povrsinsko mlijeko, i ako ih se ne pusti da dovoljno dugo doje da dodju do "zrelog" mlijeka. Mi smo jako rijetko stizali do druge dojke, uglavnom nam se podoj i zavrsi na jednoj dojci, gospodjica obicno vise i ne moze da podoji.
Nataša1, sad je dojim na sat i po do dva, tako m ije doktorica i rekla. To se ispostavlja kao mnogo gore, nego na tri sata, jer ona sad nikako nece fino da podoji, povlaci pet puta i tu staje, zasiti se, vjerovatno. Kad sam je dojila na tri sata, bar je znala da izgladni, pa pojede bar malo vise. Bas sam se opteretila sa ovim hranjenjem, dojila sam sina, dijete je dobijalo po 1300 g mjesecno. Ali je vristao i dan i noc, i visio na dojci, doslovno.

_____________________________

Čuvaj moje srce...

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
22.9.2013 15:15:55   
Nataša1
Ti sigurno bolje od doktorke osetiš koji tempo odgovara tvom detetu. Ako bolje jede sa ređim obrocima, daj joj tako...

Jedina stvar koja mi pada na pamet je da se uz tako slabe podoje tebi smanjila količina mleka. Onda mleko ide sporije, a beba je lenja pa se odmah uspava. Trebalo bi da možeš brzo i lako da povećaš količinu s obzirom da ste na početku. Ne znam da li imaš pumpicu da iscediš preostalo mleko nakon podoja, ili ručno? Jert ako ona retko posisa sve što ima u dojci, mleko se neminovno smanjuje.

Izdrži, ovo je verovatno neka njena faza. Proći će je, počeće bolje da jede. Samo treba da očuvaš mleko do tada.

(odgovor članu Dača)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
22.9.2013 21:27:46   
Dača
Dobro vece.
Imam pumpicu Avent, ali nisam izvlacila mlijeko sa njom poslije podoja, pijem Hipp-ov caj Natal za povecanje mlijeka, redovnije jedem, i pustila sam je da "cucka" tj. da navlaci mlijeko. Vec je prilicno nadoslo koliko vidim. Budim je na svakih sat i po do dva, sta da radim, moram. Poslije nekoliko dana takvog rezima, vec se i sama budi nakon sat i po do dva, sto ce vjerovatno kasnije biti veliki problem, ali sta sad da radim. Pocela je da doji jutros bas aktivno, trazi dosta podoja tokom cijelog dana. Sutra nam je kontrola, ali ne vjerujem da smo bilo sta znacajnije popravile kilazu, jer smo lutale sa dohranom sve do petka. Tek u petak smo prestale sa svim pokusajima da je prihranimo, i nastavili sa aktivnijim dojenjem.
Inace, ona je anemicna, pa skoro od samog rodjenja, jer sam ja usla anemicna u trudnocu, pa je ona rezerve zeljeza jako brzo potrosila. Prihvata da popije kapi Feruma, prihvata i po par kasika vode, ali adaptirano mlijeko ni slucajno.
Serpice, Jole, lijepo vas je vidjeti sa bebicama na forumu, zajedno smo se borile da ih dobijemo, i evo opet borba. Pozzz Dača ex Knot

_____________________________

Čuvaj moje srce...

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
22.9.2013 21:40:32   
Dača
Nije meni problem, samo da pocne malo vise d adobija, da se uklopimo u standarde, bice mi lakse. Lakse mi je m+kako si mi Nataša1 rekla da nije ugroezena dok god napreduje i 100 g. Dunja je bas porasla u duzinu, i mrsavica je bas bas.user posted image

_____________________________

Čuvaj moje srce...

(odgovor članu Dača)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
26.9.2013 22:13:10   
lokica77
Mi juce bili na kontroli, opet malo napredovala, 410gr za mesec i po cudi me da je i toliko s obzirom koliko malo jede, odlepicu majke mi, uglavnom sada sa 9 i po meseci imamo 8760gr sto mi je smesno malo u odnosu na kilazu koju je imala na rodjenju(3900gr), ali dr kaze ona je zdrava vitalna vesela bebica pa me to malo tesi

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu Dača)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
30.9.2013 13:17:58   
Lota
evo i mene, prvi put na RR od trudnoce. Pozdrav svim mamama user posted image .
Moja devojcica se rodila sa 3400g, izasla sa 3250g. Posle tacno mesec dana od rodjenja, imala je 4250g. Dobila je 850g i doktorka kaze da je to odlicno. Inace, nemam dovoljno mleka, ne znam sta to znaci "nadoci mleko", grudi su mi konstantno meke, tako da bebu dohranjujem Aptamilom. Volela bih da mogu iskljucivo da je dojim, ali nista od razno raznih cajeva nije pomoglo, tako da mi beba prvo doji, a onda je dohranim. Na srecu, beba prihvata i sisanje i flasiu, pa cemo da teramo tako i dalje dok god imam i malo mleka.

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here