|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAZIRANO PICE..
14.4.2011 12:02:24   
AndreaK
Ja sam gazirano pice shvatila kao porok, nesto sto nikako nije zdravo...a samim tim ne moze ni da mi prija, kao i cigarete...eliminisala sam ih mnogo pre trudnoce.

Ponekad, ako me ponude...popijem mineralnu vodu

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: GAZIRANO PICE..
27.7.2011 13:27:04   
peca
Evo nadjoh i ovu temu user posted image Ja sam nekada davno, kao klinka pila coca colu cesto, da ne kazem bila sam navucena na nju, i znam kako je to.... Vec dugoooo je ne pijem ni nju, ni bilo kakve sokove, ali rece BINCE organizam mi bas trazi gazirano, sad da li je to zbog mucnina, pa nam prija da podrigujemo ne znam, ali i meni se trazi coca cola, i to bas coca cola, uzmem popijem mozda konzervu u tri dana. Jedna casa coca cole ima 25grama cistog secera, i kad bi bilo samo to, nije zdrava definitivno, ali mi smo u drugom stanju, koje se ne zove dzabe tako. Inace sam do skoro pila samo vodu i jogurt, to mi je jedino pice bilo, ali sad mi se sve zivo pije user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: GAZIRANO PICE..
7.8.2011 13:52:02   
jance
ja sam isto luda za coca-colom, jos i vise sada u trudnoci nego obicno, u stanju sam da popijem i 3 case a da ne trepnem... pazim se, kontrolisem, al kad mi dodje nestignem ni da reagujem a vec sam iskapila drugu casu... osim toga mozda fantu popijem al vise kiselu od gaziranog... ne mogu, od ovih ne gaziranih nazovi 100% vocnih sokova me boli zeludac svaki put...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: GAZIRANO PICE..
7.8.2011 13:57:30   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: AndreaK

Ja sam gazirano pice shvatila kao porok, nesto sto nikako nije zdravo...a samim tim ne moze ni da mi prija, kao i cigarete...eliminisala sam ih mnogo pre trudnoce.

Ponekad, ako me ponude...popijem mineralnu vodu


Isto i ja, pre svega mislm na Coca Colu, nju baš nikada ne pijem. Ubedila sam sebe da je to najgori otrov, droga, porok ... i prosto nema šanse da to unesem u sebe. Od ostalih gaziranih ponekad, ali baš retko uzmem bitter lemon.

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: GAZIRANO PICE..
7.8.2011 14:26:04   
snješka
Isto kao dunja. Ja jedino što ljeti puno pijem je kisela voda.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: GAZIRANO PICE..
7.8.2011 17:08:58   
lanajelena
Retko pijem gazirano ali kad pijem onda je to fanta ili sweps ,coca colu nikad nisam volela jos od kad je drugaricin brat od nje zapatio neku bakteriju ne mogu da je smislim user posted image

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: GAZIRANO PICE..
10.8.2011 22:22:30   
beboni
Sve sokove sam izbacila,sada sam se odvikla od njih...pocela sam tako sto umesto coca cole kupim 5,6 limuna (moze i koja narandza i jabuka) to fino iscedim na sokovnik sipam u bokal,dolijem vode, koju kasiku secera ili meda i to stavim u friz i extra je MM to obozava...ja nisam luda za sokovima tako da i to retko pijem,a sada u trudnoci uopste ne...radije pojedem neku vocku. Koliko vidim ovde da gazirano bas nije dobro za bebu,pila sam samo knjz milos gaziran tako da cu i to da izbacim ili da smanjim na 1 casu dnevno.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: GAZIRANO PICE..
2.10.2011 13:15:49   
peca
Ja sam misljenja da je i fanta i biter isto sr... drugo pakovanje kao coca-cola !

(odgovor članu beboni)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: GAZIRANO PICE..
2.10.2011 16:34:27   
vukosava
Ja cim sam saznala da sam zatrudnela prestala sam da pijem gazirana pica. Dijet su jos gora zbog aspartama koji svi pricaju da je potencijalno kancerogen. A ima ga u svakom dijet napitku. A nisam ni ona sa secerom zbog secera pila.

Ne pijem ih ni sada kad sam prestala da dojim, jednostavno sam se odvikla.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: GAZIRANO PICE..
2.10.2011 17:40:49   
PoisonEve
Meni od treceg tromesecja samo po malo koka-kole spsava povracanja...user posted image Inace ne pijem

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: GAZIRANO PICE..
1.11.2011 16:55:03   
marica983
Da li se i mineralna voda ubraja u gazirano (pretpostavljam da da) da li nju smem posto mi je doktor rekao da i sokove izbegavam? Sta da pijem osim obicne vode?? user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: GAZIRANO PICE..
1.11.2011 19:00:46   
bea83
I mineralna voda spada u gazirano, ali nekad ne znam šta bih bez nje, jedino ona može da mi smanji gorušicu. Pijem je samo po gutalj,dva i to samo po potrebi. Sokove ne pijem, osim čašu koka kole (i to od drugog tromesečja) povremeno (otprilike jednom u dve,tri nedelje) i cedevite (svaki drugi,treći dan po čašu, ali isto tek od drugog tromesečja). Moj savet ti je samo vodu,vodu, vodu i to ako piješ flaširanu obavezno menjaj redovno

< Poruku je uredio bea83 -- 1.11.2011 19:02:14 >

(odgovor članu marica983)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: GAZIRANO PICE..
1.11.2011 19:06:29   
maslackic
meni je receno da ne pijem sveps jer sadrzi kinin koji dal izaziva kontrakcije ili izaziva porodjaj ne secam se ali kad sam bila u gradskoj ,bila je u sobi samnom devojka koja je presisala termin 7 dana,a pila je sveps,po njenim recima puno,ali je kada sam joj to rekla porucila od muza flasu jednu .. user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: GAZIRANO PICE..
1.11.2011 19:06:39   
Inica
Ja gazirano ne pijem goooodinama. Zbog astme mi je smetalo dok sam bila klinka, vremenom sam postala imuna na to.Ali opet- retko kad sam pila gazirano- mozda coca- colu.. Kiselu vodu ne volim, na pocetku trudnoce sam je uzela par puta jer mi je prijala, ali to je sve.. Sokove takodje ne pijem, samo obicnu vodu user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: GAZIRANO PICE..
1.11.2011 19:08:44   
bea83
Maslackic i moja kuma se nalivala švepsom (nije imala pojma da ne valja) celu trudnoću i prešišala termin za par danauser posted image
Al opet ja ga ne bih pila...i zbog kinina i zbog šećera

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: GAZIRANO PICE..
1.11.2011 19:10:34   
maslackic
ja pijem kokisku ,prija mi u meku ili posle pice...user posted image inace nisam zavisna,najvise pijem vodu,flasiranu...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: GAZIRANO PICE..
1.11.2011 22:09:35   
New Mom
Ja inače obožavam kolu (šta obožavam? Živim na njoj!), ali sada se ne ljubimo baš. Od kad su bile mučnine (tada nisam mogla ni da pomislim na nju) ne znam da li sam je pila dvaput. Ipak ima puno šećera, treba malo prikočiti.
U prošloj trudnoći je nisam pila do 3.tromesečja, dok mi dr nije skrenuo pažnju da je kofein miorelaksant i da može da mi pomogne što me bole mišići kako materica raste.
Nisam je pila oko 6 meseci još posle porođaja uopšte, a i posle umereno. U odnosu na to koliko znam.
Drugih gaziranih pića nisam ljubitelj, ponekad kokta ili šveps (mada sada zbog kinina ne).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: GAZIRANO PICE..
1.11.2011 22:14:16   
Vika
Retko pijem gazirane sokove i tada Pepsi Max, ali volim gaziranu mineralnu vodu

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: GAZIRANO PICE..
3.11.2011 9:04:54   
marica983
Od tih flaširanih voda (negaziranih) najbolja mi je Aqua viva, Rosu samo ponekad pijem. Uželela sam se mineralne vode, ponekad uzmem par gutljaja koka kole čisto da me prođe želja user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: GAZIRANO PICE..
5.11.2011 22:48:19   
Sesilija 83
ja u sustini samo pijem gaziraniu vodu i ponkad colu,ali od kad sam trudna nema sanse nista gazirano da pijem pa cak retko mogu i negazirani sok,samo vodu obicnu i caj... bedakuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marica983)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: GAZIRANO PICE..
8.11.2011 8:30:13   
jabukica
Ja gazirane sokove, i uopšte sokove nisam pila ni pre trudnoće, a nisu mi se tražili ni u trudnoći (jedno vreme sam pila puno cedevite, ali sam se zbog naglog gojenja nje odrekla). Mislim da je to nepotrebno unošenje šećera. Najzdravije je napraviti prirodan sok od voća, kad sam izmiksaš voće koje voliš, bez šećera i to pomešaš sa vodom, ako je jak sok npr. limun, narandža i to piti. Jedna varijanta koju sam ja ranije pravila jeste prirodni šveps tako što izmiksam grejpfrut, limun i kiselu vodu, bude ukusno, a još sadrži vitamine user posted image .

< Poruku je uredio jabukica -- 8.11.2011 8:31:18 >

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: GAZIRANO PICE..
2.12.2011 0:01:33   
crazymama
ja jutro pocnem cedjenom narandzom, obicno nacedim sok iz 2-3 vece narandze i popijem lekove uz njega... a od drugog tromesecja sam se primila na oranginu, ima ukus kao blago gazirana, manje slatka fanta... ona mi bas prija, mada se trudim da pazim i sa njom.
kiselu vodu pijem onako, kad mi se pije, a sto se obicne vode tice pijem samo flasiranu rosu ili prolom...
koka kolu volim da popijem samo posle neke pice ili dobrog rostilja, i to casu najvise, nisam neki ovisnik... i inace sokove ne volim puno.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: GAZIRANO PICE..
14.4.2012 12:01:24   
Bebilina
Ne pijem gazirano. Jedno vreme pre trudnoce mi je prijao domaci sok od zove sa mineralnom vodom, ali me je proslo.
U trudnoci voda, mleko i sveze cedjeni sokovi, smoodey-i isl je jedino sto konzumiram. Od nasih domacih jabuka i grozdja, a bez secera sam u jesen pravila sok (dodala i limun) i zamrzla. Sada to razredim vodom i popijem ponekad po casu dnevno.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: GAZIRANO PICE..
1.9.2012 15:43:40   
Skockica
Ja sam u 23. nedelji trudnoce i tek sam nedavno saznala da su gazirana pica stetna u trudnoci. Sva sreca te nisam nesto luda za kolom za koju sam cula da utice na izbacivanje kalcijuma i vitamina C koji su u trudnoci jako potrebni za razvoj bebe. Razlog tome je kofein koji sadrzi (a njega ima i u crnoj cokoladi). E sad sto se fante tice, ja nju vise volim ali i nju pijem retko, a kad bih znala da ima nekih stetnih efekata prestala bih uopste.

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: GAZIRANO PICE..
11.3.2013 18:25:22   
*Maki*
Meni su zabranili i gazirane sokove i sokove iz tetrapaka,radila sam vantelesnu i bas su insistirali da ih ne pijemo vec da cedimo sveze sokove:pomorandza,grejp,mandarina...ko šta voli

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here