|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Proliv kod beba
8.6.2015 21:49:09   
bubulence
Biogaia kapi je pila do pre 3 dana, sada pravimo malu pauzu a i ne pomaze joj, multilac baby isto pokusavam da joj dajem vec nekoliko dana ali bezuspesno. Nisam se setila sprica, pribacu sutra. Sta bih ja bez vas
user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Proliv kod beba
9.6.2015 0:12:32   
Rosita
Bubi, mom D biogaja je strasno smetala, kako i zasto ne znam, ali jeste user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Proliv kod beba
9.6.2015 11:22:23   
mika79

IZVORNA PORUKA: bubulence

miko ko je vas pedjatar?

Dr. Belomarkovic
Ja dajem Multilac baby, pokušala sam i da dam elektrolite od Ivančić i sinovi ali nije hteo.
Za sada hoče samo kuvani pirinač da jedeuser posted image






(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Proliv kod beba
9.6.2015 11:36:33   
Modessty
Nema tu nije hteo. Moraš nekako da mu daš. Probaj bolje sa Orosalom.
user posted image

Orosal 65 se priprema jednostavnim rastvaranjem sadržaja 1 kesice praška u 500 ml prokuvane i na sobnoj temperaturi ohlađene vode. Pripremljen rastvor upotrebljiv je 24 časa.
Daje se u malim porcijama (kašičicom ili na gutljaj iz flašice, odnosno šolje). Povraćanje nije prepreka za primenu Orosala 65 i obično prestaje tokom perioda rehidracije. Prema stepenu dehidracije, odojče i malo dete treba da uzima Orosal 65 u dozi od 50-100 ml/kg t.m. tokom 4-6 sati. U poslednja 2 sata rehidracije daje se voda, a odojčetu i majčino mleko u količini od 50 ml/kg telesne mase. Ukoliko stanje normalne hidracije nije uspostavljeno, postupak se ponavlja na 6 sati
po istom principu. Pošto je korigovano stanje dehidracije, primena Orosala 65 se nastavlja dozom održavanja: 10 ml/kg t.m. za svaku prolivastu stolicu. Paralelno sa fazom održavanja stanja hidracije, počinje i normalna ishrana deteta. Odojčetu mlađem od 3 meseca faza održavanja stanja nakon rehidracije se ne sprovodi Orosalom 65, nego vodom, čajem i majčinim mlekom, odnosno odgovarajućom mlečnom formulom.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Proliv kod beba
9.6.2015 17:39:12   
bubulence
miko bile smo kod njega u prosli ponedeljak, on je po meni najbolji pedijatar kod kog sam vodila decu. divan je!
ja sam javila mm da mi uzme orosal, mada mi se cini da je danas bila malo gusca stolica

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Proliv kod beba
9.6.2015 18:17:51   
mika79
Bubi i meni se čini da je on ok. mada se nismo viđali, hvala bogu samo na redovnim kontrolama. Mihajlu je bolje više ne povraća i nema proliv od jutros. Jede po malo kuvani pirinač krompir šargarepicu i govedinu. Samo da ga prođe.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Proliv kod beba
9.6.2015 23:47:49   
Jole84
Bubi, Miko kakva je situacija? user posted image
Ni M nikako nije htela taj Orosal, ja sam ga po savetu dr, stavljala u zaslađeni čaj od nane, nije htela ni elektrolite od Ivančić i sinovi, ali na kraju sam joj uvalila neki isto elektrolit sa ukusom banane, ne znam koji je proizvođač, mogu da pitam u apoteci ako vas bude zanimalo, znam kako izgleda kesica. To sam joj sipala u vodu i popila je bez problema, prijatnog je ukusa.
Ručkala je samo pirinač, krompir, šargarepu, keks sa čajem, supu sa hlebom. Ništa drugo...ali eto pomogla je ta "dijeta" i probiotik, mi smo uzimali Multilac.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Proliv kod beba
10.6.2015 0:02:04   
mati
Pa jer si probala Orosal, onda bi razumela sto dete nece.user posted image Ja u zivotu nista groznije nisam probala, a uzeo mi mm dok sam dojila Mitu. Jao, i sad kad vidim kesicu u lekovima ja se najezim.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Proliv kod beba
10.6.2015 10:58:06   
mika79
Jole user posted image ja mislim da je prošlo više ne povraća i nema proliv, jedino što po savetu doktora hranu dajem po malo, tako da se non stop hranimo ali i to će proći, samo kad više nema proliva i povraćanja.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Proliv kod beba
10.6.2015 17:59:57   
moja ciklama
Mojoj je pomoglo Smecta.

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Proliv kod beba
10.6.2015 21:30:52   
degu
miko samo kad je bolje user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Proliv kod beba
5.7.2015 20:35:06   
dijana1*
Kosta ceo dan ima proliv i boli ga stomak. Stavila sam ga na dijetu idala probiotik.
Zanima me jel sme da pije mleko pred spavanje? Pije Nestle 4.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Proliv kod beba
5.7.2015 20:47:22   
emicaa
Dijana svaki put kad je T imala proliv davala sam joj mlijeko,nije zbog njega bilo gore.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Proliv kod beba
5.7.2015 20:58:36   
veselicaa
Dijana mislim da to adaptirano mleko sme,ne sme ovo kravlje kao ni mlecni proizvodi.Brzo ozdravite user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Proliv kod beba
5.7.2015 21:17:21   
doktorkakristal
DIJO i ja mislim da moze bez problema

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Proliv kod beba
5.7.2015 22:37:27   
dijana1*
Skuvala mu pirinac i jedva pojeo dve male kasicice.
Ponovo se drzao za stomak i plakao i posle toga 2 puta proliv. Sada izmerim temp 38.1
Nisam se usudila da mu dam mleko. Plasim se da ne bude jos goreuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Proliv kod beba
5.7.2015 22:40:47   
veselicaa
Uh bre Dijana,dusa mala user posted image Jel si mu dala neki lek?

< Poruku je uredio veselica -- 5.7.2015 22:41:10 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Proliv kod beba
5.7.2015 22:45:27   
vikiveki
Dijo,zar mu probiotik ništa nije pomogao? Koji Probiotik si mu dala ? običan ili Probiotik Forte?

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Proliv kod beba
5.7.2015 22:47:25   
dijana1*
Popio je probiotik i stavila sam cepic oko pola 8 ali nakon par min je imao proliv tako da verujem da nije delovao. Sada je imao 38.1 i stavila sam cepic da moze da spava jer njemu jako brzo skace temp. Inace takvu temp ne skidam.
I sada se hladi voda da mu napravim rehidran pa da pije u toku noci plus stroga dijeta.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Proliv kod beba
5.7.2015 22:48:22   
dijana1*
Imam i forte i obicni. Dala sam obicni. Koji je bolji? I ne znam koliko sme dnevno?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Proliv kod beba
5.7.2015 22:49:10   
veselicaa
Pa dobro probiotik ce pomoci kao i rehidran,nemoj da brines procice desava se cesto proliv kada su ovako visoke temperature.Da ti nije bio dugo na suncu danas?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Proliv kod beba
5.7.2015 22:49:55   
veselicaa
Probiotik samo jednom dnevno.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Proliv kod beba
5.7.2015 22:54:23   
dijana1*
Veselice sinoc smo dosli sa mora. On je u ptu prduckao i bio vruc ali sam bila ubedjena da mu je vruce u kolima. Danas je imao oko 7 puta proliv i nista nije jeo. Drzi se za stomak i place. Tacno ga boli. Dusa moja mala, bas mi ga zaouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Proliv kod beba
5.7.2015 22:54:34   
vikiveki
Ja sam mojima nekoliko puta davala običan probiotik ali im nije pomoglo,i otišla kod dr. i ona mi rekla da je taj običan probiotik slab,i da dajem Forte iako je on za odrasle.Tako da sam ja rizikovala dala detetu i prestao proliv,mada me uvek strah ali kada mi je dr. rekla onda šta ću

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Proliv kod beba
5.7.2015 22:57:04   
vikiveki
Sada sam se setila ,dr. mi rekla da tako kada imaju prolive ili povraćanje da probam da im dam samo po malo Koka Kole,valjda da podstakne rad creva

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here