|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zimnica
13.9.2014 21:21:44   
Mala Elena
Super,user posted image pa meni bas ne treba toliko, ali samo mogu smanjiti kolicinu...mogla bih dodati limetu ili pomorandzu..a koliko gust sirup ispadne , otprilike koliko ga treba sipati u casu 2dcl ?

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Zimnica
13.9.2014 21:49:22   
Misha i Ljisha
ijuuu super recept user posted image al mlogo mi secera, mozda probam

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Zimnica
13.9.2014 22:06:47   
Mala Elena
Aj platimo limun po pola? user posted image 300+ dinara, oci mi ispadaju kad vidim... mm kaze: Pa sta si ocekivala , bas sad nasla da kupujes limun? !
Hahaha, pa kad cu nego sad, septembar je za zimnicu .Da imam visnje , ja bih najradije taj sok smuckala . Ljiso , sme li se bebi davati zamrznuto voce iz zamrzivaca na zimu?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Zimnica
13.9.2014 22:11:01   
Misha i Ljisha
da da ja sve zamrzla, kajsije, breskve, visnje, sljive i td. Sve smo na zimu jeli dok nije napunila godinu i onda smo tek krenuli sa citrusima, a i to retko jer nasa dr preporucuje voce sa nasih podrucja

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Zimnica
13.9.2014 22:16:10   
17 joka
ja sam ostavila u zamrzivac sljive, visnje, maline.

danas sam pekla papriku za ajvar i za zamrzivac

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Zimnica
13.9.2014 22:18:16   
Misha i Ljisha
ja sam vec pekla papriku ima cini mi se vec dve nedelje. Sutra pecem novu turu, bas je sazrela za dve nedelje i jako je lepa. Paradajzaru stavili u tursiju a baburu smo stavili u zamrzivac za punjenje i imam jooooooooooooooooos da se naberem posteno paprike.Kaze mama pola zamrzivaca nam je paprikauser posted image . Bice preko zime ako nema sta da se jede vala jesce se paprika

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Zimnica
13.9.2014 22:18:29   
Sanjica26 RR
Dodje mi da i limun zamrzavam kao je bezobrazno skupo.
Ove barene paprike sa senfom su njami, njami.
Nego, nema nam Lu. user posted image I ona je bila glavna u spremanju zimnice.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Zimnica
13.9.2014 22:22:17   
Misha i Ljisha
mame ja jos nisam izvadila cveklu iz baste, treba mi neki dobar recept. Neko mi je negde spomenuo da je tako sa sve korom pece u rerni pa onda stavlja u tegle i preliva. Ajte ako znate da mi napisete. To cu naredne nedelje. Kazu tako u rerni se "skuva" cvekla u svom soku i ne gubi na kvalitetu

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Zimnica
14.9.2014 12:10:24   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ijuuu super recept user posted image al mlogo mi secera, mozda probam

Nije mnogo secera mozes ti slobodno i manje.ali sto vsie secera to je gusci sok.U originalnom receptu ide 5 kg secera ali meni to bilo previseuser posted image Probaj slobodno da napravis ja godinama tako pravim limunadu

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Zimnica
14.9.2014 12:11:50   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Super,user posted image pa meni bas ne treba toliko, ali samo mogu smanjiti kolicinu...mogla bih dodati limetu ili pomorandzu..a koliko gust sirup ispadne , otprilike koliko ga treba sipati u casu 2dcl ?

Mozes sa polovinom sastojaka,a sto se tice rastvaranja u casi od 2 dcl ide pola pola.(pola vode pola soka)

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Zimnica
14.9.2014 12:20:02   
Mala Elena
Veselice , hvala na informaciji...
Ljiso , ja ostavila kajsije, tikvicu i sargarepu , borovnicu domacu , sticice mi i maline cekam sveki da posalje , uzimaju tamo od nekog coveka iz okoline Kosjerica ...
Imam i tresnje , a stavicu i sljive kupovne ovih dana. Nikako da odem na pijac ...user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Zimnica
14.9.2014 14:06:25   
Anoniman
ja sam pravila samo sok od borovnica, mnogo dobar recept, a sveki ce sve ostalo, posto ja od zminice bas nista ne jedem...

(odgovor članu Mala Elena)
  Direktna veza do poruke: 637
   RE: Zimnica
14.9.2014 14:09:24   
branki*
ja nista jos..prve jeseni smo sami u stanu..samo cu tursiju da stavim kisele krastavce i mozda neku teglu dzema...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Zimnica
14.9.2014 14:48:07   
veselicaa
Ja zimnicu stavljam ali ne zamrzavam mnogo voca jer imamo svinjsko meso,pilice,curke i ne bi nam ni stalo sve u zamrzivac.Zamrzavam samo grasak,boraniju,sargarepu,persun,visnje,borovnice i jos poneko voce ako se nadje.A i tokom zime imamo domace jabuke i kruske,a i kupujem juzno voce jer ga leti ne konzumiramo zbog domaceg u basti.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Zimnica
14.9.2014 14:55:11   
serpica
Ja sam juce napravila brzi ajvar a upravo stavljam tursiju,sve ostalo sprema svekrva pa salje.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Zimnica
23.9.2014 21:38:16   
nata11
Situacija je sledeca: napravila sma peglane paprike koje su stajale 24h da ispuste tecnost, stavila u tegle, nalila tecnoscu ali te tecnosti nije bilo dovoljno. Da li ce one ispustiti jos ili moram da dolijem da se ne bi pokvarile. I cime da dolijem?

_____________________________





(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Zimnica
24.9.2014 0:38:07   
mati
Mi se za zimnicu jos uvek "grebemo". Jedino sto stavljmo jeste tursija, tj mm je stavlja ja samo idem u kupovinu da mu pravim drustvo...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Zimnica
24.9.2014 0:40:25   
Žapkić
Ove god. ne ostavljam ništa. Mama je rekla da će sve ona da spremi za Tinu i mene. I-veliko joj hvala na tome. U haosu u kom sam-samo mi još fali bahtanje oko zimnice.user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Zimnica
24.9.2014 1:00:32   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: serpica

Ja sam juce napravila brzi ajvar a upravo stavljam tursiju,sve ostalo sprema svekrva pa salje.user posted image

Sta je brzi ajvaruser posted image ..


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Zimnica
24.9.2014 6:51:10   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

mame ja jos nisam izvadila cveklu iz baste, treba mi neki dobar recept. Neko mi je negde spomenuo da je tako sa sve korom pece u rerni pa onda stavlja u tegle i preliva. Ajte ako znate da mi napisete. To cu naredne nedelje. Kazu tako u rerni se "skuva" cvekla u svom soku i ne gubi na kvalitetu


Ja sam se samocitirala posto mi niko nije odgovorio. Hjate mame nekako vam vise verujem nego da trazim po internetu recept. Ako mi napisete i jos kazete da ste probale tako onda sam mirna ovako se samo pitam kako li ce biti

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Zimnica
24.9.2014 7:10:05   
anita
Sto se tice zimnice ja ove godine nista nisam spremala niti cu. Svu zimnicu ce pripremiti moja i njegova mama user posted image .

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Zimnica
26.9.2014 23:42:50   
Štetica
Ljiso ja tek sad ovo videh za cveklu. Ja je skuvam ,ocistim i krupno isecem. Dodam so i sirce,da bude i preslano i prekiselo,bukvalno da nemoze da se jede u tom momentu,spakujem u tegle,nalijem sa tim sircetom i pasterizujem. Kad otvorim teglu ako mi je slano-kiselo isperem hladnom vodom i sastavim po ukusu. Inace ovako ostavljena cvekla moze da stoji 3 god da se uopste nepromeni.

< Poruku je uredio Štetica -- 26.9.2014 23:44:23 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Zimnica
27.9.2014 11:41:05   
bubulence
meni uglavnom mama stavlja zimnicu a ja sam ove godine stavila samo feferone sa lukom za mm...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Zimnica
29.9.2014 13:27:42   
Mala Elena
Moja sveki stavlja kornisone, pravi ajvar, poslace mi cveklu ( pa cu pokusati da ostavim u tegle, prvi put u zivotu user posted image ) , dzema imam jos od prosle godine od moje majke...tursije ne jedemo .
Htela sam da pitam po koliko se moze kupiti crvena silja paprika, ona mesnata za pecenje? Na pijacama u Beogradu , zna li neko? Ispred nase zgrade se prodaje po110 din user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Zimnica
29.9.2014 13:36:35   
Bibilib
Ovo je da covek ne poveruje kornisoni 70-80 din na pijacu i jedva se nalaze a prosle godine sam uzimala po 30 din...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Originalne ideje za Uskršnji ručak !
Svi volimo momente kada je čitava porodica na okupu, kada su ljudi oko nas nasmejani i zadovoljni.
Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here