|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Vaganje" beba na UZ
14.5.2013 19:29:15   
janabons
IZVORNA PORUKA: lanatea

Ja sam juce isla na UZ i 33+4 beba teska 2000g kaze kasni 7 dana,bas sam se uplasila. A na pocetku trudnoce je isto kasnila nekih 5,6 dana ali se to izjednacilo,a sada opet. Dali neka od vas ima iskustva sa tim?user posted image user posted image

Ne brini, evo moj slucaj 35+6 2350g, kasni 8 dana, a prosle nedelje bila kod druge, ona kaze da je kasnila 12 dana i teska 2000g. Ja se tad odsekla ziva, danas mi moj dr zvanicno potvrdio, kasni 8 dana 2350,ali to nije nista zabrinjavajuce, svaka beba ima svoj tempo,a moguce i da ce biti sitnija.U svakom slucaju, sva odstupanja do dve nedelje se tolerisu, preko toga se ide na dodatna ispitivanjauser posted image
A evo vidis i dva uz daju razlicite informacije

< Poruku je uredio janabons -- 14.5.2013 19:31:02 >


_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu lanatea)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.7.2013 4:47:10   
dijana1*
16 +5 , 220 g i dr. kaze da beba napreduje nedelju dana.
U 6 -toj i 12-toj nedelji je bilo uredu, tj. beba je odgovarala nedelji i za kratak period je napredna nedelju dana.
Posto sam isti problem imala u prvoj trudnoci moram dobro da vodim racuna sta jedem.

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.7.2013 9:41:01   
minnica
meni su i ovog puta žestoko omanuli u prognozama o težini bebe. dan pred porođaj su mi rekli 3500g, a on se rodio sa 3880g, ali ok, ionako sam morala na cr.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.7.2013 9:44:10   
dijana1*
Da li je neko u 17-oj nedelji bio na UZ i znate li mere bebe?
Aaaaaa pojede me ova jedna nedelja sto napredujeuser posted image

Serpice kada su tebi prvi put videli, u kojoj nedelji da ti je beba naprednija?

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 12.7.2013 9:45:18 >

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.7.2013 11:00:42   
serpica
Dijana meni je od neke 12 nedelje beba bila naprednija dve nedelje,evo sad cu da pogledam nalaze pa ti pisem,mada mislim da je bolje da napreduje nego da kasni,a kasnije ce sigurno da bude sve ok. samo da nadjem nalaze i javljam ti.
Evo nasla sam:
Kad sam bila 16+5 beba je odgovarala za 18+0 evo ti i dimenzije:
HC 149mm
BPD 41mm
AC 125mm
FL 27mm
TCD 18mm
mislim da je tezina bebe bila oko 500gr to mi ne pise na izvestaju ali vraticu se u martovsku temu tamo sam pisala,jer tezinu bebe mi dr kaze ne pise na izvestaju jer to skoro nikad ne bude tacno.

< Poruku je uredio serpica -- 12.7.2013 11:07:40 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.7.2013 11:08:52   
bea83
dijana, kad dodjem kući pisaću ti mere, mada meni je beba od početka bila skoro 3 nedelje veća

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.7.2013 11:17:50   
serpica
Dijana greska beba je u 17 nedelji bila teska 230gr sad sam nasla a oko 500 gr je bila nakon skoro 3 nedelje. Eto,ne brini sad znas da mi beba zuri skoro 5 nedelja,mislim da ni uz ne moze bas tacno da proceni velicinu bebe.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.7.2013 11:25:53   
dada951
Secam se da mi je prvo dete u 21.n bio tezak 500 g, to je nalaz sa ekspertskog UZ, i uvek je bio napredan za po 7 do 10 dana. Rodio se prirodno sa 4250 g Ova druga beba isto, od samog starta od 12. n je krupnija za nekih nedelju dana pa se plasim da ce kad se rodi biti ko prvo dete. Mislim nije problem beba, nego tezak porodjaj koji sam prvi put imala.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.7.2013 12:08:19   
dijana1*
Kod mene 16+5

BPD 42,29
HC 141,01
AC 105,94
F 30,84
HL 22,9
Vp 6,06
NF 1,75

Trudicu se u svakom momentu da jedem zdravo, mericu secer dva sata posle jela i videcu kako beba napreduje.
Ne bih volela da mi se desi kao prvi put.

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: "Vaganje" beba na UZ
3.8.2013 19:38:30   
buba.marica
Celu trudnocu su mi govorili da mi je bebac veliki, pa su prognozirali bebca teskog preko 4kg itd itd... Dan porodjaja su merili bebca u zvukom i rekli da je tezak skoro 3500 . Porodila sam se tog dana i rodila malenog od 2900 ... toliko o vaganju :))))

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: "Vaganje" beba na UZ
31.8.2013 11:36:46   
Olga75
IZVORNA PORUKA: sara111

Cao svima,ja sam novi clan,ovo mi je prva trudnoca,trenutno sam u Italii,pa je ovdje i vodim.Bila sam na zadnjem UZ prije dvije nedjelje,i tada sam bila u 22.sedmici trudnoce.Doktor mi jr rekao da je beba malo sitnija,i da imam zadebljanje posteljice,trebam ga nazvati sl.sedmice da me opet naruci na UZ pa da vidi koliko je beba narasla. Rekao je da je moguce da je beba manja zbog tog zadebljanja,pa da li je neko imao slicno iskustvo?? Po njegovom ,beba je velicine kao u 20.sedmici,dobro se razvija,samo je malo manja...sincic je :) .hvala unaprijed user posted image .



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: "Vaganje" beba na UZ
31.8.2013 11:55:57   
Dani.kv
Meni su bebice nekad par dana napred, pa budu par dana nazad pa opet stignu i prestignu UZ. Kapiram da to zavisi i od ishrane. Jel moze da mi neko kaze dal je bitna zdrava ishrana ili uopste unosenje hrane? Cula sam da su bebe naprednije od unosenja secera i da to nije bas zdravo

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: "Vaganje" beba na UZ
31.8.2013 12:02:50   
Janncica
Nisu naprednije ako jedes slatko puno...Nego,one zenama koje dobiju trudnicki dijabetes uglavnom budu vece bebe zbog tog secera u krvi.

Meni je prva beba od starta kasnila 2 nedelje od uz(kasnija ovulacija),a pred kraj je kasnila jos 2 nedelje,zbog moje preeklamsije. Rodila se sa 2450g,ali je to brzo nadoknadila.
Nemoj da se nerviras zbog toga,. Ti tu ne mozes nista da ucinis...Samo ces cesce da ides na uz,doktor da prati razvoj bebe i bice to sve ok.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: "Vaganje" beba na UZ
31.8.2013 12:12:31   
Janncica
Moram jos nesto da dodam user posted image U drugoj trudnoci,doktorka mi je rekla da beba kasni nedelju dana,nesto pred kraj i da jedem malo kaloricnijuhranu(jaja,slanina,meso). Na sledecem je bilo kao sve ok... user posted image E sad,ona ga je izmerila da ima 3200g,a rodio se sa 3650g.
Najbitnija je zdrava,uravnotezena ishrana.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: "Vaganje" beba na UZ
31.8.2013 12:16:47   
Dani.kv
Sad mi je lakse kad znam da i do dve nedelje nije strasno

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: "Vaganje" beba na UZ
31.8.2013 12:18:09   
pandina

IZVORNA PORUKA: Dani.kv

Meni su bebice nekad par dana napred, pa budu par dana nazad pa opet stignu i prestignu UZ. Kapiram da to zavisi i od ishrane. Jel moze da mi neko kaze dal je bitna zdrava ishrana ili uopste unosenje hrane? Cula sam da su bebe naprednije od unosenja secera i da to nije bas zdravo


Mislim da unosenje secera (NEUMERENO) moze vise da steti bebi. Majke sa povisenim secerom u trudnoci cesto radjaju teze bebe.
Ja, koja inace obozavam secere, u trudnoci sam ih prilicno zaobilazila (nisu mi se nesto ni trazili), ali sam se jako trudila da se hranim zdravo, zbog svoje lose krvne slike. Beba je na svakom vaganju na UZ bila u granicama koje odgovaraju sedmicama trudnoce, ni manje ni vise. Dan termina porodjaja na UZ su procenili oko 3900, a porodila sam se 4 dana posle toga i rodila bebu od 4350 g!!! 56 cm!!! Dakle, samo se trudi da se hranis zdravo i budi opustena.

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: "Vaganje" beba na UZ
4.9.2013 21:06:32   
mamica 91
Ja sam u trudnoci jela isto kao i pre trudnoce, nista puno obilnije samo malo vise voca nego inace, a sitnije sam gradje...dobila sam 11kg, 65kg imala u radjaoni..beba je 3 dana pre porodjaja izmerena 3890 a rodila se sa 4100 i 56cm nisu puno pogresili.. usput nisam uopste popucala i nisu me sekli, sto je iznenadilo i doktore a prvo mi je dete.. i sada je krupnija od vrsnjaka.. ima 18meseci i 15.5kguser posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: "Vaganje" beba na UZ
15.9.2013 16:16:25   
mia88
Drage moje, potrebno mi je da cujem vase misljenje o mom problemu jer cu poludeti, imam utisak da sam sama u svemu ovome i da ovo samo meni moze da se desava :( Dabl test je bio odlican, tako da me dr nije slala dalje na tripl, imam 25g, suprug i ja smo zdravi i niko u familiji nema nikakvih anomalija.oboje smo poprilicno visoki, a mojoj bebi od sedmog meseca je poceo da kasni femur (butna kost)za jednu nedelju, da bi se sada to kasnjenje povecalo na 2 nedelje, ujedno kasni i humerus (nadlaktica) ali nesto manje od femura.najnapredniji je Ac tj. stomak, on cak zuri za jednu nedelju, samo je glava tu negde u proseku. Ultrazvuk sam ponovila na 4d aparatu, mere se malo razlikuju tj prihvatljivije su ali opet postoji kasnjenje, svi su me pitali da li mi je muz nizak i da li je dabl test bio u redu, ta pitanja me preseku, dakle postoji sumnja da je neka anomalija, odnosno down a mislim da psihicki to ne bih mogla da podnesem, ocajna sam, ulazim u 9, celu trudnocu nisam bila ni upola zabrinuta kao sad, kad treba da mislim na milion drugih stvari ja razmisljam samo sta ce da mi saopste kad se beba rodi umesto da razmisljam o porodjaju i kako ga izgurati :(

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: "Vaganje" beba na UZ
15.9.2013 20:40:16   
Rosita
Mia, ja sam zaboravila tacno koja i kakva kasnjenja su bila, ima na ovoj temi. Nemoj da se nerviras, ja verujem da ce to biti dobro, mnoge od nas su nesto slicno prolazile i rodile zdravu decu. Kad je kasna trudnoca ne moze se to dobro ni izmeriti. Uprkos tim pitanjima, ja verujem da su ti i dr rekli da ne brines. Srecno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mia88)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: "Vaganje" beba na UZ
25.9.2013 17:56:36   
mati
Juce sam bila na kontroli u GAK... Dr kaze da je beba velika, da ima vec oko 2500, i da odgovara za 34+6, a po terminu sam 33+1.
E sad ono sto meni nije jasno jeste to sto sam ja prosle nedelje bila kod dr koja mi vodi bolovanje i po UZ se svve slagalo, a vec nedelju dana kasnije ispada da zuri dve nedelje...
Inace u poslednjih mesec dana mi pricaju kako mi je stomak veliki kao po terminskoj trudnoci...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: "Vaganje" beba na UZ
25.9.2013 19:04:58   
viking
Mati, možda je beba malo napredovala a ultrazvukovi su im različiti pa sve to u zbiru daje toliku razliku?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.9.2013 12:08:40   
mati
Vik, UZ kod moje "izabrane" dr je kao iz proslog veka, prve generacije, nema ni vaginalnu sondu...user posted image Ali ja se nekako nisam uplasila, i da je velika beba , sta sad, neka je ziva i zdrava. A uvek postoji tolerancija za dve nedelje, tako da ja verujem da je ipak greska... I iz svih prethodno pisanih primera se vidi koliko grese i naplase zene... Mata je bio 3750 pa smo super prosli oboje, malo dok je prosla glava, al dobro...user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.9.2013 15:09:26   
bea83
Ja sam prošla pakao sa tim premeravanjem bebe, svakakva ispitivanja, beba je išla unapred 2-3 nedelje skoro od samog početka. Epilog priče - rodio se tačno tri nedelje ranije sa 3250g koliko su ga i procenili par dana pre toga. Inače, kažu da sam dočekala termin da bi bio oko 4500kg

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.9.2013 15:50:17   
Biserce
Mia, mene su tako u prethodnoj trudnoci naplasili i slali u kg u 8 mesecu, isto je kasnila butna kost a kao glava bila velika. I u kg su videli kasnjenje. Isto sam preplakala i cimala se do kraja i na kraju rodila najlepseg decaka na planeti. Pa nisu svima noge i ruke iste duzine, glava hstog obima...svi smo razliciti.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: "Vaganje" beba na UZ
28.9.2013 12:42:36   
srna001
Za O su mi rekli na dan porođaja da će imati oko 4kg rodio se sa 3150g
za Z su mi rekli preko 4kg rodila se sa 3550g a sad ćemo videti.Definitivno ne mogu precizno da kažu i odmere.

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here