|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.5.2012 20:03:30   
cockic
soni posto sam sa sinom kad sam bila trudna isla na svakih 6 nedela privatno
kod dr imam onaj isecak snimka on je sa 31n2d bio tezak 1800 kguser posted image

a  rodjen je sa 3500 tako da je tvoja bekana teska kao po knjizi kako meni rece
moja druser posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.5.2012 23:44:58   
Bebilina
Ja sam na ekspertskom pitala sonografkinju (zena koja se 3god skolovala na faxu za svoje zanimanje) zasto ne predvidjaju tezinu i ona je rekla da to cak i sa najnovijim masinama nema smisla jer su greske toliko velike da vrednosti nemaju nikakvog znacaja. Masina ima program koji na osnovu vrednosti sa ekspertskog (femur, obim glave, stomaka itd) moze dati neku jako nepreciznu vrednost koja se sa vremenom najcesce samo udaljava od stvarne.
Ovde se za odredjivanje velicine koristi daleko bazicnija ali, verovali ili ne, tacnija metoda. Prvo se stomak meri od pubicne kosti do fundusa u lezecem polozaju, a onda se beba opipava da se utvrdi koliko tog prostora zauzima. Postoje referentne vrednosti za stomak a potreban je dobar strucnjak sa iskustvom za opipavanje. Nazalost citala sam nedavno da se ova metoda sa sve vecim koriscenjem moderne tehnologije u mnogim zemljama zanemaruje i odumire... Ja joj licno vise verujem jer mi je babica 4dana pre porodjaja skoro u gram pogodila tezinu bebe na rodjenju user posted image
E ako babica posumnja na problem u velicini poslace vas na novi ekspertski gde ce se opet sve i dva meriti, koliko je to moguce zbog polozaja i velicine bebe. Ako ce savetovati raniji porodjaj ili carski ovakav pregled je obavezan uz jos jedan rucni od strane obstetricara koji je lekar specijalizovan za vodjenje trudnoca.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.5.2012 23:50:35   
Bebilina
Soni nisam razumela da li ti brines zbog tezine ili samo naglas razmisljas. user posted image Ako se secas stavljala sam jednom u trecem prosecne procenjene vrednosti po nedeljama. Sa punih 31 je to 1700gr, sa 32 je 1930gr. Tako da sa 31+4/5 je vasa tezina apsolutno normalna i nema mesta brizi user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: "Vaganje" beba na UZ
13.5.2012 1:36:20   
vukosava
Bebilina, i ovde kod mene (SAD) mere tom metodom, Mere pupak od pubicne kosti i pipaju rukama.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: "Vaganje" beba na UZ
13.5.2012 2:23:38   
Sanchy
U 31+4 beba je imala 2100gr.,te noci sam zavrsila na hitnoj zbog krvarenja nekog i dezurna mi je izmerila 2100,istog dana sam otisla kod mog dr koji je izmerio istu tezinu,tako da jedan mozee da pogresi ali dvoje?!inace cula sam da ako je majka bila krupna beba da ce i njena beba biti takva....ja sam imala 4050 gr....

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: "Vaganje" beba na UZ
13.5.2012 2:38:51   
vukosava
Sigurno. Ili tata.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: "Vaganje" beba na UZ
13.5.2012 9:03:33   
isidora88
mateja je nekih 3,4 dana pred porodjaj procenjen na 3850,rodjen je sa 4070g,ja sam imala 3500 a mm jedva 2 kile kad se rodio tako da ne mora da znaci da ce beba biti kao roditelji.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: "Vaganje" beba na UZ
13.5.2012 10:01:06   
Maslacak15
Moguce je da proceni pogresno vise njih. Kao sto rekoh mog decaka su do 30 te nedelje svi proglasavali za izuzettno krupnog. Na ekspertnom u 22 oj nedelji je bio na 93 percentila, ili ti 92% beba u tom stadiujumu bilo je manje od njega. To je ovde daje isto kao info, mere se plotiraju na skalu. I kod moje doktorke je bio izuzetno veliki. A onda je procena krenula da se smanjuje u relativnom smsilu. 17 og novembra, tacno 4 nedelje pred porodjaj bolnica je sacovala, na velikom najmodernijem ultrazvuku (ekran 106 cm) da beba ima 2 800, ili na 70 ak percentila, velika ali nista posebno znaci za 3 500- 3800. 5 decembra je moja doktorka procenila na 3 450, opet znaci procena u skladu sa konacnom tezinom izmedju 3 500 i 3800. Umalo su me pokolebali u mojoj odluci da idem na planirani carski.
Srecom ipak sam se odlucila za prvobitni plan. Kao sto rekoh 4345g. Ne znam zasto i kako je ultrazvuk poceo da gresi, da li zbog polozaja bebe u karlici, plodove vode, ali je cinjenica da su krenuli sistematski da podcenjuju bebinu velicinu, vise njih a ne jedan lekar. Zakljucak, ultrazvuk moze da bude ok, ali moze i debelo da omane.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: "Vaganje" beba na UZ
13.5.2012 10:13:37   
Figaro88
Ja cesto cujem da su pogresili u proceni.Andrea je od pocetka imala manju kilazu od proseka,na kraju su mi govorili kako zaostaje neke 2-3 nedelje.Meni kad je mm rekao na pocetku trudnoce da je rodjen sa skoro 5kg umalo se nisam srusila,ali ima tu jos mnogo toga sto utice,kod mene je to bila hipertenzija,mojoj snajci trudnicki dijabetes isl.....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: "Vaganje" beba na UZ
13.5.2012 14:03:09   
Bebilina
IZVORNA PORUKA: vukosava

Bebilina, i ovde kod mene (SAD) mere tom metodom, Mere pupak od pubicne kosti i pipaju rukama.

E to mi je drago da cujem Vukosava user posted image

Ja sam skoro citala da tezina mame na rodjenju moze da ima uticaja, a tate ne. Meni odgovara posto sam ja bila 3950gr, a mm oko 4.5kg...
Ali da budemo izuzetak evo prva nam je beba rodjena sa 3.5kg u terminu, deca mog brata su takodje bila sitnija od mame i tate. Mislim da se to danas menja posto postoje razlike u ishrani (vitamini i kalcijum), vremenu provedenom na suncu (vitamin D) itd. Od svega toga zavisi i velicina bebe...

< Poruku je uredio Bebilina -- 13.5.2012 14:04:52 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: "Vaganje" beba na UZ
13.5.2012 14:10:15   
vukosava
Mada ja bih volela da su mi bebu merili na UZ. Nisu primetili da nosim dete od 4490 g i 56.5 cm. Probavala sam 2 dana i na kraju je bio hitan CR.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: "Vaganje" beba na UZ
16.5.2012 16:01:00   
Bebilina
Cudno je to Vuko, ovde nisam cula da se tako sta desilo... user posted image Ovde i iz predostroznosti posalju na taj dodatni uz pred kraj (growth scan), ako i malo posumnjaju... Ne znam kako im je kod tebe promaklo.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: "Vaganje" beba na UZ
20.5.2012 17:56:36   
Nestrpljivaa
Evo i ja da se ubacim u temu,meni je u 38n beba bila 3.600 pri tom da dr nije sigurna ona misli da je jos teza.A ako UZ ide +-400 gr moje dete ima da bude ogromno a ni ja ni mm nismo bili toliki na porodjaju.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: "Vaganje" beba na UZ
20.5.2012 18:00:30   
MicinaMama
Ovde u FR smatraju i bebu od 3500g krupnom bebom a i duzina 53 im je masalaaaa.....mozes zamisliti onda ovu FR decu radjaju se kao pivske flaseuser posted image .Samo yugoslovenke i arapkinje radaju golemu decuuser posted image

(odgovor članu Nestrpljivaa)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: "Vaganje" beba na UZ
20.5.2012 20:35:42   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Bebilina

Ja sam skoro citala da tezina mame na rodjenju moze da ima uticaja, a tate ne.

Ja sam imala 3180g, mm 3600, a naša deca 4250 i 4260g. Tako da...
Već sam pisala da su KL ocenili u 39.nedelji na 3200 (+-400), i eto skoro kg omašili. A Kolju su u 36. cenili 3500g (i da ne bi trebalo da bude teži od 3800g ako dođe do termina).
Bitno je znati da UZ meri kosti i da se ne može znati koliko masnog tkiva ima beba, pa samim tim koliko je tačno velika.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: "Vaganje" beba na UZ
20.5.2012 21:03:58   
Bebilina
Nama je doca sa 29+1 procenio tezinu na 1650gr.
Krivulje koje ja imam su sa mm-ovog genetskog podrucja i prosek za tu nedelju je 1250gr, 1650 je vec za 31.5-32. Krivulje za Srbiju nemam, ali ako kazu da mamina genetika vise utice na tezinu bebe onda bi verovatno njih trebalo da gledam...
Ali nebitno je, i ova vrednost je pogadjanje i do kraja trudnoce ko zna koliko cemo brzo rasti. Samo da smo zdravi i pravi, ostalo je manje vazno user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: "Vaganje" beba na UZ
20.5.2012 21:09:25   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: New Mom
Bitno je znati da UZ meri kosti i da se ne može znati koliko masnog tkiva ima beba, pa samim tim koliko je tačno velika.

Ako je suditi po 4D onda nam masnog tkiva ne nedostaje user posted image Obrascici ko bomboncici, a bogami i stomacic, butkice, guza... user posted image Meni je za to 4D radjen kasnije- 28+ned pun pogodak! Mnogo su mi medene slicice!

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: "Vaganje" beba na UZ
20.5.2012 21:35:11   
Sanchy
Nakon sto sam sve procitala sto ste pisale zakljucila sam da nikakvog pravila nema i da su sve procene samo to,procene i nista visee.....

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: "Vaganje" beba na UZ
20.5.2012 22:29:34   
Bebilina
Sanchy pa to sve zene jos od prve strane pisu user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: "Vaganje" beba na UZ
20.5.2012 22:35:48   
Sanchy
Ha ha:) znam...ali to mi onda nista ne znaci,pa jel tako?ja samo da zakljucim:)

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: "Vaganje" beba na UZ
20.5.2012 22:47:21   
Bebilina
Pa ne znaci, sve je lutrija. Cekas pa vidis, nema zasigurnog nacina da se zna user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.5.2012 10:50:24   
ishler
Meni nisu dobro procenili a gledali su svakih par dana,posto sam lezala u bolnici,predpostavka je bila da ce beba imati ispod 2500g a rodila se sa 3000g,a bilo je kod nekih trudnica i jos vecih odstupanja.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.6.2012 13:46:32   
tijatija
Juce sam bila kod dr. 15 -ta nedelja 131gr, moze te mi reci vase bebice kolike su bile ako znate u ovoj nedelji

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.6.2012 13:52:38   
Bebilina
Tijatija rano ti je za gledanje tezine, al vasa je recimo prosek za 16-17ned. Ima vremena, tek od 20-ak ned se primecuje bolje da li je krupnija beba user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.6.2012 14:44:12   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Bebilina

Cudno je to Vuko, ovde nisam cula da se tako sta desilo... user posted image Ovde i iz predostroznosti posalju na taj dodatni uz pred kraj (growth scan), ako i malo posumnjaju... Ne znam kako im je kod tebe promaklo.


Ma i ja se cudim sto ja sama nisam pitala. Ma cak i ako sumnjaju, idite zene na zakazani CR sve ce biti lakse, nego da probavate pa da zapne pred kraj.

MicinaMamo: meni su rekli da mi je beba rekordne velicine za njihovu bolnicu (doduse bolnica je nova, stara samo par godina).

New mom, ja sam bila tako nesto oko 3.65 kg a moj muz je bio oko 4.5 kg i dugacak (gde mi je bio mozak da pitam svekrvu).

Bebilina: zavisi i od tate i mame. Tj rekla bih mozda i od visinske razlike izmedju njih. Moj je 194 cm i sigurna sam da neka zena od 178 cm bi lakse rodila ovu nasu bebu od mene pekinezera koja imam 157 cm. Ako su muz i zena blizi visinski, mislim da je verovatno i to neki faktor za predvidjanje da mama bebu moze da izgura kroz za to predvidjeni prostor. Nama su u skolici davali lutku koja predstavlja bebu i karlicu i objasnjavali kako beba mora tacno na odredjeni nacin da se izvrti dole da prodje i da se nazalost desi ponekad da krene malkice samo pod drugim uglom i da to moze da ima veze da se ode na hitan CR ne samo sama velicina. Ipak je to kompleksan oblik, nemamo mi dole jedan cilindar niti je beba cilindar pa da kazu, ok imas ovaj obim ona je na osnovu tezine ovaj obim pa guraj...

Sanchy: ja mislim da ne mogu sto posto da utvrde tezinu, ali mogu da vide nekad da je beba jambo i da posalju zenu na zakazani CR i spasu je problema. Mislim da je to glavna fora.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here