|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.6.2012 14:51:26   
tijatija

IZVORNA PORUKA: Bebilina

Tijatija rano ti je za gledanje tezine, al vasa je recimo prosek za 16-17ned. Ima vremena, tek od 20-ak ned se primecuje bolje da li je krupnija beba user posted image

Uh, vec sam se prepala, jedva sam rodila ove tri prosek je bio 3900, a skidam zenama kapu koje radjaju prirodno preko 4 kg.
Vuko masalaaa

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.6.2012 16:51:46   
vukosava

IZVORNA PORUKA: tijatija

skidam zenama kapu koje radjaju prirodno preko 4 kg.



Jedna moja drugarica je rodila prirodnim porodjajem bebu maltene slicnih dimenzija kao moju (skoro istu, tipa 50 g razlike, duzina isto slicna veoma). Ali ona je mene visa za glavu, mislim da je oko 177 cm.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.6.2012 17:15:16   
tijatija
Moja mama je bila 5100, da oprostite mogu misliti kako se baba otelila user posted image user posted image
Nije isto roditi dete od 3 i od 4 kg sigurna budi.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.6.2012 18:19:31   
vukosava

IZVORNA PORUKA: tijatija

Moja mama je bila 5100, da oprostite mogu misliti kako se baba otelila user posted image user posted image
Nije isto roditi dete od 3 i od 4 kg sigurna budi.


Svaka cast babi user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.6.2012 20:17:47   
mamamikka
moja zaova je rodila prvo dete 4.5kg a drugo 5 ravno a visoka je oko 1.67. No njoj su sve vreme i pričali da su bebe ogromne po uz.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.6.2012 20:24:51   
Olga75
Mamamikka user posted image
joj , tolike bebe je trebalo roditi
moja je bila 2660 pa kao uh a ovo su stvarno bile bas veeelike bebe

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.6.2012 20:30:39   
mamamikka
o da... možeš li zamisliti koliko sam se ja plašila te sudbine, kod mm u familiji nije bilo sitne bebe. Mislim da sam mog dr istraumirala pitanjima oko veličine druge bebe svaki put. user posted image

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: "Vaganje" beba na UZ
13.6.2012 0:13:35   
Bebilina
Vuko moje tetke i mama su sve tvoje visine, malo vise, a sve su prirodno rodile decu od 4-5kg... Imam dvojicu brace rodjenu sa po 5kg... Mislim da su bitnije karlicne mere nego visina user posted image
A propo toga- one nisu nosile uske pantalone i sorceve, imale su "majcinske obline" i nije im bio problem. Sa nasim se generacijama ponesto tu promenilo...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.7.2012 21:05:23   
Zemunka85
Drage moje, svuda se navode razlicite prosecne tezine bebe za odredjenu nedelju - ovde, na bebcu, ovde - http://www.baby2see.com/medical/charts.html.
Npr za nedelju u kojoj sam, vidim da se navodi 1800-2200. Koji je po vama najtacniji? Na koji ste se najvise oslanjale?

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.7.2012 22:14:56   
MicinaMama
Evo tema za mene heheheuser posted image ...eto ja sam visoka (niska) 161cm,mm 178cm....u njegovoj porodici su obicno bebe normalne velicine i do 3.5kg,u mojoj normalno sve,sem moje mame koja je kazu bila podebeljuskasta bebe (u to vreme se nije vagalo),bila je drugo dete i moja baka kaze da ju jedva rodila.

Eto moje prvo dete je bilo 53 dugo,a teska 3520g (mesec dana radnije rodjena),a ovo drugo u 31 nedelji vaga 2265g...e sadaneznamo ishod.Nesto sumnjam da ovaj uz bas laze jer je stvarno odlican uz ima cak i 4d ma sve zive opcije...ako i laze ja mislim da nije mnogo.Doktorka kaze to je toliko i gotovo....a u Bosni mi nisu nii hteli govoriti kilazu zbog nepreciznosti UZ-a...ali tamosnji UZ i ovdasnji su nebo i zemlja.Neznam kako je u srbiji.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.7.2012 22:33:41   
Zemunka85
Micina, i ja juce saznah da beban ima 2300 :D, u 33+0. Na nekim sajtovima - prosek za tu nedelju je 1800 (!!!), na nekima 2200. Pa zato i pitam za iskustva, jer bi mi najvise odgovaralo da je ovaj od 2200 najtacniji :D.

Ja sam visoka srednje - 173cm. Moj suprug 175cm. Ne mogu porediti sa rodjenja, jer sam ja rodjena u 32 nedelji (1850), a on o svom rodjednju, na zalost, slabo zna.

Tako da, eto i ja se malo uprpih.
Prema ovom stranom sajtu BPD I FL su IDEALNE u mm, AC je maalo povecan Nista strasno. Pa me je zanimalo vase misljenje.
Po PM juce je bila 33+0, a po UZ 33+2, ne znam kako, ako je teza 400gr.
Nadam se da se sada malo da stagnira, pa da imamo do 3500 :D.

Srecno i tebi, citala sam o tvom predhodnom porodjaju.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 21.7.2012 22:40:15 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.7.2012 22:51:20   
MicinaMama
Ma bice sve super,sta i ako bude krupna bebica.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: "Vaganje" beba na UZ
23.7.2012 20:47:32   
crazymama
meni su dva dana pred porodjaj procenili da je bebateska 4200gr, a posle dva dana je rodjena sa 3650gr... nekome pogode, nekome bas omase...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: "Vaganje" beba na UZ
23.7.2012 21:09:13   
MicinaMama
Ovde se bas i ne oslanjaju samo na UZ nego redovno mere stomak tj babica radi na svakoj kontroli i pipa dokle je beba...a na uz se ide samo 3 puta u toku trudnoce. Pa tako da ne vidi se samo krupnoca bebe samo po uz nego po merama...npr meni uvode u to proracun UZ-a,mera stomaka i moja dobijena tezina i moje proporcije.To je bilo sada zadnji put.

Ali manje vise sto se tice bebice stvarno mi je nebitno...vise se bakcem oko toga jer se plasim ishoda porodjaja ako beba bude bas krupna.Plasim se da cemo se obe namuciti.To mi je jedina briga.I na uz-u se vidi da je beba bas bucko ne moraju vagatiuser posted image .

Iskreno neznam cega se vise plasim da li prirodnog ili carskog.U glavi mi je sto polemika,pa bolje je prirodno-a sta ako se zaglavi,sta ako podje nizbrdo,sta ako me zaboli jako dok bude izlazila....a za carski: joj uspavace me-hocu li se probuditi i sve da bude kako treba,kako cu podneti ranu,seci ce mi stomak.....ufffff

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.7.2012 13:51:18   
Anoniman
Pre nedelju dana na uz doktor kaze 3460 danas kaze 3400 user posted image ostale mere su takodje manje hc 338 sada je 336 , ac 344 sada 336, jedino fl 74 a danas 76user posted image
proganja me to

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.7.2012 13:58:11   
Zemunka85
Isti DR, isti UZ? Koji je njegov komentar?
Meni se to kosi sa zdravim razumom...

Slicno mi se desilo na jednom pregledu.
Beba je uvek zurila nedelju dana, a tada mi je saopsteno da kasni nedelju. Izjedala sam se .. Posto se tezina meri na osnocu BPD i AC, a AC mi ovaj put NIJE upisala u izvestaj, ja sam prostom matematikom unazad dosla do rezultata da bi da je tako ovaj put AC bio dooosta manji nego pre jos mesec dana. I umirih se. Greska definitivno. Tako je i bilo ...

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 26.7.2012 14:03:20 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.7.2012 14:01:20   
Anoniman
da isti dr i izti uz . i on kaze da cemo videti kad se rodi , nisam odmah ni videla sta je upisao , nije ni on gledao vec je diktirao sestri .. i tako kad sam izasla napolje videla sam da je sve manje , kapiram i ja da je greska al me to sad nervira

(odgovor članu Zemunka85)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.7.2012 14:06:19   
minna
Mozda nesto nije dobro izmerio, mislim ne znam kako oni to tacno mere, moguce da je malo omasio prosli ili ovaj put pa nije dobro izmerio.
Jos malo user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.7.2012 14:07:57   
red3lilu
Ja se uopšte ne uzdam u to "merenje" bebe. OK, dužina noge, ruke, obim stomaka, glave, prečnici i sve osalo što pokušavaju malim pundravcima u tom mraku da izmere, ali težina?! To je takva matematika da ako omaše koji mm u nekoj od dužinskih mera odma i "kilaža" pada ili skače....
Prijateljica se porodila pre 2 nedelje, sve vreme vikali velika beba, velika beba (od kad sam aktivno na RR, majke mi, nisam čula da je i jedna user posted image spomenula da joj je dr rekao da je beba malauser posted image ) sve u svemu prijateljica rodila muškog 3400 gr i 50 cm, ništa "veliko" sasvim prosečno bepčeuser posted image

Mislim da se oko toga previše žene opterećujuuser posted image ... ako bolje razmislite jel vas nekad neko izvagao šacometrijom ili ste morale da stanete na vagu?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.7.2012 14:12:53   
Anoniman
meni su i sa Petrom pogresili , na uz jedno na porodjaju sutradan drugo , ali nije mi se desilo nikad da na jednom uz bude jedno a na sledecem manje user posted image obicno bude vise , to me samo zbunjuje .. znam da ne mogu da pogode tacno ali da mi pisu manje mere , bezveze je

< Poruku je uredio ribizla -- 26.7.2012 14:13:39 >

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.7.2012 14:14:29   
Snelle
Ma ribizla, ne sekiraj se, beba ne može da se smanji user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.7.2012 14:17:14   
Anoniman
znam snelle al sad mi smeta sve user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.7.2012 14:19:37   
*Alexx*
Ribizla, znaš i sama da je to sve otprilike. Ne sekiraj se, ionako ćete da se družite za koju desetinu sati user posted image No sikiriki.
Mene je neka mlada dr na prijemu u Frontu ubeđivala da sam pogrešila termin poslednje M, pošto je po njenom tumačenju UZ Andrej imao 3000g, a ja premašila termin nedelju dana. Jedva se ubedismo da ja nisam džabe primljena na indukciju user posted image Kad ono - 3500g na porođaju.
Tako sam imala u kartonu dva uzastopna UZ - jedan sa projekcijom od 3400g (lupam), sledeći pred porođaj sa projekcijom od 3000g.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.7.2012 14:19:57   
Snelle
Baš to i htedoh da prokomentarišem. Nego, ne vidim ti tiker, dokle si ti stigla?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.7.2012 14:21:46   
Anoniman
Alexx , sve znam , mirna sam , i meni s Petrom pogresili za 500gr . znaci mogu da pisu i po kartonima takve razlike i to umanjene , ludaci user posted image
Snelle , do kraja user posted image

< Poruku je uredio ribizla -- 26.7.2012 14:22:17 >

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here