|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
17.9.2014 9:21:31   
soni
heheh

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
17.9.2014 9:22:16   
branki*
haha,von ,tako i ja.udjem ovde i pogledam u svoj tiker da se podsetim koja sam nedeljauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
17.9.2014 11:42:23   
srculence25

IZVORNA PORUKA: branki RR

haha,von ,tako i ja.udjem ovde i pogledam u svoj tiker da se podsetim koja sam nedeljauser posted image

user posted image isto.Prvo sam otisla na svoj tiker da vidim sta pise da bih napisala ovde user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
14.1.2015 10:37:19   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: Kiškum

Znam da ću ispasti nebeska glupača, ali kako se računaju nedelje? Od menstruacije ili od ovulacije ili od začeća? user posted image user posted image

Eeee, hvala Modesti user posted image

Pajz' sad ovo. Pričam sa sestrom i govorim kako sam i prvo prenela i da je velika verovatoća da ću i drugo preneti. I krenemo da pričamo o nedeljama trudnoće. Kaže ona meni da su njoj sa prvim detetom (koje sada ima 11 god) račnali trudnoću od ovulacije (ili ti sada gledano 2 nedelje kasnije), a sa mlađim (ima sad 6 i kusur god) od prvog dana zadnje menstruacije. I kaže kako se čudi što sad svako malo neka 'prenese'

E sad jbg moje dete ima 5 i kusur i ja već spadam pod one kojima se računa trudnoća od prvog dana poslednje menstruacije (što je po meni iskreno nebuloza) pa nisam merodavna.



IZVORNA PORUKA: marinchica

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: Kiškum

Znam da ću ispasti nebeska glupača, ali kako se računaju nedelje? Od menstruacije ili od ovulacije ili od začeća? user posted image user posted image

Eeee, hvala Modesti user posted image

Pajz'' sad ovo. Pričam sa sestrom i govorim kako sam i prvo prenela i da je velika verovatoća da ću i drugo preneti. I krenemo da pričamo o nedeljama trudnoće. Kaže ona meni da su njoj sa prvim detetom (koje sada ima 11 god) račnali trudnoću od ovulacije (ili ti sada gledano 2 nedelje kasnije), a sa mlađim (ima sad 6 i kusur god) od prvog dana zadnje menstruacije. I kaže kako se čudi što sad svako malo neka ''prenese''

E sad jbg moje dete ima 5 i kusur i ja već spadam pod one kojima se računa trudnoća od prvog dana poslednje menstruacije (što je po meni iskreno nebuloza) pa nisam merodavna.


Meni je Trcosava logicnije da se racuna od dana zaceca, ne znam secas li se filma onog 9 Months, ili sta vec sa hugh grantom, kad Robin Williams pita kad je bilo sexa, jel bio u gradu 7-og u mesecu. Ali nekako mi logicnije, da se bar gleda ovulacija, pa ako jajna celija zivi do 48 sati, racunas od kad je nastupila u tom okviru nekom, oplodnja, tj od kad je sve pocelo da se desava. Ono prvi dan zadnje menstruacije...mislim, sto lepo onda ne bude da trudnoca traje 8 i po meseci a ne devet i cao????



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
14.1.2015 10:39:47   
Trcosava
Elem, da odgovorim i ovde. Marinčice i meni je to logičnije, mislim ok niko ne zna kad je ovulacija, ali barem negde na sredini ciklusa odokativno. Jer realno ni jedna od nas (osim VTO trudnica ili one koje možda idu i na folikulometriju) ne znaju u dan kad je ovulacija i kad je došlo do začeća.

Fora je što i VTO trudnicama tako vode trudnoću. Kapiram da je to standard, ali mi je opet nelogično. Šta sa ženicama koje imaju katastrofalno neuredne cikluse i recimo njoj ciklus traje skoro 50 dana šta onda?! Mislim jbg... malo mi to čudno no tako je kako je user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
14.1.2015 10:41:42   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Modessty RR

e žene! nije logičnije jer odakle ti sa sigurnošću znaš da ti je ovulacija bila tad i tad i da je jajna ćelija oplođena baš tog i tog dana? To jedino znaju žene koje su radile vto. Ostale ne znaju. Samo predpostavljaju.

Znači ovako, sada dr računaju trudnoću od prvog dana poslednje menstruacije. Znači tvoj prvi dan trudnoće je prvi dan ciklusa, a prva nedelja je ona kada je u toku bila menstruacija. trudnoća traje 42 nedelje, a ako baš hoćete da vam računaju mesece onda se računa da mesec ima 28 dana! Praktično puna trudnoća traje 10 meseci user posted image I sad sam vas skroz zbunila jel da?! user posted image
To je standard, da ne kažem prosek po kome se upravljaju. Kao što kasnije kad mere bebu imaju prosek za tu nedelju trudnoće, pa onda ispadne da vam je beba prevelika ili previše mala. Nemojte mnogo da se potrišete oko toga! Pa mog Nikolu su par sati pre porođaja na UZ merili pogrešno - kažu ima 2700g! Jeste li vi sigurni da vam je sada 40 nedelja trudnoće?! Rekoh nije vam dobar UZ. Sigurno je veći! I bio je veći. Rodio se sa 3450g!




_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
14.1.2015 10:43:28   
Kiškum
Ok, ja sam zvanično prolupala od računanja user posted image
Ako je meni poslednja menstruacija počela 14. decembra, onda sam ja sada na početku 5. nedelje?

_____________________________

Za sreću je potrebno makar troje.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
14.1.2015 10:45:29   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Šta sa ženicama koje imaju katastrofalno neuredne cikluse i recimo njoj ciklus traje skoro 50 dana šta onda?! Mislim jbg... malo mi to čudno no tako je kako je user posted image


Ja sam imala neuredne cikluse i ovulacija mi nikad nije bila sredinom ciklusa. Zato je meni uvek bilo lakše da računam baš tako - prvi dan ciklusa jednako prvi dan trudnoće. Ali sam uvek sve to prihvatala sa rezervom. Za Danila sam tačno znala kada sam imala odnos nakon koga je došlo do trudnoće i po tome sam znala da je ovulacija bila oko 19 ili 20 dana ciklusa, pa kad su mi na UZ kasnije pričali kako je beba malo manja od proseka, nisam se brinula. Znala sam da imam više od 10 dana kašnjenja u odnosu na prosek.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
14.1.2015 10:46:42   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Kiškum

Ok, ja sam zvanično prolupala od računanja user posted image
Ako je meni poslednja menstruacija počela 14. decembra, onda sam ja sada na početku 5. nedelje?


tako je

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
29.1.2015 11:08:54   
jabudic
Ja sam sad 4. mjesec. Valjda!
Po terminu ulazim u 5. mjesec 24.februara.
A po nedeljama... E'o ne znam bogami user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
30.1.2015 20:31:29   
choopa choops
Ja računam po ovome:

Prvi mjesec - 1-4ned
Drugi mjesec - 5-8 ned
Treći mjesec - 9-13ned
Četvrti mjesec - 14-17ned
Peti mjesec - 18-22ned
Šesti mjesec - 23-27ned
Sedmi mjesec - 28-31ned
Osmi mjesec - 32-35ned
Deveti mjesec - 36-40ned

S tim da kd me neko pita koji sam mjesec, lakše mi je da koristim datum za termin kao datum u kojem otprilike ulazim u sledeći mjesec. Npr. o je nekome termin 10,05. znači on u 9-ti mjesec ulazi 10.04. u 8-i mjesec 10.03., u 7-i mjesec 10.02. i tako dalje...

I slažem se sa Mod, i doktori a i mi uvijek koristimo datum ZM za izračunavanje termina, jer jako mali broj žena zna kad je tačno bila oplodnja user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
31.1.2015 23:55:22   
*boka*
Po ovome chupsi ja sledece nedelje ulazim u 5. mesec... meni bas nesto brzo ovo ide... user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
1.2.2015 0:18:51   
choopa choops
Boko sa punih 17, znači 18+0 je peti mjesec. Ne znam bar ja tako računam, to je po nekoj knjizi. user posted image

Ali da, brzoooooo prolazi tvoja trudnoća user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
1.2.2015 0:34:23   
*boka*
Aha znaci onda ne od osamnaeste nedelje (punih 17) vec sa punih 18 (to je devetnaesta nedelja)...
Ma meni to nejasno malo. Neko kad napuni 17 punih kaze da je osamnaesta nedelja jer je usao u 18. a neko da je 17.
Ni ono pracenje po nedeljama na RR mi isto nije jasno. Kad pise na pr. "vasa 17. nedelja" da li e misli na 16+ ili na punih 17 user posted image Nikad ne znam sta da citam...

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
1.2.2015 0:43:19   
choopa choops
Pa po ovome gore kad piše recimo 32 nedelje, to znači 32+0, a ne 31+0.
A neki kalendari imaju drugačije. Ja pratim po onome sa justmommies i tu trudnoća traje 10 mjesci, odnosno 28 dana mjesečno. A ovo je preračunato da bude naštimovano za 9 mjeseci user posted image

Ludnica user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
1.2.2015 0:47:04   
*boka*
kako onda tumacimo ovaj nas RR. kalendar trudnoce? Sedamnaesta nedelja je 17 punih ili 16+?
Da znam koju nedelju da citam, jer uvek tu pratim, ali ja sam sad 16+2, racunam da sam usla u 17. nedelju i to sam citala... mozda sve vreme pogresno citam. user posted image

< Poruku je uredio *boka* -- 1.2.2015 0:48:51 >


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
1.2.2015 0:52:43   
choopa choops
E nemam pojma user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
1.2.2015 0:55:13   
*boka*
Ako saznas javi da ne budem neobavestena... jer po ovom moj moja trudnoca je nedelju dana unapred user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
25.3.2015 13:57:15   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Dragić

I ako može još jedan savjet, ako mi kažu da ne može kod dr Ećim ili da se čeka predugo šta da radim, da li odmah da se naručim kod nekog drugog dr ili da prihvatim čekanje? Ne znam koliko dugo mi je pametno i smijem čekati? Trebalo bi da sam trudna oko 4 nedjelje. Tad mi je trebala biti ovulacija, ako se tako računa, ja ni to ne znam najtačnije, nisam se informisala na net-u...user posted image user posted image user posted image Trebala sam dobiti M oko 10 marta, međutim user posted image user posted image



Dragic trudnoca ti se racuna od prvog dana poslednje M.
Kada si poslednju put dobila?
A na prvi UZ mozes otici sa punih 7 nedelja tada bi se sigurno trebalo videti malo srculenceuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
25.3.2015 14:19:28   
Dragić
Zadnju sam M dobila 11.02. Vau, sad sam iznenadjena (što bi rekao Šojić), ja sam mislila da se računa od sredine ciklusa, tj. od ovulacije. Znači da je moja trudnoća već u 6-oj nedjelji. Huh! user posted image Moja user posted image već i narasla, a ja tek saznala za nju. user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
25.3.2015 14:25:12   
Anoniman
Dragic i uzmi preventivno folnu, ja je pijem od testa, jednu ujutru jedna uvece dobra je za razvoj ploda!

(odgovor članu Dragić)
  Direktna veza do poruke: 246
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
25.3.2015 14:40:17   
dijana1*
Tako sam i pretpostavila, zato sam te i pitala.
Ovih dana slobodno mozes otici na prvi UZ.
Na KC je uvek guzva i ceka se dugo na pregled po 3-4 sata a i pregled traje 2-3 min. Moj ti je savet da prvi pregled uradis privatno i da uzivas u njemu i da opusteno pitas sve sto te zanima. A posle polako zakazi pregled na KC kada budes radila dabl testu 12-toj nedelji.
Slazem se sa UM , slobodno u apoteci kupi folnu kiselinu i kreni da pijes. Samo ja sam pila jednu ujutru .
Preporucicu ti dr. Vujica on radi u Estetiku. Njega mozes slobodno sve da pitas. veliki je strucnjak a i opusten lik i uvek spreman da ti odgovori na sva pitanja. On je ranije radio na KC.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
25.3.2015 15:55:19   
Dragić
A u kojoj privatnoj klinici radi dr Vesna Ećim? Nešto razmišljam ako ću kod nje voditi trudnoću onda mi je bolje ta relacija, kad mi se ne čeka idem privatno, kad mogu onda čekam na Paprikovcu pregled. A razmisliću i o dr Vujiću. Odmah danas uzimam folnu kiselinu, hvala na savjetu. Jesu li to tablete ili? Imaju li neku gramažu ili je univerzalno, samo tražim folnu kiselinu za razvoj ploda?

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
25.3.2015 15:57:48   
Anoniman
Dragic ja pijem ovu

KLIK


(odgovor članu Dragić)
  Direktna veza do poruke: 249
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
25.3.2015 22:22:18   
dijana1*
Dragic, Vesna radi u Medico S privatna klinika ali i tu se ceka po dve nedelje minimum a ti bi vec mogla na UZ. zato sam ti rekla za vujica. Ali ti ipak prvo proveri za Vesnu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here