|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
9.10.2015 22:00:06   
borica


IZVORNA PORUKA: neznalica



Ne znam kada sam ostala trudna nego prepostavljam po njenom racunanju oko 21.februara, a u januaru sam bila pod stresom i pola sam neke antibiotike zbog upale mokracnih kanala pa mi je zato ciklus bio poremecen i trajao mi je 6 dana (od mojih uobicajenih 7) tj. dobila sam 1.februara, a prestao mi je 6. februara.

I drugo ona mi nije racunala termin porodjaja tako sto na posljednji dan menstruacije dodas 7 dana i minus tri mjeseca, nego od zadnjeg dana menstruacije pa je dodala 7 i manje 3 mjeseca. A moj termin porodjaja je 13.novembra 2015.


Meni nista nije jasno, jel ti to treba da se porodis 13 novembra ili ?



_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
10.10.2015 9:22:18   
neznalica
dr. mi je rekla da sam u 11 sedmici, pa mjesec dana kasnije da sam u 13+5 sedmici , a ne po meni da sam 13+5 sedmiciuser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
10.10.2015 9:25:31   
neznalica
Po utvrdjenom terminu dr. tako mi stoji u knjizici (13-ti novembar)

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
10.10.2015 13:46:53   
wivern

IZVORNA PORUKA: neznalica

dr. mi je rekla da sam u 11 sedmici, pa mjesec dana kasnije da sam u 13+5 sedmici , a ne po meni da sam 13+5 sedmiciuser posted image

I ja bih rekla da si mesec dana kasnije 13+5 a ne po tebi 13+5
Neko se baš zabavlja sa nama user posted image


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu neznalica)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
10.10.2015 15:30:51   
neznalica
Nikad nisam ja rekla da sam ja trudna mjesec dana poslije u 13+5, nego je to dr. meni rekla, a mjesec dana prije mi rekla da sam u 11 sedmici, moja maca zeznula ultrazvuk (jer je to bio moj prvi pregled, jer nisam ni imala simptome tridnoce) pa toliko bila napredna pa me prepala kako sad toliko malo. Po svim proracunima moja maca je tad bila u 9+4 sedmici, nije nista strasno sto je ultrazvuk promasio proracun za jednu sedmicu (tako mi je rekla jedna moja rodica, a ona je takodje ginekolog)...Tako da nema vise brige...



< Poruku je uredio neznalica -- 10.10.2015 15:31:34 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
10.10.2015 15:31:59   
neznalica
Hvala puno cure...

(odgovor članu neznalica)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
10.10.2015 15:41:22   
neznalica

IZVORNA PORUKA: neznalica

Po utvrdjenom terminu dr. tako mi stoji u knjizici (13-ti novembar)


Ali me neka paranoja ili sta vec uhvatila jer mi je drugarica bockala zbog te jedne sedmice razlike sto je dr.promasila (tj.ultrazvuk promasio) i medicinska sestra mi kljucala zadnji put na kontroli "ne mora to sto pise da je tacno", pa mi doslo iz dupeta u glavu, logicki zakljucak zakljucak "sigurno dr.zna da radi svoj posao, nego sta ove dvije lupaju gluposti"...

(odgovor članu neznalica)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
10.10.2015 17:48:23   
Ana RR
Znači za mesec dana treba da se porodiš? A sve ovo se dešavalo pre xy meseci kada si saznala da si trudna? user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 10.10.2015 17:49:11 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu neznalica)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
10.10.2015 18:32:36   
neznalica
Da za mjesec dana se trebam da se porodim. Da ovo me od pocetka kopka a posebno u zadnjih 10-15 dana jer su mi ove dvije (drugarica i medicinska sestra) krenule naturati svakakve gluposti.Pa sam drugaricu pocela i ignorirati da se ne bi nervirala.

< Poruku je uredio neznalica -- 10.10.2015 18:33:22 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
10.10.2015 18:34:29   
Anoniman
neznalice kojoj nedelji sada odgovarate?
bice sve ok.

(odgovor članu neznalica)
  Direktna veza do poruke: 285
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
10.10.2015 18:45:30   
neznalica
Sad sam u 35+1 sedmici...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
12.10.2015 21:16:03   
Maslacak15
dobro vece trudnice. Neznalice kakve veze ima na kraju krajeva? Ja bih verovala ultrazvuku sa 9+4. Sto je ranije, to su precizniji. Posle moze beba da bude sitnija i krupnija ali u periodu od 6-10 nedelja sve se bebe prilicno identicno razvijaju. Ali ko sto rekoh ne vidim u cemu je svrha nadmudrivanja. Ako planiras prirodni porodjaj, znaci nema zakazanog carskog reci ceti se samo.....+- 10 dana nema neke veze.

(odgovor članu neznalica)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
12.10.2015 21:17:18   
Ana RR
Ooooo maslačak user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
12.10.2015 21:19:13   
Anoniman
maslacakuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 289
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
13.10.2015 7:59:09   
neznalica
Opet me neko nije shvatio nije ultrazvuk pokazao da sam u 9+4 sedmici nego da sam tad u 11 sedmici, a onda sa sljedecim ultrazvukom 13+5 (i sve se ostalo poklapa od 13+5) itd...I sad sam u 35+4... I po tebi ja bi se trebala da se porodim oko 1.novembra, a ne 13-tog kako mi je moj ginekolog odredio.user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
13.10.2015 8:23:18   
neznalica
Po tebi ja trebam da se porodim prije odredjenog termina, svi mi kazu da vecina trudnica prvo dijete prenese i rodi poslije termina, cak je i moja mama prenijela i prvu i drugu trudnocu (+10 dana)...user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
13.10.2015 9:17:39   
neznalica
I samo da napomenem da nisam u Srbiji ili okolini pa da se doktori frljaju tako sa datumima, i da se nisu provlacili samo tek tako na fakultetu 8+godina koliko ovde traje fakultet za ginekologa...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
13.10.2015 10:31:42   
mega
Cao svima,koliko vas ima.
Evo mene posle duzeg vremena druzenja sa vama,sada sam u 23.nedelji,i uzivam u trudnoci.
Termin mi je u dan isti kao sa drugim detetom,znaci 14.2.2016.mada sam se porodila 9.2.,ali par dana ne igra ulogu,jer je bilo na ultrazvuku sto se vise blizi dan porodjaja sve je vise ukazivalo na 9.2.i tako je bilo.Da li pijete one tablete Femibion2,meni doktor dao od pocetka,pa sad pijem one sto ima po 2 kom.da se piju?
U pocetku sam pila Femibion 1.

(odgovor članu neznalica)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
13.10.2015 10:37:58   
Anoniman
Mega, pridruzi nam se u cet temi ovde klik tu pisemo o svemu i svacemuuser posted image super za termin, meni 2 dana razlike u odnosu na prvu bebuuser posted image

(odgovor članu mega)
  Direktna veza do poruke: 294
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
13.10.2015 14:15:44   
Maslacak15
unina mama i anci user posted image
neznalice prvi CRL koji je izmeren je merodavan. zavisi naravno ko je i kako merio. I ja sam na zapadu, to koliko studiraju nije merilo nicega. I na zapadu kao i svugde ima i dobrih i losih lekara. Posle 12. nedelje ultrazvuk nije pouzdan za odredjivanje termina i starosti trudnoce. Moji decaci su od 12 te nedelje " zurili" po najmanje 10 dana. zato sto su bili krupni i veliki a te procene datuma su projektovane na osnovu velicine prosecne bebe od 3,5 kg.

I dalje ne razumem sta se stresiras. Ako krene ranije krenulo je, za dva nedelje si po svim racunicama usla u 38 nedelju, potpuno je sve jedno sta pise na nekom tamo papiru....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
22.1.2016 18:42:14   
pipi_coco
Konta li ovo iko user posted image

Ja ako racunam mjesece po datumu od zadnjeg ciklusa danas sam ušla u 8 mjesec, pa cu 22.02. uci u 9 mjesec, a termin mi je 26.03., što znaci da 22.03. ulazim u 10 mjesec user posted image user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
22.1.2016 18:53:25   
Anoniman
Pipi na zadnji ciklus dodas + 7dana, znaci ako ti je 22 bio ciklus, ti 29 ulazis u svaki naredni, ne brini neces da udjes u 10-ti , nadam seuser posted image

(odgovor članu pipi_coco)
  Direktna veza do poruke: 297
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
22.1.2016 19:03:44   
pipi_coco
Aaaaa-hhhaaa, e sad ima smisla. Zadnji ciklus mi je bio 21.06., a +7 dana to je 28. u mjesecu

UM hvala ti user posted image

I ja se nadam da necu uci u 10 mjesec i ovako mi se odužilo user posted image user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
22.1.2016 23:59:16   
vocicana
Jao Pipi pa ti i ja se nesto kao malo razlikujemo po needeljama user posted image
Ja sam 8.4 kao VTP, msm tako ce i biti dan dva ranije. Sada sam 29 plus 2.
Jedva cekam da se sve lepo zavrsi. Trudnoca bas dugo traje, bas je tesko biti mama.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
11.3.2016 15:32:13   
vocicana
Zbunjivanje do besvesti. Ali kada god odem, uklopimo se u dan sa mojim i njihovim racunanjem, tako da najvaznije je da bebac lepo raste, bucka se, sve drugo ce biti super. Da izguramo jos tri nedelje, pa da vidimo za taj cr, da se konacno upoznamo user posted image .

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here