|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
28.11.2011 22:57:56   
Ana RR
Soni, ti si U devetoj nedelji. Napunila si 8 i ušla u devetu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
29.11.2011 12:31:46   
soni
hvala... ali malo me zbunjuje to sto sam prosle nedelje bila kod ginekologa 7. nedelja i 3 dana on mi kaze ti si u 7. nedelji user posted image , a po vama drugacije...
ja cu da racunam da sam 9. user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
10.12.2011 20:43:41   
soni
danas sam 9 + 5..jel ulazim u treci mesec sledece nedelje???? user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.1.2012 18:28:37   
Sanchy
Ima li koga na ovoj temi?Ovo je stvarno zbunjujuce...Gak KCS radi amnio do 19 nedelje zakazana mi je za 18+1 dan koja je to nedelja onda?Toliko me nervira ovo racunanje da sam pop...user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.1.2012 19:49:49   
Ana RR
Kada si 18+1 ti si ušla u 19. nedelju, nemaš još uvek punih 19.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.1.2012 22:58:31   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ima li koga na ovoj temi?Ovo je stvarno zbunjujuce...Gak KCS radi amnio do 19 nedelje zakazana mi je za 18+1 dan koja je to nedelja onda?Toliko me nervira ovo racunanje da sam pop...user posted image

Kao što Ana kaže, to je ulazak u 19.nedelju i nisi zakasnila jer se RAC radi do kraja 19.nedelje (ja sam u prvoj radila sa 18+5).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
9.1.2012 14:49:31   
crazymama
ja sam sada 6 i po meseci trudna, ali kad me neko pita ja kazem usla sam u 7. :) to mu je isto!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
10.1.2012 0:14:46   
Sanchy
Pomerili su mi amnio za nedelju dana ranije kaze sestra ako sam 18 +1 bolje da odradim u 17+1..to je onda 18 nedelja..

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
10.1.2012 12:30:34   
crazymama
pa super, ja sam redila u 17+2...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
31.1.2012 10:44:53   
Anchy_Ljuba
AaAaAaaaa kod mene nema opcija dodatni unos ili tako nesto i ne mogu da ubacim tiker


(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
31.1.2012 10:45:46   
Anchy_Ljuba
I jos sam pogresila sobu, izvinte :(


(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
31.1.2012 21:36:02   
zivka
Mislim da cete naci ovde odgovore user posted image

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
16.2.2013 8:13:13   
lesica
IZVORNA PORUKA: bojanica7

posle nekoliko slatkih rasprava sa snelletom (i samom sobom) resih da otvorim temu kako bismo mogle da resimo vise taj problem sa racunanjem trudnoce po nedeljamauser posted image

naime, problem nastaje kada razgovaramo o tome ko je u kojoj nedelji i mesecu. recimo, ja sam sada u 35. nedelji, jer sam 34 +5, ali neko bi rekao da sam u 34. nedelji. ja mislim da nisam i da sam trudna 34 nedelje, ali sam u 35.
da li se oko ovog slazemo?

dalje, da potvridm: kada smo trudne sedam i po meseci, odnosno sedam meseci i nedelju dana, onda smo osmi mesec.

dalje: najvsie zbunjuje kada gledamo kalendare trudnoce i pise osmi mesec: 32-36 nedelja. dakle, da li se ulaskom u osmi mesec smatra 31+1, dakle, od 32. nedelji ili se s pune 32 ulazi u osmi. ja sam do juce mislila da je sa 31+1, a sad vise ne znam. ako moze da se javi neko ko je upuceniji ili ko ide kod dr sutra, moze pitatiuser posted image



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
16.2.2013 9:16:01   
Cindarella
Bojanice,slazem se sa tobom.
Po mom privatniku,a i mom drzavnom gin,u 8 mesec ulazim sa 31+1.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
16.2.2013 10:14:13   
Rosita
Moje mišljenje se već zna, ali evo i ovde:

1. 34+ 1 je 35.nedelja. Potvrđeno od strane lekara.

2. Punih sedam meseci i makar jedan jedini dan preko toga (da ne govorim o nedeljama) je osmi mesec.

3. U skladu sa tačkom jedan, 31+1 je 32.nedelja, prema tome tad se i ušlo u osmi mesec.

To se može naći na netu na ozbiljnijim sajtovima, a i dr računaju tako.

Doviđenja user posted image

PS Ah da, ja sam danas ušla u 36. nedelju jer sam 35+1 user posted image

< Poruku je uredio Rosita -- 16.2.2013 10:17:11 >

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
16.2.2013 12:09:12   
bojanica7
pa ja sam stvarnod ebil stos e tcie otvarnja tema... svaku otvorim duplo user posted image

de si, snelle?user posted image

rosita. a sta cemo sa 35+0. ja bih rekla da je to 36. user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
16.2.2013 13:26:54   
Rosita
Bo, ja tu situaciju zovem @35 punih@. Ali, ako cemo do u tancine, ja razmisljam ovako- potrebno je znati i tacan sat (minut, sekund user posted image ) prvog dana poslednje menstruacije. Kad dodje do situacije 35+0 do tog trenutka smo trideset peta, a od tog trideset šesta. Tipa, prvi dan poslednje m. je 1.10, ista je primecena u 13h25mini6sec. U situaciji 35+0 do 13h25min6sec je 35., a već u 7oj sekundi 36-ta nedelja. Eto, ako ćemo baš da cepamo dlaku na delove user posted image . Ovo je samo moje razmišljanje, ne znači da je tačno user posted image .

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
11.3.2013 16:09:09   
jelenazvezda
evo ovako ja sam poslednju men dobila 14.1. danas je 11.3. i tano sam trudna 8 nedelja :) brojite na kalendaru i nema greska,mada mislim da se ne treba previse zamarati sa tim,kad dodje vreme da bebac izadje pokucace :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
4.6.2013 15:24:54   
seeka
POZDRAV SVIMA....jedno pitanje 24.10.2012 sam imala menstruaciju...termin mi je 30.7.2013 tako kazu doktori...danas sam usla u 32 sedmicu znaci to je ulazak u 8 mjesec trudnoce ili to nije tako..ili ja vise nista neznam...pa mi molim vas jel ovo tacno ili nijeuser posted image jedva sam i ovo pohvatala..

_____________________________

"SAMO JE BEBA U STANJU DA NAM POKAZE SNAGU, LJUBAV I HRABROST KOJE SMO SAKRILI DUBOKO U SEBI"

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
4.6.2013 15:57:57   
anci kv
meni je termin 30.08. tako da svaki 30. u mesecu racunam kao ulazak u novi mesec.po tome ti si 30.maja usla u 8.ja bar tako racunam,ne mesam sa nedeljama jer onda se pogubim

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
4.6.2013 16:27:44   
minnica

IZVORNA PORUKA: seeka

POZDRAV SVIMA....jedno pitanje 24.10.2012 sam imala menstruaciju...termin mi je 30.7.2013 tako kazu doktori...danas sam usla u 32 sedmicu znaci to je ulazak u 8 mjesec trudnoce ili to nije tako..ili ja vise nista neznam...pa mi molim vas jel ovo tacno ili nijeuser posted image jedva sam i ovo pohvatala..


8. mesec je od 31. do 35. nedelje, tako da si ve' nedelju dana u njemu user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
4.6.2013 20:34:48   
jelenazvezda
jao meni nije nista jasno ja sam u 20n + 2 dana i kad ja ulazim u 6-i mesec,u kojoj nedelji,dal u 22 kad udjem il u 23

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
4.6.2013 20:48:35   
minnica
Kad uđeš u 22. (21+1) i traje do 26. nedelje.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
4.6.2013 21:00:38   
jelenazvezda
joj pa to je sledece nedelje onda :) jupiii

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
16.6.2013 21:11:19   
viking
Aj da pitam i ovde, da mi neko potvrdi koja sam nedelja.
Prvi dan poslednjeg ciklusa bio je ponedeljak 13. maj, da li to znači da sutra (u ponedeljak 17. juna) ulazim u 6. nedelju?
Probala sam da izračunam na raznim sajtovima, ali daju mi različite rezultate....

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here