|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kritični 8-mi mesec
21.1.2009 1:34:49   
Anoniman
Kažu da je bolje roditi bebu u 7-mom mesecu trudnoće nego u 8-mom. Veće su šanse da preživi, jer u 7-mom mesecu valjda bebi još nisu razvijena pluća, pa ako se rodi, mogu da je priključe na aparate i da se pluća razvju, a u 8-mom mesecu je proces razvoja pluća na pola puta, i veće su šanse da dete ne preživi. Ako sam ja to dobro razumela.

Takođe sam čula da sada ima neka injekcija koja se daje (mami... bebi... user posted image  ne znam kome) pa se bebina pluća brže razviju... ukoliko se predvidi porođaj u 8-mom mesecu?

Neko zna nešto više?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kritični 8-mi mesec
21.1.2009 2:52:12   
leila
Ja mislim da to nije tacno, pa za bebu je svaki dan u maminom stomaku bitan, bukvalno svaki dan napreduje, cula sam i ja za to i znam da je jedna moja drugarica bas i pitala svog ginekologa da li je to tacno i da je covek rekao da nije tacno.
A i licni primer, i brat i ja smo rodjeni u 8. mesecu i hvala Bogu nismo imali nikakve probleme.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kritični 8-mi mesec
21.1.2009 8:27:02   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha

Kažu da je bolje roditi bebu u 7-mom mesecu trudnoće nego u 8-mom. Veće su šanse da preživi, jer u 7-mom mesecu valjda bebi još nisu razvijena pluća, pa ako se rodi, mogu da je priključe na aparate i da se pluća razvju, a u 8-mom mesecu je proces razvoja pluća na pola puta, i veće su šanse da dete ne preživi. Ako sam ja to dobro razumela.

Takođe sam čula da sada ima neka injekcija koja se daje (mami... bebi... user posted image  ne znam kome) pa se bebina pluća brže razviju... ukoliko se predvidi porođaj u 8-mom mesecu?



sve ovo znam i ja. I ne mnogo više user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kritični 8-mi mesec
21.1.2009 9:13:43   
gracija
Posto sam ja ocekivala porod u 7mjesecu,pa u 8 mjesecu,malo sam se vise raspitala kod svog doce...On tvrdi da su babske price to da je bolje da se bebica rodi u 7 nego u 8.Svaki dan sto je bebica vise u materici to je bolje.Sama tezina bebe je logicno manja u 7,a samim tim bebica nema snage.Sto se tice pluca,daje se inekcija Dextametazon,koja ubrzava sazrijevanje pluca kod bebe.Ja sam primila tu injekciju u 32 nedelji.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kritični 8-mi mesec
29.1.2009 16:56:17   
jelana9
Skoro se zena porodila u 8 mesecu,i to na ulici-dok je cekala hitnu pomoc.
user posted image A da bude jos smesnije,beba kako je jadna izasla-usla je u nogavicu trenerke,koju je zena nosila.
I nista.Dete je super,i porodilja.
Vazno je,da se pupcana vrpca ne dira,seku je u bolnici.Dete se umota ili se stavi na majkine grudi i stomak-kazu,da je tu bebi najtoplije.A i smiruje je majcin glas i disanje,koje joj je poznato iz stomaka.


Ukoliko se possumnja na prevremen porodjaj,majci se daju steroidi-da bi bebi sazrela pluca.Zena iz mog naselja se porodila u sedmom a druga u osmom,bebice su bile super.Samo sto su morale da budu na intenzivnoj mesec dana,jedna je dobila zuticu(ona iz osmog meseca},ali su i to sredili infuzijom koja se daje preko zile na bebinoj glavi.Zutica nestaje za deset sati.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here