|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
27.10.2013 9:42:30   
Peace*
Pekla sam juce palacinke sa jajima, sve proslo ok. :-)

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
27.10.2013 10:24:42   
Snelle
Bravo za dečicu user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.10.2013 11:16:06   
Yula
user posted image

I kod nas ima novosti ali pisem vam kada ugrabim malo vremena.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
31.10.2013 18:29:46   
Rosita
Mi uvedosmo zumance :)

E da, nije tema, al zahvaljujem se Milicicak za recept protiv kaslja, pomogao mi je :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
31.10.2013 20:37:49   
milicicak
Rosita, bravo za zumance user posted image
I nema na cemu, drago mi je da je pomoglo user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
1.11.2013 8:53:12   
Peace*
Gde je recept za kašalj? user posted image Sorry za off.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
1.11.2013 10:39:01   
Rosita
Eno ga u razgovori mama. Karamelizuje se secer, kad provri doda lipa, kad se pije doda se limun po zelji, a ti vidi tamo mere, meni mama kuvala pa necu da lupam :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
1.11.2013 11:57:11   
milicicak
Nema nekih tacnih mera, vise je nekako odokativno user posted image
Uglavnom ide 1 kasika secera na 1-1,5 solju vode. Secer se karamelizuje, pa se prelije vodom da provri i doda lipa (ja imam neku domacu al nista ne fali ni onoj iz kesice). Kad se prohladi dodas limun.
Meni je to najlepsi caj, zovemo ga topla limunada user posted image i jako ga cesto pijemo... moja mama insistira da je fora u lipi (kao pomaze kod iskasljavanja i malo smiruje grlo) a ne skodi ni taj vitamin C iz limuna i stalno me tera da ga pijem kad kasljem (sto je u poslednje vreme prilicno cesto)
izvinte za offuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
1.11.2013 11:59:30   
Peace*
Kuburim sa Markovim kašljem, zato sam pitala. Ušli smo začaran krug - nos, kašalj, nos, kašalj... user posted image

Hvala

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
1.11.2013 12:01:40   
lesica
Milicicak, kopiraću post u temu o kašlju, ako još nekom zatreba.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.11.2013 21:15:13   
Rosita
Nakon koke napali smo naseg najveceg neprijatelja, kravu. Uveli smo junetinu :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.11.2013 22:03:20   
Misha i Ljisha
joj mojoj Dunji junetina uopste ne prija. Ne razumem sta ima u njoj probacu opet za neko vreme. A sad sam u fazonu da joj dam domace slaninice hihih...al ni sama ne znam. Moj tata me nagovara kaze nema stolice dok se ne podmaze

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.11.2013 22:14:19   
milicicak
Rosita, bravo za junetinu :) moj savet ti je da probas da uvedes i Allernovu, mnogo olaksava stvari kad je dorucak/vecera u pitanju
MiLj, samo ti daj slaninicu em ce da se zabavi sa zvakanjem em malo masti nece da skodi stolici :)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
4.11.2013 8:46:55   
Peace*
Bravo Rosita!!!! user posted image

Dala sam juče Marku kisele krastavce proizvođača Amfissa.

< Poruku je uredio Peace* -- 4.11.2013 8:48:46 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
6.11.2013 16:12:12   
Rosita
Hvala zene!

Mili, dumam ponekad oko Allernove. Ne znam ni sama, a mm je protiv.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
6.11.2013 21:34:50   
milicicak
Rosi, izvini sto cu da zvucim grubo ali reci muzu da ne kaki i uvedi Allernovu.
Da me ne razumes pogresno, ja sam pristalica dojenja i uvek ga zagovaram (ja ovo moje dojila do 14 meseci i ne bih ni prestala da nisam morala na put). Laktacija ti se uspostavila i ne verujem da ces imati bilo kakvih problema ALI sta ako mleko bez razloga prestane/moras negde da odes/sta ti ja znam sta a ti nemas alternativu za svoje mleko. Ja se jesam izmuzavala ali su to bile nedovoljne kolicine, iz tri puta skupim za obrok ali ok, bilo je za pijenje za mlecno-zitnu kasicu nije. Ne kazem da ce biti tako kod vas ali mi smo prosli mesec ipo dana pakla dok nije navikla na Allernovu i to je htela da jede samo sa kacamakom u pocetku, dok smo dosli do stadijuma da je popije proslo jos toliko.
Meni je u tom periodu bio strasan taj pritisak da mleka mora da ima, mislim da sam se opustila sto se tice dojenja tek kad je T potpuno prihvatila Allernovu.
Ja sam pristalica rezervne varijante, uvek i u svakoj situaciji, a ti razmisli user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
6.11.2013 22:33:07   
Rosita
Mudro zboriš. Rezerve nemam, a ne izmuzavam se sad, pravo da ti kažem koliko je muka bilo oko dojenja sve resurse usmerila sam na to. Razmisliću, a mužu ću preneti pozdrave :)
Hvala ti :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.11.2013 11:26:00   
Rosita
Žene, kako tačno izgleda taj test opterećenja mlekom, danas nam rekoše da se to radi sa godinu dana?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.11.2013 11:46:12   
milicicak
Nas to ceka kada ozdravimo...
Ovako, u DZ uzmes uput za stacionarno lecenje, jer te primaju na odeljenje na taj jedan dan/jedno prepodne koliko se zadrzis. NA IMD treba da si pre 8, ides na salter pa te tamo upute za sve... mislim da moras da zoves par dana unapred da vidis kakvo je stanje na odeljenju (nama su prvi put odlagali jedno dve nedelje, bio je neki stomacni grip). Mislim da su dani kad arade test utorak i cetvrtak.
Prvo, probaj da se ujutru ne prejede ili pojede nesto malo da ne bi bio haos ako krene da povraca. Ponesi mu nesto za klopu ako se dugo zadrzite da ne bi bio nervozan od gladi... grisine, keks, vocku
Test je jednostavan. Prvo mu sestra stavi kap mleka na obraz i cekas reakciju 5 min, ako ne odreaguje stavlja mu kap na ugao usana (mi smo tu test zavrsili odmah se osula) pa se opet ceka reakcija... onda mu stave kap na jezik i cekaju...
Posle toga spricom na nekih 20-ak min ubacuju 1 ml. 5ml, 10m mleka, ako sve prodje ok onda dobije da popije 50ml pa 100ml Stalno prate reakciju i reaguju u roku od odmah ako se nesto desi... Probaj da u toku testa nadjes Kiticku, nama su tu stalno bili specijalizanti mada su i oni jako otvoreni i spremni da objasnjavaju meni je mnogo znacilo da popricam sa njom...
Sve ce to biti u redu user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.11.2013 11:54:56   
Rosita
Hvala puno draga! Kiticka je bas fina i ljubazna, ne sumnjam da znači kad je tu. Mi smo najpre bili kod Stankovica koji mi je bio fenomenalan, ali je otisao na godisnji pa nas preusmerise kod nje i tako i ostade.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.11.2013 12:07:59   
milicicak
Nema na cemu user posted image
mi smo bili, vise ni ne znam gde sve user posted image al kad mi se Kiticka pojavila u nekim prelepim zelenim cipelama, shvatila sam da je to dr za mene user posted image salu na stranu, meni se svidja njen pristup i otvorenost, stav i nacin razmisljanja..
pomoglo je kad sam bila sludjena i ubedjena da sam luda majka koja od zdravog deteta pravi bolesno
i posle kad mi je rekla da moje dete sasvim normalno moze i treba da ide u kolektiv, da prestanem sa opsesivno kompulzivnim ponasanjem i sklanjanjem svega sto ima mleko, da dete koliko kod malo MORA da NUCI sta ne sme...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.11.2013 12:22:54   
Peace*
Rosi, kad idete na test opterećenja?

Nama dr reče da neće da mu radi pre nego što napuni 3,5 god.
Kaže: da se 10ml mleka, posle 20min, 20ml, posle 20 min 40 mil... i tako do 150 valjda. Tu se staje, ostaješ na posmatranju do sledećeg dana, ako mu ne bude ništa, da se 200ml, ostaješ do sledećeg jutra, ako je sve ok, ideš kući i alergije više nema.
Mene je toliko strah toga. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.11.2013 12:29:39   
Rosita

IZVORNA PORUKA: milicicak


pomoglo je kad sam bila sludjena i ubedjena da sam luda majka koja od zdravog deteta pravi bolesno



Apsolutno! Meni je u tome pomogao Stanković, hvala mu gde čuo i gde ne čuo, pre toga smo prošli kroz dva meseca agonije i jako negativnih iskustava u Tiršovoj, kao i nerazumevanja pa i najbliže okoline upućenog pre svega meni. Čak me je jedna dr pitala da li je sve ok u našoj kući između mene i mmuser posted image Ma mrsko mi da se sećam. I Kitićka je isto super, baš otvorena, opuštena, neposredna, prirodna.

Peace, reče da ćemo se dogovoriti za tri meseca, a test da se radi sa godinu dana. Mene nije strah, negde duboko verujem da će biti sve ok user posted image


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.11.2013 12:56:22   
milicicak
I samo da dodam, mi imamo divnog pedijatra, zenu koja prati sve novo u medicini, stalno se usavrsava i napreduje... ona nam je prva rekla da misli da T ima alergiju na pkm i prva me stavila na dijetu kad je T imala 4,5 meseca, ona nas je poslala na IMD....
ali okolina je cudo i taj pritisak koji nabijaju svi okolo, stvarno pomislis da si luda majka
a kad doneses papir od lekara sa dijagnozom, svi ucute i jao pa kako, pa zasto, a jel si sigurna da smes...
no, nije teme i bilo pa proslo...
Peace, na IMD na gastroenterologiji je praksa da se test opterecenja radi sa godinu dana pa kontrole na 6 meseci... mislim da ne treba da se plasis ali potpuno razumem tvoj strah, ja sam danima pre testa isla okolo kako zombi...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.11.2013 13:20:43   
Peace*
Pa kod nas nije imalo smisla da se radi sa godinu, on je sa godinu i po imao anafilaktičku reakciju na PRICK-u. Valjda i to zavisi od slučaja do slučaja.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here