|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.9.2013 12:04:16   
Rosita
Mislim da nije. Samo kukuruz i pirinac. Uskoro cu ja da zovem gastro da vidim smemo li mi da uvodimo gluten.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.9.2013 12:13:58   
Peace*
Ovas ima brojne pozitivne zdravstvene efekte. Pre svega ova žitarica nema gluten, a osetljivost na ovaj protein je veoma česta, mnogo češća nego što je dijagnostikovana i mnogi stručnjaci preporučuju izbegavanje pšenice za sve ljude a ne samo za one za celijačnom bolešću.

IZVOR

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.9.2013 12:19:08   
Rosita
Eto, u jednom mom prirucniku pise drugojace. Idemo u savetovaliste uskoro pa cu da vidim i sa pedijatrom.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.9.2013 12:21:53   
Peace*
Da, to je najbolje jer sam našla i ovo:

Gluten je protein koji je pronađen u plodu nekih žitarica. Najviše ga ima u plodu pšenice, raži i ječma, u maloj količini u ovsu, a kukuruz i pirinač ne sadrže gluten.

IZVOR

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.9.2013 12:30:50   
milicicak
Rosi, mislim da ce ti gastro reci da gluten moze od 6 meseci, to su neke najnovije preporuke ali 100 lekara, 100 razlicitih misljenja...
za problem sa stolicom ne znam sta da ti kazem, mi smo imali suprotan problem kakila je cesto i puno (cesto uzrokovano novim namernicama) pa je meni pirinac bio cesto u meniju... palenta bi trebalo da izaziva stolicu..
a mozes da pitas gastro i za uvodjenje malo sokica od pomorandze u vocne kasice, znam da pomorandza pomaze kod neredovnih stolica... mi smo juce probali cokoladnu bananicu kao pokusaj mita i korupcije posle vrtica, odmah je pljunula:)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.9.2013 13:02:19   
Peace*
Rosita, kuvaj kompot od šljiva, ili peci bundevu, mislim da oba smeju od 6 meseci, proveri tamo na temi Ishrana 6-9.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.9.2013 15:41:08   
Rosita
Sve ti to radim, sve u 16! Ja mislim da je problem neunosenje adekvatne kolicine tecnosti. Nikad ne nudim podoj odmah posle cvrstog obroka, sem ako bas nista ne pojede. Ni on ne trazi. Obicno sisa 2/ 3 sata nakon obroka, zavisi koliko je pojeo. Ali slabo pije tecnost, vodu nece nikako. Bojim se i da je lenj, da nece da prazni creva redovno, nadam se da nije stvorio uslovni refleks- boli, necu da kakim. Nama gastro dala neki spisak sta sme a sta ne kod zatvora. Navodno, bundeva ne. Ali evo, bas danas je jeo istu. Dok smo bili na jednom cvrstom obroku i dok je to bilo samo isprobavanje, stolice su bile neredovne ali kremaste, a cim smo uveli dva bas tvrde, tako da mislim da ima veze sa tecnoscu. Ja nudim i nudim, ali ne mogu ga naterati da popije vise ili posisa vise od onog sto hoce.

Prastajte na off-u, modovi user posted image , necu vise, sve su price ispricane, a ako bude prici nema kraja, letim u adekvatnu temu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.9.2013 20:05:56   
Snelle
Ružice, meni Ivana reče gluten od 6-og meseca, kao i jaje. Svejedno, ja ga pre 8-og neću uvoditi, doduše mi nismo još počeli sa čvrstom hranom.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.9.2013 20:38:25   
Rosita
Snelle, pa i meni ce to reci onda. Nije tu, rekose da zovem u pon. Meni bas fale nove namirnice zbog ovog zatvora, pa bih gluten i uvela polako uskoro. Ona meni pomenu i grasak, a u nasem kuvaru kaze od 10og m. Nas pedijatar isto misljenje ima o glutenu i jajetu, od 6., ali se u nasem sl.drzi po strani i ceka da nam kaze gastro, sto je meni ok.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.9.2013 21:01:20   
milicicak
Ja imam neki americki kuvar za bebe u njemu pise da mladi grasak moze sa puna 4 meseca, pa ti budi pametna...
moj stav je da svaka mama najbolje zna sta je dobro za njeno dete, ako mislis da ce gluten olaksati neke stvari, ti probaj...
a za unosenje tecnosti, probaj da mu na svakih 10-ak min uvalis kasicicu vode/soka, mozda pomogne...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
26.9.2013 8:33:19   
Peace*
Ju, ja kad Marku dam bundevu, kaki kao iz topa. user posted image

Ja ću opet da ispišem moje iskustvo sa vodom (znam da većina vas ne voli šećer, ali ću ipak napisati). Kada smo bili u bolnici u januaru 2011 (datum dajem jer se više ne sećam tačnih mera, pa ako nekoga zanimaju detalji da zna u kom periodu da traži moj Anoniman user posted image post), Marku su morali često da menjaju braunilu jer mu je bila gusta krv. Tada mi je med.sestra rekla da treba da pije tečnosti sem što sisa (+ad mleko). Rekli su mi da dodajem šećer u vodu, više se ne sećam, ali mislim da je bilo supena kašika šećera na 1dcl vode (zbog ovoga sam dala termin kad se to dešavalo, tamo negde piše tačno jer se ne sećam baš). Tako sam mu davala, i prihvatio je, i onda sam postepeno smanjivala šećer dok ga nisam skroz izbacila iz vode bez većih problema.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
27.9.2013 13:46:01   
Yula
Vodu treba davati bebama, bez obzira sto Ameri trabunjaju i eksperimentisu na nama savetujuci kojekakve gluposti.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
27.9.2013 13:55:02   
Snelle
Treba davati, ali ako je dete neće šta onda? Forsirati?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
27.9.2013 14:14:11   
Peace*
Ja sam stava da da.
Neka svakih pola sata popije po gutljaj, pa je za dan popio makar malo.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
27.9.2013 14:32:26   
Snelle
Moje starije dete nije uopšte pilo vodu do davanja čvrste hrane, dakle do 5.5 meseci. A ni tada nije htela ali sam je forsirala. Ovo malo se gadi na vodu. Doduše on se gadi apolutno na sve što nije moje mleko. Probala sam par puta da mu dam vodu tako da je on kao nešto i popio. Ali evo kako ja razmišljam apropo Yuline priče o eksperimentisanju nad nama - mi smo sisari jel te? Znate li vi kojeg drugog sisara koji sisa, dakle mladunče da pije vodu nakon maminog mleka? Ne razumem se u domaće životinje, ako ne računamo pse i mačke, pa sam to pitanje postavila svom svekru koji je živeo na selu i dan danas gaji domaće životinje pošto me je forsirao da dajem detetu vodu. Rekao mi je jasno i kratko "NE". Tako da, ja lično ne smatram da će dojenoj bebi bez davanja vode faliti išta.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
27.9.2013 14:41:11   
bea83
Izvinte samo malo uključenje user posted image  Odgajila sam (i gajim) samo jedno dete ali zato 12 kučećih beba user posted image  I oni piju vodu iako sisaju, ne baš prve nedelje ali čim počnu da bauljaju posle 10tak dana itekako piju, dodju sami, onako slepi i smešni do činijice i nešto kao lapću

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
27.9.2013 14:57:10   
milicicak
Ova sisarska prica, barem u svetlu evolucije, je moj fah (tako za zivot zaradjujem) pa ajde da se javim :)
ni jedan drugi sisar ne koristi mleko o preradjevine mleka od drugog sisara a mi to itekako radimo. Ali to ne znaci da mladunce koje jos sisa nece prihvatiti mleko druge vrste ako mu je ponudjeno. Isto tako, voda sisajucim mladuncima nije neposredno dostupna (nemaju ciniju iz koje ce da je piju niti njihove mame mogu da im donesu pijacu vodu) ali to ne znaci da je nece popiti ako im je dostupna jer na pocetku mladunci ne razlikuju zedj i glad.
Evolucija je tako napravila mleko svake vrste da odgovara potomcima te vrste i da im omoguci najbolju ishranu u prvim danima dok se koliko toliko ne osamostale. Kod nas je taj period prilicno dug u odnosi na sve ostale zbog gomile stvari.
Elem, moj licni stav je da bebi treba nudito vodu ali da ne treba insistirati.
Modovi, prastajte na offu i izvinite za predavanje :)

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
27.9.2013 15:14:02   
Snelle
A šta mislite, ako postoje posledice kod dojenih beba koje nisu pile vodu dok su samo sikile, da li bi se one manifestvovale odmah ili kasnije, tokom života?
Malo debilno pitanje, ali "ušla mi buva" sad user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
27.9.2013 16:54:31   
Rosita
Ja samo znam da ako budem imala drugo dete, nudicu mu manje vise cim se uspostavi pravilno dojenje, s nadom da cu dojiti. Sada nisam. Ne znam da li ima posledica, ali mislim da bi lakse prihvatio sada kad mu voda treba. Zedj dolazi iz glave, reklo bi se nije zedan ako nece, ok, ali definitivno za varenje cvrste hrane treba i voda.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
27.9.2013 21:14:12   
milicicak
Snelle, ceo dan razmisljam o tvom pitanju, definitivo cu morati neku fiziologiju da konsultujem...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
28.9.2013 10:38:57   
Snelle
Konsultuj Milice, konsultuj. Mada, evo, moja mama kaže da ni ja kao beba nisam htela, niti pila vodu (naravno dojena beba) i ja iskreno još uvek ne osećam posledice toga user posted image U bolnici bila svega dva puta, oba puta kad je trebalo da se porodim user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
1.10.2013 10:16:17   
Rosita
Zene, uzimajuci u obzir uvodjenje glutena, koje namirnice su @site@, @daju masu@ kako god? Ok je bebac, nije mrsa, ali dajem mu bas prazne kalorije izbegavajuci namirnice koje zatvaraju, moram nesto da menjam. Prazne u smislu zdrave, ali bez kalorija (voce, povrce). Koji keks smem da dajem?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
1.10.2013 10:26:51   
milicicak
Meni se kao bezbedan pokazao wellnes, posna plazma nema mleka ali ima soju. Ja sam gluten uvela kasnije pa sam i keks dala kasnije. Ako ste uveli gluten i jedan mlecni obrok (dorucak, veceru) ja bih pocela sa Nestle 8 zitarica ( obicne, one sa kakaom i medom nemaju mleko)...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
1.10.2013 11:42:07   
Peace*

IZVORNA PORUKA: bea83

Izvinte samo malo uključenje user posted image  Odgajila sam (i gajim) samo jedno dete ali zato 12 kučećih beba user posted image  I oni piju vodu iako sisaju, ne baš prve nedelje ali čim počnu da bauljaju posle 10tak dana itekako piju, dodju sami, onako slepi i smešni do činijice i nešto kao lapću


user posted image

I moji su se gadili, Luka i dan danas kao otrova da pije kada mu daš vode.
Ima tu još jedna stvar, životinje ne sisaju čitavu večnost kao što to praktikuju mame ljudske vrste.

Ne verujem da ostavlja posledice... ne znam. Znam da smo mi imali problem guste krvi koji je rešen uvođenjem vode.

Rosita, nemam odgovor na tvoje pitanje. M je bio mnogo stariji kad je dobio keks. On je živeo na grizu, palenti, ovsu, ječmu... to smo mešali sa voćem.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
1.10.2013 13:40:44   
Rosita
E dzabe.Tash, necemo do punih 8 moci ni to. Danas nam rekli zumance moze, a gluten tek sa punih 8. Valjda uzimajuci sve u obzir. A kontrola je skoro sa punih 8. Tako da nista do tad. Pirinac da ponovo uvedem i kukuruz.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here