|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 1:51:06   
Sanja 34
I zaboravih da kazem da sam iskljucena odmah posle porodjaja sa epidurala,normalno sam hodala sutradan i nikakav problem do sada nisam imala.

(odgovor članu Sanja 34)
Direktna veza do poruke: 1476
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 9:38:18   
Sladja80
Divno...user posted image

(odgovor članu Sanja 34)
Direktna veza do poruke: 1477
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 9:40:59   
soni
DA za epidural... Porodjaj je prosao bez ikakvih problema, a nisam bolove ni osetila!!!

Ipak su me bolela ledja posle sigurno mesec dana, ali opet bih se odlucila za isto

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1478
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 9:43:48   
adulence
mislim da sam vec pisala,ali opet cu reci DA,DA I DA za epidural,porodjaj nisam osetila...i odmah hodala,sve kako treba...

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1479
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 9:50:52   
Tiziana
JA cak nisam ni isla na dogovor sa anesteaziologom.Moj dr je rekao da nema potrebe,on mi je bio na porodjaju i on je sve org. samo je bitno da uradis analize. JA nisam lezala u fetusnom polozaju dok su mi stalvjlai kateter,sedela sam,oba puta...oba puta osecala napone,oba puta ustala posle ona obavezna 2h lezanja i sve kul..

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1480
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 13:57:05   
Sanja 34
Tiziana,nisam ni ja morala da se dogovaram sa anesteziologom jer mi je doktor rekao da ce sve on zavrsiti,kao sto i jeste,i bio je samnom na porodjaju ali ja sam zbog straha pre svega otisla kod anesteziologa valjda da se osiguram jer mi je najbitnije bilo da primim epidural...Naravno,anastezija se daje i u sedecem polozaju ali ja sam je primila kako sam opisala.U svakom slucaju svakoj zeni toplo preporucujem porodjaj bez bola ali sve je stvar odluke...pozdravuser posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1481
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 15:18:11   
Tiziana
Ma naravno,ne kazem da ne treba ici da se poprica sa anestez,nego prosto da nisam isla..poenta,i tvoja i moja je da ko god moze treba da ga primi...
Ne znam koliko ti je jos ostalo do porodjaja,u svakom sl imaces malu razliku kao ja,sin 2009, cerka 2011 i videces..tesko je,ali divno.

(odgovor članu Sanja 34)
Direktna veza do poruke: 1482
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 16:32:00   
Sanja 34
Imam sina 2011 god.a termin mi je sa ovom bebom 1. ili 4.maj ove godine s tim sto mi je lekar rekao da bi me porodio nedelju dana ranije zbog toga sto u mom terminu zbog praznika nece biti tu.Opet nosim decaka i veruj mi strah me je kako ce mi prvi sin podnetii novog clana user posted image user posted image .Mozda je mala razlika ali kazu mnogi da je idealna jer npr.ja imam brata mladjeg 8 god.i kada se rodio bila sam ljubomorna kao pas.Ipak imam 34 god.i dok sam u fazonu sa bebama mislim da cu podneti lakse.Sta ti mislis,kako si se ti snasla?Jel si imala problema ostaviti dete i otici da se porodis,mozda je glupo ali me i to opterecuje kao i kako ce sve izgledati?Kako nocu,kako danju sa detetom od 2 godine i bebom kuci?user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1483
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 16:37:56   
Sanja 34
Imam sina 2011.god a nosim opet decaka i termin mi je 1. ili 4.maj stim sto sam se sa doktorom dogovorila da me porodi nedelju dana ranije jer je termin nezgodan kada nikoga nema u bolnici.Bas se brinem kako ce sve izgledati sa dvoje male dece,neko kaze da je mala razlika a neko da je idealna.Znas sta ja imam brata mladjeg 8 godina od mene i kada se rodio bila sam ljubomorna kao pas.Srta ti mislis o svemu,kako si se snasla?Mozda je glupo ali razmisljam i kako cu otici u bolnicu i ostaviti dete,kako ce izgledati kada se porodim i dodjem kuci,da li cu uspeti da izbalansiram da se on ne oseti zapostavljen?nemam pojma,isla sam logikom da imama 34 god i dok sam u bebecem fazonu rodim jos jedno dete jer nemam sta cekati.user posted image .Kako si ti podnela sve tj.kako podnosis?

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1484
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 16:39:29   
Tiziana
Kod mene je ralzika tacno 25 meseci.
Sada,iz ovog ugla mislim da sam se savim ok snasla. Ali nije bilo lako.To sto kazes,najtez emi je bilo da odem da se poradjam i njega ostavim.Jos kad te spucaju hormoni!!!! Kad sam se porodila samo sam pitala za njega!! ALi posle par dana sve se to promeni..ljubav se nekako umnozi,imas je dovoljno za oboje.
Kod kuce je bilo malo problema,on je hteo sve ja d amu dam,napravim,uradim i to bas u onim trenutcima kad sam nju dojila.A ja bih u tim trenutcima plakala.Bilo mi je tesko.Ali sa druge str on ide u jasle(sad u obdaniste) od 12m i i kad sam s eporodila isao je tako da mi je bilo daleko lakse nego da je ceo dan bio samnom i sa bebom. Sad je vec sve mnoogo lakse. ona hoda,prica,pocinju vec da se igraju zajedno i kapiram sto rastu bice sve lakse! Ja sam zelela malu razliku i dobila sam je.

(odgovor članu Sanja 34)
Direktna veza do poruke: 1485
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 16:40:25   
Tiziana
JA sam skoro kao i ti,prvo rodila u 33,drugo u 35..

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1486
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 17:47:34   
Sanja 34
Verovatno ce i mene snaci sto i tebe,drago mi je da sam srela nekoga ko moze da me posavetuje i ima isto iskustvo jer u svom okruzenju nemam slicnu situaciju.On jako voli decu i ne ispoljava neke znake ljubomore prema deci od prijatelja ili od rodbine ali ipak je drugo imati bebicu u kuci konstantno,nadam se da cu se snaci kao i ti jer ce i meni razlika biti tacno 25 meseci user posted image .Znas sta mene lupaju hormoni non stop u ovoj trudnoci i nekako je teze podnosim nego prvu u psihickom smislu.Valjda zato sto si i u kuci i razvijas razne filmove,svasta ti se ucini realnim sto je nerealno,postajes ljubomoran i muskarcima moras objasniti sta ti se zbiva jer oni malo teze razumeju nase promene,tako da me muz kapira za sada.Mozda budem gora posle porodjaja ali morace me istrpitiuser posted image .Nrekad se pitam da li bi se tako osecala da su mi trudnoce malo veceg razmaka...Ali sve se da podneti kada je u pitanju najlepsa ljubav na svetu ...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1487
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 18:36:58   
Tiziana
kod nas je ispoljavanje ljubomore bilo na jedan drugi nacin.prema bebi je bio divan,ali je poceo dadivlja, da s ebaca,baca igracke i sl..i to je trajalo sve dok ga je tata ujutru vodio u vrtic i popodne odlayio po nejga.kako sam ja krenula da idem po njega,stanje sesamo odjednom promenilo..ali evo cak i sad,uvek,ali UVEK krajickom oka gleda ako je neko od nas dvoje oko cerke,ako je mayi,ljubi ili sl..Ali misim da sad moramo da prebacimo ovaj raygovor na neku temu da nas ne bi opominjali!user posted image

(odgovor članu Sanja 34)
Direktna veza do poruke: 1488
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 21:33:51   
Sanja 34
Na kojoj temi mozemo da pricamo o ovome,cisto ako mi nesto zatreba,da mogu da te pitam?

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1489
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.1.2013 21:57:51   
Tiziana
Ja mislim(ali nemoj me drzati za rec) u temi Razgovori mama...ali mozes da mi poslajes i pp..

(odgovor članu Sanja 34)
Direktna veza do poruke: 1490
   RE: Epiduralna DA ili NE
17.1.2013 23:01:03   
kamena81
Meni je ostalo još malo jače od mesec dana do porođaja u NS, Vejnović kod koga vodim trudnoću mi je od srca preporučio epidural i rekao da će mi on srediti anesteziologa, tako da još malo razmišljam, jer sam ja čak prvobitno htela carski pošto se užasno plašim, ali čitajući sva ova iskustva izgleda da će epidural prevagnuti....

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1491
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.1.2013 5:34:04   
Yag

IZVORNA PORUKA: soni

DA za epidural... Porodjaj je prosao bez ikakvih problema, a nisam bolove ni osetila!!!

Ipak su me bolela ledja posle sigurno mesec dana, ali opet bih se odlucila za isto



isti slucaj je i kod mene i mene ledja bole ali ne zalim jedno veliko DA za epidural definitivno ako se ikad vise budem poradjala opet bi ga uzelauser posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1492
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.1.2013 10:06:33   
kamena81
A da li su bolovi koje imate pre epidurala ( do tih 4 prsta kako kažu da se epidural tada daje) jesu li oni podnošljivi?

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 1493
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.1.2013 10:10:30   
jacagoga
Jesu, bar meni bili i kad mi je dat epidural nije delovao kako treba oduzeo mi je samo levu stranu tela

(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 1494
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.1.2013 14:11:00   
bice devojcica

IZVORNA PORUKA: kamena81

A da li su bolovi koje imate pre epidurala ( do tih 4 prsta kako kažu da se epidural tada daje) jesu li oni podnošljivi?


Jesu podnosljivi ti bolovi,i ja sam otisla otvorena sa cetiri prsta i tad sam i primila epidural,boli ali nije neizdrzivo..

(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 1495
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.1.2013 19:45:48   
bojanica7
kamena, meni su bolovi do 8. prsta bili podnosljivi user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bice devojcica)
Direktna veza do poruke: 1496
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.1.2013 20:09:50   
kamena81
hvala vam svima, sve više razmišljam da idem na epidural, al nije mi jasno da li se u tom slučaju porođaj dogovara za prepodne pa ti daju indukciju ili kako, pošto ne znam šta se dešava ako ti bolovi npr krenu nedeljom u ponoć da li tada uopšte ima anesteziologa u betaniji koji bi ti mogao dati epiduraluser posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 1497
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.1.2013 21:08:21   
bea83

IZVORNA PORUKA: kamena81

A da li su bolovi koje imate pre epidurala ( do tih 4 prsta kako kažu da se epidural tada daje) jesu li oni podnošljivi?



Sa četri prsta sam došla u porodilište ubedjena da mi muž samo paniči i da će me vratiti kući, ništa me nije bolelo, samo mi se nekako piškilo i kakilo u isto vremeuser posted image meni su epi dali tek kad sam bila 6,7 prstiju otvorena i skoro da me ništa nije bolelo do tad, kao malo jači menstrualni bolovi...

(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 1498
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.1.2013 21:18:08   
bojanica7
ej, bea, bas mi je drago. evo juce se moja drugarica porodila i isto tako, nista nije osecala bolove a bila sest prstiju otvorena... ma svi smo drukciji. user posted image i da, ja znam da je praksa u betaniji da daju do petog prsta. nama u skolici kazu da necemo ni dobiti ako dodejmo sest otvorene.

kamena, mozda ako nadjes neku vezu pa da ti za termin prikljuci indukciju i epidural. al ovako to nece raditi ako ti ne krene porodjaj. hoce, ako premasis termin sedam dana. ali pre toga ne.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1499
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.1.2013 21:24:40   
bea83
ja sam se jako brzo otvarala pa dok je anesteziolog stigao ja već otvorena 6,7 al mi je ipak dao. Isto tako napravio je izuzetak i dao mi je drugu dozu kad su počeli naponi(praksa je da se tad isključuje) jer je video da sam bila u školici, da sam istrenirana i znam da dišem, tako da mi je dao sa punih 10 prstiju i ja sam ko ludak predisala 15 minuta napona dok nije počela da deluje druga doza, tako da apsolutno ništa nisam osetila ni kad sam se poradjala. Ali sve vreme sam bila jako poslušna, pribrana,radila sve što mi kažu i glasa nisam pustila, za to je zaslužan epidural i vežbiceuser posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here