|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.3.2013 11:23:32   
Sladja80
ee kad bi mogla da savladam strah to bi bilo idealno,ja vodim trudnocu u domu zdravlja ali imam jednu babicu u frontu preko koje idem jednom mesecno na ultrazvuk kod dr.maje pantic,ta babica mi kaze da nema potrebe da uzimam izabranog....i ti si mi rekla i jos par njih...videcu jos...ja bih dr.pastara cula sam da je jako dobar i ljubazan

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1526
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.3.2013 11:27:33   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Sladja80

sme li epi da se primi ako zena ima prosirene vene na nogama?

smeš, ja imam proširene i primila sam sa prvim epidural. Sad sam i operisala, i opet ću na epidural.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1527
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.3.2013 11:28:14   
Sladja80
user posted image user posted image user posted image user posted image VOLIM TE

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1528
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.3.2013 11:24:35   
Sladja80
e devojke jesam malo dosadna ali.... sta cu user posted image ima li veze anemija sa davanjem anestezije? posto me i to strefilo user posted image

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1529
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.3.2013 11:55:23   
Tiziana
Mislim da nema! a i do porodjaja te mozda i prodje anemijauser posted image ja sam u prvoj trudnoci bila anemicna,sve vreme pila onu tot hemu i dobila epi najnormalnije, niko to nije ni komentarisao.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1530
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.3.2013 13:11:50   
Sladja80
super! ja pila heferol ali ne mogu da ga podnesem,pa sam presla na sumece tablete gvozdja dva puta dnevno i kapi od koprive i cedjenu cveklu...konjsko meso....pa cemo videti sta ce biti ali to je neka druga tema,hvala tiziana ti si mi ovde psihotarapeut user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1531
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.3.2013 14:28:49   
Pretty78
ma nema nikakve veze, ja sam anemicna od kad znam za sebe, pila sam i tothemu user posted image  i svakoja ke gluposti. U porodilistu mi nije vadio krv samo onaj ko je zurio, milion puta dnevno sam slusala: jaoooooo gospodjo kako ste vi bledi, hajde da vam izvadimo krv....plus sam se farbala u crno, bez sminke...katastrofa....vec sam svakom ko udje u sobu govorila unapred: da, ja sam anemicna, lincujte me!
i sva tri puta sam dobila epidural.

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1532
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.3.2013 15:41:32   
Sladja80
ja sam anemicna, lincujte me
hahahahhaa user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 1533
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.3.2013 18:57:46   
Tiziana
Pa kod mene je sve manje vise proteklo normalno i glatko i ja ti samo prenosim svoje iskustvo sa ogromnom zeljom da i tvoje bude isto kao moje :-) ja kad sma bila trudna nisam usla ni na jedan jedini forum da se ne bih bespotrebno tripovala,jer kad kad covek moze da procita svasta sto ga uznemiri..i onda ja volim da prenesem svoje iskustvo da se i neke druge zene ne bi bezveze tripovale...

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1534
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.3.2013 22:53:52   
Sanja 34
Draga Sladjo,nema potrebe da uzimas izabranog anesteziologa jer svaki dezurni anesteziolog u Narodnom Frontu je ok i lepo ce ti dati anesteziju.Ja sam,kao i vecina,imala predrasude ali sam imala na porodjaju izabranog lekara a anesteziologa ne,iako sam se oko epidurala savetovala sa doktorom Klainovicem,anesteziju mi je dao dezurni anesteziolog...Super covek,pun humora i strucnjak jer mi je dao za 2 sekunde i nista osecala nisam...Mnogi anesteziolozi praktikuju da ostave anesteziju posle porodjaja preko noci,on nije hteo meni to da uradi iako sam ga pitala...
Dr Pastar je jedan od najboljih ako ne i najbolji anesteziolog u Frontu...Po meni je bolje imati svog lekara na porodjaju nego anesteziologa jer ti lekar ipak sve zavrsava,barem u mom slucaju...Meni je termin 1.5.ili 4.5.mada mi ultrazvuk pokazuje 22.4. pa cu ti javiti kako je bilo ako tvoj termin nije pre mene...srecnouser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1535
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.3.2013 23:31:32   
Moiraina
Jedno veliko DA za epidural user posted image
Prvi porođaj mi je trajao 10 sati od ulaska u boks (a pre toga 24h kotrakcija na 5-7 minuta), sve vreme na indukciji, beba se nije spustila, ja se slabo otvarala... Ne znam kako bih izdržala bez epidurala. Što se tiče oduzetosti nogu, babica me je pitala da li osećam noge, da li bih mogla da ustanem sa stola pa da probamo tako da spustimo bebu. I uspela sam da ustanem, čak sam pravila po koji korak oko stola (i to sve posle 4. ili 5. doze epidurala)! Ne znam da li to zavisi od stručnosti anesteziologa ili od jačine doze... Imala sam ogromnu epiziotomiju, ušivanje je trajalooo, a sve bez bolova!
Drugi porođaj, indukovan, primila epidural, probušili mi vodenjak i za 4 sata eto bebe u tri napona, opet bez bola, osećala sam se kao da se nisam porađala (osim što sam opet imala veliku epiziotomiju). Ovaj put su mi noge blago utrnule, ali to je jako brzo prošlo.
Inače, i ja sam anemična, imam nizak pritisak i proširene vene (nije da se hvalim user posted image ) i bez problema sam oba puta primila epi.
Porađala sam se u Frontu.

(odgovor članu Sanja 34)
Direktna veza do poruke: 1536
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.3.2013 23:53:34   
Azra_
Po meni je srećna svaka žena koja je se porodila uz epidural. Ja nisam bila te sreće. Istina, živa sam, ali bih više volela da je bilo sa epiduralom.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1537
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 1:00:49   
janabons
Jedno veliko za. Jedina mi je briga da li ce stici na vreme da mi ga daju, a verujem i nadam se da hoce, posto vidim da u frontu nema problema sa tim,vise sam cula za Visegradsku da se to desavalo

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1538
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 7:08:31   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Moiraina


Inače, i ja sam anemična, imam nizak pritisak i proširene vene (nije da se hvalim user posted image ) i bez problema sam oba puta primila epi.



jel ti to o mene pričaš? user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1539
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 9:33:28   
Tiziana
Dr. je Krainovic,ne Klainovic..

(odgovor članu Sanja 34)
Direktna veza do poruke: 1540
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 9:34:31   
Tiziana
Tako je i meni izgledao drugi porodjaj, kao da se nisam ni poradjala.Malo je krace trajao i nisu me sekli,nisam se iscepala. Doduse tvoja beba je bila znatno veca od moje!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1541
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 9:44:55   
lesica
O daaa, za epi user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1542
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 10:31:07   
pandina
Nisam uzimala epi i kajem se. Htela sam da sve bude 100% prirodno, trudnoca mi je bila besprekorna, nikakvih problema nisam imala, inace nisam ni plasljiva, verovala sam da imam visok prag tolerancije.
Medjutim, cetiri dana posle termina pukao mi je vodenjak delimicno oko 16h i skoro da sam odmah dobila jake bolove. U bolnici sam bila u 18h, a nesnosljivi bolovi su poceli oko 22h. Od 22h do 6,30h ja sam bila na porodjajnom stolu i molila sam se da umrem koliko mi je bilo strasno bolno. Jako slabo sam se otvarala. Za epi je bilo kasno jer nisam na vreme to obezbedila (Zvezdara). Sto se tice oduzetosti nogu, ja sam i bez epi bila odsecena. Kad su hrteli da mi promene carsav, pomogli su mi da na kratko ustanem, mene noge nisu drzale, ja sam se srucila na pod, jedva su me podigli.
Naravno, kad se porodis i vidis bebu, tacno je da sve zaboravis, ali moje iskustvo je bilo takvo. S obzirom da zelim vise dece, EPIDURAL POD OBAVEZO!
IZvinite sto sam bila opsirna, ali nadam se da ce koristiti neodlucnima!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1543
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 11:29:26   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: Trcosava


IZVORNA PORUKA: Moiraina


Inače, i ja sam anemična, imam nizak pritisak i proširene vene (nije da se hvalim user posted image ) i bez problema sam oba puta primila epi.



jel ti to o mene pričaš? user posted image



user posted image Jok, to sam ja user posted image . Ali ti si svoje vene operisala, a moje srećice su i dalje tu user posted image .

A da ne budem off: što se tiče tog famoznog uboda u kičmu, prvi put nisam baš ništa osetila (dat epi u sedećem položaju, između jakih kontrakcija). Dr je rekao da ću osetiti kao neku struju u levoj (valjda user posted image ) nozi i da je to znak da je pravilno postavljen kateter. Drugi put sam osetila i ubod i postavljanje katetera i tu "struju" i nije mi bilo baš prijatno (ali moj prag bola je ravan nuli), ali tad mi zapravo porođaj još nije bio ni počeo, pa me je ovo kao malo "zabolelo".
Svejedno, opet bih ga bez razmišljanja primila user posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 1544
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 11:41:29   
Tiziana
user posted image I ja sam isto prvi put primila epi izmedju dve kontrakcije u sedecem polozaju...Ali ja ni tad,a ni drugi put koji je bio isto kao kod tebe dok porodjaj realno jos nije ni poceo,nisam osetila nesto posebno..mislim da se secam samo uboda one lokalne anestezije sto ti daju pre plasiranja katetera..

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1545
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 11:53:53   
Moiraina
Ma kod mene je prvi put bilo: pusti priču i ubodi već jednom user posted image
A drugi put nisam imala jake bolove pa sam zato osetila sve šta mi je radila kad mi je davala epidural.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1546
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 11:57:22   
Tiziana
Ubodi samo da bol prestane :-)

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1547
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 11:58:34   
Tiziana
Koje si godiste,ako nije tajna!?

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1548
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 12:04:52   
Moiraina
79. (nemoj nikom da kažeš user posted image )
Ali da ne kvarimo temu, NJV epidural je super, i tako...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1549
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 12:09:09   
Tiziana
My lips are sealed!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Trombofilija - stanje značajno za planiran...
Povećana sklonost ka zgrušavanju (koagulaciji) krvi, koja može biti urođena ili stečena, naziva se trombofilija. Ona je ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here