|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.4.2018 21:32:00   
Misha i Ljisha
Ma ja sam sad u tripu da necu inati snage i da ako nesto moze da podje naopako da ce poci. Takva mi cela trudnoca pa se ne nadam lakom porodjaju

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1776
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.4.2018 21:32:57   
bojana92

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ma ja se sad tripujem da necu imati snage da izguram bebu da ce se zaglaviti i porodjajnom kanalu da ce ga izlaciti vakuumom. Mislim trenutmo sam u najcrnjim mislima da ako nesto moze da podje naopako da ce poci. Tskva mi cela trudnoca
Nisi jedina user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1777
   RE: Epiduralna DA ili NE
4.4.2018 0:04:12   
Ecika Eca
Ja iskreno sam se odlucila za epidurala nesteziju jer nekako smatram da kad vec postoji lek za ublazivanje bola ja sam uvek za lek . :)
I smatram da svaka trudnica treba da uzme epiduralnu anesteziju. Meni je sada sedmi mesec trudnoce ,blizi se brzo ce proci i osmi ... Samo da prodjem dobro konsultacije i preglede sa anesteziologom dal bih mogla da je dobijem. Nadam se da cu moci user posted image user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1778
   RE: Epiduralna DA ili NE
27.4.2018 22:33:34   
jagodp
Ja sam se prirodno porodila bez epidurala ali mislim da sam bas pogresila, moje drugarice imaju fenomenalno iskustvo, oporavile se za nedelju dana a ja mesec i po nisam mogla da sednem!

(odgovor članu Ecika Eca)
Direktna veza do poruke: 1779
   RE: Epiduralna DA ili NE
27.4.2018 22:36:36   
jagodp

IZVORNA PORUKA: vonavoj

E carski ne bi nikako..hahhaha!
Kod nas se 24h ne ustaje..posle.si kao mrtvak😁

Ni ja, meni je veci strah od carskog nego od epidurala, ali da mi matwricu seku a da nije nuzno, nikako!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1780
   RE: Epiduralna DA ili NE
27.4.2018 22:48:41   
Misha i Ljisha
Ja evo da napisem. Uzela sam epidural i odlicnk prosla bez epiziotomije. Izasla aam ko nova iz porodilista

(odgovor članu jagodp)
Direktna veza do poruke: 1781
   RE: Epiduralna DA ili NE
27.4.2018 22:50:52   
Anck Su Nmaun
Ranije sam govorila Ne. Al sto da Ne ako moze olaksati sve to. Samo napred!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1782
   RE: Epiduralna DA ili NE
27.4.2018 23:15:28   
mama Jo
Tako sam i ja ranije govorila, ali na drugom porodjaju sam htela da uzmem, ali nije bilo vremena jer sam se brzo porodila.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1783
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.4.2018 0:18:49   
MimaKos
Ma epidural je zakon, sa cerkom bez sa ainom sa i nikad se bez vise ne bih porodila!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1784
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.4.2018 0:26:38   
jagodp
Meni bilo strah u kicmu da me bodu najvise, inace je super sve!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1785
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.4.2018 23:29:50   
MimaKos
To je igla kao vlas kose tanka ne oswtis nista

(odgovor članu jagodp)
Direktna veza do poruke: 1786
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.5.2018 0:07:44   
mama Jo
Da, sada bih rekla DA

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1787
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.5.2018 0:19:01   
MimaKos
Ma ni najgorem neprijatelju ne bih preporucila bez, zasto da boli ako ne mora..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1788
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.5.2018 20:03:48   
Ecika Eca
Slazem se iskreno... ja sam isto odlucila se za epidural...i samo sto se ne porodim .... uskoro :)

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1789
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.5.2018 7:36:10   
pari
I ja zelim epidural...Prvi put sam sa epiduralom i bilo je odlicno...tako planiram i sad

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ecika Eca)
Direktna veza do poruke: 1790
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.5.2018 8:23:38   
Ecika Eca
Da li neko zna na koliko prstiju otvorenosti se daje Epiduralna Anestezija???

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1791
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.5.2018 10:35:07   
pari
A mene interesuje na koliko se vise ne daje? Jer znam da i to ima...kad zakasnis pa ne mogu da ti daju...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ecika Eca)
Direktna veza do poruke: 1792
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.5.2018 10:38:58   
MimaKos
2-3 prsta ali to nije jedini uslov, kontrakcije moraju da budu na 45 sek ili manje i odredjenog intenziteta, koliko se secam.. i vodenjak mora da se probusi ili da pukne.

(odgovor članu Ecika Eca)
Direktna veza do poruke: 1793
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.5.2018 10:51:14   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: pari

A mene interesuje na koliko se vise ne daje? Jer znam da i to ima...kad zakasnis pa ne mogu da ti daju...

Ja sam bila 6 prstiju otvorena i dali su mi. Da nisu porodjaj bi bio agonija jer sam sa 6 prstiju dobila napone. A beba nije ni bila spustena. Imala sam kontrakcije na 2 min 8 casova i bila sam u agoniji

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1794
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.5.2018 10:55:49   
pari
A sto ti nisu dali ranije? Da ne moras da se mucis toliko

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1795
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.5.2018 11:08:27   
Misha i Ljisha
Cekali su da se beba malo spusti. Ali nije se spustio ni kad am bila 6 prstiju otvorena.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1796
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.5.2018 11:23:02   
vonavoj
Nemojte da me plasite..kod nas je epidural luksuz..nije besplatan..nego platis anesteziologu..ako sam dva puta izdrzala,i sad cuuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1797
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.5.2018 11:24:19   
pari
Uglavnom se placa...
Meni je super dosao epidural i zelim ga i sad

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1798
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.5.2018 12:06:25   
Duškić
Opet veliko DA za epidural.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1799
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.5.2018 14:14:06   
Rosita

IZVORNA PORUKA: MimaKos

2-3 prsta ali to nije jedini uslov, kontrakcije moraju da budu na 45 sek ili manje i odredjenog intenziteta, koliko se secam.. i vodenjak mora da se probusi ili da pukne.

Ne moraju ni kontrakcije da budu takve. Ima i dogovorenih indukcija- epidural pirođaja. Meni su pravilne kontrakcije drugi put krenule na klistiru. Već sam bila upućena na porođaj.
Moram sebi kao podsetnik da napišem, za svaki slučaj. Pošto očito zaboravimo bolove pa sledeći put kao možemo i vez epi. Mislim sve se može. Ali ne mora. Živeo epidural, ne znam šta bih bez njega!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here