|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
18.7.2013 22:15:01   
Logoped LexisPro

IZVORNA PORUKA: Shishica

Pa hajde da i ja pitam. Isli smo kod logopeda pre par dana i nasa trogodisnja devojcica sve savrseno izgovara sem LJ.
Receno nam je da dodjemo za godinu dana, ali da bi to trebalo da dodje na svoje.
Ja jos nikada nisam cula da neko odrastao ne zna da izgovara lj..ili nisam obratila paznju.
Kakve vezbice bih mogla da joj zadam? Svakoga dana po nekad joj trazim da kaze :Ljubica, ljubicica, ljulja... i to je zabavlja.
Da li se u sustini to lj lako savladava kod dece?


Mislimo da nemate potrebe da brinete i da ste dobili dobar savet od Vašeg logopeda. Glas LJ se usvaja posle 4. rođendana.
Verujemo da će Vaša ćerka to usvojiti spontano.

Srdačno,
Logopedsko Edukativni Centar LexisPro

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
18.7.2013 22:39:37   
Logoped LexisPro

IZVORNA PORUKA: Ivana.

Postovana,
Moja cerka ima 2 godine i 2 meseca. Do 20 meseci. prakticno da nije nista pricala. Samo mama, tata, baba i jos par reci. Onda je odjednom pocela da broji od jedan do deset, i da nas svakodnevno iznenadjuje novim recima. Sad vec sklapa recenice, tata na poslu, idemo kod babe, itd. E sad ono sto mene brine, ne znam da li je rano, ali ona slovo R i L izgovara kao slovo V, kaze cipivipi, mama vedi, umesto lezi... Drugi problem je sa slovom M. Meda je mena, maca je mana, a u drugim kombinacijama izgovara lepo slova C i D, kaze lepo cica, gica, kad je ja forsiram da lepo kaze meda, ona kaze mena ili beda.
Kakve nam vezbe preporucujete, i da li je vreme da se javimo logopedu? Unapred hvala.


Poštovana Ivana,
Milsimo da je suviše rano da očekujete od vaše devojčice da izgovara pravilno glasove R i L. R se, na primer, usvaja posle 5. godine života. Ukoliko detetov razvoj govora stalno napreduje (usvaja nove reči, kombinuje slogove i razume proste naloge) nemate potrebe da posećujete logopeda. Možete sami da razvijete govor i jezik kod deteta čitajući mu priče i pesme. Takođe, zahtevajte od deteta da imenuje predmete i bića, kao i da "opiše" u par reči događaje iz njemu dobro poznatih slikovnica.

Srdačnouser posted image
Logopedsko Edukativni Centar LexisPro

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
18.7.2013 22:56:03   
lilihip
Sjajna tema, bravo za RR i za stručnjaka user posted image

(odgovor članu Logoped LexisPro)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
20.7.2013 16:04:49   
Ivana.
Hvala puno na odgovoru user posted image

Svaka cast za temu user posted image

(odgovor članu lilihip)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
25.7.2013 11:51:39   
tanja71
Postovanje,
Moj sincic ima 3 godine i kod njega je problem sto u isto vreme slusa dva jezika, srpski i engleski. Gleda crtace na engleskom, a mi mu kuci pricamo na srpskom. I kad govori mesa, cas kaze jaje, cas kaze egg. I zbog toga ne govori bas puno, imam utisak kao da je zbunjen. Inace sve razume sta mu se kaze. Broji na srpskom i engleskom do 20, zna i englesku abecedu, sklapa proste recenice i na engleskom i na srrpskom. Molim za savet, uhnapred zahvalna.

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
26.7.2013 14:48:41   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: lepoticarka

Ima li neko iskustva u vezi problema sa govorom kod dece?Moj klinac ima skoro 5 godina i,pored toga sto zna dosta reci,sva slova,alfabet,brojeve,...,ima problem sa agramaticnim govorom.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu tanja71)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
27.7.2013 13:28:15   
*milica*
E ovako, u cetvrtak smo bili kod logopeda. Radila je s njim celih 15 minuta i dosla do zakljucka da je stefan nemiran i da ne saradjuje. Dala mi je savet kako da s njim radim kod kuce. I uput za psihologa, iz razloga sto je nemiran i ne saradljiv. Uz reci "psiholog ce mu nesto uraditi" mene zanima sta?
Sta bi njemu psiholog trebao da uradi pa da on pocne da saradjuje? A to sto je nemiran, pa on ima 3 godine, nije valjda ocekivala sa bude kao vezan za stolicu?

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
27.7.2013 14:43:48   
Logoped LexisPro

IZVORNA PORUKA: tanja71

Postovanje,
Moj sincic ima 3 godine i kod njega je problem sto u isto vreme slusa dva jezika, srpski i engleski. Gleda crtace na engleskom, a mi mu kuci pricamo na srpskom. I kad govori mesa, cas kaze jaje, cas kaze egg. I zbog toga ne govori bas puno, imam utisak kao da je zbunjen. Inace sve razume sta mu se kaze. Broji na srpskom i engleskom do 20, zna i englesku abecedu, sklapa proste recenice i na engleskom i na srrpskom. Molim za savet, uhnapred zahvalna.


Draga Tanja,

Nije jasno da li dete odrasta u monolingvalnoj ili bilingvalnoj sredini?

Mislimo da je vrlo važno da dete čiji govorno-jezički razvoj teče u skladu sa očekivanim normama za uzrast, a odrasta u monolingvalnoj sredini (sredina u kojoj se koristi samo jedan jezik-maternji), spremno je da započne učenje stranog jezika posle 3. rođendana. Ovo je važno jer samo na dobro razvijenom maternjem jeziku dete može uspešno i bez teškoća da usvaja strani jezik.

Ukoliko dete odrasta u bilingvalnoj sredini najbolje je da se maternji jezik koristi kod kuće, a da se drugi jezik koristi u socijalnoj sredini (škola, vrtić...). Zato vam savetujemo da "razgraničite" kada i u kojim situacijama će se govoriti na engleskom jeziku, a u nekim drugim samo na srpskom. Objasnite detetu da u društvu sa prijateljima koji govore engleski jezik treba samo koristiti ovaj jezik, dok će se kod kuće komunicirati samo na srpskom jeziku. Na ovaj način dete neće biti u dilemi koji jezik da upotrebi. Ono će koristiti jezik u zavisnosti od situacije i društva u kome se nalazi.

Srdačno,
Logoped Lexis

(odgovor članu tanja71)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
27.7.2013 15:00:19   
Logoped LexisPro

IZVORNA PORUKA: *milica*

E ovako, u cetvrtak smo bili kod logopeda. Radila je s njim celih 15 minuta i dosla do zakljucka da je stefan nemiran i da ne saradjuje. Dala mi je savet kako da s njim radim kod kuce. I uput za psihologa, iz razloga sto je nemiran i ne saradljiv. Uz reci "psiholog ce mu nesto uraditi" mene zanima sta?
Sta bi njemu psiholog trebao da uradi pa da on pocne da saradjuje? A to sto je nemiran, pa on ima 3 godine, nije valjda ocekivala sa bude kao vezan za stolicu?


Draga Milice,
verujemo da ste u pravu. Logoped i govorno-jezički plan rada sa detetom se prilagođava detetu i njegovim individualnim potrebama, a ne obranuto. Većina tretmana govora se sprovode kroz igru tako da dete uživa kvalitetno provedeno vreme sa terapeutom, a u isto vreme usvaja neophone veštine.

Srećno,
Logopedsko Edukativni Centar LexisPro

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
27.7.2013 15:34:07   
Logoped LexisPro

IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: lepoticarka

Ima li neko iskustva u vezi problema sa govorom kod dece?Moj klinac ima skoro 5 godina i,pored toga sto zna dosta reci,sva slova,alfabet,brojeve,...,ima problem sa agramaticnim govorom.




Argamatičan govor se koriguje kod logopeda u okviru pripreme za školu. Savetujemo Vam da zakažete tretman kod logopeda i korigujete agramatičan govor. Na ovaj način ćete izbeći eventualne potškoće u usvajanju školskih veština (čitanje, pisanje i dr.) koje se mogu javiti kao posledica nepravilno usvojenog govora. Takođe, na kasnijem uzrastu dete može imati poteškoće u usvajanju stranog jezika. Tretman korekcije agramatičnog govora je sličan časovima usvajanja stranog jezika. Neophodno je raditi na pravilnom usvajanju određenih segmenata jezika (npr. usvajanje pravilnog korišćenja roda, broja, predloga i dr.).

Srdačno,
Logopedsko Edukativni Centar LexisPro

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
31.7.2013 10:39:22   
vikiveki
Ja imam jedno pitanje. Mij najmlađi sinčić u septembru puni 2 godine a još ne priča tj. zna samo ono najosnovnije mama,tata...starija deca su mi u njegovom uzrastu imala znatno bogatiji fond rečiuser posted image ...pa se ja sada pitam da li je to normalno i kada bi mogla da ga vodim kod logopeda tj. u kom uzrastu najranije je moguće utvrditi da li je sve uredu sa njegovim razvojem? On inače sve dobro čuje i razume,kada mu kažem da mi nešto uradi ili donese uradi bez problema...kada mu nešto treba on ne govori nego mi to gestovima tražiuser posted image Možda sam tu i ja malo kriva pošto mu sve tako dajemuser posted image

(odgovor članu Logoped LexisPro)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
2.8.2013 15:54:25   
Logoped LexisPro

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Ja imam jedno pitanje. Mij najmlađi sinčić u septembru puni 2 godine a još ne priča tj. zna samo ono najosnovnije mama,tata...starija deca su mi u njegovom uzrastu imala znatno bogatiji fond rečiuser posted image ...pa se ja sada pitam da li je to normalno i kada bi mogla da ga vodim kod logopeda tj. u kom uzrastu najranije je moguće utvrditi da li je sve uredu sa njegovim razvojem? On inače sve dobro čuje i razume,kada mu kažem da mi nešto uradi ili donese uradi bez problema...kada mu nešto treba on ne govori nego mi to gestovima tražiuser posted image Možda sam tu i ja malo kriva pošto mu sve tako dajemuser posted image


Poštovana,
bilo je puno reči na ovom forumu kako stimulisati razvoj govora i jezika kod dece na tom uzrastu. Budite slobodni da primenite savete koje smo dali ostalim majkama. Naravno, kao što ste naveli, tražite od deteta da usmesto neverbalne komunikacije koristi verbalnu. Insistirajte da imenuje predmete pa makar to bilo i sa "pola" reči (vo - voda). Mislimo, da možete sami da uradite dosta na razvoju vokabulara kod deteta. Ukoliko razvoj govora i jezika i posle izvesnog vremena ne napreduje, a vi uložite napor u obogaćivanju rečnika i stimulaciji govora, posetite logopeda. Kao što smo naveli ranije, najvažnije je da postoji stalan napredak u razvoju govora i jezika.

Srdačnouser posted image
Logopedsko Edukativni Centar LexisPro

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
8.8.2013 9:06:53   
dunja RR
Pitajte stručnjaka user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
14.8.2013 21:23:01   
mirkoj
Pozdrav svima,

Uradjen je novi film namenjen mladjoj deci sa sporijim razvojem govora. Film je takodje dobar i za decu (od 1 do 3 godine) bez smetnji u govoru i moze sluziti kao edukativni film o vozilim i prevoznim sredstvima.
Ovog puta ceo film je animiran, nema drugih klipova kao u predhodnom ABECEDA ZIVOTINJA http://youtu.be/SsuxAgT8vtY.

Posto imam dvojcu blizanaca sa ovim problemem, film je vise namanjen decacima, ali sledeci koji planiram da uradim ce biti za devojcice. Bavice se hranom koju jedemo i bojama.

Link do filma : http://youtu.be/EDPy2w4ski8

Sve najbolje vam zelim,
Mirko Jovanovic

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
21.8.2013 22:45:43   
Civa
Ono sto je savetno-da sto vise stimuliste razvoj govora deteta. Za to nije neophodno da ga jos vodite kod logopeda, samo iz razloga sto za takav vid stimulacije su neophodni kucni uslovi. Ako dete voli slikovni materijal, propratite ga verbalizovanjem. Koristite jednostavne reci(jer uglavnom je verbalna memorija na nivou dva sloga), onomatopeju i dr. Uglavnom,svaku aktivnost prilagodite detetovoj mogucnosti da ponovi.
Ako dete sve razume, nemate razloga za brigu. U tom slucaju, znajte da je u pitanju jedno razvojno kasnjenje u govoru.

(odgovor članu Logoped LexisPro)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
23.8.2013 0:21:28   
macamarie
Postovani, Imamo devojcicu od dve godine. Slabo prica, i to su reci mama, tata, baba..i jos neke njoj znane.. Razume skoro sve sto joj se kaze, izvrsava komplikovanije radnje, tj vise radnji koje joj kazem u jednoj recenici..i dosta je fizicki spretna i okretna. Prohodala je sama sa oko 12 i po meseci i razvoj je bio sasvim ok i po pedijatru..jedino sto je rodjena sa 38 nedelja sa IUGR dijagnozom, sa 2060gr, ali bez posledica i boravka u inkubatoru i odlicno je napredovala od samog pocetka. Zanima me da li to moze biti povezano sa kasnijim razvojem govora kod nje, jer osim toga je dosta nemirno i druzeljubivo dete.. Svakodnevo razgovaram sa njom po ceo dan, jer nisam zaposlena, ona stalno pokazuje na stvari i govori TO, da joj kazem sta je to, ali ne zeli sama da imenuje ili da ponovi kad ja kazem. I prilikom ucenja nekih motorickih vestina dosta je svojeglava i sve zeli da nauci sama..ne dozvoljava da joj se pomaze i na kraju nauci ono sto treba..da ubaci oblike u kocku, da slaze cinijice..itd.. Imamo zakazan pregled kog psihologa i logopeda, ali htela sam da cujem i vase misljenje, kako je dodatno stimulisati da prica..imam utisak da ona ne zeli da joj ja govorim sta treba da kaze i da ce jednostavno progovoritikad bude htela..inace po ceo dan nesto brblja..ali ne zeli da ponavlja sta joj mi kazemo.. Unapred hvala!

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
29.8.2013 19:35:59   
Logoped LexisPro

IZVORNA PORUKA: macamarie

Postovani, Imamo devojcicu od dve godine. Slabo prica, i to su reci mama, tata, baba..i jos neke njoj znane.. Razume skoro sve sto joj se kaze, izvrsava komplikovanije radnje, tj vise radnji koje joj kazem u jednoj recenici..i dosta je fizicki spretna i okretna. Prohodala je sama sa oko 12 i po meseci i razvoj je bio sasvim ok i po pedijatru..jedino sto je rodjena sa 38 nedelja sa IUGR dijagnozom, sa 2060gr, ali bez posledica i boravka u inkubatoru i odlicno je napredovala od samog pocetka. Zanima me da li to moze biti povezano sa kasnijim razvojem govora kod nje, jer osim toga je dosta nemirno i druzeljubivo dete.. Svakodnevo razgovaram sa njom po ceo dan, jer nisam zaposlena, ona stalno pokazuje na stvari i govori TO, da joj kazem sta je to, ali ne zeli sama da imenuje ili da ponovi kad ja kazem. I prilikom ucenja nekih motorickih vestina dosta je svojeglava i sve zeli da nauci sama..ne dozvoljava da joj se pomaze i na kraju nauci ono sto treba..da ubaci oblike u kocku, da slaze cinijice..itd.. Imamo zakazan pregled kog psihologa i logopeda, ali htela sam da cujem i vase misljenje, kako je dodatno stimulisati da prica..imam utisak da ona ne zeli da joj ja govorim sta treba da kaze i da ce jednostavno progovoritikad bude htela..inace po ceo dan nesto brblja..ali ne zeli da ponavlja sta joj mi kazemo.. Unapred hvala!


Poštovana,
Neka istraživanja potvrđuju da prevremeno rođene bebe ili bebe koje su proživele težak porođaj sa majkom vrlo često pokazuju zakasneli govorno-jezički razvoj. Međutim, teško je reći da li je to siguran razlog zakasnelog progovaranja kod vaše devojčice.
S obzirom da, kako navodite, ona ne želi da sarađuje sa vama, mislim da je vrlo dobro što ste zakazali pregled kod logopeda/psihologa.
Iskustvo u radu sa decom pokazuje da većina dece ne želi da sarađuje kada se od njih zahteva da samo ponavljaju reči/slogove kako bi vežbali pravilan izgovor. Ovo ih frustrira i vrlo brzo zamara. U ovakvim slučajevima roditelji i logopedi moraju da ulože dodatan trud kako bi animirali dete i to sve kroz igru, pričanje priča, crtanje i dr.
Nadamo se da će vaša devojčica vrlo brzo prevazići ove izazove.

Srdačnouser posted image
Logoped Lexis

(odgovor članu macamarie)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
30.9.2013 23:49:05   
BRANKA13
poz moja cerkica sada puni tri god,sve super prica samo joj malo koci slovo k,mada u nekim recima ga super izgovori a u nekima bas tesko

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
1.10.2013 8:09:40   
Anck Su Nmaun
Moja devojcica ce sad 3, 5 godine , pored toga sto izvrce dosta reci :jevika(velika) i sl. sto jos mislim da je ok za njen uzrast, ona ne prica uopste izrazajno. Sto puta je ispravim ili se pravim da ne razumem ne bi li sto lepse izgovorila. Mislim razumemo se mi ali nekad tako smulja reci, da je neko drugi ne bi razumeo.
Unapred hvala

(odgovor članu BRANKA13)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
6.10.2013 19:07:21   
dunja RR
Pitajte logopeda user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Logoped LexisPro)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
6.10.2013 20:15:15   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Logoped LexisPro

Ukoliko dete odrasta u bilingvalnoj sredini najbolje je da se maternji jezik koristi kod kuće, a da se drugi jezik koristi u socijalnoj sredini (škola, vrtić...). Zato vam savetujemo da "razgraničite" kada i u kojim situacijama će se govoriti na engleskom jeziku, a u nekim drugim samo na srpskom. Objasnite detetu da u društvu sa prijateljima koji govore engleski jezik treba samo koristiti ovaj jezik, dok će se kod kuće komunicirati samo na srpskom jeziku. Na ovaj način dete neće biti u dilemi koji jezik da upotrebi. Ono će koristiti jezik u zavisnosti od situacije i društva u kome se nalazi.

Srdačno,
Logoped Lexis



Poštovana, interesuje me šta se smatra pod maternjim jezikom. Mi spadamo pod bilingvlanu sredinu, ali ja ne mogu da kažem da je jedan maternji jezik. Naime, ja sam iz Srbije, muž iz Slovenije i živimo u Sloveniji.
Naravno, mala je usvojila prvo slovenački jezik. Srpski razumela od samog starta jer se njoj samo na srpskom obraćam. Tek ovog leta (3,5 god) je progovorila samnom sprski - do sada ona meni na slovenačkom, ja njoj odgovaram na srpskom. Inače je i ranije relativno brzo preklapala na srpski kada odemo u Bg.
Sada sam počela sa njom polako i engleski.
Dakle, pitanje je da li je u našem slučaju slovenački maternji?


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Logoped LexisPro)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
7.10.2013 11:25:42   
peca
Veliki pozdrav za logopeda i svaska cas_t za temu user posted image

Pozdrav, ja imam cerku rodjenu 29.02.2012 to je odprilike godinu i sedam meseci :) Ona je inace jako svojeglava, mozda da kazem i malo lenja :) Sve je od puzanja, hodanja, i tih stvari radila kad je ona zelela :) Nikad je ni u cemu nisam forsirala, verujem da ce tako i progovoriti :) Jos uvek ne prica nista konkretno, sem sto zna da kaze ne, ponekad kaze mama, tata baba, daj, de si, s tim da to baba nema nikakvo znacenje, jer baba nije cesto u nasem drustvu, vice da, da, bu, bu, capa, capa, razne varijacije na temu i tako neke besmislene reci :) Kad uzme nesto da radi , zadubi se i sita se isprica sama sa sobom, uhvati je nekad pa brblja bez prestanka, razlicite slogove, smisleno menjajuci tonalitet tog njenog izgovaranja :) Ja kad joj nesto pricam uglavnom me ne slusa, to joj je dosadno... Jednom prilikom smo bili kod logopeda koji nas je izgrdio jer nije znala gde zeka pije vodu, i jos neke sitnice koje je logoped pitao :) Dijagnoza joj je - ona je nezainteresovana :D Ne znam kako se ta dijagnoza leci :D Inace je jako pametna, bista, namazana, apsolutno sve razume sto joj pricam, cak i ono sto mi ni u ludilu ne bi palo na pamet da razume, sve sto joj kazem radi, odavno vec koristi nosu, zna sta je soba, kuhinja, kupatilo, kad nesto prospe uzme krpu i obrise, sve zna da otvori, sama uzme sok, skine slamku gurne u rupu, plazmu otvara sama, sve provali, i vidim kako upija sve moje pokrete ali reci ne, djubre baca u kantu, kad dodjemo kuci kuca na vrata pre nego sto udje haha, sama se skida, oblaci, kad joj kazem daj nesto da, pljuni, pljune, jednino ne razume kad joj kazem da nesto ne dira i kad joj objasnjavam da mora da jede, tad koristi ono ne :P Pametna je i podmukla, ali ne prica... Ja se sad ne sekiram nesto mnogo ali me to jednostavno nervira. Ja sam sa 3 godine znala da citam i da pisem sto takodje nije bitno ali ona ce skoro dve godine i ne prica uopste dok njeni vrsnjaci sklapaju recenice. Ide u jaslice, njeni vrsnjaci vec broje do 15. Ja radim, muz radi, nismo non stop sa njom, ali kad sam sa njom uglavnom se trudim da sto vise pricam sa njom, naravno nikako bebecim jezikom, ali od svega toga slaba vajda :) Raspisala sam se ja, u svakom slucaju SVE me razume, ali ne prica, a vec dugo brblja. Planiramo ponovo kod logopeda kad bude potpuno zdrava, posto je onako smrkava, ali me u svakom slucaju zanima jos neko misljenje :) Ja iskreno jedva cekam da se ispricam sa njom :D

< Poruku je uredio peca -- 7.10.2013 11:28:49 >


_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
7.10.2013 13:32:49   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pitajte logopeda user posted image

ja pitala al niko da odgovori user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
7.10.2013 13:48:37   
dunja RR
Ne brinite, stižu uskoro odgovori user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pitajte logopeda na Ringeraji
7.10.2013 13:51:35   
bea83
Peco, naše tuta mute user posted image  Mi smo bili kod logopeda, dobili uputstva još kad bi gospodin hteo da saradjuje user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here