|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Često mokrenje u trudnoći
7.3.2012 22:45:43   
JAmy
Ja sam tako i saznala da sam user posted image
Cak i prije izostanka menstruacije i prvi i drugi put sam imala probleme sa ucestalim mokrenjem,a kako trudnoca odmice sve gore je.
A noc je pakao user posted image ...
Vise od 4x ustanem iz kreveta,i to zbog par kapi user posted image

(odgovor članu Honey)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Često mokrenje u trudnoći
8.3.2012 0:40:56   
Bebilina
Ja trenutno nemam precesto potrebu za mokrenjem, a nisam ni u prvoj trudnoci u ovoj fazi. Ni nocu ne ustaje
cesto, tek ponekad po jednom u toku noci... U prvoj sam pred kraj treceg pocela ustajati cesce- po 2-3 puta i kad u 5-6 izjutra se ispraznim ja se tad komiram do 10 user posted image

Inace sam negde kuckala vec sta meni pomaze kod boljeg praznjenja. Dobila sam dobar savet da stopala podignem na onaj deciji stepenik za kupatilo i po potrebi se i malo nagnem unapred. Tad uvek kod mene krene jos. Navodno je to otuda sto je deo besike zarobljen iza materice i ovo ga nagne i "prelije" user posted image Kod mene pali!

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Često mokrenje u trudnoći
22.7.2012 9:59:16   
Lu
IZVORNA PORUKA: dragonfly29

pozdrav svima user posted image upravo ulazim u 14. nedelju i od nedavno imam problema sa besikom.. naime, osecam bolove ponekad pri praznjenju, i to je cesto izrazeno vise sa leve strane, ali ne bih rekla da je jajnik jer je bas osecaj na prednjoj strani trbusnog zida, a ponekad osecam i sa desne strane, kao i po sredini. ne desava se to stalno... naravno radila sam analize urina, imam 5-6 leukocita i nesto baktrerija, moja doktorka kojoj sam sve ispricala kaze da nije nista, da neku upalu nemam tj da su rezultati ok, i da pijem sto vise tecnosti i ono standard... ja zaista i inace pijem tecnosti dosta, posebno sad lubenice, sezona je voca, pa sam non stop u wcu.. mama mi kaze da je to najverovatnije prosto pritisak materice na besiku, da se sve isteze i pomera pa da zato imam takve osecaje. nekad osetim dok sedim isto nekakav neprijatan osecaj, manje od bola, ali sam ipak htela da pitam da li je neko imao slicnih simptoma? hvala :*


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Često mokrenje u trudnoći
29.11.2014 14:00:29   
Kata90
u pocetku bas nisam imala taj problem.....ali tu od 7 mog meseca bas cesto pogotovo nocuuser posted image tamo -nazad pa naravno onda nema ni spavanjauser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Često mokrenje u trudnoći
29.11.2014 14:05:24   
branki*
u pocetku mi se ovo desavalo,pa je prestalo,kako je stomak odlazio i pomerao se na gore.ali od sredine 7.meseca kako se blizi porodjaj i beba je veca,opet je pocelo,uopste ne mogu da trpim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Često mokrenje u trudnoći
29.11.2014 14:21:37   
daca77
Ja na pocetku nisam imala ovih problema, a od pre par dana su se 1x javili i bas me nervira...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Često mokrenje u trudnoći
29.11.2014 18:26:02   
Mala Elena
U toku dana cesce a u toku noci svega 1x ustajala , da kucnem u drvo !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Često mokrenje u trudnoći
9.1.2015 18:56:46   
Baffy
sigurno ustajem 5-6 šputa nocu u vc user posted image
A inace moram dnevno da popijem bar 3l bvode zbog stolice pa je to uztas... piskim, ne prodje 15 min moram opet user posted image

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Često mokrenje u trudnoći
23.8.2015 16:34:21   
dijana1*
IZVORNA PORUKA: Maraj

Imam pitanje a ne mogu da nadjem temu....

Mislim da mi nevoljno curucka mokraća. Opet ne mogu skroz na skroz biti sigurna ali rekla bi da ima miris urina. Ima vec par dana...nista ne osetim samo kad odem u wc vidim da mi je ves mokar i rekla bi da miirise na urin. Promenim ves i kako cesto piskim bukvalno za 15 min odem ponovo u wc i opet su mi gace mokre. Jer se vama to desava?



_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Baffy)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Često mokrenje u trudnoći
23.8.2015 16:38:07   
dijana1*
Maraj da se nisi prehladila? Jesi li radila skoro analizu urina.
Da li si sigurna da je urin i da li te nesto pecka?
E sada ne bi da te plasim ili da dizem uzbunu ali ne bi bilo lose da se konsultujes sa dr. pa da proveris da nije slucajno doslo do naprsnuca vodenjaka pa da po malo curka.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Često mokrenje u trudnoći
23.8.2015 16:46:37   
Maraj
Di nisam prehladjena i nemam peckanje tako da verovatno nije neka infekcija. Kod dr sam bila na pregledu pre 3 dana. A ovo curuckanje traje i duze s tim sto danas bas curucka. Ja sam ranije mislila da je od utrogestana kojeg sam stavljala vaginalno pa sam zato pocela da ga koristim oralno. Ali curuckanje je i dalje tu s tim sto je sad vodeno dok kad sam koristila utrogestan bila je prisutna i obojenost od utrogestana.
Ne znam da l ima veze sto je beba karlicno pa da mi on mozda ne pritiska besiku-ako je ovo stvarno urin.
Doduse i ja cesto piskim. Nekad jedva izdrzim da odemdo wc-a koliki nagon imam....
Trebalo bi sutra ili prekosutra da pokupim briseve pa videcu jer sve ok sa te strane.
Ne znam ako je ovo curuckanje plodova voda ili sekret da l onda mirise? Pretpostavljam da sekret mirise i da je obojen a za plodovu vodu ne znam....ja bi rejla da ovo moje podseća na miris urina i bezbojno je

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Često mokrenje u trudnoći
23.8.2015 17:49:58   
jess021
Maraj, plodova voda je bez mirisa i boje.
Ja se upiskim kad kihnem.
Sto kaze Dijana proveri za svaki slucaj.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Često mokrenje u trudnoći
23.8.2015 17:52:46   
Maraj
Ovo moje je bez boje....dakle kao voda al ima miris....

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Često mokrenje u trudnoći
23.8.2015 19:09:26   
suzi kju
Imaju u apoteci čini mi se neki ulošci za proveru da li je to plodova voda ili ne.
Proveri za svaki slučaj, da budeš mirna.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Često mokrenje u trudnoći
24.8.2015 10:29:16   
Lota
I ja sam mislila da je plodova voda bezbojna, ali posto sam radila AC, prilikom zimanja uzoraka, videla sam da je bistra i zuckasta. Doktori kazu da takva treba da bude, a i ostale trudnice su komentarisale da je plodova boja bila iste boje.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Često mokrenje u trudnoći
5.9.2015 12:09:26   
Animsaj9
Nosim bebu nisko pa pritiska besiku tako da sam non_stop u wc-u... A i nocu, ustajanje... Urinokultura negativna.

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Često mokrenje u trudnoći
5.9.2015 13:37:37   
Maraj
Evo ja vec neko vreme nisam sa mokrim gacama kao ranije user posted image
Definitivno mislim da je u tom periodu kada sam menjala po 10pari vesa dnevno bekan pritiskao moju besiku. Verovatno je sada promenio polozaj tj sisao s moje besike pa sad nisam "upišana" user posted image
E da , brisevi su mi ok

< Poruku je uredio Maraj -- 5.9.2015 13:38:47 >

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Često mokrenje u trudnoći
6.9.2015 16:32:20   
Animsaj9
Verovatno Maraj malo je vise boravio na besici, sve je to ok user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Često mokrenje u trudnoći
27.12.2015 3:12:09   
MAMAMAJ
Evo ja sada baš često idem u wc, 9 dana do termina.
Najgore što me muči nesanica,jedva uspem da zaspim i onda se budim oko 2:45 - 3:00 da idem u wc i onda se opet razbudim. Kao sada. user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Često mokrenje u trudnoći
27.12.2015 15:32:50   
isidora88
mamaj ti si super, ja se nocu budim izmedju 3 i 7 puta da piskim, uopste mi nije jasno odakle mogu toliko da piskim, kao protocni bojleruser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Često mokrenje u trudnoći
28.12.2015 21:24:19   
MAMAMAJ
Isidora, piškim i ja više puta, ali ja ne mogu da zaspim ni jedno veče pre jedan, pola dva, pa i kasnije, pa onda ustajem, tj budim se oko 3, idem u wc i onda opet nema spavanja... user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Često mokrenje u trudnoći
28.12.2015 21:28:04   
isidora88
Sve znam, i ja lezem kasno, imam nesanicu, i onda i kad uspem da zaspim probudi me besikauser posted image
Mm ludi jer kaze da ga svaki put probudim, dok ustajem i lezem u krevet hukcem kao lokomotiva, dok se okrenem, namestim...user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Često mokrenje u trudnoći
28.12.2015 23:28:47   
MAMAMAJ
Hahah, i ja se trudim da lebdim, da ga ne budim, ali gde ima morž kome se žuri da piški i lebdi do tamo?! user posted image

Samo brinem kako ću neispavana izgurati ovo dete, a osećam da će težiti oko četvorke... user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Često mokrenje u trudnoći
29.12.2015 0:01:24   
Jole84
Da se upisem u klub popisulja user posted image
Secam se da sam s Milom pred kraj brojala jedne noci, i da je bilo 12 ili 13 puta user posted image ni sad nisam bolja.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Često mokrenje u trudnoći
29.12.2015 0:23:22   
MAMAMAJ
Au, Jole... user posted image
Sad mi neprijatno šta se ja uopšte onda žalim...
Max 4-5 puta za noć.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here