|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
18.10.2013 15:52:19   
dunja RR

Dijanče, baš čudno, držim palčeve da se sredi. Jesu ti rekli zašto bi mogao biti toliki šećer?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
18.10.2013 16:10:32   
little_one
Dijana u bolnici si? Uh draga...samo da ti kazem da ta njihova bolnicka hrana nije bas ni dobra za secer...slabo se tu pazi...a prvo taj bijeli hljeb...nekad nema veze ni kolicina vec sta jedes....bice sve u redu i nemoj da se nerviras, i od nervoze skace secer...cuvaj se draga i mazi trbu!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
18.10.2013 18:35:18   
dijana1*
LO imaju posebnu hranu za dijabeticare. Danas su mi dali malo kupus salate (4-5 zalogaja) corbica boranija i malo parce ribe , kao fol crni hleb. Sve je to po par zaligaja ali zato mi je sada secer 5,2 jupiiiiiiiiuser posted image
Bas je paouser posted image
Do utorka ce meriti secer pa ce videti da li ce uvoditi insulin.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
18.10.2013 18:58:52   
little_one
Super! Bice to sve ok, samo mi taj bijeli hljeb zapao za oko jer on dize secer sigurno...bice sve ok...mazi puno trbu! Do kada ces morati lezati, nadam se ne dugo....jesi na patologiji ili konzervativi?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
19.10.2013 0:20:02   
dijana1*
LO sada sam na ishrani za dijabeticare tako da je od sada crni hleb. Do daljnjeg sam ovde to se nikada ne zna. Na patologiji sam.
U 18:00 sam pojela neku njihovu corbicu da ne kazem buckuricuser posted image
20:30 sam pojela 1 kiselo mleko
Secer u 00:00 je 4,9...... jeeeeeee neverovatno kako se odjednom popravio.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
21.10.2013 21:50:52   
Jole84
Diksi nisam znala da si u bolnici,biće sve ok draga user posted image
Bitno da pada i da se hraniš kako treba user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
22.10.2013 0:42:07   
dijana1*
Hvala Joleuser posted image jos malo da izguram i superiska
Bas mi se secer popravio.od kada sam na njihovoj ishrani i sada vidim gde sam gresila.
Kod njih je kuvano meso sa dosta povrca ali bez zaprske. Neverovatno koliko zaprska ubija.
Jutros sam popila mleko moja kravica AD i secer odmah skocio na 7, tako da do daljnjeg izbacujem mleko i jogurt i ostajem samo na kiselom mleku.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
26.10.2013 8:56:12   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: reve84

Ja imam IR, secer mi je pod kontrolom za sada, inace sam 22 nedelja trudnoce.
Medjutim obzirom da mi je palo gvozdje malo ispod donje granice mama mi je napravila onaj sokic od cvekle, jabuke, sargarepe i meda. E sad moje pitanje je jel smem ja sada da jedem med? Inace se taj sokic pije po malo 3x dnevno ali opet pitam za svaki slucaj...



Reve je davno pitala za med, ali nema veze mozda nekome pomogne. Dok sam bila u bolnici moje cimerke su dobijale i slatki dorucak ( med i marmelada) a meni nisu dali. Tako da ako je neko skroz na strogom rezimu ishrane ne moze ni med.
Jednom sam pitala sestru moooolim te mogu li da pojedem samo pola napolitanke, to je jedan mali grizuser posted image rekla mi je da nije pozeljno a ako vec bas nesto hocu mogu da uzmem mentol bombonu da je par puta liznem ili posisam i da je bacim. I to mi je znacilo, daj sta bilo samo da nije kuvanouser posted image
Ovaj rezim ishrane je meni mnogo naporan, izdrzacu jos malo ali da treba ceo zivot ovako da se hranim i da strogo vodim racuna nema sanse da bi.mogla.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
11.3.2014 23:14:40   
dunja RR
Joj, šta li mene čeka uskoro sa OGTTom, muka me hvata. Samo da ne zaglavim u bolnici.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
11.3.2014 23:17:28   
dunja RR
A zanima me, da li žene koje ne rade OGTT u trudnoći (a znam ih dosta), mogu da recimo imaju gestacijiski dijabetes i da se porode, a da se ni ne provali da imaju GD?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
24.10.2014 14:33:35   
choopa choops
Zna li neko smiju li trudnice sa GD jesti mandarine ili šipak/nar? I pečene kestenove? user posted image

Ja još uvijek nemam potvrđen GD u ovoj trudnoći, ali sam imala u prethodnoj, a i sad su tu neki pokazatelji da ću vjerovatno imat pa mi je dr rekla da pripazim na ishranu. Ne jedem ništa slatko, ali pojedem po jednu mandarinu ili pola šipka tu i tamo da me želja mine. Pa se onda kajem i mislim kakva sam ja to majka user posted image ako možda ne smije? A vdidim u ovom jelovniku gore svako malo jabuka ili kompot ili voćna salata?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
24.10.2014 14:42:48   
dunja RR
Choopa, neki doktori dozovljavaju voće neki ne. Moja dr. je recimo od tih što dozvoljavaju, ali u ograničenim količinama. Ja sam bila užasna, i kršila pravila, posebno pred kraj trudnoće user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
24.10.2014 14:49:41   
choopa choops
Moj dr koji mi je vodio prošlu trudnoću mi je tad zabranio sezonsko voće, ali to su bile lubenice, smokve, trešnje...Znači voće sa maksimumom šećera user posted image A sad mi je druga dr, a ja zaboravila da je pitam.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
24.10.2014 16:31:46   
choopa choops
Sad sam ručala (žućenica sa kuvanim krompirom, parče hleba i pržene lignje) ne baš dijabetčan ručak, i izmjerila šećer nakon sat i po i 6,1. Izgleda ništa od voća danas user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
24.10.2014 16:35:26   
World
Zna li neko smiju li trudnice sa GD jesti mandarine ili šipak/nar? I pečene kestenove?


mandarine imaju puno secera, kestenje jos vise, oni su skoro sami skrob, a nar mozes umjereno.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
24.10.2014 16:39:21   
choopa choops
Hvala user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
18.1.2015 23:47:37   
choopa choops
Evo da se vratim na ovu temu...

Ja sam bila u bolnici rije mjesec dana da ispitaju da li imam GD i u ovoj trudnoći, i po riječima endokrinologa kao sve je uredu i ništa nije alarmantno. Međutim gin koja mi vodi trudnoću, a zna da sam u prošloj imala šećer, mi je rekla neka i dalje budem na dijeti. I ja mislim da je ona upravu.
Recimo ležala sam u bolnici i imala obroke svaki dan u isto vrijeme, balansirane i napravljene za dijabetičare i osjećala sam se baš dobro. Nisam osjećala ni glad ni ništa. Međutim kad sam došla kući malo sam to sve poremetila i prilagodila ishranu i djeci, a vrijeme obroka je totalno neraspoređeno i vidim da osjećam glad. Mjerim šećer tu i tamo sa aparatom, uglavnom mi je u granicama normale. Za Badnji dan mi došla želja da pojedem tri priganice (male, bukvalno su kao profiterole) i skoči mi šećer preko granice user posted image Kad sam budala....
Elem, hoću da kažem da mislimda je najbitnija stvar kod ove ishrane da broci budu u određeno vrijeme. Npr.
Doručak 8.00h
Užina 11,00g
Ručak 14,30h
Užina 16.00h
Večera 19,30h
Užina 21.00h
I da se obavezno izbaci bilo šta slatko user posted image

Ja ću se potrudit ovih dana da opet sebi napravim neki raspored, jer sam totalno izašla iz kolosjeka, a ne bih da zabrljam sad pred kraj, jer mi je i sa sinom skočio šećer tek krajem osmog mjeseca...Samo više mi je muka od kombinovanja namirnica, ne znam ni sama šta bih spremala, tako da ću prekopirat ovaj meni sa prve strane, takav sličan mi je bio u bolnici, pa da ga vrtim u krug user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 18.1.2015 23:55:07 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
18.1.2015 23:58:46   
choopa choops
Eh da i da dodam, meni i od mlijeka (0,5%m.m) zna da bude visok šećer, zato ga jako malo konzumiram...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
16.2.2015 14:38:08   
Alina 84
Ja sam u 29 nedjelji trudnoce i prosle sedmice sam radila OGTT test sa 50 grama glukoze i rezultati su nakon 1h 155/dl ili 8,6. sta mislite jel strasno,doktorica me poslala da radim jos jednom

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
6.3.2015 18:34:04   
blizancic
Ne bi trebalo da izbacujes jogurt,za mleko se slazem,mada postoji ono od 0,5 % mlecne masti,kada se pozeli neki gutljaj..a jogurt je mnogo bolja uzina od kiselog mleka ako se uzima onaj sa 1%,ni vise ni manje..ja sam trenutno u 20. nedelji,u 13. mi je uveden insulin,tako da sam do sada ispitala kako reaguje secer na odredjene namirnice..nadam se da ce ti secer i ostati stabilanuser posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
6.3.2015 18:40:44   
World
zasto mislite da mm dize secer? mlijeko je kvalitetnije sto ima vise mlijecne masti, sto opet nema veze za secerom ni insulinom, ali imaju ugljeni hidrati iz mlijeka... definitivno je bolje konzumirati fermentisane mlijecne proizvode sa sto vecim procentom mm... ta 'mlijeka' sa malo mm su obicna voda, nemaju nikakvu vrijednost a preradjeni su toliko da samo mogu biti stetni i nista drugo...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu blizancic)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
24.10.2015 0:19:33   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: World

Zna li neko smiju li trudnice sa GD jesti mandarine ili šipak/nar? I pečene kestenove?


mandarine imaju puno secera, kestenje jos vise, oni su skoro sami skrob, a nar mozes umjereno.


Da se ponovo upisem . Treca trudnoca isti problem.
Auuuu sada vidim za mandarine a ja ih svaki dan jedem samo takouser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
24.10.2015 0:33:24   
dijana1*
Juce 2 sata posle rucka secer 7.3. Danas 7.
Sutra cu da spremim neku splacinu pa da vidim sta se desava.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
24.10.2015 11:21:09   
isidora88
Mandarina spada u namirnice sa niskim glikemijskih indexom.
Ja mislim da meni secer brljavi, idem sledece nedelje da proverim stanje

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom
24.10.2015 14:06:03   
choopa choops
Di, pa malo ti je poviše, ali isprati. Kao što rekoh gore, meni se najbolje regulisao kad su mi obroci bili ujednačeni. Iako je to bilo malo za mene, ja sam navila da jedem kad hoću i šta hoću, to me uništavalo. Čini mi se da u životu nisam bila gladnija nego u trudnoćama user posted image

Ovako bi izgledao moj jelovnik:
Doručak:
Parče crnog hleba, sirko ili dijet margarin, nezaslađen čaj
Parče crnog hleba, viršla, jogurt
Parče crnog hleba, jaje, jogurt
Za užinu bih ujutru uzela jabuku, a popodne narandžu. Zato mislim da mogu i mandarine, opet ne u nekim pretjerano velikim količinama.
Za ručak:
Ne sjećam se najbolje, ali uvijek bi to bilo nešto kuvano, što manje prženog.
Večera kao droučak, ili slabiji ručak.

Ja sam negdje kačila onaj spisak namirnica sa niskim GI? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here