|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
20.9.2012 15:51:57   
Maslacak15
Ovde, u Nemackoj, ima patronaznih, i to dolaze svaki dan nedeljama ako treba. Ali ne kupaju bebu dok ne otpadne pupak. Brisu vlaznim peskirima / krpama bez direktnog polivanja vodom. Posle toga kao sto sam rekla preporucuje se kupanje dva do tri puta nedeljno. To cisto informativno, ne vredi se uzbudjivati, ocigledno postoji vise razlicitih skola i misljenja na tu temu. Moje dete nije imalo problema sa kozom nikad da bi me motivisalo da pomislim da ovaj nacin nije u redu. A svako treba da radi po nahodjenju. I prirodno je na primer da se prva koza po izlasku iz porodilista izperuta. Patronazna me licno sprecila da uradim bilo sta po tom pitanju ( ja bih posegnula za kremom). Bila je u pravu. Posle dva dana bio je besprekoran....

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
28.9.2012 21:57:30   
sirko
mislim da se kod nas preteruje

IZVORNA PORUKA: andrijana

Svake veceri a na zapadu je normalna stvar da se beba kupa na 2-3 dana,da cim se rode stavljaju se u sedeci polozaj i ne nose siroki povoj... Je l' smo mi zaostali ili oni nisu normalni?


(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
28.9.2012 22:00:31   
madre
bogi vise nije beba, ali se i dalje kupamo svaki dan... nekada je bas voleo, a sad mi se cini da na to gleda kao na obavezuuser posted image ali to je dok ga ne unesem u kadu, posle uzivauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu sirko)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
28.9.2012 22:29:29   
Yula
Kada su Lazara drugi dan u porodilistu okupali, videla sam kako to rade, nema nikakve zastite pupka, kupa dete najnormalnije. Otpao mu pupak sa 6 dana. Sveki mi je rekla da detetu treba glavica da bude potopljena u vodu toliko da mu vodica prekriva usice, tako smo i radili, posle mi neka komsinica kaze da nikako ne sme voda da mu ulazi u usi. Nisam nju poslusala i nastavila sam ovako jer nisam primetila da mom detetu smeta. Dosta kasnije drugarica mi prica da je njenom bebcu pedijatrica izvadila ogromne zute smolaste cepove iz usiju i pitala ih da li detetu potapaju glavicu i usi kada ga kupaju, ova rekla ne i pedijatrica joj rekla da je to greska. Nama je uvek pregledala usi i uvek konstatovala da su savrseno ciste, a pregledaju ih sa nekim spravicama koje na vrhu imaju lampicu i vide duboko u uho. Tako da mislim da je to nepotapanje usiju da ne dodje do upale greska, a i ta nasa pedijatrica je bas drugaricu upozorila da upravo zbog ne pranja usiju na taj nacin, moze da dodje do upale uha pri nakupljanju te smole.

Lale sada ima skoro 16 meseci, preko leta smo ga kupali svaki dan, a sada od kada je zahladnelo opet svaki drugi. Guzu mu perem svako vece, odnosno, perem guzu sapunom, a nozice samo isperem posle sa cistom vodom. Poodavno vec kako ga ne kupamo u kadi vec ga tusiramo u tus kabini. Mislim da i nije bas pametno detetu isusivati kozu hlorisanom vodom a onda ga mackati kremama, ipak te kreme imaju hemije u sebi. Mi Lazara retko kada namazemo emolijentnim mlekom, mozda jednom u 20 dana i to samo zato sto ga imam pa da se potrosi. Koza mu je divna. Kada jos malo poraste, pa krene u vrtic, bice kupan svaki dan.

Ne kazem da je ovako kako mi radimo iskljucivo ispravno, ali ja vidim da mom detetu, odnosno njegovoj kozi prija i nikada nije prljav, to je jos beba, uvek mirise. Ali guza i pisa moraju da se peru.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
28.9.2012 22:35:40   
Sanchy
Yula slazem se sa tobom osim u vezi usiju ..u stvari ne znam sta da mislim u vezi toga ni ja mu ne potapam usi i strogo vodim racuna da mu voda ne udje u usice..moj brat uvek na moru,reci,bazenu zaradi upalu usiju svake godine udje mu voda u uvo i gotovo pa kako onda da potapam bebi glavicu i da svesnu dozvolim da mu udje voda u usi ,ne znam otkud sad ta novotarija kod pedijatarauser posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
28.9.2012 23:06:32   
madre
i ja sam mnogo vodila racuna da mu ne potopim usi kad je bio mali.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
28.9.2012 23:15:12   
Yula

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Yula slazem se sa tobom osim u vezi usiju ..u stvari ne znam sta da mislim u vezi toga ni ja mu ne potapam usi i strogo vodim racuna da mu voda ne udje u usice..moj brat uvek na moru,reci,bazenu zaradi upalu usiju svake godine udje mu voda u uvo i gotovo pa kako onda da potapam bebi glavicu i da svesnu dozvolim da mu udje voda u usi ,ne znam otkud sad ta novotarija kod pedijatarauser posted image


Pa, ne znam sta da ti kazem user posted image Mi smo potapali i malac do sada, hvala Bogu nikada nije imao upalu usiju. Ni ja je nikada nisam imala a redovno na moru potapam glavu kao i u kadi user posted image I ni mm ni njegov brat nikada nisu imali, a sveki ih je tako kupala. Mozda ce neko strucniji moci da nam da svoje misljenje o tome. Ja sam samo prenela ono sto mi je drugarica rekla, idemo kod iste pedijatrice. Ako me neko uveri da ne sme da se potapa glavica, sledecu bebu cu tako kupati. Ja sam uvek otvorena za nova saznanja.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
29.9.2012 1:02:07   
vukosava
Posto mi konacno sad imamo kadu, dete mi se konacno opustilo na kupanju pa je evo u zadnje vreme kupam svaki dan.

Ne potapam joj usi, nikad nisam. Nije imala problema sa usima, kuc kuc.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
29.9.2012 9:56:35   
Yula
Hajde da zanemarimo babske savete i da sagledamo stvar sa logicne strane, a to je da bebama svakako voda ulazi u usi kada im ispiramo glavu, zar ne? Ne vidim nikakvu razliku izmedju toga i potapanja glavice u vodu preko usica. Vazno je posle kupanja detetu pokupiti vodu sa stapicima za usi, onim bebecim, kako posle kupanja pod tusem, tako i posle kupanja u kadi.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
29.9.2012 14:49:38   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Yula

Hajde da zanemarimo babske savete i da sagledamo stvar sa logicne strane, a to je da bebama svakako voda ulazi u usi kada im ispiramo glavu, zar ne? Ne vidim nikakvu razliku izmedju toga i potapanja glavice u vodu preko usica. Vazno je posle kupanja detetu pokupiti vodu sa stapicima za usi, onim bebecim, kako posle kupanja pod tusem, tako i posle kupanja u kadi.


Ja to Yulo ne radim (stapice). Okupam je, perem kosu ne svaki put, sta joj se ispere ispere. Nije imala problema. kuc kuc

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
29.9.2012 15:32:32   
Lu
Još uvijek se kupamo svaki danuser posted image
Moj R. ne voli da mu uđe voda u uši nego nagne glavu nazad da mu isperem kosu.
Jednom smo išli kod ORL zbog nekog čira na uhu i on je rekao da se uši trebaju ispirati tušem, što se nama nikako nije svidjelouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
29.9.2012 23:38:48   
madre

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Još uvijek se kupamo svaki danuser posted image
Moj R. ne voli da mu uđe voda u uši nego nagne glavu nazad da mu isperem kosu.
Jednom smo išli kod ORL zbog nekog čira na uhu i on je rekao da se uši trebaju ispirati tušem, što se nama nikako nije svidjelouser posted image

jedva cekam da bogi ovo nauci! ja mu pokazujem stalno, ali on me ne fermauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
30.9.2012 0:50:53   
Yula
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Još uvijek se kupamo svaki danuser posted image
Moj R. ne voli da mu uđe voda u uši nego nagne glavu nazad da mu isperem kosu.
Jednom smo išli kod ORL zbog nekog čira na uhu i on je rekao da se uši trebaju ispirati tušem, što se nama nikako nije svidjelouser posted image


Mislim da je ovo odgovor na moje pitanje. Hvala Lu.

< Poruku je uredio Yula -- 30.9.2012 0:52:09 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
30.9.2012 0:57:05   
Anoniman
jedan poznanik koje je inace lekar mi je jednom rekao da je masnocca koja nastaje u uhu od onih masnoca koje se razlazu u vodi.z naci, pranjem usiju bi se ta masnoca razlagala. e sad, bas guranje tusa unutra.. meni je to previse, jer to ni meni ne prija kada mi se desi. ali ja prosto ne pazim previse, ali i ne kvasim namerno.. nego, ako udje malo vode uslo je.. K je inace jedno vreme toliko prskala kada se kupa, da nije imalo sanse da joj usi ostanu suve. sada uglavnom ustaje, nece da sedi mirna..
inace, i ja koristim za nju stapice sa granicnikom i to je velika greska, jer dr kazu da se na taj nacin masnoca gura jos dublje. ali nekako moram da ih koristim, ne znam koji bi drugi nacin bio da ocisim usi.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 339
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
30.9.2012 1:03:57   
vukosava
Ja tush taj sa crevom ni nemam, dete polivam kad je kupam od rodjenja vodom iz case. Pa da, svi rade kako misle da treba i kako im pedijatar kaze. Pogotovu se nesto naglasi ako bude neki problem. Ja joj usi ne diram i nema frke. Kupam je i polivam najnormalnije. Nekad joj ocistim ako vidim nesto unutra.

A odkad imamo kadu sve vise voli da se kupa i da se igra u njoj. Jos ne sme da sedne, sad joj stavim patkice i onda ih onda uzima i potapa. I koja sreca...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
30.9.2012 1:20:09   
Anoniman
i da, nisam odgovorila na pitanje. user posted image ne kupam je svako vece, vec svako drugo, trece.. ali je tusiram svako vece. retko se desi da je samo umijem i operem joj guzu. obicno kada se zadrzimo negde duze i znam da ce sigurno zaspati u autu sredim je jos tamo i onda je pustim, neka spava slobodno u autu. posle je samo prenesem u krevet.. naravno, to radim kod baba i deda, bliskih prijatelja i kumova.. ne kod svakog.

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 341
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
30.9.2012 23:41:33   
Yula

IZVORNA PORUKA: Macaki

jedan poznanik koje je inace lekar mi je jednom rekao da je masnocca koja nastaje u uhu od onih masnoca koje se razlazu u vodi.z naci, pranjem usiju bi se ta masnoca razlagala. e sad, bas guranje tusa unutra.. meni je to previse, jer to ni meni ne prija kada mi se desi. ali ja prosto ne pazim previse, ali i ne kvasim namerno.. nego, ako udje malo vode uslo je.. K je inace jedno vreme toliko prskala kada se kupa, da nije imalo sanse da joj usi ostanu suve. sada uglavnom ustaje, nece da sedi mirna..
inace, i ja koristim za nju stapice sa granicnikom i to je velika greska, jer dr kazu da se na taj nacin masnoca gura jos dublje. ali nekako moram da ih koristim, ne znam koji bi drugi nacin bio da ocisim usi.


Meni se cini da se, kao sto si vec rekla, ta zuta masnoca rastvori sa vodom i onda je samo pokupim sa stapicima, ne zavlacim ih uopste duboku, vec mu malo nakrenem glavicu na stranu i lepo sva ta vodica iscuri na stapic, odnosno,, stapic je bas fino apsorbuje. Obicno iskoristim po 2 za svako uvo.

Ni ja nikada ne idem direktno tusem u uvo, vec onako kada mu ispiram kosicu sve se sliva niz glavu, pa i u usi. Ja prosto ne mogu da zamislim da okupam dete a da mu ne pokvasim lice ili usi, uopste ne znam kako to izvodite?

Bas cu da pitam moje drugarice ovde u FR kako su radile i kako su im savetovali i da li su imale kakvih nezeljenih posledica. Mislim, ne sugerisem nikome da radi ovako kao ja, ne zelim da neko uradi tako pa posle da mene psuje, samo sam bas radoznala jer mi vas sistem deluje totalno nelogicno i cudno. Ajd dok su male bebe, ali velikoj deci staroj preko godine ne prati usi mi je bas neobicno.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
1.10.2012 0:13:06   
JAmy
Yula,opusti se....
Normalno je da u toku kupanja operes svaki dio tijela pa i usi.Ne treba posebno nesto tusirati,ali oprati i isprati toplom vodom,svakako da...
Stapici se koriste za posusivanje spoljasnjeg dijela usne skoljke,nikako unutra ne cackati,jer normalni sekret(cerumen) koji se stvara osim svojih brojnih uloga koje ima,ima i antibakterijsko dejstvo,te stiti uho od infekcija.Izuzetak je prekomjerno nakupljanje,pa ljekar predlozi ispiranje ili detaljno ciscenje...
Ja Nataliju kupam bas svako vece,i zelim da tako bude i kad odraste.Ja nju legnem na mekanu podlogu u kadici,i podignem je iz vode da je isperem.Za to vrijeme voda u usi sigurno da ulazi,ali to ne moze da naskodi...

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
1.10.2012 0:48:21   
Mery78
ni ja ne znam sta da kazem, svo troje sam kupala svako vece, tak je i ostalo do dana danasnjeg, usi najnormalnije potapala, i nikad ni jedno nije imalo problem e sad, ne znam sta da kazem

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
1.10.2012 2:36:05   
MicinaMama
E ovako,ja svoju decu kupam svaki dan,tj svaku noc pred spavanje..Sto radi higijene sto radi rutine za bolje spavanje.Znaci od kada su se rodile pa do danas.
Cula sam za to da se deca u njemackoj slabo kupaju,mojoj koleginici su rekli da kupa bebu jednom sedmicno cak i njen komentar je bio : moja beba smrdi!Tada se predomislila o ne kupanju.user posted image

Ja svoju decu kupam sa sasvim malo sampona za kupanje i ne stavljam direktno na kozu.Tj u ruci malo protrljam da se zapeni pa onda na kozu.I isperem.
A sto se tice a bebu je ulje za telo naj-naj bolje,ono je super za ciscenje bebine koze.

Sto se tice usiju,ja bas i ne pazim toliko,ne potapam joj glavicu u vodu jer je ovde kod nas nekada hladnije pa moze lako da navuce upalu usiju,ali sa prstom joj malo "navlazim" usice i onda ocistim sa bebi stapicem za usi....tj prvo lepo peskiricem izbrisem pa onda sa stapicem...a sebi i Milici jer je malo veca obavezno sa tusom perem...mi smo navikle na to.I onda pokupim ostatak vode sa stapicem.


(odgovor članu Mery78)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
1.10.2012 6:16:18   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Yula


IZVORNA PORUKA: Macaki

jedan poznanik koje je inace lekar mi je jednom rekao da je masnocca koja nastaje u uhu od onih masnoca koje se razlazu u vodi.z naci, pranjem usiju bi se ta masnoca razlagala. e sad, bas guranje tusa unutra.. meni je to previse, jer to ni meni ne prija kada mi se desi. ali ja prosto ne pazim previse, ali i ne kvasim namerno.. nego, ako udje malo vode uslo je.. K je inace jedno vreme toliko prskala kada se kupa, da nije imalo sanse da joj usi ostanu suve. sada uglavnom ustaje, nece da sedi mirna..
inace, i ja koristim za nju stapice sa granicnikom i to je velika greska, jer dr kazu da se na taj nacin masnoca gura jos dublje. ali nekako moram da ih koristim, ne znam koji bi drugi nacin bio da ocisim usi.


Meni se cini da se, kao sto si vec rekla, ta zuta masnoca rastvori sa vodom i onda je samo pokupim sa stapicima, ne zavlacim ih uopste duboku, vec mu malo nakrenem glavicu na stranu i lepo sva ta vodica iscuri na stapic, odnosno,, stapic je bas fino apsorbuje. Obicno iskoristim po 2 za svako uvo.

Ni ja nikada ne idem direktno tusem u uvo, vec onako kada mu ispiram kosicu sve se sliva niz glavu, pa i u usi. Ja prosto ne mogu da zamislim da okupam dete a da mu ne pokvasim lice ili usi, uopste ne znam kako to izvodite?

Bas cu da pitam moje drugarice ovde u FR kako su radile i kako su im savetovali i da li su imale kakvih nezeljenih posledica. Mislim, ne sugerisem nikome da radi ovako kao ja, ne zelim da neko uradi tako pa posle da mene psuje, samo sam bas radoznala jer mi vas sistem deluje totalno nelogicno i cudno. Ajd dok su male bebe, ali velikoj deci staroj preko godine ne prati usi mi je bas neobicno.


Pa naravno da kvasimo spoljasnji deo uveta. Ja sam mislila da kazem da joj nista ne zavlacim u uvo. Tako mi je rekao pedijatar. Da se tim cirumenom cisti samo uvo i da je to pridodna stvar. Da je veci rizik da ostane ta vata unutra i upali se. Stoga ja joj nista unutra ne diram.

Nadam se da ti je jasnije sad kako ja bar to radim sa svojim detetom.

Dakle polijem je vodom, nasapunjam i polivanjem vodom je isperem. Naravno da je cela totalno mokra. Ona stoji ja je polivam. Sta upadne u usi upadne, ali ja joj nista unutra ne diram tim stapicima.

Inace ti stapici su cini mi se u originalu izmisljeni (bar kako sam ja obavestena) za ciscenje nosa maloj deci a ne usiju za sta ih mi odrasli koristimo.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
1.10.2012 6:20:30   
vukosava
A ako mi neverujes Julo, evo ti link da vidis kako americki pedijatri savetuju klikni

Ako ne znas engleski ukratko ne guraj nista unutra, mozes lako da probusis bubnu opnu. Cerumen je prirodna zastita usnog kanala i obicno nema razloga zasto bi se on vadio iz bebinog uveta. Ako primetite da ga ima previse, neka doktor pregleda bebu mozda ima infekciju uveta.Guranje tog stapica unutra moze samo da gurne cirumen dublje.

************
Never ins_ert a cotton swab or anything else into your baby''s ear canal; you could easily puncture the eardrum that way. Earwax (cerumem) is nature''s protection for the ear canal, and there''s usually no reason to try to get it out of your baby''s ears.

If you''re concerned about a buildup of earwax, ask your baby''s doctor about it. If there''s so much wax that the doctor can''t see the eardrum (which she''ll need to do when checking for an ear infection), she''ll remove it. Otherwise, it will come out on its own eventually, and sticking a cotton swab in there is likely to push it in farther.

Instead, simply clean the outer part of your baby''s ears with a cotton swab moistened with oil or peroxide, or a washcloth moistened with warm water.

< Poruku je uredio vukosava -- 1.10.2012 6:22:09 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
1.10.2012 10:20:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Yula

Hajde da zanemarimo babske savete i da sagledamo stvar sa logicne strane, a to je da bebama svakako voda ulazi u usi kada im ispiramo glavu, zar ne? Ne vidim nikakvu razliku izmedju toga i potapanja glavice u vodu preko usica. Vazno je posle kupanja detetu pokupiti vodu sa stapicima za usi, onim bebecim, kako posle kupanja pod tusem, tako i posle kupanja u kadi.
Kako je isto dal mu polivaš glavu dok sedi i ako ga poleneš i uši potopiš u vodu?
Ja ni jednom nisam potapala uši. Luka nikada nije imao upalu ušiju, a Marko jeste već nekoliko puta.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 348
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
1.10.2012 10:22:54   
Anoniman
Ni ja ne potapam usi , ali ih ispiram normalno tus visoko iznad uha i kako se voda sliva tako prstima ispiram uho , eto detaljno user posted image
bebu ni ne perem posteno , kupam je u musteli tako da je samo pljuskam a polivam je rukom preko glavice i usi joj uvek budu mokre pa smatram da su i one oprane user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 349
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
1.10.2012 10:25:52   
red3lilu
Ne kupamo je svaki dan. Ali se trudim bar guzicu da joj operem svaki dan.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here