|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
1.11.2011 13:46:18   
Maccana
NM drzim ti fige da se to zavrsi kako trebauser posted image Moje ref. vrednosti su kao i kod tebe 0.8-1.1.Meni je IgG 166.2 a Igm 5.8.Oba su pozitivna.Moram da uradim ponovo za koji dan da vide da li titar raste ili pada.Ako pada(daaaj Boze),onda je stara infekcuja a ako raste....picu lekoveuser posted image .Malo sam se istraumirala,taman sam skupila da predam za Vto,ali bice to sve ok,samo nek ste ti i user posted image ok,a sve mislim da ce to kod tebe biti okuser posted image

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
1.11.2011 15:36:24   
Verus
Drzim FIGE. Velike.  Mislim puno na tebe i saljem svu moju energiju da bude OK. user posted image
IZVORNA PORUKA: New Mom

Vadila sam inače juče krv u higijenskom (nadam se poslednji put), rezultati će mi biti u sredu.
Sve u poslednji momenat.user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
2.11.2011 18:49:14   
Maccana
NM je li sve u reduuser posted image ?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
2.11.2011 18:52:26   
New Mom
Ovako.
Poslednji rezultat iz higijenskog opet pozitivanuser posted image , IgM 1,53 (ref. 0,8-1,1).
Mišljenje virusologa je da je lažno pozitivan nalaz (jer je IgM u opadanju a IgG se ne pojavljuje, na stranu 2 nalaza privatno što su potpuno negativni). Tako da se smatra da je sve OK (i to potpisano).
Genetičarka smatra da je mišljenje virusologa presudno, tako da uzima njenu ocenu kao jedino validnu.
Tako da mogu samo da se molim da sve i jeste tako i da je sve bilo bespotrebno nerviranje.

Devojke, sve, hvala vam svima od srca na pruženoj podršci!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
2.11.2011 18:53:52   
bea83
NM, to su dobre vesti i biće sve u reduuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
2.11.2011 18:54:15   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Maccana
Moje ref. vrednosti su kao i kod tebe 0.8-1.1.Meni je IgG 166.2 a Igm 5.8.Oba su pozitivna.Moram da uradim ponovo za koji dan da vide da li titar raste ili pada.Ako pada(daaaj Boze),onda je stara infekcuja a ako raste....picu lekove

Gledaj to ovako. Bolje sada rešavaj da znaš da si mirna sa bebanom. Da tada nemaš taj stres.
Javi obavezno šta bude novo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
2.11.2011 20:15:03   
Verus
NM pa to su divne vestiuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
2.11.2011 20:18:20   
lesica
NM,sve je to u redu i sada lepo odahni,pomazi tibu i ljubi onu veeeliku lepoticu i uzivaj user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
3.11.2011 9:34:24   
lanajelena
NM user posted image ...bice to sve ok (morate da ubacite nekog smajlija sto salje poljupce user posted image )

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
3.11.2011 11:08:28   
Maccana
NM hvala ti i zelim ti do kraja mir i blagostanje u trudnociuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
3.11.2011 11:11:46   
Anoniman
NM user posted image user posted image

(odgovor članu Maccana)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
3.11.2011 11:13:01   
Vika
NM, baš, baš lepe vesti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
3.11.2011 12:09:13   
Ana RR
NM, divne vesti user posted image  

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
11.11.2011 0:03:10   
Maccana
Gledaj to ovako. Bolje sada rešavaj da znaš da si mirna sa bebanom. Da tada nemaš taj stres.
Javi obavezno šta bude novo.
Ponovo sam vadila krv posle dve nedelje i titar raste,sto znaci da postoji aktivnost.Dr mi je prepisao Baktrim i folnu dve nedelje a ya tri kontrola pa cemo videti.Valjda cu je se resiti,a i ako ostane Dr mi je rekao da ce mi dati izvestaj da mogu na oplodnju s tim da ce mi se odmah na pocetku user posted image ( ako dodje uopste do nje)dati lek koji se pije kroz celu trudnocu i da nece biti problema.Takodje mi je rekao da se ne iznenadim ako i posle terapije ne dodje do neke promene jer svako razlicito reaguije a i toxo cesto daje lazno poz rezultate..user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
4.12.2011 22:51:35   
Anoniman
NM, tek sad sam pročitala.

A zašto si uopšte radila test na toksoplazmozu (prvi put)?

(odgovor članu Maccana)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
8.12.2011 23:39:36   
Maccana
Ako mene pitas-zbog VTO.Skupljam papire za VTO a to je jedna od analiza koju traze.user posted image Inace,posle terapije Baktrimom ostala je ista situacija...user posted image Navodno imam svezu infekciju a nemam pojma odakle mi i kad sam je pokupila.Baktrimom je se nisam resila.U Ponedeljak idem kod Dr po novu turu lekovauser posted image user posted image user posted image Ko zna kad cu je se resitiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
15.12.2011 21:44:49   
Maccana
Ova toxo me je skroz sludelauser posted image user posted image Dr nista nije jasno,salje me da uradim neku drugu analizu...kao ova nije toliko pouzdana a i dao mi je uput za drugog Dr u drugom gradu!!!Navodno trazi jos necije misljenje!Evo vec dva meseca tako.Necu se ja nje tako lako otarasiti izgledauser posted image user posted image Radila sam tri testa u higijenskom i svi poz ,bez mnogo odstupanja i jedan u privatnoj koji ce sutra biti gotov!Ako su pogresili ima da ihuser posted image user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
15.12.2011 22:01:45   
Olga75
pa jos uvek titar raste user posted image
kako stoje IgG i IgM , ima li nekih promena ?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
16.12.2011 19:49:45   
Maccana
Titar pada ali lagano..Dosao do 204,6(IgG)  pa posle Baktrima pao na 195.9IU/ml.IgM mi je 5,46posle terapije.Danas sam dobila rez iz privatne lab.Pozitivno takodje,ali radjeno drugom metodom.Rez:IgG 167IU/ml a IgM 2,84.E sad,tu su ref.vrednosti drugacije pa mi nije jasno dali je to duplo palo ili se gleda u odnosu na ref.vrednosti.Ovom prvom metodom je IgM do 0,8 negativno a drugom metodom IgM do 0,55 negativno.user posted image Moj muz kaze da je duplo palo!Mene malo zbunjuju razlicite ref.vrednostiuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
16.12.2011 20:01:14   
Olga75
najbolje da uradis ponovo u onoj prvoj laboratoriji
te ref vrednosti zavise od metoda kojima se radi
ali vazno je da pada user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
12.7.2013 23:48:22   
degu
Maccana tako bih volela da se javiš da bar znam koliko dugo si se mučila sa ovom toxoplazmom. Meni su Igg i Igm granično pozitivni, e sad vidim da je NM isto radila u higijenskom u NS-u i da je imala pogrešne rezultate, negde sam čak naišla da neke veze sa blagom pozitivnim rezultatima ima i eutirox koji se pije za štitnu a iskreno ja tu nigde ne vidim vezu. Ja sam dobila eritromicin i opet ne verujem dr-ki jer me je na 15 min ostavila u ordinaciji dok je ona tražila šta da mi prepiše. Svugde nailazim da se leči od 2-4 nedelje i to drugim lekovima, a ja dobila da ih pijem 7 dana, doduše blaga je infekcija. Otićiću i kod opšte prakse čisto da se konsultujem. Inače mi ovaj antibiotik nikako ne prija i pogotovo ne u tolikoj dozi 4x1, valjda je previše za moju kilažu, al samo da mi makne ovu toxoplazmu pa sve ću izdržati.

< Poruku je uredio degu -- 12.7.2013 23:51:26 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
14.7.2013 14:00:39   
branki*
evo sta se meni desilo vezano za toksoplazmozu...naime,to je analiza koja je neophodna radi VTO.ja sam je radila ovde u boru,ne znam kojom metodom,ne pisu ni vrednosti igg,ni vrednosti igm,samo pise da li je pozitivno ili negativno.na mom rezultatu je pisalo da je pozitivno.ja se konsultujem sa dr koji me je i spremao za vto,on kaze to ti je verovatno od ranije nesto,nisi u kontaktu sa mackama,kao nista nije,sigurno si bila u kontaktu sa virusom nekada davno.ja,tad,jer mi je bilo muka vise od silnih analiza,laziram rezultat,prpravim ga u negativan i tako odem na vto,koja je bila uspesna..u nekom 3.ili 4. mesecu,dodje mi da opet proverim tu toksoplazmozu,i to uradim u privatnoj laboratoriji gde je ispalo da su mi i igg i igm iznad normalnih vrednosti.ja se uspanicim,placem tamo kod dr,on mi da uput za nis,da proverim jos jednom i da lezim ako treba.bila tamo 3 dana,vadili mi krv i nema nista,kazu sve u redu,negativan razultat.eto,to je moja prica..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
14.7.2013 21:19:03   
degu
Branki hvala ti draga user posted image i meni ovaj nalaz treba zbog vto i sad mi je ta toxoplazma sve zablokirala, pa od nervoze i tsh ode u nebesa, viši nego što je bio pre godinu i po kad sam počela terapiju a samo pre 2 meseca je bio 0.74 user posted image stvarno se vrtim u krug i napravim jedan korak napred, 3 nazad. I ja sumnjam u ovaj rezultat od početka jer nisam u kontaktu sa mačkama još od detinjstva, ne volim ih, al opet imam vevericu pa mislim možda je i od nje. Ne znam, evo pijem lekove a sledeći put ću uraditi u privatnom labu, više im verujem. Baš sam naišla na mnogo slučajeva lažno pozitivnih rezultata posebno kad su granične vrednosti kao kod mene, Samo da ovo brzo prođe, valjda neki loš period i sad opet kod endokrinologa, pa nikad kraja.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
14.7.2013 22:28:18   
branki*
degu,zbog tebe sam ovo i ispricala..a,naravno,mozda jos nekom bude potrebno..ma,sve te analize su mi preko glaveuser posted image .ne nerviraj se,mislim znam da se nerviras,ali gledaj sto manje..grlim teuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
14.7.2013 23:56:08   
Sanchy



"Drugi način da se ljudi zaraze T. gondii je konzumiranje sirovog ili nedovoljno kuvanog mesa. Kada goveda, ovce ili druga stoka pasu na područjima kontaminiranim mačjim izmetom, oni postaju nosioci bolesti. Toksoplazma formira ciste u mišićima i mozgu ovih životinja. Kada ljudi jedu sirovo ili nedovoljno pečeno zaraženo meso, zidovi cista se rastvaraju u ljudskom digestivnom traktu i postaju aktivno zaraženi. Ciste se mogu uništiti zamrzavanjem ili dovoljnim kuvanjem mesa"....ovo citiram da ne bih pisala..tako da ne morate biti u blizini macke da bi se zarazili,,,vrlo je bitno da utvrdis da li je rezultat lazno pozitivan ili ne jer tokso izaziva anomalije ploda i mora igm da padne da bi ti radili vto,,takodje proveravaju u toku trudnoce i moguce da ces od starta piti spiromicin antibiotik to vec zavisi od odnosa igm i igg ..ja imam macku pa sam prvo kad sam zatrudnela uradila Toksoplazmozu ,takodje u trudnoci nisam jela meso po restoranima ,brza hrana itd,,i jos dva puta do kraja sam isla na analizu za svaki slucaj..bas mi je zao sto te to sad pogodi ali prvo utvrdi da li je rezultat tacan pa onda sve ostalo..pozzzz

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here