|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
29.12.2009 9:55:48   
maslinica
caos, ja sam saznala da sam trudna u 5. nedelji, u 8 je me narucila doktorka da dodjem. ginekoloskim pregledom ustanovila trudnoci i tada mi dala da vadim krv, secer u krvi., urin, krvna grupa i rh faktor...te uput za zubara ako mislim da mi je potrebno...

odmah nakon toga, vrlo brzo me narucila na ultrazvuk. Od tada, svaki mesec obavezno krv i urin , nalazi stari par dana pre dolaska na zakazni datum. i da to sta ti je neko od cura vec napisao 11, 12 nedelja duble test....

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
29.12.2009 10:02:18   
minavb
Odes u bilo koju privatnu laboratoriju i narucis koje ti analize trebaju. U sterilnu casicu za urin, uzmes srednji mlaz prvog jutarnjeg urina, posle obavljene higijene, i to odneses u lab. Najnorlalnije kazes da ti treba kompletna analiza urina i urinokultura. obicna analiza je gotova za dan, a rezultati urinokulture su gotovi za dva dana.

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
29.12.2009 10:38:21   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja sam svaki put radila samo urin, dr nije tražila urinokulturu.

Što MORAŠ da vadiš plodovu vodu?


Tada ću biti 10 nedelja,. Dr mi je rekao pošto sam u 1. trudnoći radila AC da je najbolje da i sada uradim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
29.12.2009 10:50:22   
Dora
Meni je uradila papa test i bris. Tek skoro sam uradila krvnu sliku i mokraću.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
29.12.2009 10:54:03   
maslinica
jeste, jeste..i ja papu i vaginalni bris...da zaboravih to!user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
29.12.2009 10:55:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja sam svaki put radila samo urin, dr nije tražila urinokulturu.

Što MORAŠ da vadiš plodovu vodu?


Tada ću biti 10 nedelja,. Dr mi je rekao pošto sam u 1. trudnoći radila AC da je najbolje da i sada uradim



Nisam znala da AC u prvoj trudnoći povlači za sobom obavezu da se radi i u drugoj. Čekaj, kopiram, pa pišemo dalje.

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
18.1.2010 11:45:30   
Anoniman

Vidim da je nekima rađen PAP...

Ne mogu da se setim, mislim da mi je dr na početku prve trudnoće uradila i briseve i Papa, a sada kada sam bila kod nje, kažem joj da je u novembru (pre 2 meseca) bilo godinu dana kako sam radila, i kao da mi sada uradi, a ona kaže da ne treba jer sam trudna i da će mi raditi nakon porođaja i lohija. Nešto mi je to dugo, to će se onda skupiti nekih 2,5god bez Papa testa.



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
18.1.2010 12:34:44   
Anitaaa
Obavezno se radi kompletna krvna slika,urinokultura,vaginalni bris,papanikolau test,krvna grupa i Rh faktor
To sam ja radila.Saznala sam da sam trudna u 2-oj nedelji

< Poruku je uredio Anitaaa -- 18.1.2010 12:35:29 >


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
18.1.2010 12:36:41   
Ellenica
Papa nemora da se radi ako je rađen u prethodnih 6meseci, makar je meni tako sadašnji dr rekao.

_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
18.1.2010 12:39:41   
Anitaaa
Meni su rekli da je dobro imati sveže nalaze bez obzira kad su prethodni radjeni al nemam pojma,nisam lekar he heuser posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
18.1.2010 12:40:35   
Anoniman
Meni nije rađen od novembra 2008, malo sam kasnila ovaj put, inače ga već godinama radim u novembru, pa eto, 2009tu preskočih. user posted image

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
18.1.2010 13:06:50   
menna
Zdravo svima, evo ja sam ovde nova, pa da napisem i svoja dosadasnja iskustva. Sad sam u 17-oj nedelji, u 11-oj nedelji sam imala prvi UZV, radila sam KKS,glukozu, krvnu grupu, RH faktor, urin, urinokulturu, PAPA, vaginalni i cervikalni bris, u 12-oj nedelji double test i UZV, u 16-oj nedelji triple test, i to je to za sad.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
19.1.2010 3:23:32   
She Ra
Posle utvrdjivanja trudnove (u 6. nedelji) zakazan mi je UZ za 4 nedelje i samo sam radila Krvnu sliku sa glikemijom i urin...

Tek nakon drugog UZ sam dobila da radim briseve i krvnu grupu, rh faktor i dabl test..


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu menna)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
29.4.2010 19:28:03   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Kvini

Znam da nije uobicajeno da se prica o pojedinim ginekolozima, ali zanima me da li je neko imao slicno iskustvo kao ja sa ovim doktorom.
Dr Nikolic mi je donedavno vodio trudnocu. Na svakom pregledu (jednom mesecno sam isla) mi je samo odradio UZ pregled. Ovo mi je prva trudnoca pa nisam ni znala da li jos nesto treba da se radi u trudnoci sem toga, a tezinu sam sama kontrolisala. Skoro sam se preselila pa sam promenila i lekara. Ovaj koji mi sad vodi trudnocu se frapirao sto mi Dr Nikolic nije ni merio pritisak, ni kontrolisao tezinu i krvnu sliku, ni radio PAPA test, nista drugo osim UZ! Tako da ja sad tek idem da vadim HBs antigen i jos neke nalaze.
Inace, Dr Nikolic vazi za strucnjaka i nikad nisam cula da se neko pozalio na njega.


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ni meni moja dr ne meri pritisak, niti prati težinu, niti PAPA, niti briseve, jedino krvna slika, šećer i urin.
U prvoj trudnoći mi je pratila težinu, i pritisak pred kraj trudnoće, pošto je bio povišen u jednom momentu. PAPA smo se dogovorile da ćemo raditi nakon porođaja.
Tako da nije to samo taj tvoj dr.  ALI JA SAM EXTRA ZADOVOLJNA SVOJOM DR, NE BIH JE MENJALA NI ZA KOGA, SMATRAM DA JE VRHUNSKI STRUČNJAK!


IZVORNA PORUKA: Kvini

Hvala! Znaci, nije to tako neuobicajeno. Ne bih ni ja tog doktora menjala da se nisam preselila, ali ovaj sadasnji me malo isprepadao, pa nisam znala sta da mislim.


IZVORNA PORUKA: Nedja

Ja sam se redovno kontrolisala pre trudnoce, pa mi je moj dr radio papa i kontrolu vag.sekr. tek pred kraj trudnoce. Svaki mesec krvna slika, secer, i sta vec ide uz to, UZ i urin. Pritisak mi je rekao da ne moram da merim posto je nizak, ali su me sestre svaki put kad dodjem pitale da li hocu, i ja sam, naravno, pratila pritisak i tezinu.
Svaki doktor ima svoje metode, i svi su se oni skolovali u istim skolama. Neki su bolji, neki su malo manje dobri, ali svi znaju kako da prate trudnocu, pitanje je samo odnosa sa pacijentom. Bar tako ja gledam na te stvari



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Slažem se da se pritisak treba meriti zbog preeklamsije (jel se tako zove?), ali... ma ne znam, mislim da će se trudnica čudno osećati, ako ne i loše, ako joj pritisak ne bude ok, pa će se izmeriti pritisak i reagovati. A i težina... pa neka svako pazi na sebe. Majku mu, valjda je ženi stalo do toga da ne bude kao tenk, ne treba joj valjda dr da galami na nju?

Ja malo banalizujem stvari, ali valjda si razumela šta sam htela reći.



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

ps, i ja sam redovno kontrolisala PAPA i briseve, i trebala sam to odraditi mesec dana pre trudnoće, ali nisam, pa dr reče, posle trudnoće ćemo. Znači, realno, biće to dve godine pauze sa kontrolom, ali šta je tu je. 





_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
28.7.2010 15:03:50   
Anoniman
evo malo da pisem u ovu temu. upravo sam pricala sa drugaricom kojoj je tek utvrdjena trudnoca, dr joj je trazio samo krvnu grupu i jos dve tri stvari od analiza, cak ni krvnu sliku (to je ona na svoju ruku uradila). NIJE HTEO da joj radi papa test iako ga ona vise od 2 god nije radila (??!!) jer kao - sta cemo mi sad da cackamo tamo dole, to cemo nakon sto se porodis (??!!), a pritom ona ima i problema sa kandidom (kao i mnoge od nas). meni se to nekako ucinilo kao mnogo povrsan pristup, kako moze na osnovu njene pojave samo da odredi da je zdrava i da joj nista ne fali. u svakom slucaju, nadam se da ce biti sve u redu i da taj njegov pristup nece imati neke posledice.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
28.7.2010 16:31:18   
Anoniman
ksena, msilim da doktori neće da rade nikakve analize u prva tri meseca, jer se tada svakako ne može uzimati ništa od lekova. Recimo, utvrde joj kandidu, ona se sekira svaki dan, a ne sme da popije nijedan lek (znam da ima onih koji mogu u prvom trimestru, ali su jako retki).
U svakom slučaju, ako ona želi da radi bilo koji test, on je dužan da ga uradi. Ako ona želi da uradi krvnu sliku (a po meni su to i nalazi urina prvo što dr treba da uradi, a krvna grupa poslednje), opet je dužan da joj napiše uput.
Nemoj me pogrešno shvatiti, iz najbolje namere ću ovo reći, ali meni je to malo neozbiljan pristup i ja bih svakako promenila doktorauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
28.7.2010 16:39:07   
Anoniman
i meni isto, ali nisam htela da je forsiram, to im je porodicni prijatelj, mada je i sama rekla da ce videti kako stvari idu i mozda ga promeniti. a za kandidu, posto se ona pozalila i rekla da je ima (nije hteo da je pregleda), dao joj je kanesten mast. inace, postoje neki lekovi koji se mogu uzimati i ne stete, ja sam pila jedan nedelju dana pre nego sto je trebalo da dobijem i bas sam postavila pitanje i na ringeraju kad sam saznala da sam trudna, ali sam od vise ginekologa cula da ne smeta.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
28.7.2010 16:45:13   
Anoniman
Pa kažem, ima onih koji smeju da se koriste, ako već sumnja da ima kandidu, zaboga, trebao bi da odradi pregleduser posted image Ja sam te razumela da je ona imala ranije, pa čisto da se iskontroliše, ali ako ona misli da je sada ima...ne znam šta da kažem a da ne zvuči grubo na račun tog doktorauser posted image
Takođe, mislim da su nalazi urina jako važni, ne samo zbog bakterija, nego i zbog proteina koji ako su povećani mogu da prave problem (ne znam da objasnim, zaboravila sam zaštouser posted image ). Ako ti je baš dobra drugarica, i ako možeš  otvoreno da joj kažeš a da  se ne naljuti ili ne uvredi, pokušaj da joj objasnišuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
28.7.2010 17:37:28   
choopa choops
Kod nas samo pitaju za krvnu grupu (a i pise u knjizici), zatim kaze da se uradi urin i krvna slika. Tek na sledecem pregledu, trazi da se donese i urino kultura. Ostali nalazi se rade po potrebi.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here