|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  107 108 109 [110] 111   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
3.2.2013 12:26:33   
nata11
Gale i ja sam radila na isto mestu gde i Daca u LE i nije nesto strasno sto se tice cene.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2726
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
3.2.2013 13:22:16   
Cuftas
Evo mene posle 100 godina, konačno uradjen HSG i sad mi tek ništa nije jasno. Nalaz glasi ovako:

Uterus dextroponiran. kavum uterusa ispunjen kontrastom nepravilno trouglastog oblika sa impresiom na levoj strani uterusa, u kavumu sa desne strane tri ovalna rasvetljenja promera do 1,5 cm od istmusa do ostiuma tube.
Desna tuba se prikazuje u celini (nešto kraća) tanka izvijugana ne propušta kontrast u trbušnu duplju.
Leva tuba se prikazuje u celini tanka izvijugana, u ampularnom delu lako proširena propušta kontrast u trbušnu duplju.

E sad, u usmenom razgovoru, kad mi je lekar rekao da se desni jajovod ne vidi, ja sam zaključila da je neprohodan. Na to mi je on odgovorio sa: "Ne mogu da kažem ni da je prohodan ni da je neprohodan, jednostavno se ne vidi..." Ne mogu da dočekam da vidim moju doktorku, u Frontu se opet zakazuje tako da će to da potraje, a pući će mi glava, ovog meseca su mi folikuli na desnom jajniku user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2727
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
3.2.2013 14:46:24   
Meisje
Cufto nadam se da ce se javiti neko ko razumeuser posted image

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 2728
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
3.2.2013 14:59:34   
17 joka
Cuftice  mila  mojauser posted image user posted image

i  ja  sam  svatila  da  nije  prohodan  ali  cekajmo  Maslacka  ili  Verku
sve  ce  se  srediti  mila  znam  da  ti  nije  lako  ali  bice  bebe  i  za  nas

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 2729
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
3.2.2013 19:20:27   
nata11
Cuftas jedan kanal super funkcionise a za ovaj drugi bas ne kapiram. Objasnice ti vec dr. user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2730
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
5.2.2013 2:54:57   
Verolina
Cuftenzi, dextroponirana materica znaci da ti je pomerena udesno. ne svidja mi se desni jajovod, odmah da ti kazem, ali ostaje levi, a ti imas super ovulacije. One senke od 1.5 cm sto se vide, pretpostavljam da su ti to oziljci od otklanjanja mioma. nemoj da mi se brigas.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2731
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
5.2.2013 7:29:14   
Maraj
Cuftas, nemoj se sekirati. HSG uopste nije pouzdana metoda. Meni je HSG pokazao da su mi oba jajovoda neprohodna. Otisla sam na laparo, a u nalazu pise: Desni jajovod vidljiv celom duzinom slobodnih fimbrija, propusta kontrast. Leva tuba se vizualizuje celom duzinom, fimbrija slepljenih za ampularni deo i delom za levi jajnik, oskudno propusta kontrast.Leva tuba oslobodjena adhezija za jajnik.
E sad ja nisam strucnjak, ali lajicki mogu da utvrdim da mi se bas ne poklapaju nalazi hsg-a i laparo.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 2732
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
5.2.2013 9:57:37   
mine
Cuftas, mogu da potpisem Maraj. Treba ti odlican ginekolog da ti "procita snimak".
I kod mene je bila laparo obrnuta od HSG-a.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2733
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
9.2.2013 7:53:49   
gale77
Juce sam bila kod drugog dr u drzavnoj i dao mi da uradim bris na hlamidiju, mikroplazmu i ureaprazmu, pa tek odna da vidimo za dalje...

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 2734
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
9.2.2013 17:56:35   
gale77
Ne znam da li je navedeno bolje uraditi iz brisa ili krvi? Ima li neko iskustva?

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2735
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
9.2.2013 18:25:18   
Nik Name
gale77 ja sam za HSG radila vaginelne i cervikalne briseve na gore pomenute bakterije. Nije mi niko spomenuo da se iz krvi radi.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2736
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
10.2.2013 12:08:01   
nata11
Gale i ja sam radila preko briseva.Verovatno mislis na hlamidiju da li da radis iz krvi ali to bi trebalo da ti pise na uputu kako treba da radis.

< Poruku je uredio nata11 -- 10.2.2013 12:09:03 >

(odgovor članu Nik Name)
Direktna veza do poruke: 2737
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
12.2.2013 8:26:36   
gale77
Da na to sam mislila. Znam jedan par koji su stalno bili pozitivni na hlamidiju, dok se doktor nije setio da ih posalje da rade iz krvi, jer su svi rezultati iz higijenskog zavoda bili pozitivni. Sve su proverili i privatno i bili negativni, kao i rezultat iz krvi.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2738
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
13.2.2013 9:12:22   
nata11
Gale zavisi od doktora do doktora. Meni je jedna naprimer trazila iz krvi jer je on tacniji, dok mi je drugi dr. rekao da je zastarela metoda vadjenja iz krvi jer tvoje telo upamti da si je imao i onda uvek moze da se desi da je pokaze iako je ti trenutno imas.
Kada radis?

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2739
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
13.2.2013 9:57:46   
gale77
Za sutra popodne sam zakazala privatno kod dr, koja kaze da je bolje da se radi iz brisa.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2740
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
14.2.2013 13:48:53   
Klarica
Ajd da vam i ja ispričam moje iskustvo sa HSG-om
Radila sam bez anestezije, ništa strašno-po meni, više neprijatno nego bolno. Dr. koja mi je isti radila, kaže odlično-propustaju kontrast oba jajovoda. Moja tadašnja dr. isto gledala snimak, i po njoj sve super. Potom su usledile dve iui, neuspešne.
Tek kada sam otišla u kliniku za sterilitet,kada je dr. videla snimak njena dijagnoza je-skoro neprohodni i to oba.
Na kontrastu se vide krivulje, i dr. mi je objasnila da su to priraslice.
Tako da je jako bitno i ko vam čita snimak, jer ja sam uzaludno išla na IUI. Sada sam konačno u programu VTO.
To vam je moja priča, mozda nekom pomogne user posted image

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2741
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
14.2.2013 21:44:50   
branki*
boze,klarice,da li je moguceuser posted image ?toliko oprecna misljenja!mada,i moj snimak kad su gledali,kao ok je,nije los,trt-mrt,a kad je video dr u u klinickom,prva recenica je bila-bez laparoskopije,ovo je odmah za vto!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarica)
Direktna veza do poruke: 2742
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
15.2.2013 10:28:35   
mcanji
Ja sam 13.02. radila HSG u Višegradskoj, ništa nije bolelo, samo je bilo malo neprijatno dok mi je doktorka ubacivala one instrumente, radila sam bez anestezije, a dijagnoza je sledeća: levi jajovod se ne vidi uopšte, a desni oskudno propušta kontrast (inače na desnom jajniku imam normano ovulacije i pojavljuju se folikuli, a levi jajnik mi je manji, mikrocističan i na njemu se ne javljaju folikuli), materica je trouglastog oblika, homogeno ispunjena kontrastom. Samo sam taj dan bila u bolnici i tražila sam da me ranije otpuste jer mi je bilo sasvim dobro. Nadam se da mi je kontrast makar malo proširio taj desni jajovod user posted image . Inače, muž mi ima dijagnozu oligoazoospermija ili astenoazoospermija, znači smanjen broj spermića, mnogo ih je deformisanih, preko 50 posto nepokretnih, a samo 22 posto progresivno pokretnih, već 6 meseci pije terapiju, pio je prva tri meseca ezereks i proksid, od koga mu se povećao broj spermića, a sad pije profertil, sa kojim završava za nekih 12, 13 dana, pa će posle toga na kontrolu. Kod mene je sve ostalo ok, hormoni su u redu, nemam nikakvih bakterija ni gljivica, pokušaćemo posle mog hsg - a, pa ako ne bude ništa idem na laparoskopsku operaciju da mi lepo otvore jajovode. Valjda će biti nešto...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2743
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
15.2.2013 10:32:57   
mcanji
Da dodam još nešto, posle procedure sam imala osećaj kako da umesto jajnika i materice imam jednu veliku modricu, ali taj osećaj polako iščezava user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2744
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
15.2.2013 10:40:04   
Maraj
mcanji, nadam se da ti laparo nece trebati i da ces user posted image pre svega. Ja sam isla na laparo posle hsg, nije strsno,evo prosla su vec 3 meseca. Hoces li stavljati spermogram m na temi predvidjenoj za to. Bas me zanima da l ima pomoci posle terapije jer i mm pije lekove vec mesec ipo dana...

(odgovor članu mcanji)
Direktna veza do poruke: 2745
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
15.2.2013 11:47:06   
mcanji
I ja se nadam. Ostaviću rezultate posle njegove sledeće kontrole za oko dve nedelje. Do sada je bilo pomaka, jer je na prvom spermogramu imao samo 9 miliona spermiža, a na drugom 14 miliona.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2746
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.2.2013 10:57:52   
gale77
Evo stigli rezultati na hlamidiju urea i mikroplazmu i sve negativno. I drzavni i privatni dr mi kazu da nema potrebe da vrsim produvavanje kanala, vec da radim stimulaciju ovulacije, pa verovatno i to cemo pokusati.

(odgovor članu mcanji)
Direktna veza do poruke: 2747
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.2.2013 13:54:31   
nata11
Super za rezultate Gale.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2748
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.2.2013 18:24:22   
cvetic2
Drage moje, ja treba da idem na produvavanje jajovoda 25.02, baš me je strah, idem u privatnu kliniku i ne znam šta me čeka.... Radila sam hormone pre nekoliko meseci, bili su ok (valjda), sad sam ponovo radila (juče) i po mojoj proceni valjda su dobri, FSH 7049, Lh 3,26, prolaktin 196,0 i Estradiol 42,6 , pijem Glucophage 2x500mg tri nedelje, nadam se u skorije vreme boljim vestima o user posted image .....

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2749
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.2.2013 19:48:37   
branki*
cvetic,samo hrabro,mora se,ne brini,nista nije tesko kad imas cilj pred sobomuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cvetic2)
Direktna veza do poruke: 2750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  107 108 109 [110] 111   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  107 108 109 [110] 111   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Ime za devojcicu
Baffy

Odlucili smo dati duplo ime ako bude devojcica i svidjaju nam se tri takva imena a ne mozemo se odluciti... Koje je vama najlepse?

Ana Mari (53%)

Ana Mirna (26%)

Meri En (21%)


Ukupan broj glasova: 106

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here