|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
13.12.2013 13:36:20   
viking
Jeste, tačno je! Anesteziolog mora da vidi da li nokti menjaju boju (tipa, poplave) jer je to signal da nešto ne ide po planu.....

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu jacadjukic)
Direktna veza do poruke: 1876
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.12.2013 10:41:52   
Sanjalicaaa
Ja svoju torbicu pocela da pakujem, pa imam par nedoumica user posted image Znate li gde mogu da se kupe spavacice za porodilje? A da pri tom nije Aksa. Pretopostavljam da cu ih obuci samo tamo u porodilistu, pa ne bih puno para na to bacala.
I ne znam za pelene. Cini mi se da su nam na psihofizickim pripremama savetovali da ponesemo pampers 1. Koju cete velicinu vi nosti ili koju ste nosile?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1877
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.12.2013 10:43:37   
Olga75
Sanjalice , probaj u arilju , vazno je samo da se mogu raskopcati dovoljno i iskuvati

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1878
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.12.2013 10:44:27   
Sanjalicaaa
lapsus user posted image Mislim koju cete velicinu poneti, znam da ih necete nositi user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1879
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.12.2013 10:45:12   
Sanjalicaaa
Hvala Olga, pogledacu

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1880
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.12.2013 10:47:58   
Peace*
Pijaca, kinezi...

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1881
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.12.2013 10:48:21   
Olga75
ja sam nosila new born ali moja je bila sicusna 2660 i 47 cm pa su morali i te da podvrcu
a sto se tice spavacice moja cimerka u porodilistu je imale one sa prorezima za bradavice i rece da joj se ne svidja jer stalno razmislja da l joj je sisi na izvolte il nije user posted image
meni se cine prakticne ali nisam ih kupovala , kupila sam 3 pamucne u arilju i iznosala ih

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1882
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.12.2013 10:50:57   
Peace*
Pelene sam nosil 1 za obojicu. Prvi je bio 2700, drugi 3100gr.

Spavaćice sam mislim kupila na pijaci. Koristila samo Betaniji i par dana kod kuće. Negde su sklonjene.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1883
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.12.2013 10:55:06   
ivaMark
Spavacice ne moraju bas da budu specijalne za porodilje (po mom misljenju), kupila obicne pamucne a pelene new born..

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1884
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.12.2013 10:56:54   
Peace*
Ma kod spavaćica samo gledaš da imaš gde grudi da izvučeš. Dal su dekoltirane ili su na dugmiće, nije bitno.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1885
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.12.2013 11:05:38   
Torbica
Spavacice sa Limanske pijace! Odlicne! Duboko kopcanje, bas sam zadovoljna bila, i kratkih i dugih rukava. Pelenice 1, ali samo u porodilistu. Kuci br 2.user posted image
Kao da je bilo pre hiljadu godina....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1886
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.12.2013 11:07:00   
Sanchy
Ja sam u porodilistu koristila njihove spavacice i ako sam ponela svoje ove su mi bile prakticnije i zbog prljanja i zbog debljine i zbog dobrog dekoltea za grudi,,,Sto se mojih tice,dve sam kupila u Arilju i par na ulici,posluzile su mi kuci dugo su mi bile najprakticnije za obuci i preko dana,,,Pelene new born,,M.je rodjen sa 3200g i bile su mu velike tako da mislim da je dovoljno za pocetakuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1887
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.12.2013 11:26:14   
Sanjalicaaa
Hvala na odgovorima. Za spavacicu cu obici neki buvljak user posted image a za pelene cu vec videti, plasim se da ce velicina 1 biti velika.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1888
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.12.2013 14:29:46   
viking
Ja sam kupila spavaćicu u Velebitu, možeš da nađeš na netu gde ih sve ima, a ako si na NBG ima ih u 33. bloku. Platila sam jednu 1260 din.
IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Ja svoju torbicu pocela da pakujem, pa imam par nedoumica user posted image Znate li gde mogu da se kupe spavacice za porodilje? A da pri tom nije Aksa. Pretopostavljam da cu ih obuci samo tamo u porodilistu, pa ne bih puno para na to bacala.



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1889
   RE: Kamperski vodič za porodilište
12.1.2014 11:31:33   
srna001
Ja napisah spisak pa evo i ovde da se oglasim a na temi o Višegradskoj ću malo detaljnije za ženske koje će se porađati tamo.
Sve što sam stavila na spisak zaista sam i upotrebila.Ipak je meni bilo treće pa sam poučena iskustvom znala šta da spakujem.Sve devojke u sobi su se od mene grebale za stvari dok im muževi u poseti nisu doneli sve što su zaboravile da spakuju a to je potrajalo.Porodiš se u 12 noću a do posete koja je u 14h ima ihahaj.Zato proverite još jednom sve.Čak nam je babica rekla- Čemu vam služe ti forumi ako ne da pročitate šta sve treba da ponesete.A situacija u porodilištima je zaista katastrofalna po pitanju resursauser posted image , pa ko se bude čudio zašto sam na spisak stavila jastučnicu, saznaće kad ode da se porodi.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1890
   RE: Kamperski vodič za porodilište
17.1.2014 18:24:52   
buba m
Ja počnem da čitam spisak pa me uhvati panika. Neka me trema hvata samo kad pomislim.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1891
   RE: Kamperski vodič za porodilište
17.1.2014 18:25:28   
buba m
Mislim da ću sačekati sa pripremom torbe još koju nedelju!

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 1892
   RE: Kamperski vodič za porodilište
17.1.2014 22:32:14   
srna001
Buba nemoj da te hvata frka, kad vidiš svoju bebu ništa ti neće biti bitno.Uslovi nisu katastrofalni, daleko od toga ali nisu ni kao kod kuće pa se valja na vreme pripremiti.Spakuj ti torbu na vreme nemoj da čekaš poslednji trenutak.

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 1893
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.1.2014 1:57:31   
viking
Da li je bolje uzeti povidon jod u obliku pene ili onaj obični?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1894
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.1.2014 8:33:44   
marijana22
Vik ako uzimas povidon jod zbog nege pupka beba sacekaj malo
1. u bg paketu se dobija povidon jod (bar je tako bilo pre 2 godine) i dobijaju se i one sterilne gazice
2. prvih dana dolazi patronazna sestra da sredi pupak, a ona donese povidon jod i gazice

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1895
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.1.2014 15:37:09   
viking
E, super, hvala za info!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 1896
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.1.2014 15:08:14   
srna001
Mi smo u BG paketu dobili Oktanisept a Povidon jod nismo, kao ni komprese.Povidon jod je bolje uzeti običan, običan koriste i patronažne sestre.Ja sam kupila pet kompresa međutim mm je morao da dokupi još pošto kad pupak otpadne jedna kompresa ide preko pupka i mora da se menja ako se pokvasi a patronažne se trude da što više razvuku svoje dolaske da bi duže bile sa mamom i bebom pa dolaze svaki drugi dan.Imaju obavezu da dolaze ukupno pet dana.Osim za pupak komprese se koriste i za čišćenje jezika bebe od sora pa ih ipak valja nabaviti malo više.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1897
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.1.2014 15:12:36   
mati
Kod vas se bar dobija nesto u paket, kod nas nista... Nama nisu dali ni onaj uobicajeni za ovde, mada,hvala im lepo. A i patronazne su vam snabdevene, nama neke sto su bile u prvu poset_u, u subotu, iyjavile da im je "yabranjeno da kupaju bebe", i sad se kajem sto ih nisam prijavila... Verovatno mislile da sam vesla sisala...
Srna user posted image

< Poruku je uredio mati -- 20.1.2014 15:13:54 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1898
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.1.2014 16:17:15   
Azra_
Mati, ni kod nas patronažna nije nikad okupala dete. Ništa od opreme nije ni imala. Iskreno, ne znam ni zašto je dolazila. Mi smo izašli u subotu, ona je došla prvi put u utorak. Rekla, dolazim i sutra, pa je nije bilo, došla u petak...i tako...kaže da će doći, a nema je. Posle je trebalo oko 2,5meseca da dođe, naravno, nije. Mislim, ne znam čemu služe.

Pre nego sam otišla u porodilište, došla je da mi kaže da ima škola za trudnice i šta da ponesem u porodilište, a ja sam već bila u devetom mesecu i završila sa školicom za trudnice, obišla porodilište i bila spakovana.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1899
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.1.2014 16:42:27   
viking
Marijana, Srna, je l' moguće da se paket razlikuje od bolnice do bolnice?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here