|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.8.2013 1:19:04   
Azra_
Nisam ni ja puno krvarila, ali mi je bilo ružno i kap da vidim na čaršafu...pa samo promenim podmetač. A vizita kad ide, elegantno skineš gaćice, raširiš noge i čekašuser posted image , pa bolje da bude nešto ispod tebe. Sestre se rastrče da lepo srede samo u slučaju velike vizite, ovako, sama odeš i tražiš spavaćicu, čaršaf... Tako je bar bilo kad sam ja bila (januar 2012).

Ne znam jesi li se raspitivala, da li se promenilo nešto po pitanju obrade rane. Ako je to i dalje posao porodilja, obezbedi oktanisept, povidon jod, rivanol...šta već izabereš... Ja sam kombinovala u porodilištu rivanol i oktanisept, a kod kuće povidon.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1851
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.8.2013 1:30:16   
Modessty
koliko sam čula i dalje žene same obradjuju ranu. Nije tako bilo kad sam ja rodila dannil, ta je praksa kasnije nastala. Uzeću rivanol za ranu. Kažu da on ne treba da se kombiinuje sa hidrogenom ili alkoholom, već samo njega koristiš. Ali i dalje mi nije jasnokako ću to sama?! Meni kod kuće mm obradjivao ranu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1852
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.8.2013 1:43:07   
Azra_
Mod, šta da ti kažem...user posted image Rivanol prijatno rashladi, ali ja sam prskala i oktanisept. Kakva je rana bila, odlično sam prošla. Oktanisept je zgodan jer možeš lepo da naprskaš, praktično je u toj situaciji, a Rivanol sam ,po savetu iz škole za trudnice, sipala na uložak...natopim gornji sloj i tako ostavim uložak da stoji. Kad sam izašla iz porodilišta, par puta sam išla kod dr koji me je porađao i on je lično obrađivao ranu i postepeno skidao konce...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1853
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.8.2013 12:17:45   
Ana RR
Uh bre, to kod vas je baš... Mod, imaš one podmetače što su sa jedne strane šareni a sa druge je kao vata obložena tankim slojem, ja sam to posle koristila za Marka kada ga presvlačim negde. Pakovanje od 10 kom je oko 400 din.

U porodilištu u kom sam se ja porodila menjaju čaršav čim se malo uprlja, a to ume da bude i nekoliko puta dnevno. Meni je jedino bilo bzvz što su spavaćice od nekog debelog materijala pa sam umirala od vrućine u njima a ne dozvoljavaju svoje da nosiš. Što se tiče konaca, sami su ispali, nisu mi skidali.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1854
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.8.2013 16:02:44   
Azra_
Ma niško porodilište je strava Anči! :-) Da nije tužno, bilo bi smešno! Porodilje obrađuju rane, menjaju posteljine, a sestre?!!! Ih, ima puno kafa da se popije!

I ja sam kasnije te podmetače koristila za bebu. Super su stvar. Prvih dana sam nosila njihove, posle svoju spavaćicu, niko mi ništa nije rekao...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1855
   RE: Kamperski vodič za porodilište
27.8.2013 4:28:07   
Modessty
I ja sam se presvlačila u svoju spavaćicu čim sam mogla da odem do tuša.
Ja kao spakovah torbu ali sve imam utisak da sam nešto zaboravila.

Što se papirologije tiče za porodilište, reče mi jedna prijateljica da na vratima klinike piše da pored uputa i krvne grupe treba poneti i venčani list?! Ja se ne sećam da su mi to tražili pre tri godine user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1856
   RE: Kamperski vodič za porodilište
27.8.2013 7:44:36   
daca77
Pre 3 meseca, nakon laparoskopije, lezala sam na 3.spratu niskog GAK-a 7 dana i posteljina nije uopste menjana, iako sam krvarila i haos napravila...kazu seke da nemaju posteljinu...trazila i ja po ormaricima, ali stvarno nema...na dan polaska kuci, videla sam da su tada dobili...
Razumem ja da ne mozemo ocekivati neko titranje veliko, ali ipak je haos na klinici...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1857
   RE: Kamperski vodič za porodilište
27.8.2013 23:48:18   
Azra_
Mod, treba venčani list(izvod iz knjige venčanih).... To ih je više zanimalo od onih nalaza iz higijenskog.user posted image Možeš i kopiju poneti, da ti ne izgube original...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1858
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.8.2013 0:06:27   
srna001
Pitanje za one koje su se porađale ili će se porađati u VIšegradskoj!
Kada sam prošli put išla na porođaj malo sam se sporečkala sa gospođom iz garderobe koja je tražila od mene da sve stvari iz torbe prebacim u kesu.Ja sam to naravno između dve kontrakcije odbila pošto je torba bila razumne veličine.Naravno ona je tvrdila da je to pravilo novo, na kraju smo otišle otimajući se o torbu pošto sam ja iz protesta htela sama da je nosim a ona to nije mogla da dozvoli.S ove vremenske distance deluje komično ali tada mi uopšte nije bilo.Naravno niko mi u porođajnoj sali ništa nije rekao, torba je leo stala u njihov ormarić.E sad ono što me interesuje je da li još uvek važi to suludo pravilo?

U nekim porodilištima sad traže venčani list i koprokulturu ili kako se već to zove, ima li neko informaciju o tome?Ja sam nosila sve nalaze, bris, uput, knjižicu, krvnu grupu i ličnu kartu.


< Poruku je uredio srna001 -- 31.8.2013 0:07:04 >

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1859
   RE: Kamperski vodič za porodilište
22.10.2013 14:54:02   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: srna001

Dobro jutro
Ja samo najosnovnije i nosim ali kad je sve kabasto samo oni ulošci zauzmu pola torbe.
Evo šta ja pakujem:
- mrežaste gaćice 3 kom
- mrežasti ulošci 3 paketa(mm donosi još u poseti)
- spavaćice 2 kom
- bade mantil tanak
- čarape (posle svakog porođaja mi je bilo jako hladno)
- peškir veliki (mm će u poseti da mi ga menja)
- peškir mali
- jastučnica
- papuče za sobu
- japanke za kupanje
- todis maramice
- četkica i pasta
- kupka i sapun
- brijač
- plastična čaša i mala voda
- plazma i krekeri
- asepsol u spreju
- podmetači za krevet
- ulošci za wc dasku
- telefon, punjač
- olovka, notes mali
- uput
- knjižica
- lična karta
- sve analize
- krvna grupa
- nešto novca
A mm će mi u prvoj poseti doneti:
- časopis ili keu knjigu
- pamučnu pelenu
- pumpicu
- lanolin za bradavice
- dudu varalicu
- čaršaf ili peškir za bebu
- i još uložaka (tonu)


(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1860
   RE: Kamperski vodič za porodilište
22.10.2013 22:37:22   
dijana1*
Sve mi je jasno osim navedenog, u zagradi su moji komentari
IZVORNA PORUKA: srna001

- jastučnica (jastučnice u Višegradskoj su ok)
- papuče za sobu
- japanke za kupanje (poneseš jedne gumene i one se brzo osuše)
- brijač (pre toga te oni brijaju, ma šta ti rekla, posle od bola ne možeš i da hoćeš, a i šta će ti za par dana)
- plastična čaša i mala voda (vode ima u prodavnici dole)
- plazma i krekeri (takođe)
- asepsol u spreju (?)
- ulošci za wc dasku (ja nikada ne sedam na nju, čak ni sa njima)
A mm će mi u prvoj poset_____i doneti:
- pumpicu (pumpiva nije dobra dok se normalno ne uspostavi laktacija)
- dudu varalicu (why)



IZVORNA PORUKA: mati

Zdravo drugarice sapatnice... Ja sam od jutros bila da dajem urinokulturu i koprokulturu i briseve grla i nosa... A i neka dr mi prepisala metildopu,nisam znala da ide na recept pa sam kupovala. Inace pre nego da popijem lek merim pritisak i zapisujemi to treba sutra na CTG da pokazem dr.
Kretanje mi je bas otezano,stomak mi se cini da m ije do zemlje i malo me bolucka od tezine.Jao sto me uhvatila panika...
A da... Prilegla sam kad sam dosla iz grada i iskljucila zvono...Mm me zvao deset______ puta i uspanicio se pa umalo nije zvao komsiku da razvaljuje. A onda me zvao na dr br i probudio da idem po dete u vrtic...




IZVORNA PORUKA: viking RR

Neću da komentarišem ovo drugo jer se nikad nisam porađala pa ne znam, ali želim da kažem da mislim da je uvek pametno imati sa sobom flašicu vode, nema veze što ima u radnji, ali realno nikada ne znate u koje doba ćete biti primljeni i da li ćete odmah moći da trknete do prodavnice. Jedna flašica za prvu pomoć je uvek dobro došla, a za kasnije se lako dokupi. Isto važi i za kutiju keksa.

IZVORNA PORUKA: smeško

Sve mi je jasno osim navedenog, u zagradi su moji komentari
IZVORNA PORUKA: srna001

- jastučnica (jastučnice u Višegradskoj su ok)
- papuče za sobu
- japanke za kupanje (poneseš jedne gumene i one se brzo osuše)
- brijač (pre toga te oni brijaju, ma šta ti rekla, posle od bola ne možeš i da hoćeš, a i šta će ti za par dana)
- plastična čaša i mala voda (vode ima u prodavnici dole)
- plazma i krekeri (takođe)
- asepsol u spreju (?)
- ulošci za wc dasku (ja nikada ne sedam na nju, čak ni sa njima)
A mm će mi u prvoj poset____i doneti:
- pumpicu (pumpiva nije dobra dok se normalno ne uspostavi laktacija)
- dudu varalicu (why)






IZVORNA PORUKA: Sanjica26

slazem se sa viking. Ma, kakvi da idem do prodavnice, Ponesem I ne mislim. Cak cu da ponesem neku malu cokoladicu u slucaju da mi padne secer.
Pozdravljam vas! Odoh da procitam koju stranicu knjige I da spavam,



IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: smeško

Sve mi je jasno osim navedenog, u zagradi su moji komentari
IZVORNA PORUKA: srna001

- jastučnica (jastučnice u Višegradskoj su ok)
- papuče za sobu
- japanke za kupanje (poneseš jedne gumene i one se brzo osuše)
- brijač (pre toga te oni brijaju, ma šta ti rekla, posle od bola ne možeš i da hoćeš, a i šta će ti za par dana)
- plastična čaša i mala voda (vode ima u prodavnici dole)
- plazma i krekeri (takođe)
- asepsol u spreju (?)
- ulošci za wc dasku (ja nikada ne sedam na nju, čak ni sa njima)
A mm će mi u prvoj poset___i doneti:
- pumpicu (pumpiva nije dobra dok se normalno ne uspostavi laktacija)
- dudu varalicu (why)




Meni je bilo gadno što sam morala da nosim iste papuče na kupanje i posle po sobi, ali u Mišoviću ne dozvoljavaju da doneseš svoje pa ti tamo daju te jedne plastične (koje su mi uništile pete user posted image ).

Ja sam se sredila pred porođaj i nosila sam brijač sa sobom da imam za pazuh (tamo mi nisu ni spominjali brijanje).

Vodu, sok od jabuke i plazmu sam nosila sa sobom (i dobro je da sam barem to imala jer sam ručala oko 2 ili 3 popodne, satima sam čekala na pregled jer je dr bila u sali, pa me slala da šetam da bi videla kako se otvaram, tako da su me u 8 uveče primili, posle 3 sata se porodila, ujutru rano su doneli doručak koji ja nisam jela - neposoljena palenta i šolja mleka (mleko ne volim), probala malo palente i ostavila)

Asepsol i podmetači za dasku su mi bili spas. Odmah sutradan sam primetila da ne mogu da mokrim i do uveče sam dobila jake bolove, odmah sam znala da je urinarna infekcija (tek peti dan je bio gotov rezultat uk-ešerihija u ogromnom broju i pesak) tako da nije bilo sile da sam mogla da čučim iznad wc šolje.

Sve su to sitnice u principu, sve to stane u jednu kesu, maltene, tako da je bolje imati kod sebe. Iz mog iskustva, vodu ili sok i plazmu OBAVEZNO.



IZVORNA PORUKA: srna001

Smeško,
Jastučnicu sam nosila i prošli put po savetu njihovog osoblja dok sam još ležala na odeljenju.Čak sam morala da ponesem i svoj prekrivač tj. čaršaf (bilo je leto) zato što su oni bili u deficitu.Nakon porođaja je nisam nosila ali sam se pokajala, njihove su užasne.Naravno da se bez nje može ali eto to je jedino neki moj hir a ne zauzima mnogo mesta u torbi.
Japanke su gumene, ne znam koja je razlika a ja sam navikla njih da nosim.Kupim uvek neke jeftine za 200 dindži i posle porođaja ih bacim u kontejner.Gadno mi je da bosa gazim u one njihove kade.Prvi put sam delila kupatilo sa celim spratom a žene krvare posle porođaja obilno a ima ih svakakvih a prošli put sam bila u dvokrevetnoj sobi sa kupatilom što je mnooogo bolje ali opet nikad ne bih zgazila u kadu bosa.Kad izađem iz kade te gume se klizaju užas božiji pa zato da ne bih slomila vrat ja se preobujem u moje kućne klompe, nije mi nikakv problem.
Što se brijača tiče ja sam posle dva dana zarasla skroz a najverovatnije se neću ni sad depilirati pred porođaj već brijati što i sad činim.Osim toga nije to pitanje samo gospođice, tu su i noge i pazuh.Meni je lakše brijačem.Smara me da čekam da zarastem dovoljno za depilaciju.Inače sama to završim Silk epil-om.Ja se već sad brijem skroz dole i nije mi problem, radila sam to i prošla dva puta do samog kraja.Legnem na krevet, ispod sebe stavim neku mušemu ili peškir a ispred sebe ogledalo i završim posao.Ako se nakanim da sačekam malo možda iskoristim i epilator.E sad ne znam na koje bolove misliš, verovatno misliš na ranu od carskog reza.Ja sam se oba puta porađala prirodno i oba puta sam imala po neki šav, čak sam kao drugorotka imala kontrakcije prvo veče zbog skupljanja materice pa opet sam pravo sa kolica otrčala u wc da piškim.Odmah sam ustala oba puta i šetala.Meni više smeta samo krvarenje i lohije nego bol.Normalno se sagnem dok se tuširam obrije šta već treba, mislim na noge i pazuh.A da još nešto to što ste izdepilirane ne znači da vas neće briajti ponovo.Ja sam oba puta bila kompletno sređena pa je sestra na pripremama uzela da me brije tj povukla brijačem par puta.Čak sam joj ponudila moj brijač koji sam imala spremljen znajući koja je praksa ona je odbila uz komentar da oni koriste samo svoj.A taj njen je za sve žene fuj.To nam je potvrdila i babica na vežbama.Isti princip kao sa tetom u garderobi kako ti se zalomi.
Za vodu se slažem sa Vik, ko će da silazi do prodavnice odmah posle porođaja a drugo kad sam se porodila u pola osam uveče u sobi sam bila u 22h, sestra je ugasila svetlo i rekla laku noć, bez večere, bez vode, bez ičeg.Ne hvala ja više gladna i žedna u bolnici neću biti.
Asepsol u spreju je već moj izbor zbog higijene u samoj bolnici.Nisam neki manijak koji ide i sve dezinfikuje ali volim da ga imam uz sebe.
Ulošci za wc dasku su više za posle klistira jer u 9. mesecu sa bolovima u toku ponekad je teško ići u toalet "iz visine".Osim toga koštaju 10 din kom. pa neću propasti za toliko a opet ne zauzimaju mnogo mesta.
Pumpicu nisam nosila prva dva puta pa sam za malo oba puta nagrabusila.Bebu ne donose redovno i kad je donesu ona je već sita i povuče dva puta i kraj a meni mleko nadođe ja ne umem sama da ga izbacim i tako.Tek drugi put sam savladala ručno izmlazavanje ali sam i tad dobila mastitis zbog zapušenog kanala.Kad su me puštali kući grudi su mi bile kao dve stene da sam imala pumpicu olakšala bih sebi muke a opet kad sam došla kući nisam imal dovoljno za moju ješnu ćerku.Da su u bolnici organizovaniji oko podoja do toga ne bi ni došlo.Sad su mi kanali razrađeni pošto sam prestala da dojim kad sam ostala u drugom stanju pa ću svaki put kad mi odnesu bebu izmlazati sve što ostane da bih pospešila laktaciju jer što se više prazni više se mleka stvara a i manje su šanse da se zapuši neki kanal.
Duda-Prošli put kad sam ležala izmenili su raspored donošenja beba, pa su ih donosili pre podne kraće a posle podne po dva ili tri sata ne mogu tačno da se set__im.Donesu je situ i dok spava, kad se probudi ona krene da vrišti gladna, ja joj dam da sisa.Ona posisa sve i hoće još a ja nemam, nisam se izmlazavala u međuvremenu da bi se količina povećala, i onda ona vrišti ostatk vremena.Drugi dan kad je suprug doneo dudu, ona se malo smirila.Nisu sve bebe takve ali moja ćerka je i dan dans halapljiva.Prvih mesec dana dok mi se laktacija nije uspostavila morala sam posle svakog podoja da je dohranjujem.Posle je silala kao što sam već napisala dok nisam ostala u drugom stanju znači više od godinu i po.Inače protiv dude nema ništa.Po savetu stomatologa duda je bolja nego flašica za uspavljivanje a nama je itekako značila.

Ako bude neko pisao komentar na moj nemojte da me citirate, postovi budu jako dugi pa će se admini ljutiti!Dovoljno je da me imenujeteuser posted image

Eto ja ukratko user posted image user posted image

Nego šta kažete za kladionicu.Ko će prvi Sanjica ili Mati?








< Poruku je uredio dijana1 RR -- 22.10.2013 22:51:25 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1861
   RE: Kamperski vodič za porodilište
2.12.2013 14:52:43   
Sesilija 83
Evo ja ispisala spisak za porodiliste,pa reko da pitam(poradjacu se u Frontu kao i prosli put) da li su izmenili nesto sto se tice analiza ili samo ono sa njihovog sajta... krvna grupa,koprokultura,hbs ag,i hiv? jel ima neka sveza mamica iz Fronta?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1862
   RE: Kamperski vodič za porodilište
2.12.2013 15:12:18   
jole82
Ja sam ti "sveža" od februara ove godine..meni samo tražili krvnu grupu i hbs mi bio priheftan za to, i na prijemu su mi vadili krv, dala odmah urin...a sve sam bila mukica to odradila...i rekla sam neću više posebno ne kopro..vala ima žena dođu s ulice, pa niko nije vraćen što nema analize...Ovo što su meni tražili je sasvim ok, kad mi već ponovo vadiše krv i urin...
Ne znam kako je sa torbama-kesama..pošto sam ja prešišala termin, bukvalno sam svaki dan išl na ctg i jutra kad su me pimili stoji svuda oblepljeno da od danas ne smeju torbe samo u kesamauser posted image kud ne dođoh juče, pa sam se prepakivala ko budala..

Nadam se da će je javiti neko svežiji...mada koliko sam videla do sad...zavisi kako se kome zalomi...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 1863
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.12.2013 8:01:00   
Sesilija 83
Hvala Jole, ja sam se poradjala u Februaru 2012, i isto sam sve nosila u kesama,analize sam imala sve i svasta a trazili mi samo krvnu grubu hbs,i kopro,a za epi su mi vadili krv na licu mesta...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1864
   RE: Kamperski vodič za porodilište
12.12.2013 15:27:58   
srna001
Šta od papira traže za Višegradsku? Ja nisam uradila HpB.Poneću krvnu grupu, briseve, uput, svežu lab i trudnički karton.Prošli put sam radila Hpb pa se ne sećam da me je neko pitao za taj nalaz!

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 1865
   RE: Kamperski vodič za porodilište
12.12.2013 18:51:29   
reve84
Srna draga ja nisam to radila a odveli su me direkt sa odeljenja gore ali sam za lezanje tamo donela sve sto si ti nabrojala tako da mi oni nisu nista ponavljali. Trebalo bi da je to to. :))

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1866
   RE: Kamperski vodič za porodilište
12.12.2013 18:55:26   
viking
Gde ste kupovale podmetače za krevet? U apoteci ili radnjama tipa Aksa?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 1867
   RE: Kamperski vodič za porodilište
12.12.2013 18:58:21   
reve84
Meni su uzeli u apoteci u Lilly-ju...ali mislim da su u Aksi jeftiniji.

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1868
   RE: Kamperski vodič za porodilište
12.12.2013 19:09:16   
viking
Hvala, kevo! :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 1869
   RE: Kamperski vodič za porodilište
12.12.2013 21:12:10   
srna001
Hvala Reve!Ja sam uzela u Aksi ono veće pakovanje, neće da se baci!A prošli put sam na komad uzimala u apoteci.U bolnici sam potrošila jedno tri komada a posle sam ih i kod kuće koristila dok god sam imala lohije.Evo ove sam uzela a ima i većih
Ne mogu da postavim link nešto neće ali u Aksa šopu su u kategoriji tekstil, pa spavanje i kupanje pa podmetači.Oni što su 60 x60cm

< Poruku je uredio srna001 -- 12.12.2013 21:21:06 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1870
   RE: Kamperski vodič za porodilište
12.12.2013 21:53:40   
viking
Srna, srce si, kao i obično user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1871
   RE: Kamperski vodič za porodilište
12.12.2013 22:14:50   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: srna001

Šta od papira traže za Višegradsku? Ja nisam uradila HpB.Poneću krvnu grupu, briseve, uput, svežu lab i trudnički karton.Prošli put sam radila Hpb pa se ne sećam da me je neko pitao za taj nalaz!

Ja sam radila i Hiv i hep B,jedna sestra mi je rekla da treba ,,jesu uzeli sve papire sto sam donela ali mislim da to nije obavezno,najvaznija je krvna grupa u sustini..

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1872
   RE: Kamperski vodič za porodilište
13.12.2013 1:39:45   
leamalamut

IZVORNA PORUKA: srna001

Šta od papira traže za Višegradsku? Ja nisam uradila HpB.Poneću krvnu grupu, briseve, uput, svežu lab i trudnički karton.Prošli put sam radila Hpb pa se ne sećam da me je neko pitao za taj nalaz!


Mene moj ginekolog iz DZ-a pripremio po ps-u , a oni u Visegradskoj trazili samo krvnu grupu ....Inace , prosle godine porodjena CR

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1873
   RE: Kamperski vodič za porodilište
13.12.2013 1:44:54   
leamalamut

IZVORNA PORUKA: viking RR

Gde ste kupovale podmetače za krevet? U apoteci ili radnjama tipa Aksa?


Ima u Rodi , proizvojdac Flufsan a msm da ima i Lumpi

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1874
   RE: Kamperski vodič za porodilište
13.12.2013 13:23:39   
jacadjukic
trudnice moje,moram da as pitam za nokte,cula sam da n smeju biti veliki i nalakirani,bez gelova itd... da li je to stvarn tacno?

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here